סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 אפריל 
א ב ג ד ה ו ש
    
10
11121314151617
18192021222324
252627282930
ידיעה
 
מאת: ענת מוניץ מה עושים עם הילדים בשבת? 17.1.15
 

 
 
עוד שבת חורפית עם שפע הצגות, מופעי מוזיקה ומחול, תערוכות ועוד


תל אביב

מופע מוזיקלי: מי גאון של אמא

מאסטרו רוני פורת מארח את הדור הבא של הסולנים בישראל - קונצרט בהשתתפות כישרונות צעירים. לכל המשפחה.
 
שבת, 11:00, 12:30, מוזיאון תל אביב. טל':03-6077020. לפרטים נוספים 


הצגה: דוד וגוליית

סיפורו של הנער הקטן דוד, שמתנדב לצאת לקרב מול גולית הפלישתי הלוחם הגדול. סיפורם של בני ישראל הניצלים מההפסד ומהבושה בזכות אומץ ליבו של נער צנוע, המאמין בכח האמונה והתבונה ולא בכוח הזרוע. אחד מסיפורי המקרא האהובים על הילדים מוגש לצופה בשפת תאטרון ייחודית: ציורים על קרטון, שמתעוררים לחיים והופכים לדמויות, מסיכות ואביזרים. מגיל 8-4.

טל גורדון ממליצה: "בהמשך, מזכיר רינצלר למי מאיתנו ששכח, את יופייה של היכולת הבימתית הפשוטה אך הנדירה בימינו, לספר סיפור. כשהוא נשען בעיקר על גופו, קולו, ויותר מהם, על הרצון הטוב שלו ועל הכבוד הגדול שלו לקהל הצעיר שמולו, עושה רינצלר עבודה נפלאה ומחזיק בכוחות עצמו את הילדים מרוכזים עד תום ההצגה." לביקורת המלאה

שבת, 11:30, מוזיאון תל אביב. מחיר: 50. טל': 03-6077020. לפרטים נוספים
 
הצגה בתנועה: מה קורה עם שבתאי?
 
תיאטרון קליפה - כל בוקר עמליה הולכת לגן. רק שבתאי נשאר, כלבון נאמן! עמליה דואגת: "שבתאי מסכן! לבד בבית בלי ידיד או שכן. מה הוא עושה כל היום לבדו? הלוואי והייתי שם לידו". אך בזמן שעמליה משחקת בגן, בבית של שבתאי יש מסיבה. חברים הגיעו, כולם נהנים, הרעש עולה, מעיר את השכנים. פתאום קול צלצול מקלקל את הכל. זו תושייה - השכנה, כשהיא בסביבה זה אומר סכנה! האם ייתפס הכלבלב השובב? האם בא הקץ לכל מעלליו?
 
הניגוד בין נקודת המבט הדואגת של הילדה עמליה על יומו של שבתאי, לבין ההשתוללות הנהדרת של שבתאי הכלב וחבריו, מאפשר לילדים לחשוב על הנושא בצורה לא מאיימת. בדרך, שבתאי מתמודד עם שכנה מפחידה, לומד לוותר לחבר ועושה חיים משוגעים. הסיפור נסגר כמו שהוא מתחיל ומשאיר לילדים פתח למחשבה על מציאות ודמיון. לגילאי 8-3.

טל גורדון ממליצה: "החוויה התיאטרלית של תיאטרון "קליפה" מספקת לילדים גישה בימתית שונה לגמרי מזו שהם מורגלים אליה בתיאטראות ובמופעי הילדים השונים, מרגע הכניסה לתיאטרון ועד תום ההצגה." לביקורת המלאה

שבת, 11:30, מוזיאון תל אביב. מחיר: 60. טל': 03-6077020. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים


שבתאי-ענקית1.jpg
מה קורה עם שבתאי? ( צילום: דמיטרי טולפנוב)

קונצרט: הילד הזה הוא אני

קסם הקולות של מקהלת מורן - שירים מתוך ספרו של יהודה אטלס "'הילד הזה הוא אני' ויצירות קלאסיות נוספות.

שבת, 10:00, אודיטוריום רוזין. טל': 054-2455925/6. לפרטים נוספים 

הצגה מוזיקלית: ילד פלא

יואב - ילד הפלא אוהב לשחק בעולמות דמיוניים עם אמה - אחותו הג׳ינג׳ית, גלי - הילדה שהוא אוהב וחברו הטוב - חנן המצונן. כשיואב מגלה שהיפו ההיפופוטם ברח מגן חיות הוא רוצה לצאת לחיפושים, אבל כולם בטוחים שזוהי עוד אחת מהפנטזיות שלו. עכשיו עליו לחפש את ההיפופוטם המסכן ולשכנע את כולם להצטרף אליו. הצגת ילדים מוזיקלית וצבעונית על פי שיריו הנצחיים של קובי אשרת ״ ילד פלא״, ״ אמת או חובה״, ״ ידידי טין טן״ ועוד. לגילאי 10-3.

אודליה דה רוסו ממליצה: "הליהוק מצוין. אסף משה מצחיק את הילדים בשני תפקידיו, כחנן המצונן וכברל'ה. גם אמה (לירון ויגדור), האחות הג'ינג'ית מצחיקה מאוד את הילדים. עומרי רוטברד ויעל נחום (יעל ועמרי) הם בהתאמה יואב ילד הפלא וגלי העדינה, הנסיכתית והשברירית. קטעי ההתאהבות של השניים נגעו מאוד לבת השמונה, והרגשתי שהיא מסמיקה ממש כמו גלי המאוהבת ביואב." לביקורת המלאה

שבת, 11:30, תיאטרון צוותא. טל': 03-6950156/7. לפרטים נוספים 
 
לרכישת כרטיסים ילד-פלא-01.jpg
ילד פלא (תמונת יחסי ציבור)

הצגה: אדיסון

תומס אדיסון גדל בעיירה קטנה בארצות הברית. הוא נחשב לילד מוזר שאינו מצליח לעמוד בדרישות המקובלות של החברה, המשפחה ובית הספר. הוא עסוק כל הזמן בשאלות על תופעות שאף אחד לא יודע להסביר, ועורך באובססיבית ניסויים מדעיים מסוכנים, שכמעט גורמים לאסונות אמיתיים וגורמים לאביו לכעוס עליו מאד בכל פעם שנאלץ לשלם עבור הנזקים שגרם.

אך סקרנותו של אדיסון רק גדלה והוא עושה הכל כדי לממן את ניסוייו. הקונפליקט בינו לבין הסביבה מחריף עד שתומס מרגיש נרדף על ידי כולם. הוא אומלל מאד ומחליט לברוח מהבית אבל אז קורה משהו שגורם לכולם להבין את הכוח שבהמצאותיו: חברתו הקרובה זקוקה לניתוח דחוף אך אין אפשרות לנתחה משום שהערב ירד, ואי אפשר לנתח לאור עששית. לגילאי 12-8.

שבת, 11:30, 13:00, בית ציוני אמריקה. טל': 03-6959341. לפרטים נוספים

 
הצגה: חברים על הגשר

זהו סיפור על שני חברים הכי טובים בעולם.ביום עובדים יחד בערב שותים תה יחד. יום אחד ושני החברים רבים ריב נוראי שבעקבותיו הם לא רוצים לדבר. בדיוק מגיע לכפר נגר חביב וחכם ובזכותו הם לומדים שחברות היא הדבר הכי חשוב ולא שווה להרוס אותה בעד שום סיבה. לגילאי 7-4.

שבת, 11:00, בית ציוני אמריקה. טל': 03-6959341. לפרטים נוספים
 
הצגה: תיאטרון פצפון

שתי ילדות נפגשות לראשונה. המפגש ביניהן מוליד משחק משותף הפורש בפני הצופים עולם עשיר בדמיון, מוזיקה, תנועות, קולות, אביזרים, צלליות והקרנות וידיאו בשפה תיאטרלית שמרכיביה פונים אל דמיונם וסקרנותם של הצופים הקטנטנים. לגילאי שנה עד שנתיים וחצי.

שבת, 11:00, בית ציוני אמריקה. טל': 03-6959341. לפרטים נוספים
  

פצפון-ענק-בולוטין.jpg
תיאטרון פצפון (צילום: כפיר בולוטין)

 
מופע מחול: עננוצה

ב"עננוצה" – יצירתה החדשה של נעה דר לילדים, הדמיון ומשאלות הלב מציירים עולם בו קווי המתאר חמקמקים כשל ענן והוא משתנה ומחליף צורות וצבעים כמו בסיבוב קליידוסקופ. הסביבה וההתרחשות נעים באופן חופשי מהמוכר למדומיין ומהיומיומי לפילאי. המופע מורכב מתמונות קצרות ושונות שמצטברות למהלך אחד, עשיר בהומור ויופי.

טל גורדון ממליצה: "את המציאות מכניסים למופע קטעים מוקלטים קצרים של דיאלוגים משפחתיים הכוללים אם, בן, אחות וסבתא, ומייצרים את סיפור המסגרת עליו אחראית שירה גפן, הנע על הקו שבין התפתחותו של יצור משלב הגולם ועד פרפר, במקביל לתהליך התפתחותו של אדם, מילד לבוגר." לביקורת המלאה

שבת, 11:30, מרכז סוזן דלל. טל': 03-5105656. לפרטים נוספים
 
לרכישת כרטיסים

עננוצה1-תמר-לם.jpg
עננוצה,  תמונת יחסי ציבור
 

הצגה מוזיקלית: יואל אמר

הצגה מוזיקלית בהשראת ספרו של יואל הופמן "בפברואר כדאי לקנות פילים". יואל אמר שאפשר לשתות צלילי פעמונים ולראות איך נראים כשישנים. הוא אמר המון דברים יואל, דברים קסומים, מדהימים, יוצאים מן הכלל ורונית מחכה לו, מחכה לו כל כך, והוא... לא מגיע בכלל. מישהו אחר מגיע - סיימון. ישר מאוסטרליה הרחוקה ורונית? בהתחלה היא רוצה רק את יואל. אבל בסוף... זה נגמר בנשיקה! ההצגה גרפה את ארבעת הפרסים הגדולים בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים 2014. מגיל 4.

שבת, 11:30, מרכז סוזן דלל. טל': 03-5105656. לפרטים נוספים
  
 
מופע מוזיקלי: ענן על מקל

שיריה המרגשים של סופרת הילדים האהובה רינת הופר ממריאים על כנף לחנים סוחפים ומאירי פנים של דידי שחר, מי שכתב והלחין להיטים לאומנים רבים בשנים האחרונות. ירדן בר כוכבא, עידן אלתרמן, טל בלכרוביץ' ודידי שחר מבצעים שירים שנונים וקסומים. תמונות חיים קטנות של ילדה ושמה עמלי, ילדה חולמנית שחווה את המציאות בדרכה המשעשעת ומלאת הדמיון. לגילאי 9-4.

טל גורדון ממליצה: "ששת האנשים שעל במת "בית היוצר" בנמל תל אביב מעניקים לצופיהם הצעירים את מלוא הכבוד, האמפטיה והאהבה, ומאפשרים לבת השנתיים, שזו לה חוויה בימתית מלאה ראשונה, להתענג ממה שעיניה רואות ואוזניה שומעות, בדיוק כפי שנהנית מהם גם בת השש." לביקורת המלאה

שבת, 13:00, זאפה תל אביב. טל': 03-7674646. לפרטים נוספים
 
אירועים באלמינא

"דירה להשכיר" בערבית - תיאטרון צלליות על פי הסיפור המוכר והאהוב של לאה גולדברג.

שבת, 12:00, מתחם נמל יפו. טל': 050-2800-300. לפרטים נוספים
 
 
קונצרט: מה זה הרעש הזה?

סדרת קונצרטים - ״למה לדפוק בפסנתר?״ - נגלה על פסנתרים, צעצועים, מסמרים, ברגים ומלחינים מצחיקים עם הפסנתרן עמית דולברג.

שבת, 10:30, הקונסרבטוריון הישראלי. מחיר: 50-25. טל': 03-5460524. לפרטים נוספים

תערוכת מיני ארט

התערוכה "מיני ארט" מציגה את אמנויות המיניאטורה והמזעור באופן עכשווי, בשיתוף פעולה עם יוצרים וחובבים מהתחום, כאלה המתאפיינים ביכולת הדיוק בפרטים זעירים. לקראתה, נוצרו ונאצרו מאות יצירות ייחודיות; מודלים מיניאטוריים המציגים סצנות מחיי היומיום, מודלים בהשראת מקומות בעולם, קלאסיקות וסיפורי ילדים, כאלה המושפעים מעולמם הפנטסטי של היוצרים, מתקופות היסטוריות שונות, מודלים מיניאטוריים של דגמי אוניות ואחרים. כמו כן, השנה יצרו האמנים המשתתפים, בעבודת יד, עשרות דגמים של בתים מיניאטוריים.

שבת, 10:00, מוזיאון יפו לעתיקות. טל': 03-6825375. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים  

 
חיפה והצפון 

פאב לאב - מדעטק חיפה

"פאב- לאב" Fabrication laboratory - המעבדה לעיצוב וייצור תל מימדי, הגדולה מסוגה בעולם, אשר מהווה חלק מרשת בינלאומית של מרכזים בראשות Center for Bits and Atoms באוניברסיטת MIT.

במתחם מדעטק "פאב-לאב" שהוקם במיוחד בימים אלו, 27 מדפסות תלת מימד, עמדות תכנון דיגטלי, מכשיר גדול לחיתוך לייזר ומחרטה וכרסומות מממוחשבות. מטרתה של מעבדת "פאב-לאב", היא הנגשת טכנולוגיות תכנון וייצור דיגיטלי לכלל האוכלוסייה, תוך כדי חוויית הלימוד, היצירה המשותפת ופיתוח מוצרים מיוחדים שמותאמים לטעמו וצרכיו של כל אחד.

שבת, 11:00, 13:00, מדעטק – מוזיאון המדע חיפה. מחיר לסדנא: 20 ₪ (בנוסף לכרטיס הכניסה למוזיאון).  טל': 04-8614444. לפרטים נוספים
 

דאב-לאב-יחצ.jpg
פאב לאב (תמונת יחסי ציבור)


שבתות חורף מדעיות במדעטק

במהלך שבתות ינואר ופברואר 2015 יערוך מוזיאון המדע מדעטק בחיפה פעילות מיוחדת לקהל בשבתות תחת הכותרת "שבתות חורף מדעיות". במסגרת הפעילות מוזמן הקהל להתנסות בפעילות חקר מדעית אמיתית באחת התערוכות במדעטק, לקבל הדגמות והסברים ייחודיים לנושא, להציג שאלות מחקר ולבצע מחקר בפועל בתחומי התערוכה, בעזרת אביזרים ועזרים מיוחדים לפעילות. 

ליאונרדו דה-וינצ'י, מדען ומהנדס - מסע בעקבות המצאותיו של לאונרדו דה וינצ'י, מבחר מוצגים שנבנו לפי שרטוטיו המקוריים של לאונרדו, הממציא והאמן הנודע. הילדים יתנסו ויבינו את עקרונות הפעולה של מכונות פשוטות, עיקרון המנוף, גלגלות ויבנו דגם המבוסס על רעיונותיו של לאונרדו.

שבת, 12:00, 14:00, מדעטק – מוזיאון המדע חיפה. הפעילות ללא תשלום נוסף לכרטיס הכניסה למוזיאון, כמות המשתתפים מוגבלת.  טל': 04-8614444. לפרטים נוספים

שבתות-חורף-מדעיות-איל-אמיר.jpg
שבתות חורף מדעיות (צילום: איל אמיר)

מחזמר: שוליית הקוסם

זהו סיפורו המרגש של שולית הקוסם שבזכות תושייה ואומץ לב הציל ממלכה שלמה. הסיפור מתרחש בממלכתו של הקוסם הגדול. אל הארמון מגיעה נסיכה יפת מראה. היא מבקשת להציל את פרח השושן, סמל הממלכה. הקוסם מצליח לרפא בעזרת אבן הבדולח שברשותו את הפרח המלכותי וכך מתאהבים השניים. הו אז מגיעה במפתיע אחותה התאומה והמרושעת של הנסיכה עם יד ימינה. שניהם מקפיאים את הנסיכה בכישוף מיוחד ומנסים לחטוף מהקוסם את אבן הקסמים. מסתבר שרק שולית הקוסם יוכל להתמודד מול אויבי הממלכה. לגילאי 9-3.

שבת, 11:00, היכל התיאטרון, קריית מוצקין. טל': 04-8806000. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים

 
סטנד אפ לילדים: הצחוקייה
 
"הצחוקייה" - בסיבוב הופעות. תכנית הסטנד אפ הראשונה לילדים, מבית ניקלודיאון, יוצאת למופע אחרי 3 עונות מצליחות במיוחד. בהופעה מבחר סטנדאפיסטים עושים סטנדאפ על נושאים מעולמם של הילדים: מבית ספר, מורים ועד הורים, אחים, חוגים ועוד ועוד... במופע קטעים אהובים ומוכרים של הסטנדאפיסטים מכל העונות בשילוב קטעים חדשים. משתתפים: מורן קל, נגה דאנג'לי, עופר ומאור, גרופר ותמיר, ליעוז שם טוב.  

שבת, 12:30, ברלה מיוזיק קלאב, קיבוץ להבות חביבה. טל': 04-6369993. לפרטים נוספים
 
הצגה: למשל שועל

עידן חדש מגיע ליער. מלכה הלביאה מחלקת דירות פאר במגדלי יוקרה, היער ייהרס ויוקם בו פארק. בין שאר חיות היער, ארבעה חברים. שאולי השועל, צבי הצב, מלי הנמלה וחסיה החסידה. שאולי הוא הלץ השובב. עסוק כל הזמן בתחבולות ותעלולים. חבריו סובלים ממנו אך ניכר שהוא הרוח החיה בחבורה ונותן לחייהם עניין. שלושת החברים נוטשים את השועל וממהרים לדירות החדשות רק כדי לגלות שהלביאה מנהלת אותם כעסק לכל דבר. הדירות מתקלפות והופכות לכלובים. ובהשראת שאולי החיות נוטשות את הפאר המזויף וחוזרות עם חבריהן השועל ליער, מקומן הטבעי. לגילאי 10-4.

שבת, 11:00, אולם מופעים, קיבוץ עין החורש. טל': 04-6127706. לפרטים נוספים
 
 
מרכז
 
הצגה מוזיקלית: הכבש ה-16

הפקה חדשה של מדיטק חולון בשיתוף עם התיאטרון הארצי לילדים ולנוער תועלה גם היא במסגרת זו. המחזה המוזיקלי מאת מיקי גורביץ` המבוסס על ספרו של יהונתן גפן, בבימויו של משה קפטן למוזיקה של יוני רכטר. זהו סיפורה של חבורת ילדים המגיעה אל הגן שלהם, והוא סגור... הם מחפשים את דניאל, חברם הטוב, שנעלם, ויחד הם מגלים את ערכה המופלא של החברות. מגיל 5.

שבת, 10:30, מדיטק חולון. מחיר: 75. טל': 03-5021555.לפרטים נוספים


לרכישת כרטיסים 
  
 

הכבש-הששה-עשר1-יוסי-צבקר.jpg
הכבש הששה עשר (צילום: יוסי צבקר)


תערוכה: שבתות בגן המדע

תעתועי מחשבה, טעמים, ומוצגים חדשים משחק 'חפש את המטמון', סדנאות יצירה, הדגמות והפעלות. הזדמנות אחרונה להכנס לתערוכת המוח האינטראקטיבית ולאוהל המוח הגדול! הסתיו הגיע ואיתו הניסויים המדעיים לילדים. גן המדע ע"ש קלור פותח את שעריו בשבתות של חודש נובמבר לפעילויות מעוררות חושים.

שבת, 09:00, גן המדע, רחובות. כרטיסים: מבוגר-60 ₪. ילד (5-18) - 50 ₪. ילד מתחת לגיל 5 – חינם. טל': 08-9344528.לפרטים נוספים
 

שבתות-חורף-בגן-המדע-איתי-בלסון.jpg
שבת בגן המדע (צילום: איתי בלסון)

הצגה: קריוס ובקטוס

דובי גל בתפקיד "קריוס" מוביל את ההצגה עם המסר החינוכי לילדים לבריאות הפה והשיניים.   שני החיידקים "קריוס ובקטוס"  חיים בתוך שיניו של הילד עוזי חופרים לו חורים וזוללים מהממתקים שעוזי זולל ומספק להם. עוזי מסרב להכיר בקיומם, מתעלם מבקשות אימו לצחצח את שיניו עד שמגיעים הכאבים ונדרש טיפול של רופא השיניים "דוקטור ניב ", החביב, שמסביר לעוזי על הטיפול, מגרש את החיידקים, סותם את החור ומקבל הבטחה מעוזי להתחיל לשמור על שיניו.  
 
שבת, 10:00, היכל התרבות דרום השרון. טל': 03-9000655. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים

 
הצגה: בגדי המלך החדשים
 
מחזמר בהפקת "התיאטרון שלנו" על פי האגדה מאת הנס כריסטיאן אנדרסן. זהו סיפור על מלך שאהב יותר מכל בגדים עד שנפל קרבן למזימתם של זוג נוכלים... טיפשותו של המלך והעמדת הפנים של השרים התנפצו כשילד אחד קטן סיפר בקול מה בעצם כולם רואים... מחזמר קומי המשלב ריקודים ושירים בחגיגה חזותית ומעביר מסרים חינוכיים וחברתיים בדרך מקורית. לגילאי 10-4

שבת, 10:30, סינמה סיטי ראשון לציון. טל': 1-700-702-255 לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים

 
הצגה: מעיל הפלאים
 
בבוקר רגיל אחד, חייט קטן מקבל פתק ובו כתוב: "נא לתפור מעיל עד חצות. המידות אינן משנות, העיקר שיתאים בדיוק...". בדיוק בחצות החייט משלים את המשימה, אבל אז... לאן ממהרת מכונת התפירה? למה המספריים לובשות חצאית? למה הופך האצבעון? בואו הצטרפו למסע קסום במתפרה וגלו למי באמת תפר החייט את המעיל. הצגה ללא מילים המשלבת תיאטרון בובות, חפצים, טקסטיל ומוזיקה. מגיל 4.

שבת, 11:00, מוזיאון רמת גן. טל': 7513544-03. לפרטים נוספים

מופע מוזיקלי: אדון שוקו - התפוזים
 
התפוזים הם חבורת מוזיקאים שהכי אוהבים לטייל בארץ ישראל ולשיר שירים של אריק איינשטיין. המופע משלב בתוכו את סיפור המסע של התפוזים ברחבי המדינה תוך שילוב משירי הילדים הקלאסיים של אריק איינשטיין. התפוזים מספקים חוויה ייחודית לילדים וגם למשפחותיהם. אדון שוקו, מכופף הבננות, גברת עם סלים, קילפתי תפוז, מה עושות האיילות בלילות, שלוש ארבע לעבודה ועוד.

הילה אהרון בריק ממליצה: "הם פותחים בשצף קצף ב"מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר", אנרגיות נפלאות לפתיחה, שמשלהבות את הזאטוטים שלא מכירים ויותר מזה את ההורים. משם, אחרי היכרות קצרה עם הלהקה, המופע זורם בין תחנות בטיול בארץ ישראל, שכן התפוזים מעידים על עצמם שהם אוהבים יותר מכל שני דברים: לטייל בארץ ישראל ולשיר את שירי אריק איינשטיין. להצהרה הזו יש נופך קצת דביק, אבל טוב שיש רוק'נרול וגם הרבה הומור באופן הביצוע, שמשנעים את גלגלי ההופעה מעבר לנוסטלגיה." לביקורת המלאה

שבת, 13:00, מועדון זאפה הרצליה. טל': 03-7674646. לפרטים נוספים
 
הצגה מוזיקלית: רציתי שתדע

בחופשת הקייץ מגיע עידו השובב לבקר את סבא יהודה בקיבוץ. שם הוא פוגש את דודו המבולבל, עדנה הפרה שאוהבת לשיר ולרקוד ועוד הרבה חברים טובים. את כל הדברים המרתקים שקורים לו שם, שוזר עידו בחריזה נהדרת ביומן שסבא נתן לו במתנה. הצגה מוזיקלית, משעשעת ומבדרת לכל המשפחה, ממיטב הלהיטים שכתב והלחין עוזי חיטמן. לגילאי 8-2.

שבת, 11:30, היכל התרבות נס ציונה. טל': 08-9304020/1/2/3/4. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים
 
ירושלים

הצגה: איציק הליצן

ליצנות היא מקצוע ותיק שקיים עוד מימי הביניים, כשלכל מלך היה את "ליצן החצר" שלו שתפקידו לשמח ולגרום לאושר בממלכה. גם בישראל יש לנו ליצן ותיק משלנו - איציק עוזרי הלוא הוא "איציק הליצן" האהוב שמשמח כבר שנים רבות, מימי התכניות של מיכל ינאי בשנות ה-90 בערוץ הילדים ועד ימינו עם התכנית הפופולארית ב-103 FM. מופע משעשע בשיתוף הקהל שבו הוא יצחיק, ישיר ויעשה קסמים בפעילות חוויתית לכל המשפחה.

שבת, 13:00, מיני ישראל, לטרון. טל': 1700-559-559.לפרטים נוספים

 
מעבר לים – משירי ביאליק

ברחוב ביאליק בתל אביב נמצאה מזוודה, בתוך המזוודה בקתה, בבקתה מרתף, במרתף ספר ישן בתוכו ציפורת שהגיעה מעבר לים. ספר שיריו של ביאליק `שירים ופזמונות לילדים` קם לתחייה בעיר קסומה הבנויה מארונות. חפצים ישנים ובובות מאיירים לרגע מופלא את המילים האלה שהיו ואינן. מגיל 4.

שבת, 11:00, תיאטרון הקרון. טל': 02-5618514. לפרטים נוספים


תיאטרון חפצים: קוביה סינית

סיפורים סיניים נולדים מקובייה. הקובייה מתקפלת, מתפצלת, מתחלקת ויוצרת צורות ודימויים חדשים השואבים השראה מהתרבות והאמנות הסינית. הקובייה מגוללת עלילה אודות ילד קטן בעל "ידיים ירוקות"  וקיסר חכם וזקן. על כוחו של ציור ועל אחים סיניים בעלי כישורים נדירים שבזכות כישוריהם חייהם ניצלים. תיאטרון סיפור עם  חפצים (וקוביות). לגילאי 7-4.

שבת, 11:30, 12:30, התחנה הראשונה, מתחם הרכבת. טל': 02-5618514.לפרטים נוספים
 
דרום
 
שבתות בפארק קרסו למדע באר שבע
 
בכל שבת בחודש דצמבר מציע פארק המדע הגדול בישראל בילוי של  שבת שלמה במהלכה נחקור ונלמד על אור וראייה. בכל שבתות החודש ייהנו המבקרים מהדגמות מדע במהלכן נבין כיצד עובדת העין האנושית ומה תפקידן של המשקפיים. נדגים באמצעות לייזרים זוויות פגיעה של קרני האור.

בסדנת יצירה ניצור "קאמרה אובסקורה" ונבין למה התמונה באישון שלנו הפוכה, מה תפקיד המוח בתהליך הראייה ( ינתנו הסברים כלליים על מבנה העין ). נראה מה קורה כאשר המוקד הטבעי משתבש וכיצד באמצעות עדשות ניתן לתקן את הראייה. 


שבת, 09:00, פארק קרסו למדע, מתחם מדע וטכנולוגיה, באר שבע. מחירים: כרטיס משפחתי (4 נפשות): 192 ₪, תושבי ב"ש: 156 ₪. ילד (18-5): 54 ₪, ילד תושב ב"ש: 45 ש"ח. גמלאי, חייל, סטודנט, בעל מוגבלות: 36 ₪, מבוגר: 60 ₪, תושב באר שבע: 48 ₪. טל': 08-6252600. לפרטים נוספים


קרסו-ניסויים-במעבדות--שי-שרבף01.jpg
שבתות אנרגיה בפארק קרסו (צילום: שי שרבף)


הצגה: ד"ר מולקולה

דוקטור מולקולה הוא מדען פרוע ומצחיק שמשתוקק לגלות את פלאי העולם. הוא עורך ניסויים עוצרי נשימה במעבדה וחוקר עם הילדים את הכוחות המסתוריים של הטבע.

שבת, 11:00, תיאטרון הפרינג', באר שבע. טל': 08-6237806. לפרטים נוספים
 
הצגה: עוץ לי גוץ לי ובת הטוחן

מעשה בבת טוחן ענייה, הנאלצת לטוות זהב מקש עבור המלך. את המשימה הבלתי האפשרית הזו היא מצליחה לבצע הודות לגמד מסתורי הנחלץ לעזרתה בכל פעם מחדש. הגמד מבקש תמורה לעזרה, ובשלב מסוים מבטיחה בת הטוחן לתת לו את תינוקה הראשון, כאשר זה ייוולד. התינוק אכן נולד, והגמד מגיע לדרוש את שהובטח לו, אבל בת הטוחן, שהפכה בינתיים לנסיכה, מסרבת להיפקד מבנה. לאחר ויכוחים רבים מסכים הגמד לוותר על הילד בתנאי שאימו תצליח לנחש משהו שמו של הגמד. לגילאי 9-3.

שבת, 11:30, היכל התרבות, באר שבע. לפרטים נוספים

הצגה: סיפורי היער הקסום

תיאטרון קליפה - בכל שנה נערכת ביער הקסום חגיגה מדהימה, אך הפעם המכשפה הבכיינית שלא הוזמנה מחליטה לנקום ולכשף את באי המסיבה. רובי, השדון הפרחוני, יוצא למסע אל הקוסם הלבן כדי להציל את חבריו מהכישוף. שעה של סיפורים ססגוניים ומפגשים עם דמויות צבעוניות ביער הקסום, שיתוף הילדים וקטעי מוזיקה קלאסית לצד מוזיקה מקורית. לגילאי 6-3.

הילה אהרון בריק ממליצה: "כבר מהרגע הראשון נהדר לראות איך צדוק משתולל עם הפיזיות של הדמויות. זה מתחיל בעיצוב הייחודי והגרוטסקי של השדון, המכשפה והקוסם וממשיך בקטעי התנועה שמקצינים עוד יותר את הנתונים הגופניים שלהן." לביקורת המלאה

שבת, 11:00, קיבוץ גת. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים


סיפורי-היער-הקסום-יחצ01.jpg
סיפורי היער הקסום, צילום: יחסי ציבור


ברחבי הארץ

6 גיבורים


מאולפני וולט דיסני מגיע סרט האנימציה 6 גיבורים', קומדיית הרפתקאות על גאון טכנולוגי בשם הירו המדה והרובוט שלו ביימאקס, המוצאים את עצמם בתוך השתלשלות עבריינית המאיימת להרוס את העיר בעלת הקצב והטכנולוגיה המסחררים, סאן פרנסיוקיו. השניים משלבים כוחות עם צוות חסר מוטיבציה של לוחמי פשע בתחילת דרכם במשימה להציל את העיר.

זהר וגנר ממליצה: "ביימקס הוא ההברקה של הסרט. ייעודו המקורי של הרובוט הנפלא להיות אח, בבית חולים, המגיש אבחון וסיוע מיידי לכל אדם המשמיע צליל של כאב." לביקורת המלאה

בתי קולנוע ברחבי הארץ, למועדי הקרנות


שישה-גיבורים01.jpg
6 גיבורים (יחסי ציבור)


הפינגווינים ממדגסקר

מרגלי-על לא נולדים, הם בוקעים. גלו את הסודות של הציפורים הסמויות הגדולות ביותר והמצחיקות ביותר בעסקי הריגול העולמיים: סקיפר, קובלסקי, ריקו ופריווט. הם האליטה של האליטה והם מאחדים כוחות עם ארגון חשאי אשר מונהג ע"י סוכן נאה וסודי. יחד, הם חייבים לעצור את ד"ר אוקטביוס בריין הנבזה מלהרוס את העולם כפי שאנו מכירים אותו.

הילה אהרון בריק ממליצה: "דרימוורקס ידועים ביכולת שלהם לשלב בין הומור למבוגרים והומור לילדים ובמיטבם הם יוצרים סרטים שגם פועם בהם לב גדול ורחב. כאן מקומו של הלב נפקד לטובת רוח שטות עליזה ומדבקת." לביקורת המלאה

בתי קולנוע ברחבי הארץ, למועדי הקרנות
 
הפינגווינים-ממדגסקר02.jpg
הפינגווינים ממדגסקר (תמונת יחסי ציבור)


ההוביט: קרב חמשת הצבאות

סרטו של פיטר ג'קסון, השלישי והאחרון בטרילוגיה על פי ספרי ג'יי.אר. אר. טולקין. המשך הרפתקאותיהם של בילבו בגינס (מרטין פרימן), תורין (ריצ'רד ארמיטאג) וחבורת הגמדים של ארבור, הדורשים שיוחזר להם העושר העצום של מולדתם, שנגזל מהם. אלא שעליהם להתמודד קודם כל עם תוצאות המעשה הנמהר שלהם, שחרור סמאוג, הדרקון המפחיד, ששב לאיים על גברים, נשים וילדים חסרי הגנה.
 
המלך תורין מוכן להקריב חברות וכבוד, בחיפושיו אחר הארקנסטון האגדית. בילבו לא מצליח לשכנע אותו לנהוג בהיגיון ומקבל החלטה נואשת ומסוכנת, שתחשוף אותו לסיכונים וסכנות חדשים. אויב ותיק, האדון האפל סאורון, חוזר לארץ התיכונה, ושולח את הלגיון הרביעי של האורקים למתקפה על ההר הבודד. הגמדים, האלפים ובני האנוש חייבים להתאחד אל מול האויב המשותף.

נחום מוכיח ממליץ: "עוד פרק הדוק ומהוקצע מבית היוצר המיומן של ג'קסון, שששת הסרטים (כולל טרילוגיית "שר הטבעות") הם ללא ספק סוג של מפעל חיים שלו. כרגיל אצלו, זוהי עבודת קולנוע מקצועית ומדויקת בכל פרמטר. מבניית והרכבת פרופילי הנפשות הפועלות והיצורים הבדיוניים ועד שימוש מרהיב בכל הטכנולוגיות הקיימות, מצילום פנטסטי בסטים האולטימטיביים, הטבעיים ובעלי הנופים עוצרי הנשימה של ניו-זילנד, שהפכו כבר לאתרים הכי מתוירים במדינה, ועד העבודה המצוינת בזירת האפקטים הממוחשבים והעריכה. ללא ספק סרט מהנה, המספק פעם נוספת את הסחורה."

בתי קולנוע ברחבי הארץ, למועדי הקרנות
 
הקופסונים
 
ילד יתום הגדל במחתרת, עם אספני אשפה, מנסה להציל את חבריו ממחסל מרושע.

בתי קולנוע ברחבי הארץ, למועדי הקרנות
 
ילדי הקרון

הסיפור מבוסס על ספרה הקלאסי של הסופרת האמריקאית גרטרוד וורנר מ-1920. עלילותיהם של 4 בני משפחה אחת, שני בנים ושתי בנות בגילאים שונים, המתייתמים מהוריהם, ועומדים להימסר לסבם, אותו אינם מכירים, ולמעשה חוששים ממנו. הפחד מהפגישה עם סבא, גדול עד כדי כך, שהם מחליטים לברוח ולמנוע את הגורל הבלתי ידוע המזומן להם.

זהו סיפור הישרדות, עם אהבה, ומסירות של ילדים, המוצאים דרכים אמיצות לקיים את עצמם, ולהתנהל כמשפחה קטנה ללא מבוגרים. הם מוצאים מקלט בקרון רכבת נטוש ביער, ובונים בו "קן" משפחתי חם. בסוף הסיפור יפגשו הילדים את הסבא ויגלו שאין הוא דומה כלל למה שראו בדמיונם. מגיל 5.

בתי קולנוע ברחבי הארץ, למועדי הקרנות

 

***ומה עוד עושים בשבת? בידקו בלוחות המופעים המתעדכנים שלנו

*** לעדכונים נוספים: היכנסו לדף הפייסבוק שלנו ופרגנו בלייק    15/01/2015   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע