סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 אפריל 
א ב ג ד ה ו ש
    
10
11121314151617
18192021222324
252627282930
ידיעה
 
מאת: ענת מוניץ מה עושים עם הילדים בשבת? 10.1.15
 

 
 
שבת סגרירית וסוערת עם שפע הצגות, מופעי מוזיקה ומחול, תערוכות ועוד


תל אביב 

ג'אז חם לילדים: בקצב הג'נגו
 
צמד הנגנים אשר מביא את ניחוחות שנות ה-60 של סינת הג'אז הבינלאומית. במרכז עשייתם הם מנגנים מחווה לאגדת כל הזמנים - רביעיית הג'אז המודרני ובראשה נגן הויברפון מילט ג'קסון והפסנתרן ג'ון לואיס. "ג'נגו" זהו שמה של אחת מיצירות המופת בג'אז לזכרו של ג'נגו ריינהארט, הגיטריסט הצועני האלמותי. לכל המשפחה.
 
שבת, 11:00, מוזיאון תל אביב. מחיר: 90. טל':03-6077020. לפרטים נוספים 

לרכישת כרטיסים
בקצב הג'אנגו (תמונת יחסי ציבור)


קבוצת רות קנר: הדרך לשמה

שחקני קבוצת התיאטרון מספרים סיפורים מן הקלאסיקה של ספרות הילדים העברית: מכונית הקסמים עפ"י סיפור מאת דליה רביקוביץ', הנער ביער מאת ח. נ. ביאליק, נעלי הפלא של רחלי מאת פניה ברגשטיין, פרק מתוך "עלילות מיקי מהו" לאברהם שלונסקי, שׁוּשׁ - מסע הרפתקאות של סוסון ים מאת שלמה אריאל. הסיפורים נותנים ביטוי לכמיהתו של ילד לקרוא דרור לדמיונו, לבחון את גבולותיו וכוחותיו ולגלות את מה שמעבר לעולם המוכר לו. מגיל 7-5.

טל גורדון ממליצה: "הקו הייחודי שמאפיין את המופע כולו בא לידי ביטוי גם בדרך העדינה בה משתפים השחקנים את הילדים בחלקים מהסיפורים המובאים בפניהם, כמו ברגע היפה בו הם מחלקים לילדים עוגיות אותיות כשמשה הנער, מסיפורו של ביאליק, לומד אף הוא את הא'-ב'." לביקורת המלאה

שבת, 11:00, מוזיאון תל אביב. מחיר: 55. טל': 03-6077020. לפרטים נוספים

מופע מחול: נע באוזן
 
קבוצת מחול דנה רוטנברג - מופע גלריה ייחודי המשלב לראשונה בעולם מחול ומדריכי שמע (Audio Guides) . המופע נע בתוך חלל הגלריה ומציע זוויות צפיה של 360 מעלות על ההתרחשות המחולית.

לכל צופה ניתן מדריך שמע (Audio Guide ) ואזניות אישיות. פס הקול נקבע על ידי הצופה עצמו, ורק הוא או היא שומעים אותו. בניגוד למופע רגיל בו הסאונד מגיע מרמקולים חיצוניים, "נע באוזן" מאפשר על פי בחירה, לשני צופים זה לצד זה לשמוע ערוצים שונים, כל אחד בזמנו ועל פי בחירתו.

מדריך השמע מכיל בתוכו ערוצי שמע ממוספרים והצופה מוזמן ברגעים נתונים לבחור בפסקול לכל קטע (לדוגמא, על מנת להאזין לפסקול קלאסי - לחץ 1). כל ערוץ אופציונלי מתוכנן בהתאמה למתרחש על הבמה ומשנה את מה שעינינו רואות. מה בערוצים? הפתעות מגוונות שנעות בין ביוגרפיות דרך קטעי מוסיקה שונים, מונולוגים, סודות מאחורי היצירה ועוד - וכל אלה מלווים את ההתרחשות בגלריה - על הקירות וברחבי החלל. מגיל 9.

צבי גורן ממליץ: "ההברקה של הגרסה החדשה נבנית על בחירת החלל של הגלריה לאמנות ישראלית במוזיאון תל אביב כמקום המפגש החדש, ולשם כך אף החליטה רוטנברג ליצור כוראוגרפיה חדשה לארבעת הרקדנים, עידן פורבס שהיה בצוות הקודם, ענבר נמירובסקי, עינת בצלאל וגיל קרר. כבעבר גם עתה היא הצליחה ליצור מחול פוליפוני רב פנים שקטעי מוזיקה שונים זה מזה מאירים כל קטע בו באור ייחודי." לביקורת המלאה

שבת, 11:30, מוזיאון תל אביב. טל': 03-6077020. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים


נע-באוזן-3-צלם-זהר-קאלט.jpg
נע באוזן (צילום: זהר ראלט)


הצגה: סופסופ הסיפור

סיפורו האהוב של נחום גוטמן "לובנגולו מלך זולו" משתלב בסיפור הרפתקאותיהם של שני ילדים היוצאים לחפש את סופו האבוד של הסיפור לובנגולו מלך זולו. מסעם של שני ילדים למציאת סוף סיפורו הקסום של נחום גוטמן "לובנגולו מלך זול"' אותו בלעה תולעת הספרים. בהצגה מופיעים גם צב שעה וצב קריאה, פרופסור מלונאי, מלכת המילים העבריות העוזרים לצמד הילדים להגיע לסיומו המוצלח של המסע. לגילאי 9-4.

שבת, 11:30, מוזיאון תל אביב. מחיר: 50. טל': 03-6077020. לפרטים נוספים

הצגה: שולם לעולם

יהלי הוא ילד שאוהב להמציא המצאות הראש שלו מלא רעיונות אך אין לו חברים. כשיהלי מגיע להתארח בקיבוץ אצל הדוד שלו, אליהו, הוא פוגש את אילת ומתידד איתה. לצערו הוא מגלה שהם אינם יכולים לשחק יחד בגלל ריב גדול השרוי בין הדוד אליהו לרותי, דודתה של איילת. יהלי ואילת מחליטים להמציא המצאה משוכללת במיוחד שתשכין שלום בין הדודים שלהם. הם מגייסים לעזרתם את שחר, חבר של אילת, ואת נימי אחיו הקטן והשובב. האם הילדים יצליחו להמציא המצאה מיוחדת כל כך? האם דוד אליהו ודודה רותי ישלימו? האם יהלי ימצא חברים? זאת ועוד במחזה מוזיקלי משירי הילדים האהובים של עוזי חיטמן לציון עשור למותו. לגילאי 9-4.
הילה אהרון בריק ממליצה: " הסוף מצליח להלהיב במיוחד. לא מעט שירים נהדרים של חיטמן נשארו מחוץ להצגה והפתרון שנמצא כאן הוא במחרוזת המסיימת שבה השחקנים יוצאים את גבולות הבמה אל הקהל, ומעלים פלאים את רף העליצות הכללית באולם." לביקורת המלאה

שבת, 11:30, 12:45 מוזיאון תל אביב. מחיר: 65. טל': 03-6077020. לפרטים נוספים

 
שולם-לעולם01-יוסי-אפללו.jpg
שולם לעולם (צילום: יוסי אפללו)


תערוכת מיני ארט

התערוכה "מיני ארט" מציגה את אמנויות המיניאטורה והמזעור באופן עכשווי, בשיתוף פעולה עם יוצרים וחובבים מהתחום, כאלה המתאפיינים ביכולת הדיוק בפרטים זעירים. לקראתה, נוצרו ונאצרו מאות יצירות ייחודיות; מודלים מיניאטוריים המציגים סצנות מחיי היומיום, מודלים בהשראת מקומות בעולם, קלאסיקות וסיפורי ילדים, כאלה המושפעים מעולמם הפנטסטי של היוצרים, מתקופות היסטוריות שונות, מודלים מיניאטוריים של דגמי אוניות ואחרים. כמו כן, השנה יצרו האמנים המשתתפים, בעבודת יד, עשרות דגמים של בתים מיניאטוריים.


שבת, 10:00, מוזיאון יפו לעתיקות. טל': 03-6825375. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים 

 
הצגה: השיר של לולה

ללולה הצבועה יש צוואר עבה, שיניים חדות, רגליים מוזרות, ידיים ארוכות, ופרווה קוצנית מנוקדת. כל החיות בורחות מפניה. "אל תיבהלו" מנסה לולה לקרא אחריהן, אבל במקום זה יוצא לה צחוק מפחיד, צחוק של צבועה. ללולה יש קול של מלאך ושיר שאף אחד עוד לא שמע.  האם לולה תצליח אי פעם למצוא חברים? לגילאי 8-3.

הילה אהרון בריק ממליצה: "במרכז העלילה עומדת לולה הצבועה, מן החיות הפחות חינניות בטבע, שמסוגננת כאן (כמו כל דמויות ההצגה) בחינניות מרובה על-ידי מעצבת התלבושות ועל ידי השחקנית עדי פז. עם זאת, לדמותה שני מאפיינים מרתיעים: גירוד אובססיבי וצחוק טורדני, שמבריחים את שאר החיות." לביקורת המלאה

שבת, 11:30, תיאטרון קליפה. טל': 03-6879219. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים

השיר-של-לולה-גדי-דגון.jpg
"השיר של לולה" (צילום: גדי דגון)

 
הצגה: בייגלה

הצגה מוזיקלית בשילוב  בובות ואנימציה על פי ספרה הקלאסי של מרגרט גריי. מי לא מכיר את כלב התחש הארוך והמקסים? הספר "בייגלה" מוצג בעיבוד חדש עם מיטב שירי הילדים ומשלב תיאטרון בובות, אנימציה, ריקודים וסיפור נוגע ללב על חברות ואהבה בקרב ילדים וכלבים. לגילאי 7-3.

שבת, 11:30, תיאטרון צוותא. טל': 03-6950156/7.לפרטים נוספים
 
לרכישת כרטיסים


בייגלה-ברלינר.jpg
"בייגלה" (ברלינר הפקות)

הצגה: בגדי המלך החדשים

האגדה המוכרת והאהובה לובשת צורה חדשה ומסופרת לקהל על ידי הילד תום, הילד שצעק בקול: "המלך הוא עירום". היו היה מלך שאהב בגדים, רק בגדים! יום אחד מגיעים אל חצר הממלכה שני חייטים נוכלים שמציעים בגד אשר רק חכמים יוכלו לראות את יופיו וייחודו ואילו טיפשים לא יוכלו לראותו. המלך הנרגש מזמין את הנוכלים לארמונו ונותן להם מקום של כבוד בחצרו. בתהלוכה חגיגית לעיני כל, מציג המלך את בגדיו החדשים לראווה. הילד תום, שהוא תם אך לא תמים, נחוש להוציא את האמת לאור.

להקת שחקנים צעירה ומלהיבה מגישה את הטקסט המתורגם של אפרים סידון בשפתו המחורזת והעשירה. הלהקה פותחת לנו שער לעולם התיאטרון וגם לארון בגדים של מלך גנדרן,  באמצעות הצגה משעשעת, צבעונית ומרגשת. לגילאי 9-5.

שבת, 11:30, בית ציוני אמריקה. טל': 03-6959341. לפרטים נוספים
   
אירועים באלמינא

"דירה להשכיר" - בואו נעשה הצגה  - המחזת הסיפור המוכר עם הילדים  בשילוב מוזיקה, אביזרים וחפצים.  פעילות חדשה וחווייתית בה נפליג לעולם הדמיון ונכיר  מקרוב את עולם המשחק והתיאטרון. (בשפה עברית). לגילאי 10-5.

שבת, 12:00, מתחם נמל יפו. טל': 050-2800-300. לפרטים נוספים
 
 
חיפה והצפון 

תערוכות במדעטק חיפה

במתחם מדעטק "פאב-לאב" שהוקם במיוחד בימים אלו, 27 מדפסות תלת מימד, עמדות תכנון דיגטלי, מכשיר גדול לחיתוך לייזר ומחרטה וכרסומות מממוחשבות. מטרתה של מעבדת "פאב-לאב", היא הנגשת טכנולוגיות תכנון וייצור דיגיטלי לכלל האוכלוסייה, תוך כדי חוויית הלימוד, היצירה המשותפת ופיתוח מוצרים מיוחדים שמותאמים לטעמו וצרכיו של כל אחד. שבת, 11:00, 13:00, מדעטק – מוזיאון המדע חיפה. מחיר לסדנא: 20 ₪ (בנוסף לכרטיס הכניסה למוזיאון).  עוד במדעטק: פעילות מדעית מורכבת בתערוכה "תעתועי ראייה" וסדנת אשליות אופטיות. פעילות של כשעה בשעות 12:00, 14:00. ללא תשלום נוסף

 שבת, 11:00, מדעטק, חיפה. טל': 04-8614444. לפרטים נוספים
 

דאב-לאב-יחצ.jpg
פאב לאב (תמונת יחסי ציבור)

צלילי קסם – מחולות הונגריים

יוהנס ברהמס הקטן, שכולם קראו לו האנס, התעקש לנגן רק על פסנתר. אביו רצה שילמד לנגן על "כלי שימושי" כמו כינור, ויולה, או חליל ויהיה נגן תזמורת. אבל כמובן ששום דבר לא עזר. מוסיקה סוחפת, "הריקודים ההונגריים", שירים ועוד. בהשתתפות נגנים, זמרת ורקדנים. "צלילי קסם" בעריכתה והנחייתה של ניצה שאול. לגילאי 10-4.

שבת, 11:30, מרכז רפפורט, חיפה. טל': 03-6927777. לפרטים נוספים


הצגה: איה פלוטו
 
על פי הספר הנפלא של לאה גולדברג. "פלוטו כלבלב מקיבוץ מגידו, יש לו הכל , מרק ועצם, אך נמאס לו לשבת כך סתם לבדו,קרע את החבל, נבח הב הב, ויצא לטייל בעולם הרחב. את מי הוא יפגוש? מעניין מאוד!". לגילאי 6-2.

שבת, 11:30, קיבוץ יפעת, עמק יזרעאל. טל': 04-6040575. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים

 
הצגה: פיית המרציפן

"למיק היה חלום נפלא, היא סיפרה לי אותו ואני רוצה לספרו לכם..." - כך מתחיל מסעה של מיק אל גן הממתקים של מכשפה חביבה, ביחד עם טינו הגמד ועם מילת הקסמים של אבא. מסע פיוטי של התמודדות והתיידדות עם הבלתי-מוכר. מספרת ובובות בתוך תפאורה קסומה, מלאה שינויים והפתעות. לגילאי 7-3.  

שבת, 17:30, מתנ"ס זכרון יעקב. טל': 04-6297000. לפרטים נוספים

מרכז
 
תערוכה: שבתות בגן המדע

תעתועי מחשבה, טעמים, ומוצגים חדשים משחק 'חפש את המטמון', סדנאות יצירה, הדגמות והפעלות. הזדמנות אחרונה להכנס לתערוכת המוח האינטראקטיבית ולאוהל המוח הגדול! הסתיו הגיע ואיתו הניסויים המדעיים לילדים. גן המדע ע"ש קלור פותח את שעריו בשבתות של חודש נובמבר לפעילויות מעוררות חושים.

שבת, 09:00, גן המדע, רחובות. כרטיסים: מבוגר-60 ₪. ילד (5-18) - 50 ₪. ילד מתחת לגיל 5 – חינם.טל': 08-9344528.לפרטים נוספים
 


כל-חיה-והמח-שלה.jpg
התערוכה תפעילו ת'מוח (צילום: אודליה דה רוסו)


הצגה: קצפת ותות

מופע בידור מוזיקלי מרהיב עם כוכבי הילדים המוכרים והמצחיקים מערוץ הופ - התאומים "קצפת ותות". במופע יוצרים "קצפת ותות" אינטראקציה ייחודית עם הקהל ומצחיקים ללא הרף. הצמד מוציא את הילדים למסע מרתק בעל מסר אופטימי: כדי להגשים חלומות ולהיות מאושר, צריך ללמוד להסתכל על חצי הכוס המלאה! לגילאי 9-3.

שבת, 11:30, היכל התרבות מודיעין. טל': 08-9737333. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים

הצגה: סוד הגן הנעלם

סיפור על כוחה המופלא של חברות, ועל יכולתה לרפא כאב ומצוקה. מרי בת השתיים-עשרה עוברת להתגורר באחוזתו של דודה העשיר. היא מתקשה להסתגל לסביבה החדשה, אף פעם לא היו לה חברים אמיתיים והיא רגילה להתייחס לאנשים כמו למשרתים. מתוך הבדידות בה היא נמצאת באחוזה הזרה, היא מגלה את סודו של הגן הנעלם. בדרך לגילוי הגן חוברים למרי שניים. דיקון - ילד הטבע הנצחי, וקולין - בן דודה החולני והנרגן. ההרפתקה המסעירה אותה הם עוברים מלמדת אותם, ואת מרי במיוחד, חברות אמיתית מהי.המחזה הוא עיבוד מקורי וחדש לאחד הספרים האהובים ביותר על צעירים ברחבי העולם.

שבת, 11:00, מדיטק חולון. מחיר: 75. טל': 03-5021555. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים

סוד-הגן-הנעלם.jpg
                            "סוד הגן הנעלם" (יח"צ)

 


הצגה: הרצל – חלום שהתגשם
 
בנימין זאב הרצל שחלומו הפרטי הפך להיות  חלומם של מיליונים, ושינה את פני ההיסטוריה, עומד במרכזה של הצגה המוגשת בשפת תיאטרון רבת המצאות. דרך אישיותו הסוערת של הרצל נפרש  סיפור חייו יוצא הדופן. יחסיו עם משפחתו ומקורביו, מסעותיו המרובים, פגישותיו עם מנהיגי עולם, התלבטויותיו וחלומותיו, רגעי אושר ורגעי משבר. ומעל לכל דבקות בלתי מתפשרת במטרה. כל אלה חוברים יחד להצגה על  עוצמתו של חזון, על כוחה של אמונה, ועל החומרים מהם עשויה מנהיגות אמיתית.
לגילאי 13-9.

שבת, 11:00, תיאטרון גבעתיים. טל': 03-7325340. לפרטים נוספים


 
הצגה: שכנים
 
הצגה מלאת הומור על  שני שכנים המגלים שיחד, זה לפעמים יותר מלבד. מה קורה כאשר שני אנשים, שונים מאוד אחד מהשני, נאלצים לגור בשכנות זה לזה? ומה קורה אם פתאום מופיע "משהו" המחייב אותך להתחיל להתחבר ולהכיר את שכנך? הצגה מצחיקה ומרגשת, ללא מילים, המספרת את סיפורם של שני שכנים שמגלים שהשותף והחבר האמיתי, מתגלה לפעמים במקום הכי לא צפוי- בבית הסמוך. מגיל 4.
שבת, 11:00, תיאטרון גבעתיים. טל': 03-7325340. לפרטים נוספים
 
מופע מוזיקלי: אינדי ילד
 
אינדי ילד הוא מופע המשלב את מיטב הקלאסיקות של שירי הילדים בהגשה ייחודית, רוקיסטית ובעיקר מרעננת. "אמת או חובה", "אלוהים שלי", "הילדה הכי יפה בגן", "אפונה וגזר", "איך שיר נולד" ו"בני ילד רע" הם רק חלק מהשירים שתשמעו במופע. לכל המשפחה.
 
הילה אהרון בריק ממליצה: "הרעיון של "אינדי ילד" קולע לגמרי לרוח התקופה: הורים שמאסו בגרסאות מתיילדות ומתקתקות לשירי ילדים מקבלים הזדמנות לחלוק את אהבתם לשירי ילדותם ברוח רוק'נרולית למהדרין – גיטרות, בס, תופים ובכל האנרגיות המתבקשות." לביקורת המלאה

שבת, 13:00, מועדון זאפה הרצליה. טל': 03-7674646. לפרטים נוספים

אינדי-ילד-ליאור-רוטשטיין2.jpg
אינדי ילד (צילום: ליאור רוטשטיין)
 
דירה להשכיר

התיאטרון שלנו -  עיבוד חדש, מוזיקלי ומרהיב לסיפורה הידוע של לאה גולדברג. הסיפור על דיירי מגדל ( "בעמק יפה בין כרמים ושדות …") בן 5 קומות, המבקשים למצוא דייר חדש לבניין במקום מר עכבר שעזב. לבניין מגיעים דיירים שונים: נמלה, ארנבת, חזיר, זמיר ויונה. מי ישכור את הדירה? ההצגה על יחסי שכנות טובה, עזרה לזולת וחברות אמת. ההצגה שזורה דמויות ססגוניות, מרתקת, מסוגננת ומפתיעה. לגילאי 8-3.

טל גורדון ממליצה: "את המחזה כולו מלווים שירים מוצלחים שיצרה ליאת פרלוב מאירי, וההרחבות הסיפוריות שיצר גולדפרב מכבדות את המקור ושומרות על רוח השפה הוותיקה, בלי לאבד קשר לכאן ועכשיו ("בטלוויזיה הוא נראה יותר צעיר" מרכלות הדיירות על הזמיר – זמר ידוע ומפורסם). משמח לגלות שקלאסיקה אכן עובדת, אף כי ייתכן שהמסר בכל זאת מורכב קצת לבני פחות משלוש, מה שיכול להסביר את הרעש הלא אופייני שליווה את ההצגה מתחומי הקהל." לביקורת המלאה

שבת, 10:30, סינמה סיטי רמת השרון. טל': 03-7414541. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים

סבא טוביה בממלכת טוביהו

סבא טוביה לוקח את הילדים למסע קסום ומצחיק בממלכת טוביהו. בממלכת טוביהו יש מלך ,ליצן טוב לב, נסיכה חכמה, עץ קסמים ותושבים מאושרים ושמחים. אך מה קורה למלך טוביהו כאשר המלך שוויץ מהממלכה השכנה ובנו זרח מתכננים לקחת ממנו את הכתר? מבית היוצר של סבא טוביה. מגיל שנתיים.

שבת, 11:00, היכל התרבות ראשון לציון. טל': 03-9484800. לפרטים נוספים
 
הצגה מוזיקלית: יואל אמר

הצגה מוזיקלית בהשראת ספרו של יואל הופמן "בפברואר כדאי לקנות פילים". יואל אמר שאפשר לשתות צלילי פעמונים ולראות איך נראים כשישנים. הוא אמר המון דברים יואל, דברים קסומים, מדהימים, יוצאים מן הכלל ורונית מחכה לו, מחכה לו כל כך, והוא... לא מגיע בכלל. מישהו אחר מגיע - סיימון. ישר מאוסטרליה הרחוקה ורונית? בהתחלה היא רוצה רק את יואל. אבל בסוף... זה נגמר בנשיקה! מגיל 4.

שבת, 11:00, המשכן העירוני למוזיקה רעננה. טל': 09-7464036. לפרטים נוספים
 
הצגה: סימבה מלך החיות

ההצגה מעובדת ע"פ סידרת הטלויזיה - סימבה גור האריות, גדל ולומד את חוקי הג'ונגל, מאמא לביאה ומבגירה הפנתר. סקרנותו מובילה אותו לצוק השחור, ושם הוא פוגש לראשונה, את שירקן הנמר הרע. בעזרת שבעת הכוכבים שקיבל ממלך העצים, הוא מתגבר על שירקן ומוכתר למלך החיות. לגילאי 7-2.

שבת, 11:30, בית יד לבנים רמת השרון. טל': 03-5483851. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים
 
ירושלים
 
תיאטרון חפצים: בגדי המלך החדשים

חפצים מעולם התפירה הם הדמויות בהצגה. גלילי חוטי תפירה הם נתיני הממלכה, החיים בחוסר כל, בתוך קופסת כלי תפירה. המלך, העשוי חוטי זהב, עסוק בקניות. שר האוצר הוא גם קופת הממלכה, צנצנת מלאה בכפתורי זהב, ההולכת ומתרוקנת לעיני הקהל ושרי הממלכה המודאגים. זוג החייטים, המגיעים מנאפולי על גבי מגהץ - מכונית ספורט, מציעים למלך "דיל": בגדי קסם, שרק חכמים יכולים לראותם, תמורת כל אוצר הממלכה. הצגה מעוררת מחשבה ודמיון, הדנה באיכות הסביבה ובצרכנות יתר באמצעות חפצים ישנים הזוכים בחיים חדשים על הבמה.לגילאי 10-4.

שבת, 11:00, תיאטרון הקרון. טל': 02-5618514. לפרטים נוספים

תיאטרון בובות: פטרושקה

מסע הרפתקאות של בובה - סיפורו של פטרושקה הבובה היוצא למסע בו הוא מתיידד עם כל הנקרה בדרכו, אך גם כשהוא פוגש את הרשע למרות גודלו הקטנטן וגופו הצנום הוא מתמודד עימו ויכול לו! סיפור של התמודדות ומסע ואמונה. יהונתן המספר מזמין אתכם להתלוות למסע של פטרושקה. מופע קסום אינטימי, מלא הומור ומרגש. לגילאי 7-4.

שבת, 11:30, 12:30, התחנה הראשונה, מתחם הרכבת. טל': 02-5618514.לפרטים נוספים
 
הצגה: למשל שועל

עידן חדש מגיע ליער. מלכה הלביאה מחלקת דירות פאר במגדלי יוקרה, היער ייהרס ויוקם בו פארק. בין שאר חיות היער, ארבעה חברים. שאולי השועל, צבי הצב, מלי הנמלה וחסיה החסידה. שאולי הוא הלץ השובב. עסוק כל הזמן בתחבולות ותעלולים. חבריו סובלים ממנו אך ניכר שהוא הרוח החיה בחבורה ונותן לחייהם עניין. שלושת החברים נוטשים את השועל וממהרים לדירות החדשות רק כדי לגלות שהלביאה מנהלת אותם כעסק לכל דבר. הדירות מתקלפות והופכות לכלובים. ובהשראת שאולי החיות נוטשות את הפאר המזויף וחוזרות עם חבריהן השועל ליער, מקומן הטבעי.לגילאי 10-4.

שבת, 11:00, בית שמואל, תיאטרון הירש. טל': 02-6203463. לפרטים נוספים
 
הצגה: בגדי המלך החדשים

שני חייטים נוכלים "תופרים" למלך בגד מבד מיוחד מאוד. בגד שרק חכמים רואים אותו, ומי שטיפש לא מסוגל לראות. המלך מזמין את כל העם לצפות בתהלוכה, שבה הוא יתהלך עם בגדיו החדשים. כולם מוחאים כפיים למלך ולבגדיו החדשים, עד שילד קטן אחד צועק "המלך עירום לגמרי".

שבת, 13:00, מיני ישראל, לטרון. טל': 1700-559-559.לפרטים נוספים

 
דרום
 
שבתות בפארק קרסו למדע באר שבע
 
בכל שבת בחודש דצמבר מציע פארק המדע הגדול בישראל בילוי של  שבת שלמה במהלכה נחקור ונלמד על אור וראייה. בכל שבתות החודש ייהנו המבקרים מהדגמות מדע במהלכן נבין כיצד עובדת העין האנושית ומה תפקידן של המשקפיים. נדגים באמצעות לייזרים זוויות פגיעה של קרני האור.
בסדנת יצירה ניצור "קאמרה אובסקורה" ונבין למה התמונה באישון שלנו הפוכה, מה תפקיד המוח בתהליך הראייה ( ינתנו הסברים כלליים על מבנה העין ). נראה מה קורה כאשר המוקד הטבעי משתבש וכיצד באמצעות עדשות ניתן לתקן את הראייה. 

שבת, 09:00, פארק קרסו למדע, מתחם מדע וטכנולוגיה, באר שבע. מחירים: כרטיס משפחתי (4 נפשות): 192 ₪, תושבי ב"ש: 156 ₪. ילד (18-5): 54 ₪, ילד תושב ב"ש: 45 ש"ח. גמלאי, חייל, סטודנט, בעל מוגבלות: 36 ₪, מבוגר: 60 ₪, תושב באר שבע: 48 ₪. טל': 08-6252600. לפרטים נוספיםקרסו-תערוכת-אנרגיה-שי-שרבף01.jpg
שבתות אנרגיה בפארק קרסו (צילום: שי שרבף)

משחקי הפסטיגל

השנה הבמאי חנוך רוזן והצוות האומנותי יוצרים על הבמה ממש לנגד עיניכם את אואזיס, כוכב לכת אקזוטי וקסום, שהופך בבת אחת לזירת תחרות מסעירה ומאתגרת, בה יתחרו כוכבי הפסטיגל ללא פשרות. ברוכים הבאים לכוכב הלכת אואזיס הנמצא אי שם בגלקסיה רחוקה. תושבי אואזיס הם יצורים ייחודיים: הם ניחנו בתכונות ובכוחות של בעלי חיים. לכל שבט הכוח הייחודי שלו. מדי שנה נחגגים באואזיס המשחקים הקדושים, זכר לניצחון הגדול על המפלצת האימתנית שהטילה מורא על תושבי הכוכב. מכל שבט נבחר רק מתמודד אחד, ועשרת הנבחרים מתחרים אלו באלו בתחרויות ידידותיות. אך השנה ,שליטי הכוכב, שני האחים התאומים, רבו שוב ריב נוראי בעקבותיו החליטו לחלק את הכוכב לשניים , והפעם התחרות בין השבטים גורלית במיוחד - החצי המפסיד יוגלה לכוכב הזבל לנצח.

שבת, 09:30, 12:45, היכל הספורט הרב תכליתי, באר שבע. לפרטים נוספים
 
הצגה: אליעזר והגזר

ההצגה "הדחליל – סבא אליעזר והגזר" היא שילוב של סיפור הדחליל ושיר הגזר. היא נכתבה על-ידי לוין קיפניס והועלתה עוד בשנת 1924 על-ידי "תליל" תיאטרון לילדים שליד מרכז המורים והגננות דאז.

בהצגה יפגשו הילדים את סבא אליעזר, שכל דאגתו לטפח את הגזר, אותו זרע בפינת הגינה, אבל... זהו סוד. את סבתא אלישבע החרדה לשלום הירקות בגינתה, את הילדים השובבים עוזי ואביגיל. את הדחליל שתפקידו לשמור על הגינה מפני הציפורים המנקרות את הירקות. כל זאת בליווי שירי ההצגה: "גינה לי, גינה לי", "מלפפון צמח בגן", "פסל כסל גולם עץ", "אני דחליל שומר הגן", "מעשה בגזר". לגילאי 8-2.

שבת, 11:30, היכל התרבות, באר שבע. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים
 
ברחבי הארץ


6 גיבורים

מאולפני וולט דיסני מגיע סרט האנימציה 6 גיבורים', קומדיית הרפתקאות על גאון טכנולוגי בשם הירו המדה והרובוט שלו ביימאקס, המוצאים את עצמם בתוך השתלשלות עבריינית המאיימת להרוס את העיר בעלת הקצב והטכנולוגיה המסחררים, סאן פרנסיוקיו. השניים משלבים כוחות עם צוות חסר מוטיבציה של לוחמי פשע בתחילת דרכם במשימה להציל את העיר.

זהר וגנר ממליצה: "ביימקס הוא ההברקה של הסרט. ייעודו המקורי של הרובוט הנפלא להיות אח, בבית חולים, המגיש אבחון וסיוע מיידי לכל אדם המשמיע צליל של כאב." לביקורת המלאה

בתי קולנוע ברחבי הארץ, למועדי הקרנות


שישה-גיבורים01.jpg
6 גיבורים (יחסי ציבור)


הפינגווינים ממדגסקר

מרגלי-על לא נולדים, הם בוקעים. גלו את הסודות של הציפורים הסמויות הגדולות ביותר והמצחיקות ביותר בעסקי הריגול העולמיים: סקיפר, קובלסקי, ריקו ופריווט. הם האליטה של האליטה והם מאחדים כוחות עם ארגון חשאי אשר מונהג ע"י סוכן נאה וסודי. יחד, הם חייבים לעצור את ד"ר אוקטביוס בריין הנבזה מלהרוס את העולם כפי שאנו מכירים אותו.

הילה אהרון בריק ממליצה: "דרימוורקס ידועים ביכולת שלהם לשלב בין הומור למבוגרים והומור לילדים ובמיטבם הם יוצרים סרטים שגם פועם בהם לב גדול ורחב. כאן מקומו של הלב נפקד לטובת רוח שטות עליזה ומדבקת." לביקורת המלאה

בתי קולנוע ברחבי הארץ, למועדי הקרנות

הפינגווינים-ממדגסקר02.jpg

הפינגווינים ממדגסקר (תמונת יחסי ציבור)


 
ההוביט: קרב חמשת הצבאות

סרטו של פיטר ג'קסון, השלישי והאחרון בטרילוגיה על פי ספרי ג'יי.אר. אר. טולקין. המשך הרפתקאותיהם של בילבו בגינס (מרטין פרימן), תורין (ריצ'רד ארמיטאג) וחבורת הגמדים של ארבור, הדורשים שיוחזר להם העושר העצום של מולדתם, שנגזל מהם. אלא שעליהם להתמודד קודם כל עם תוצאות המעשה הנמהר שלהם, שחרור סמאוג, הדרקון המפחיד, ששב לאיים על גברים, נשים וילדים חסרי הגנה.
 
המלך תורין מוכן להקריב חברות וכבוד, בחיפושיו אחר הארקנסטון האגדית. בילבו לא מצליח לשכנע אותו לנהוג בהיגיון ומקבל החלטה נואשת ומסוכנת, שתחשוף אותו לסיכונים וסכנות חדשים. אויב ותיק, האדון האפל סאורון, חוזר לארץ התיכונה, ושולח את הלגיון הרביעי של האורקים למתקפה על ההר הבודד. הגמדים, האלפים ובני האנוש חייבים להתאחד אל מול האויב המשותף.

נחום מוכיח ממליץ: "עוד פרק הדוק ומהוקצע מבית היוצר המיומן של ג'קסון, שששת הסרטים (כולל טרילוגיית "שר הטבעות") הם ללא ספק סוג של מפעל חיים שלו. כרגיל אצלו, זוהי עבודת קולנוע מקצועית ומדויקת בכל פרמטר. מבניית והרכבת פרופילי הנפשות הפועלות והיצורים הבדיוניים ועד שימוש מרהיב בכל הטכנולוגיות הקיימות, מצילום פנטסטי בסטים האולטימטיביים, הטבעיים ובעלי הנופים עוצרי הנשימה של ניו-זילנד, שהפכו כבר לאתרים הכי מתוירים במדינה, ועד העבודה המצוינת בזירת האפקטים הממוחשבים והעריכה. ללא ספק סרט מהנה, המספק פעם נוספת את הסחורה."

בתי קולנוע ברחבי הארץ, למועדי הקרנות
 
הקופסונים
 
ילד יתום הגדל במחתרת, עם אספני אשפה, מנסה להציל את חבריו ממחסל מרושע.

בתי קולנוע ברחבי הארץ, למועדי הקרנות
 
ילדי הקרון

הסיפור מבוסס על ספרה הקלאסי של הסופרת האמריקאית גרטרוד וורנר מ-1920. עלילותיהם של 4 בני משפחה אחת, שני בנים ושתי בנות בגילאים שונים, המתייתמים מהוריהם, ועומדים להימסר לסבם, אותו אינם מכירים, ולמעשה חוששים ממנו. הפחד מהפגישה עם סבא, גדול עד כדי כך, שהם מחליטים לברוח ולמנוע את הגורל הבלתי ידוע המזומן להם.

זהו סיפור הישרדות, עם אהבה, ומסירות של ילדים, המוצאים דרכים אמיצות לקיים את עצמם, ולהתנהל כמשפחה קטנה ללא מבוגרים. הם מוצאים מקלט בקרון רכבת נטוש ביער, ובונים בו "קן" משפחתי חם. בסוף הסיפור יפגשו הילדים את הסבא ויגלו שאין הוא דומה כלל למה שראו בדמיונם. מגיל 5.

בתי קולנוע ברחבי הארץ, למועדי הקרנות
 

***ומה עוד עושים בשבת? בידקו בלוחות המופעים המתעדכנים שלנו

*** לעדכונים נוספים: היכנסו לדף הפייסבוק שלנו ופרגנו בלייק   06/01/2015   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע