סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 אפריל 
א ב ג ד ה ו ש
    
10
11121314151617
18192021222324
252627282930
ידיעה
 
מאת: ענת מוניץ מה עושים עם הילדים בשבת? 22.11.14
 

 
 
שבת חורפית עם שפע הצגות, תיאטרון בובות, מופעי מוזיקה, תערוכות ועוד


תל אביב

מופע מוזיקלי: לכלוכית והברווזון המכוער

שיתוף פעולה מעניין בין אמנים ישראלים צעירים הוליד קונצרט תיאטרון יצירתי המלביש את שתי האגדות הידועות הברווזון המכוער של האנס כריסטיאן אנדרסן ולכלוכית של האחים -גרים בלבוש חדש ומלא בהומור וקריצה. הבמאי דני ארליך הידוע בעבודתו הייחודית בתחום האופרה והאופרה לילדים "בראשית –בצלילים" יביים את המוסיקה המקורית של המלחינה הצעירה אנה סגל בתוספת יצירות מאת וורלוק ולסר. ישחקו הגר ריש, שחקנית קבועה בתיאטרון ודני ארליך במאי המופע. ינצח: שמואל אלבז, מנצח הבית של תזמורת הבמה שהוא גם מנהלה המוזיקלי של התזמורת האנדלוסית הישראלית.

כל אלו יוצרים קונצרט תיאטרון מקורי המחבר שתי אגדות העוסקות במסע התבגרות והתגברות של גיבור. הן הברווזון המכוער והן לכלוכית נמצאים בשולי החברה, אך בעקבות גילוי כוחם הופכים מברווזון מכוער לברבור ומלכלוכית לנסיכה. לגילאי 10-4.
 
שבת, 11:00, 12:30, מוזיאון תל אביב. טל': 03-6077020. לפרטים נוספים 

לרכישת כרטיסים

הצגה: פיטר הארנב

הצגה של תיאטרון הפעמון. פיטר הוא ארנב שובב, הגר עם אמו ואחיו במחילת חול מתחת לשורשי עץ הברוש. יום אחד יוצאת הגברת ארנבת לקניות, לא לפני שהיא חוזרת ומזהירה את ארבעת הארנבונים שלה, שלא להתקרב בשום אופן לגינה של האדון מקרגור. למרות אזהרותיה של אמו, מתגנב פיטר לגינה... שם צפויות לו ולקהל הצופים הרפתקאות, סכנות וסוף טוב.

תיאטרון סיפור עם בובות ואביזרים, מוגש על-ידי נילי דביר – שחקנית, מספרת ומפעילת בובות, הלובשת על גופה את הבמה שעליה מתרחש הסיפור. העולם הדמיוני, שנוצר על גבי הבמה הניידת, מאפשר לנוע בקהל הילדים. לגילאי 8-4.

טל גורדון ממליצה: "בגישה המדויקת שלה, הופכת דביר את הילדים למעורבים ופעילים בסיפורו של פיטר הארנב, שנכנס לתמונה כשהוא רכוב על אופניים קטנטנות וכובש את הלב. הלב נכבש והעיניים מתענגות גם מול התפאורה המינימליסטית והיפהפייה שכוללת עץ ארנבים מקסים, שולחן ועליו גינה ומסך לבן מאחורה." לביקורת המלאה

שבת, 11:00, מוזיאון תל אביב. טל': 03-6077020. לפרטים נוספים

הצגה: בן לי ותות

זהו סיפור על חברות בין ילד שונה לכלב עזוב, חברות שתסחוף את בן-לי להרפתקה גדולה, בה הוא יגלה בעצמו כוחות, יכולות ורגשות שלא ידע עליהם קודם, חברות שתשנה את חייו, תלמד אותו ותחבר בינו לבין העולם. לגילאי 9-4.

שבת, 11:30, מוזיאון תל אביב. טל': 03-6077020. לפרטים נוספים

תערוכת מיני ארט

התערוכה "מיני ארט" מציגה את אמנויות המיניאטורה והמזעור באופן עכשווי, בשיתוף פעולה עם יוצרים וחובבים מהתחום, כאלה המתאפיינים ביכולת הדיוק בפרטים זעירים. לקראתה, נוצרו ונאצרו מאות יצירות ייחודיות; מודלים מיניאטוריים המציגים סצנות מחיי היומיום, מודלים בהשראת מקומות בעולם, קלאסיקות וסיפורי ילדים, כאלה המושפעים מעולמם הפנטסטי של היוצרים, מתקופות היסטוריות שונות, מודלים מיניאטוריים של דגמי אוניות ואחרים. כמו כן, השנה יצרו האמנים המשתתפים, בעבודת יד, עשרות דגמים של בתים מיניאטוריים.

שבת, 10:00, מוזיאון יפו לעתיקות. טל': 03-6825375. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים  

 
הצגה: המתנות של לאה

"את השירים והסיפורים המקסימים של לאה גולדברג מציג לילדים דווקא... האינסטלטור המיתולוגי שלה. "יש לך ידיים חכמות" היא אמרה לו יום אחד כשתיקן אצלה ברז דולף. ללא כל היסוס ניגש האינסטלטור החרוץ לעבודה, ובעזרת האינטואיציה שבידיים שלו יצר הצגה מיניאטורית מלאה בדמויות וחפצים צבעוניים לכבודה של לאה גולדברג והשירים שלה.

שבת, 11:00, תיאטרון תמונע. טל': 03-5611211. לפרטים נוספים

המתנות-של-לאה-גדי-דגון.jpg
"המתנות של לאה" (צילום: גדי דגון)

הצגה: הרצל – חלום שהתגשם

בנימין זאב הרצל שחלומו הפרטי הפך להיות  חלומם של מיליונים, ושינה את פני ההיסטוריה, עומד במרכזה של הצגה המוגשת בשפת תיאטרון רבת המצאות. דרך אישיותו הסוערת של הרצל נפרש  סיפור חייו יוצא הדופן. יחסיו עם משפחתו ומקורביו, מסעותיו המרובים, פגישותיו עם מנהיגי עולם, התלבטויותיו וחלומותיו, רגעי אושר ורגעי משבר, ומעל לכל דבקות בלתי מתפשרת במטרה. כל אלה חוברים יחד להצגה על  עוצמתו של חזון, על כוחה של אמונה, ועל החומרים מהם עשויה מנהיגות אמיתית. לגילאי 9-13.

שבת, 11:00, בית ציוני אמריקה. טל': 03-6959341. לפרטים נוספים
 
הצגה: מעלה קרחות

בקרחת יער, בין שיחים ופרחים, ישנה עיר שכל תושביה קרחים ושמה "מעלה קרחות". התושבים שם מאד גאים בקרחות שלהם והם לא ראו שערה מעולם. בוקר אחד מגלה ראש העיר לתדהמתו כי על ראשו צומחת שערה. כל ניסיונותיו להיפטר ממנה לא מצליחים וכאשר מגלים תושבי העיר את האמת על השערה, מאבד ראש העיר את משרתו, והוא מגורש. אך מעשי הגבורה שהוא מצליח לחולל במסע נדודיו בעזרת השערה, מחזירים לו לבסוף את משרת ראש העיר ואת כבודו. מחזמר ססגוני ורב משתתפים שבמרכזו סיפור על אי סובלנות, שכתוב בחרוזים ובהומור עם תפאורה מרהיבה, תלבושות צבעוניות ומוזיקה מקורית.  לגילאי 13-6.

טל גורדון ממליצה: "תיאטרון אורנה פורת מפגין, כהרגלו, מקצוענות עם ערך מוסף. הבימוי, שעליו אחראית ציפי פינס, מוקפד עד לפרטים הקטנים ביותר, כך שההתרחשויות הבימתיות מורכבות ומלאות בניואנסים דקים, השירים מצוינים ונותנים את התחושה שעברנו למגרש של הגדולים, הג'סטות המשחקיות פונות לילדים הגדולים יותר בלי להתלהם ולהתחנף, והתפאורה לא גונבת את ההצגה, אך בהחלט עושה את העבודה בחוכמה." לביקורת המלאה

שבת, 11:30, בית ציוני אמריקה. טל': 03-6959341. לפרטים נוספים
  
הצגת-ילדים-מעלה-קרחות2.jpg
"מעלה קרחות" (יח"צ)

הצגה: מה קורה עם שבתאי

כל בוקר עמליה הולכת לגן. רק שבתאי נשאר, כלבון נאמן! עמליה דואגת: "שבתאי מסכן! לבד בבית בלי ידיד או שכן. מה הוא עושה כל היום לבדו? הלוואי והייתי שם לידו". אך בזמן שעמליה משחקת בגן, בבית של שבתאי יש מסיבה. חברים הגיעו, כולם נהנים, הרעש עולה, מעיר את השכנים. פתאום קול צלצול מקלקל את הכל. זו תושייה - השכנה, כשהיא בסביבה זה אומר סכנה! האם ייתפס הכלבלב השובב? האם בא הקץ לכל מעלליו?
 
הניגוד בין נקודת המבט הדואגת של הילדה עמליה על יומו של שבתאי, לבין ההשתוללות הנהדרת של שבתאי הכלב וחבריו, מאפשר לילדים לחשוב על הנושא בצורה לא מאיימת. בדרך, שבתאי מתמודד עם שכנה מפחידה, לומד לוותר לחבר ועושה חיים משוגעים. הסיפור נסגר כמו שהוא מתחיל ומשאיר לילדים פתח למחשבה על מציאות ודמיון. לגילאי 6-3.
טל גורדון ממליצה: "החוויה התיאטרלית של תיאטרון "קליפה" מספקת לילדים גישה בימתית שונה לגמרי מזו שהם מורגלים אליה בתיאטראות ובמופעי הילדים השונים, מרגע הכניסה לתיאטרון ועד תום ההצגה." לביקורת המלאה

שבת, 11:30, תיאטרון קליפה. כרטיס: 60 ₪. טל': 03-6879219. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים

מה קורה עם שבתאי.bmp
מה קורה עם שבתאי? (יח"צ)
 
הצגה: השיר של לולה

ללולה הצבועה יש צוואר עבה, שיניים חדות, רגליים מוזרות, ידיים ארוכות, ופרווה קוצנית מנוקדת. כל החיות בורחות מפניה. "אל תיבהלו" מנסה לולה לקרא אחריהן, אבל במקום זה יוצא לה צחוק מפחיד, צחוק של צבועה. ללולה יש קול של מלאך ושיר שאף אחד עוד לא שמע.  האם לולה תצליח אי פעם למצוא חברים? לגילאי 7-3.

הילה אהרון בריק ממליצה: "זו הצגה שהשלם הבימתי שלה גדול מסך חלקיה בזכות הצד העיצובי-חזותי המרהיב שלה.." לביקורת המלאה


שבת, 11:30, תיאטרון קליפה. טל': 03-6879219. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים  

השיר-של-לולה-גדי-דגון.jpg
"השיר של לולה" (צילום: גדי דגון)

  הצגה: הנסיכה שרצתה את הירח

הצגה משעשעת ומעוררת מחשבה. הנסיכה ליאנה חולה מאוד. רק דבר אחד יבריא אותה, אם יביאו לה את... הירח. המלך הדואג מבקש מכל עוזריו החשובים: שר החצר, שר האוצר והקוסם לטכס עצה ולפתור את המשימה. הרעיונות רבים אך ההצלחה מבוששת להגיע. הנה מגיע הליצן, ויש לו רעיון... האם יצליח דווקא הליצן להבריא את הנסיכה החולה? לגילאי 9-3.

שבת, 11:30, תיאטרון צוותא. טל': 03-6950156/7. לפרטים נוספים
 
לרכישת כרטיסים

 הצגה: קרוקודילים מטיילים

בְּבֹקֶר בָּהִיר, לְמַרְגְּלוֹת הַכַּרְמֶל שְׁנֵי קְרוֹקוֹדִילִים רָצוּ לְטַיֵּל אַךְ לִפְנֵי שֶׁיָּצְאוּ לְבִצּוּעַ הַמְּשִׂימָה, יָשְׁבוּ שְׁנֵיהֶם בְּיַחַד וְהֵכִינוּ רְשִׁימָה שֶׁל דְּבָרִים שֶׁיִּצְטָרְכוּ וּכְדַאי לָהֶם לָקַחַת כְּדֵי שֶׁזּוֹ תִּהְיֶה חֲוָויָה מַמָּשׁ מֻצְלַחַת. 
  
 גבר קרוקודיל ואשתו הקרוקודילה ואיתם עכבר רון השכן מתכוננים לטיול ביום שמש נפלא. הם מתכננים ומתכננים, אורזים ואורזים, מקפלים ותולים, דוחסים למזוודות עוד ועוד חפצים... לאן יגיעו אחרי הדרך הארוכה? הצגה קרוקודילית ומשעשעת  לילדים וגם להוריהם, המבוססת על רב המכר המצליח "קרוקודילים" מטיילים מאת שניר אילן.

שבת, 10:00, תיאטרון צוותא. טל': 03-6950156/7. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים


קרוקודלים-מטילים.jpg
"קרוקודילים מטילים" (יח"צ)

חיפה והצפון 

תערוכות במדעטק חיפה

המדעטק מזמין לחופשה שלמה ביום אחד- תערוכות, פארק אטרקציות מדעי, סינמטריקס ושלל פעילויות לכל המשפחה במקום אחד. 

שבת, 15:00-10:00 מדי שעה, מדעטק – מוזיאון המדע חיפה. טל': 04-8614444. לפרטים נוספים

הצגה: אריה הספריה

בספריה ישנם ספרים. וגם כללים מאוד ברורים: אסור לצעוק. אסור לרוץ. אסור גם 'אוכל ושתיה'. אך מה קורה כשיום אחד נכנס אריה לספריה? הוא לא שואג או משתולל, ובניגוד לציפיות הוא מצטרף לשעת סיפור ומאבק כונניות... לא לכולם זה מסתדר, זה הרי לא 'לפי הספר' (סליחה? אריה? בספריה? – זה לגמרי לא בסדר! עוד יתגלה שעל כללים חשוב לשמור, אבל לא רק: חשוב מאוד גם, פה ושם, לנער מהם אבק. מגיל 3.

הילה אהרון בריק ממליצה: "אריה הספריה" מביאה אם כן לבמה תיאטרון עשיר מבחינה ויזואלית, תוכנית ולשונית, והתנועה והמוזיקה מעלות גם הן תרומה מכריעה להתרחשות הכללית." לביקורת המלאה

שבת, 11:00, מרכז רפפורט, חיפה. טל': 04-8382001. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים

אריה-הספריה-בני-גם2.jpg
"אריה הספריה" (יח"צ)

 
הצגה: איה אאוץ' אווה

על פי רב המכר מאת רינת פרימו. במקום סודי, לא רחוק מכאן  גרה משפחת יצורים: אמא אווה וילדיה איה, אי, אח, ואווץ`. זאת משפחה מאוד מיוחדת, הם מרפאים פצעים... זאת המשפחה העסוקה ביותר שראיתם בחייכם... כל מי שמקבל מכה קטנה או גדולה קורא ואומר את הקוד: איה, אווץ`, אווה, מגיע אליו היצור הרלוונטי ומטפל במטה קסמים בכל מכה/חבלה והכאב חיש נעלם... מסקנה: אם כואב לכם, אל תשמרו בפנים, ספרו ושתפו והכל יסתדר במהרה. לגילאי 9-3.

טל גורדון ממליצה: "כוחה של ההצגה הוא בפיצוח הבימתי הנכון: שילוב ואיזון מדויקים בין הסיפור המצוין של פרימו לבין העשייה הבימתית תחת שרביטו של רונן גולדפרב - שזכה, כאמור, על עבודתו בפרס במאי השנה. הבימוי משאיר את האגו בצד ונשען על הסיפור בנאמנות ובעדינות, עד רמת התלבושות היפהפיות, המבוססות על האיורים שבספר ולא לשווא זכו גם הן בפרס עיצוב התלבושות של השנה." לביקורת המלאה

שבת, 11:30, אולם המופעים קיבוץ עין החורש. טל': 04-6127706. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים

איה-אאוץ-ענק.jpg
"איה אאוץ' ואווה (יח"צ)
 
הצגה: הכבש השישה עשר

הפקה של מדיטק חולון בשיתוף עם התיאטרון הארצי לילדים ולנוער תועלה גם היא במסגרת זו. המחזה המוזיקלי מאת מיקי גורביץ` המבוסס על ספרו של יהונתן גפן, בבימויו של משה קפטן למוזיקה של יוני רכטר. זהו סיפורה של חבורת ילדים המגיעה אל הגן שלהם, והוא סגור... הם מחפשים את דניאל, חברם הטוב, שנעלם, ויחד הם מגלים את ערכה המופלא של החברות.

המחזה המוזיקלי מביא אל הבמה את הלהיטים המוזיקליים הגדולים שהפכו לחלק מנכסי צאן הברזל של התרבות הישראלית: "גן סגור", "הילדה הכי יפה בגן", "אני אוהב שוקולד", "איך שיר נולד" ורבים אחרים. מגיל 5.
 
שבת, 11:30, היכל התיאטרון קרית מוצקין. טל': 04-8806000. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים


 
מרכז

תערוכה: שבתות בגן המדע

תעתועי מחשבה, טעמים, ומוצגים חדשים משחק 'חפש את המטמון', סדנאות יצירה, הדגמות והפעלות. הזדמנות אחרונה להכנס לתערוכת המוח האינטראקטיבית ולאוהל המוח הגדול! הסתיו הגיע ואיתו הניסויים המדעיים לילדים. גן המדע ע"ש קלור פותח את שעריו בשבתות של חודש נובמבר לפעילויות מעוררות חושים.

שבת, 09:00, גן המדע, רחובות. כרטיסים: מבוגר-60 ₪. ילד (5-18) - 50 ₪. ילד מתחת לגיל 5 – חינם.טל': 08-9344528. לפרטים נוספים

גן-המדע-ענק-איתי-בלסון.jpg
"גן המדע" (צילום: איתי בלסון)

הצגה: קצפת ותות

מופע בידור מוזיקלי מרהיב עם כוכבי הילדים המוכרים והמצחיקים מערוץ הופ - התאומים "קצפת ותות". במופע יוצרים "קצפת ותות" אינטראקציה ייחודית עם הקהל ומצחיקים ללא הרף. הצמד מוציא את הילדים למסע מרתק בעל מסר אופטימי: כדי להגשים חלומות ולהיות מאושר, צריך ללמוד להסתכל על חצי הכוס המלאה. לגילאי 9-3.

שבת, 11:30, היכל התרבות מודיעין. טל': 08-9737333.לפרטים נוספים

 
קרקס פלורנטין

קרקס פלורנטין מזמין אתכם למופע קרקס, תיאטרון ומחול בתזוזה מתמדת. מופע אקטואלי מתמיד המתרחש אי שם בעננים, מרחק פסיעה מהאוויר בקפיצה, תעופה וזינוק.

שבת, 11:00, הכפר הירוק, רמת השרון. טל': 03-6483865. לפרטים נוספים
 
לרכישת כרטיסים

טררם קידס כוח המשאלות
 
"כוח המשאלות" הוא מופע חדש שכולו אנרגיות, קצב ושמחת חיים כמיטב המסורת מבית טררם. היוצרים דורון רפאלי ואבי רוזנבלום חוברים בשלישית ליצירה צבעונית והומוריסטית השואבת את קהל הילדים וההורים אל תוך עולם קסום של קצב ודמיון. המופע משלב סיפור עלילה מרגש, שירים סוחפים, קטעי תיפוף וריקוד אנרגטיים, הפעלות קהל ומסרים חינוכיים וחברתיים.

הפעם עוברת חבורת טררם מסע קסום, במהלכו לומדים הילדים שאם רק יאמינו בעצמם ויהיו דבקים במטרה, יתגשמו משאלות ליבם. בנוסף לומדים הילדים, דרך החוויה, להעריך את ההורים ותפקידם החשוב תוך כדי הבנה שהעולם לא יוכל להתקיים ללא סדר וכללים.

שבת, 11:00, היכל אמנויות הבמה, הרצליה, טל': 09-9729999. לפרטים נוספים

טררם-קידס-צילום-אפיק-גבאי.jpg
"טררם קידס" (צילום: אפיק גבאי)

 
הצגה: שלמה המלך והדבורה - ח.נ ביאליק

עיבוד מקורי של חיים נחמן ביאליק לסיפורי שלמה המלך החכם באדם. מארץ רחוקה - שבא, מגיע המלכה לבחון את חוכמתו הרבה של שלמה המלך. משרתו הנאמן של המלך מנסה לרסן את התרגשותו הרבה, היות ומשפט חשוב עומד להתקיים היום. לאחר המשפט, שלמה מתפנה לנוח ולאגור כוחות לקראת בואה של המלכה אך אבוי!!! הוא נעקץ באפו על ידי דבורה קטנה ואפו מתנפח עד מאוד.

עצבני ונסער, כולא שלמה את הדבורה, אשר מבקשת ומתחננת בכל מאודה שישחררה ובבוא היום תשיב לו טובה. שלמה צוחק ולא מאמין כי יצור קטן כל כך יכול לעזור למלך חכם ורב מעלה. מה יעלה בגורלה של הדבורה? האם יצליח שלמה לפתור את החידה? ביחד עם הילדים נגלה את התשובה. בהצגה זו השחקן מגלם שתי דמויות, משרתת ושלמה המלך.

שבת, 11:00, מוזיאון רמת גן. טל': 7513544 - 03. לפרטים נוספים

 תיאטרון בובות: מעיל הפלאים

בבוקר רגיל אחד, חייט קטן מקבל פתק ובו כתוב: "נא לתפור מעיל עד חצות. המידות אינן משנות, העיקר שיתאים בדיוק...". בדיוק בחצות החייט משלים את המשימה, אבל אז... לאן ממהרת מכונת התפירה? למה המספריים לובשות חצאית? למה הופך האצבעון? בואו הצטרפו למסע קסום במתפרה וגלו למי באמת תפר החייט את המעיל. הצגה ללא מילים המשלבת תיאטרון בובות, חפצים, טקסטיל ומוזיקה. לגילאי 11-4.

שבת, 11:00, המשכן העירוני למוזיקה, רעננה. טל': 09-7464036. לפרטים נוספים

הצגה מוזיקלית: ילד פלא

יואב - ילד הפלא אוהב לשחק בעולמות דמיוניים עם אמה - אחותו הג׳ינג׳ית, גלי - הילדה שהוא אוהב וחברו הטוב - חנן המצונן. כשיואב מגלה שהיפו ההיפופוטם ברח מגן חיות הוא רוצה לצאת לחיפושים, אבל כולם בטוחים שזוהי עוד אחת מהפנטזיות שלו. עכשיו עליו לחפש את ההיפופוטם המסכן ולשכנע את כולם להצטרף אליו. הצגת ילדים מוזיקלית וצבעונית על פי שיריו הנצחיים של קובי אשרת. לגילאי 10-3.

אודליה דה רוסו ממליצה: "הליהוק מצוין. אסף משה מצחיק את הילדים בשני תפקידיו, כחנן המצונן וכברל'ה. גם אמה (לירון ויגדור), האחות הג'ינג'ית מצחיקה מאוד את הילדים. עומרי רוטברד ויעל נחום (יעל ועמרי) הם בהתאמה יואב ילד הפלא וגלי העדינה, הנסיכתית והשברירית. קטעי ההתאהבות של השניים נגעו מאוד לבת השמונה, והרגשתי שהיא מסמיקה ממש כמו גלי המאוהבת ביואב." לביקורת המלאה

שבת, 11:00, תיאטרון היהלום, רמת גן. טל': 6121050 - 03. לפרטים נוספים

ילד-פלא-01.jpg
"ילד פלא" (יח"צ)

לרכישת כרטיסים


הצגה: שמלת השבת של חנה'לה

סיפור הילדים המוכר ע"פ ספרו של יצחק דמיאל. חנה'לה הקטנה מלווה את בועז החבר החדש שלה, לבקש מסבתו לבלות בביתה, בערב השבת. בדרך היא עוזרת לאיש זקן לסחוב שק מלא בפחמים, אך אבוי! השמלה החדשה והלבנה שאמא תפרה לשבת התלכלכה! מה תגיד אמא? ואז פתאום אירע נס של שבת. הירח והכוכבים הבריקו את השמלה, והיא נצנצה כפליים! לגילאי 9-3.
שבת, 17:30, בית יד לבנים, אשדוד. טל': 08-8545833. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים

הצגה מוזיקלית: רציתי שתדע

שירי עוזי חיטמן - בחופשת הקיץ מגיע עידו השובב לבקר את סבא יהודה בקיבוץ. שם הוא פוגש את דודו המבולבל, עדנה הפרה שאוהבת לשיר ולרקוד ועוד הרבה חברים טובים. את כל הדברים המרתקים שקורים לו שם, שוזר עידו בחריזה נהדרת ביומן שסבא נתן לו במתנה. הצגה מוזיקלית, משעשעת ומבדרת לכל המשפחה, ממיטב הלהיטים שכתב והלחין עוזי חיטמן. לגילאי 8-2.
שבת, 11:00, היכל התרבות כפר סבא. טל': 09-7640810/1. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים

 
ירושלים

הצגה מוזיקלית: פטר והזאב

"פטר והזאב" – פנטזיה של סרגיי פרוקופייב, נוצרה כדי להקל על הילדים את ההכרות עם המוזיקה. המלחין מצייר תמונות צבעוניות של חיות – השירה של הציפורים, גרגור של חתול וקפיצותיו הרכות, נהימה כועסת של זאב, וחיות רבות אחרות. כל תפקיד בהצגה מקביל לכלי נגינה  - לכל תפקיד קול משלו. בצורה כזאת קל יותר לילדים להכיר כל כלי וכלי בתזמורת, ולעקוב אחרי התפתחות העלילה והמוזיקה. המוזיקה כוללת בתוכה את עולמם הנפלא של ילדים, מקום בו המציאות מתערבבת עם הדמיון. מספר האגדות הופך בזמן ההצגה למתרגם – משפת המוזיקה, לשפת הילדים ובני האדם.

שבת, 12:00, מנזר השתקנים, לטרון. מחיר לכרטיס: 50 ₪. טל': 02-5356954. לפרטים נוספים

רכישת כרטיסים

תיאטרון בובות: פיצי ועץ התפוזים
 
הצגה עסיסית עם בובות ושחקנית. תוך כדי טיול בפרדס, חושק הגמד פיצי הגמד במיץ תפוזים. הוא מתאכזב לגלות שהתפוזים טרם הבשילו. מי או מה יכול לעזור? לאחר ההצגה אתם מוזמנים ליצור בובת תפוז עם פה נפתח. לגילאי 6-2.

שבת, 11:00, תיאטרון הקרון. טל': 02-5618514. לפרטים נוספים

 
דרום
 
שבתות בפארק קרסו למדע באר שבע
 
מדי שבת במהלך חודש נובמבר יתקיימו בפארק קרסו למדע, מתחם המדע והטכנולוגיה החדש בלב העיר העתיקה בבאר שבע, פעילויות שונות לכל המשפחה. בין הפעילויות: סדנות יצירה ייחודיות, הדרכות והפעלות סביב תערוכת "צופן החיים", סיורים מודרכים ועוד. 

כל אלה מצטרפים מתחמים החווייתיים לכל גיל הפזורים בשטח הפארק ביניהם 13 תערוכות אינטראקטיביות, גן ענק של משחקי מדע, מזרקה אינטראקטיבית ולאטרקציות נוספות. מרבית התערוכות נמצאות במבנה תת-קרקעי, ולכן המקום מתאים לבילוי במשך כל ימות השנה, גם בימים קרירים יותר.

שבת, 11:00, 13:00, פארק קרסו למדע, מתחם מדע וטכנולוגיה, באר שבע. מחירים: כרטיס משפחתי (4 נפשות): 192 ₪, תושבי ב"ש: 156 ₪. ילד (18-5): 54 ₪, ילד תושב ב"ש: 45 ש"ח. גמלאי, חייל, סטודנט, בעל מוגבלות: 36 ₪, מבוגר: 60 ₪, תושב באר שבע: 48 ₪. טל': 08-6252600. לפרטים נוספים

פארק-קרסו-למדע-שי-שרבף.jpg
פארק קרסו למדע (יח"צ)

הצגה מוזיקלית: מוצרט הקטן

בגיל 3 מוצרט הקטן כבר מנגן בפסנתר! בגיל 5 מלחין את היצירה הראשונה שלו! לאביו יש תוכניות גדולות עבורו, אבל יותר מכל מוצרט הקטן רוצה להיות … ילד.  הצגה מסוגננת של שחקנית אחת בשילוב תיאטרון אצבעות ידיים, פאות גדולות וחפצים, ומלווה ביצירות מוזיקליות שהלחין וולפגנג אמדאוס מוצרט. ההצגה מטפלת בנושא ענק באמצעים זערוריים  ומציגה סיפור מכמיר לב מלא בהומור ושובבות. זוכת פרס פסטיבל חיפה 2008 ופרס הבמה לילדים ולנוער 2009. לגילאי 4.

שבת, 11:00, קיבוץ גת. לפרטים נוספים

הצגה: הבית של יעל

מחזה מוזיקלי לילדים על פי ספרה הפופולרי והאהוב של מרים רות. סיפורה של יעל המחפשת לעצמה בית או פינה חמה משלה. היא נכנסת לסל גדול, אבל הוא מתהפך. היא נכנסת מתחת לשולחן, אבל אמא שלה מקפלת את המפה – ואין בית. לבסוף היא מוצאת ארגז גדול… ארגז זה משמש לה בית. היא מסדרת אותו כפינה חמה ושם היא מבלה יחד עם חברה הטוב את שעות הפנאי.

יום אחד מגיע טרקטוריסט עם עגלה האוסף את הגרוטאות שבחצרות וביניהם גם את הארגז של יעל. הוא מעלה אותו על העגלה בלי לשים לב שיעל גיבורת הסיפור נמצאת בתוכו. מכאן ואילך עוברת יעל הרפתקאות שונות עד לשובה המוצלח הביתה ביחד עם הארגז ההופך להיות פינת סתרים נעימה ומקסימה. מגיל 3.

שבת, 11:30, היכל התרבות באר שבע. טל': 08-643000. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים
 
ברחבי הארץ

הדרקון הראשון שלי 2

הפרק השני של הטרילוגיה הדרקון הראשון שלי. מבוסס על סדרת הספרים מאת קרסידה קאוול. מאולפני דרימוורקס מגיע הפרק השני והמסעיר של הטרילוגיה האפית ״הדרקון הראשון שלי״ שחוזר לעולם הפנטסטי של הוויקינג היקאפ והדרקון הנאמן שלו ״שום-שן״. הצמד הבלתי נפרד חייב להגן על השלום – ולשמור על העתיד של בני האדם והדרקונים מידיו של דראקו  דם-קר האיום.
 
הילה אהרון בריק ממליצה: "בסיכומו של דבר תמצאו ב"הדרקון הראשון שלי 2" לא פחות אקשן, הומור, מעוף יצירתי וויזואלי ולב פתוח ורחב מן הסרט הראשון, עם מינון מוגבר של דרמה. סרט שתענוג להשתלהב אתו וגם להזיל מולו דמעות." לביקורת המלאה

בתי קולנוע ברחבי הארץ, למועדי הקרנות

הדרקון-הראשון-שלי-03.jpg

"הדרקון הראשון שלי 2" (יח"צ) קסם של בית

רעם החתול הנטוש כמחפש מחסה מפני הסופה המשתוללת ומגיע אל ביתו המסתורי של הקוסם לורנס. לורנס חולק את עולמו הקסום עם חיות רבות ורובוטים שמסוגלים להכין ארוחת בוקר בזמן שהם רוקדים ושרים. במהרה הוא גורם לרעם להרגיש חלק מהמשפחה, אבל ג'ק הארנב ומגי העכברה מתחילים לרקום מזימה כדי לגרש אותו מהבית. כשלורנס בבית החולים, האחיין שלו מנסה לגרום לו למכור את הבית, אבל הדיירים הרבים שגרים באחוזה הופכים את הבית לאחוזה רדופת רוחות כדי להפחיד את הקונים, כשהם משתמשים ברעם כנשק הסודי שלהם. בדיבוב לעברית בתלת ממד ובדו ממד.

הילה אהרון בריק ממליצה: "מבנה העלילה הוא סטנדרטי למדי אבל עולמות התוכן של האנימציה –  החיות, הקסמים, הצעצועים מכניים (בראשם אדיסון – דמות של בובון-נורה) והבית המרהיב והמפתיע עצמו משדרגים אותו פלאים והופכים אותו לסרט קיץ מהנה מאוד לצפייה לכל המשפחה." לביקורת המלאה

בתי קולנוע ברחבי הארץ, למועדי הקרנות

קסם-של-בית2.jpg
"קסם של בית" (יח"צ)
 
הקופסונים
 
ילד יתום הגדל במחתרת, עם אספני אשפה, מנסה להציל את חבריו ממחסל מרושע.

בתי קולנוע ברחבי הארץ, למועדי הקרנות
  
 
סיפור של צבע
 
בכל ערב, כשבן הולך לישון, צבעי הפסטל שלו קמים לחיים וקופצים לתוך קופסת הצבעים הקסומה שלהם ודרכה עוברים לביתם בעיר הצבעים: עולם של גוונים מהממים, פנטזיות מרהיבות וניחוחות של ילדות. עולם זה ניזון מקשת ומפל קסומים, שמעניקים לעיר ולתושביה את צבעיהם.

כשצהובה הביישנית נותרת בטעות מאחור, בחדר של בן, היא מעירה שני ציורים לא גמורים: המלך שרבוט, מפלצת גדולה, חזקה ואילמת, ונט, עוזרו ההיפראקטיבי שאינו מפסיק לדבר לרגע. בעודם מחפשים את הצבעים שאיתם יוכלו לצבוע את עצמם, הם באים בעקבות צהובה לעיר הצבעים, שם הם מעוררים פאניקה ודאגה, ובצדק. שרבוט ונט מנסים לחסום את מפל הצבעים ולקחת את הצבע רק לעצמם. אם יצליחו עיר הצבעים תיעלם ואיתה גם הצבעים החביבים.

בתי קולנוע ברחבי הארץ, למועדי הקרנות
  
 
גאליס - המסע לאסטרה

סרט הרפתקאות ישראלי המבוסס על סדרת הנוער הפופולרית אודות מחנה קיץ לילדים יוצאי דופן. יונתן (תובל שפיר) עובר מסע התבגרות קשה, הוא נמצא בשיא תהילתו כאשר הוכר לעולם כ"יונתן המיועד", אך הוא מרגיש שהוא בודד וכל התהילה לא שווה כלום ושהוא השאיר את חבריו מאחור.

כשיונתן מגיע לאסטרה הוא פוגש את חבריו מן המחנה שלו "גאליס", וכשהוא נפגש איתם הוא נהפך מחדש להיות המנהיג של החבורה. "אסטרה" שהיא מן יקום מקביל יונתן מאבד את שיקול דעתו ועושה טעויות חמורות ונוראיות וגורם לנזקים עצומים. במסע שלו יונתן יגלה את עצמו האמיתי ממחנה גאליס.

בתי קולנוע ברחבי הארץ, למועדי הקרנות
  

***ומה עוד עושים בשבת? בידקו בלוחות המופעים המתעדכנים שלנו

*** לעדכונים נוספים: היכנסו לדף הפייסבוק שלנו ופרגנו בלייק  19/11/2014   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע