סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
קולנוע
לוח האירועים 2018 נובמבר 
א ב ג ד ה ו ש
    
10
11121314151617
18192021222324
252627282930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה פורסמו המועמדים לפרס אופיר 2008
 

 
 
"איים אבודים" מוביל עם 14 מועמדויות, "שבעה" עם 13 ו"וואלס עם באשיר" עם 7


במסיבת עיתונאים שנערכה היום, שלישי, 29 ביולי בבית "סוקולוב", פורסמו הסרטים והיוצרים העולים לשלב הגמר ב-14 קטגוריות שונות בתחרות פרס האקדמיה הישראלית לקולנוע לשנת 2008.

הסרט "איים אבודים" מוביל במספר המועמדויות - בכל 13 הקטגוריות (ושתי מועמדויות בקטגוריית שחקן המשנה)  ואחריו "שבעה" עם 13 מועמדויות (מתוכן שתיים בקטגוריית השחקנית הטובה ביותר). עם זאת השנה מספר המועמדויות אינו יכול לנבא את סיכויי הזכייה של הסרט. ל-"וואלס עם באשיר" 7 מועמדויות בלבד, וזאת כי מעצם טיבו המצויר הוא נעדר מועמדויות  לשחקנים, לתלבושות וכיוצ"ב. גם ל"עץ הלימון" 7 מועמדויות. כידוע, הסרט הנבחר על ידי חברי האקדמיה יישלח לייצג את ישראל בתחרות האוסקר האמריקאי.

למרות ריבוי הסרטים והמועמדים וההצלחה שזכו לה חלק מן הסרטים השנה בפסטיבלים בחו"ל יו"ר האקדמיה מרק רוזנבאום הביע דאגה לקראת 2009 שבה עומד חוק הקולנוע לאישור מחודש.

פרס הסרט התיעודי המוענק על ידי הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו ובחסותה, יינתן מעתה ע"ש השחקן מוסקו אלקלעי ז"ל, שבמהלך שנים רבות כיהן כיו"ר וכחבר מועצה ברשות השנייה, היה בין מייסדי האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה וחבר פעיל בהנהלתה וכן, זכה בפרס אופיר לשחקן הטוב ביותר ובפרס על מפעל חיים של האקדמיה.

טקס הענקת פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה יתקיים בתאריך 23 לספטמבר 2008 ב"משכן לאומניות הבמה - האופרה הישראלית" בתל-אביב. הטקס יופק על ידי מיכאל תפוח ואודי זמברג - הפקות "תוצרת הארץ", את הטקס תערוך אתי אנטה-שגב והוא ישודר ב- ערוץ 10.

 גם השנה יתקיימו הקרנות פתוחות לקהל הרחב של הסרטים המתמודדים בתחרות בסינמטקים של תל-אביב, חיפה, ירושלים, ושדרות. יוזמה זו באה לקרב את הקהל הרחב לקולנוע הישראלי ולערוך לו היכרות עם הסרטים, שעדיין לא נחשפו בהקרנות מסחריות. העולים לשלב הגמר ב-14 הקטגוריות בתחרות האקדמיה:

קטגוריית הסרט העלילתי הטוב ביותר:  


1.  "איים אבודים"-   מפיקים: מוש דנון, דודי זילבר, משה אדרי, לאון אדרי

 

2. "אצבע אלוהים"- מפיק: שוקי פרידמן

 

3. "ואלס עם באשיר"-   מפיקים: ארי פולמן, יעל נחליאלי

 

4. "כמו אבא שלך"- מפיק: דוד מנדיל

 

5. "שבעה"-  מפיקים: אילון רצ`קובסקי, יוסי עוזרד, יוחנן קרדו, גיא יקואל

 

 
קטגוריית הבמאי הטוב ביותר:
 

1.  רשף לוי -  "איים אבודים"

2.  ארי פולמן - "ואלס עם באשיר"

3.  מרקו כרמל -  "כמו אבא שלך"

4.  ערן ריקליס -  "עץ לימון"

5. רונית אלקבץ, שלומי אלקבץ -  "שבעה"

 
קטגוריית השחקן הראשי הטוב ביותר:
 

1.  מיכאל מושונוב -  "איים אבודים"

2.  משה איבגי -  "אצבע אלוהים"

3. משה איבגי -  "חסר מנוחה"

4.  שרדי ג`בארין -  "סוף שבוע בתל אביב"

5.  אלברט אילוז - "שבעה"

 
קטגוריית השחקנית הראשית הטובה ביותר:
 

1.  אורלי זילברשץ -  "איים אבודים"

2.  יעל אבוקסיס -  "כמו אבא שלך"

3.  היאם עבאס -  "עץ לימון"

4.  רונית אלקבץ -  "שבעה"

5.  חנה אזולאי - הספרי -   "שבעה"

 
קטגוריית שחקן המשנה הטוב ביותר:
 

1.אושרי כהן -  "איים אבודים"

2.  שמיל בן ארי -  "איים אבודים"

3.  אלון אבוטבול -  "אצבע אלוהים"

4.  שלמה וישינסקי -  "סוף שבוע בתל אביב"

5.  משה איבגי -  "שבעה"

 
קטגוריית שחקנית המשנה הטובה ביותר:
 

1.  יובל שרף -  "איים אבודים"

2.  זהבית פסי -  "אצבע אלוהים"

3.  חנה מרון -  "סוף שבוע בגליל"

4.  רוזינה קמבוס -  "סוף שבוע בתל אביב"

5.  אוולין הגואל -  "שבעה"

   
קטגוריית הצילום הטוב ביותר:
 

1. עופר הררי -  "איים אבודים"

2.  וולנטין בלונוגוב  -  "אצבע אלוהים"

3.  יוני גודמן -  "ואלס עם באשיר"

4. גיורא ביח -  "כמו אבא שלך"

5. ירון שרף -  "שבעה"

 
קטגוריית התסריט הטוב ביותר:
 

1. רשף ורגב לוי -  "איים אבודים"

2. יגאל בורשטיין -  "אצבע אלוהים"

3. ארי פולמן -  "ואלס עם באשיר"

4.  מרקו כרמל -  "כמו אבא שלך"

5.עידו דרור, יונתן דרור – "סוף שבוע בתל אביב"

6.  רונית אלקבץ, שלומי אלקבץ -  "שבעה"

 
קטגוריית העריכה הטובה ביותר:
 

1.יצחק צחייק -  "איים אבודים"

2.  ערה לפיד -  "אצבע אלוהים"

3.  נילי פלר -  "ואלס עם באשיר"

4.  טובה אשר -  "עץ לימון"

5.  ג`ואל אלכסיס -  "שבעה"

 
קטגוריית העיצוב האומנותי הטוב ביותר:
 

1.יואל הרצברג  -  "איים אבודים"

2.דוד פולונסקי -  "ואלס עם באשיר"

3.קולי סנדר -  "סוף שבוע בתל אביב"

4. מיגל מרקין -  "עץ לימון"

5.בני ארביטמן -  "שבעה"

 
קטגוריית עיצוב התלבושות הטוב ביותר:
 

1.רונה דורון -  "איים אבודים"

2.רונה דורון -  "אצבע אלוהים"

3.ענבל שוקי-  "הבוגד הקטן"

4.רונה דורון -  "עץ לימון"

5.לאורה שיים -  "שבעה"

 
קטגוריית המלחין הטוב ביותר:
 

1.אסף אמדורסקי -  "איים אבודים"

2.ישראל ברייט -  "אצבע אלוהים"

3.יוני רכטר -  "ברוריה"

4.מישה סגל -  "סוף שבוע בתל אביב"

5.חביב שחאדה חנא -  "עץ לימון"

 
קטגורית פס הקול הטוב ביותר:
 

1.גיל תורן, תולי חן, רונן נגל, ישראל דוד -  "איים אבודים"

2.אביב אלדמע -  "ואלס עם באשיר"

3.אלי ירקוני -  "סוף שבוע בתל אביב"

4.אשי מילוא, גיל תורן -  "עץ לימון"

5.איתי אלוהב, אביב אלדמע -   "שבעה"

                                    
קטגורית הסרט התיעודי הטוב ביותר:
 


1.  "בית אהבה"- בימוי: אילת ברגור, מפיקות: עדנה קוברסקי, אלינור קוברסקי


2. "החיפושית"- בימוי: ישי אוריין, מפיק: ישי אוריין

3. "חלום של אידיוט"-  בימוי: דני סירקין, עידו בהט, מפיקים: דנה עדן, דני סירקין
 
4. "ילדי השמש"-  בימוי: רן טל, מפיקים: אמיר הראל, איילת קייט
 
5."מוסר השילומים" – בימוי: אורלי וילנאי-פדרבוש, גיא מרוז, מפיק: אורי דיקשטיין
 

6. "תעלומת אריס סאן"-  בימוי: דליה מבורך, דני דותן, מפיקים: דליה מבורך, דני דותן, סיגל ראש



29/07/2008   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע