סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
קולנוע
לוח האירועים 2018 נובמבר 
א ב ג ד ה ו ש
    
10
11121314151617
18192021222324
252627282930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה פורסמו המועמדים לפרס אופיר
 

 
 
"בופור", ביקור התזמורת", "מדוזות", "נודל" ו"חופשת קיץ" הם הסרטים המועמדים לפרס הסרט העלילתי הטוב ביותר


במסיבת עיתונאים שנערכה היום (יום שלישי) בבית "סוקולוב", נמסרו פרטים על העולים לשלב הגמר בתחרות פרס האקדמיה הישראלית לקולנוע לשנת 2007.
 
טקס הענקת פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה יתקיים בתאריך 20 לספטמבר 2007 ב"משכן לאומניות הבמה" בתל-אביב. הטקס יופק ע"י מיכאל תפוח ואודי זמברג – הפקות "תוצרת הארץ", עורכת: אתי אנטה-שגב. הטקס ישודר בערוץ 2.
 
16 סרטים עלילתיים ו- 53 תיעודיים
 
יו"ר האקדמיה, מרק רוזנבאום, מסר כי "השנה הייתה שנה מצוינת לקולנוע הישראלי בארץ ובעולם. הדבר בא לביטוי לא רק כמותית- 16 סרטים עלילתיים מתחרים, אלא גם מתבטא איכותית וסרטים מעולים רבים לא הצליחו להיכנס לחמישיות... בנוסף לפריחה לה זוכה הקולנוע הישראלי בארץ, סרטים ישראלים זוכים להצלחות חסרות תקדים גם בעולם הרחב, הן בפסטיבלים יוקרתיים כמו גם בהפצה מסחרית".
 
בימים אלו, התקבלה האקדמיה הישראלית כחברה מן המניין באקדמיה הכלל אירופאית. בנוסף להשתתפות סרטי קולנוע ישראלים בתחרות הכלל אירופאית המתקיימת מדי שנה, משמעותו של קשר זה מתבטא בעידוד ושיווק משותף של הסרטים הלאומיים, פרויקטים משותפים לעידוד יוצרים צעירים, והחלפת מידע על עבודה שוטפת ותהליכי הבחירה בתחרויות המתקיימות בארצות השונות.
 
אתר חדש לאקדמיה
 
עוד חידוש השנה -  אתר האינטרנט של האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה   עלה לאוויר.  כתובת האתר: http://www.israelfilmacademy.co.il . האתר כולל מידע כללי אודות האקדמיה; מטרותיה, פעיליותיה, וארכיון הכולל מידע אודות כל הסרטים שהשתתפו בתחרויות האקדמיה, תקצירי הסרטים, והיוצרים שהתמודדו, הזוכים בפרסי האקדמיה, הסרטים והיוצרים שעלו לשלבי הגמר בתחרויות, ומקבלי פרסי מפעל חיים והוקרה בתחום הקולנוע והטלוויזיה, מאז היווסדה בשנת 1990.  מעתה ניתן להוריד טפסי הצטרפות לאקדמיה מהאתר: לחברים חדשים וותיקים, לתחרויות האקדמיה (הטלוויזיה והקולנוע). בעתיד הקרוב, האתר יעלה גם בשפה האנגלית.
 
החל מ2007 – שינוי בהליך ההצבעה
 
החל מהשנה, לראשונה, ביצעה האקדמיה שינוי בהליך ההצבעה ובו מתקיימים שני שלבי בחירה.  בשלב הראשון, הוקרנו כל הסרטים המשתתפים בתחרות בפני כל חברי האקדמיה והתקיימה הצבעה על כל הסרטים והיוצרים המועמדים. באמצעות הצבעה זו נבחרו חמשת המועמדים הסופיים בכל קטגוריה. בשלב השני, לאחר הכרזה זו, יוקרנו חמשת הסרטים המועמדים הסופיים שנית בפני כל חברי האקדמיה, ויערך סבב הצבעה נוסף, בו יבחר הזוכה בכל הקטגוריות המועמדות, מתוך החמישייה שעלתה לגמר. תוצאות ההצבעה השנייה יוכרזו לראשונה בטקס הענקת הפרסים, בחודש ספטמבר.
 
פרסי מפעל חיים והוקרה
 
פרס על מפעל חיים בתחום הקולנוע יוענק למפיק הוותיק איציק קול ז"ל אשר הלך לעולמו לפני כשבועיים. איציק קול החל את פעילותו בתחום הקולנוע הישראלי בשנת 1967 כאשר התמנה למנכ"ל אולפני הרצליה וכיהן בתפקידו זה עד 1978. בין הסרטים שהפיק - "השוטר אזולאי", "אני אוהב אותך רוזה", "מציצים", "הלהקה","עיניים גדולות", "הבית ברחוב שלוש", "חמסין" ועוד  ועוד. הפקות בינלאומיות: "לא בלי בתי", "מחת הדלתא", "אסקימו לימון" 6 ו-8  ועוד. בשנת 1994 חזר לארץ משהותו בלוס אנג`לס והצטרף כשותף לחברת ההפקות "רול תקשורת". היה חבר מן המניין באקדמיה האמריקאית, באקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה וחבר הנהלת איגוד המפיקים בישראל.
 
פרס הוקרה על הישגים מקצועיים יוענק לתאורן הוותיק אברהם לייבמן הפעיל בתחום הקולנוע מזה כ- 50 שנה. פעילותו רבת השנים תרמה רבות למקצוע וטבעה חותם חזק על התחום. אברהם לייבמן עבד כתאורן ראשי בעשרות סרטים ישראליים בינים   "כל ממזר מלך", "שני קונילמל", "אהבתה האחרונה של  לורה אדלר", "שירת הסירנה", "חולה אהבה משיכון ג`" וכם הפקות בינלאומיות ביניהן "מחץ הדלתא" 3" , "סהרה" ועוד.
 
הקרנות פתוחות
 
גם השנה יתקיימו הקרנות פתוחות לקהל הרחב של הסרטים המתמודדים בתחרות בסינמטקים של תל-אביב, חיפה, ירושלים, ושדרות. יוזמה זו באה לקרב את הקהל הרחב לקולנוע הישראלי ולערוך לו היכרות עם הסרטים, שעדיין לא נחשפו בהקרנות מסחריות.
 
העולים לשלב הגמר: 
  
קטגוריית הסרט העלילתי הטוב ביותר:
                       

1.  "בופור"-   מפיקים: דוד מנדיל, דודי זילבר
 
2.  "ביקור התזמורת"-  מפיקים: אילון רצ`קובסקי, אהוד בלייברג, יוסי עוזרד, קובי גל-רדאי
 
3. "חופשת קיץ"-   מפיק: אייל שיראי
 
4.  "מדוזות"-  מפיקים: אמיר הראל, איילת קייט, יעל פוגל                              
 
5.  "נודל"-  מפיקים: אסף אמיר, יואב רועה
 

קטגוריית הבמאי הטוב ביותר:

1.  יוסף סידר -  "בופור"
2.  ערן קולירין -  "ביקור התזמורת"
3.  אתגר קרת, שירה גפן -  "מדוזות"
4.  איילת מנחמי -  "נודל"
5.  צחי גראד -  "תנועה מגונה"
 
קטגוריית השחקן הראשי הטוב ביותר:

 
1.  אושרי כהן -  "בופור"
2.  ששון גבאי -  "ביקור התזמורת"
3.  לירון לבו -  "זרים"
4.  אסי דיין -  "חופשת קיץ"
5.  גל זייד -  "תנועה מגונה"
 
קטגוריית השחקנית הראשית הטובה ביותר:

1.  רונית אלקבץ -  "ביקור התזמורת"
2.  אניה בוקשטיין -  "הסודות"
3.  שרה אדלר -  "מדוזות"
4.  מילי אביטל -  "נודל"
5.  קרן מור -   "תנועה מגונה"

 
קטגוריית שחקן המשנה הטוב ביותר: 

1. סאלח בכרי -  "ביקור התזמורת"
2.  אדיר מילר -  "הסודות"
3.  צחי גראד -  "מדוזות"
4.  יפתח קליין -  "נודל"
5.  אשר צרפתי -  "תנועה מגונה"

 
קטגוריית שחקנית המשנה הטובה ביותר: 

1.  רינת מטטוב -  "ביקור התזמורת"
2.  נטע גרטי -  "החוב"
3.  מיכל שטמלר -  "הסודות"
4.  זהרירה חריפאי -  "מדוזות"
5.  ענת וקסמן -  "נודל"

קטגוריית הצילום הטוב ביותר:  

1.  עופר ינוב -  "בופור"
2.  שי גולדמן  -  "ביקור התזמורת"
3.  גיורא ביח -  "החוב"
4.  בועז יהונתן יעקב -  "חופשת קיץ"
5. איציק פורטל -  "נודל"
 
קטגוריית התסריט הטוב ביותר:  

1.  רון לשם, יוסף סידר -  "בופור"
2.  ערן קלירין -  "ביקור התזמורת"
3.  דוד וולך -  "חופשת קיץ"
4.  שירה גפן -  "מדוזות"
5.  איילת מנחמי, שמי זרחין -  "נודל"

 
קטגוריית העריכה הטובה ביותר:

1.  זוהר סלע   -"בופור"
2.  אריק להב-ליבוביץ` -  "ביקור התזמורת"
3.  יצחק צחייק -  "הסודות"
4.  סשה פרנקלין -  "מדוזות"
5.  עינת גלזר-זרחין -  "נודל"

 
קטגוריית העיצוב האומנותי הטוב ביותר:
 
1. מיגל מרקין  -  "בופור"
2. איתן לוי -  "ביקור התזמורת"
3. עידו דולב -  "החוב"
4. יורם שייר -  "הסודות"
5. אבי פחימה -  "מדוזות"

קטגוריית עיצוב התלבושות הטוב ביותר: 
 

1. מאיה מור -  "בופור"
2. דורון אשכנזי -  "ביקור התזמורת"
3. ענבל שוקי-  "החוב"
4. ענבל שוקי, מישמיש עורי -  "הסודות"
5. לי אלמביק -  "מדוזות"
 
קטגוריית המלחין הטוב ביותר:  

1. ישי אדר -  "בופור"
2. חביב שחאדה חנא -  "ביקור התזמורת"
3. דניאל סלומון -  "הסודות"
4. חיים אילפמן -  "נודל"
5. קרני פוסטל, דודוש קלמס -  "תנועה מגונה"
 
קטגוריית פס הקול הטוב ביותר:  

1. אשי מילוא, אלכס קלוד, ישראל דוד -  "בופור"
2. איתי אלוהב, גיל תורן -  "ביקור התזמורת"
3. דוד ליס, ישראל דוד -  "הסודות"
4. גיל תורן, אביב אלדמע, אלי ירקוני, אשי מילוא -  "מדוזות"
5. אשי מילוא, אביב אלדמע, ישראל דוד -  "נודל"
 
קטגוריית הסרט התיעודי הטוב ביותר:
 
1.  "אמא חוזרת הביתה"- בימוי: לימור פנחסוב, מפיק: ירון כפתורי
2.  "החנויות של פעם"-  בימוי: יואב גורפינקל, מפיקים: יואב גורפינקל, מעין קרת, דוד גורפינקל
3.  "מלון 9 כוכבים"-  בימוי: עידו הר, מפיקות: עדנה קוברסקי, אלינור קוברסקי 
4.  "מרגל השמפניה"-  בימוי: נדב שירמן, מפיקים: אילון רצ`קובסקי, קובי גל-רדאי, יוסי עוזרד

5.  "שלוש פעמים מגורשת"-  בימוי: אבתיסאם סאלח מראענה, מפיקות: ניצה גונן, תמנע גולדשטיין-חטב 


24/07/2007   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

תגובת גולשים (2 תגובות)
הוסף תגובה   לכל התגובות
2. מקסים, אנושי ומרגש.
מיכל , (25/07/2007) (לת)
1. איך נודל?
יובב , (25/07/2007)

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע