סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 אפריל 
א ב ג ד ה ו ש
    
10
11121314151617
18192021222324
252627282930
ידיעה
 
מאת: ענת מוניץ מה עושים עם הילדים בשבת? 24.1.15
 

 
 
יופי של שבת עם שפע הצגות, מופעי מוזיקה ומחול, תערוכות ועוד


תל אביב

הצגה מוזיקלית: פיטר הארנב

פיטר הוא ארנב שובב, הגר עם אמו ואחיו במחילת חול מתחת לשורשי עץ הברוש. יום אחד יוצאת הגברת ארנבת לקניות, לא לפני שהיא חוזרת ומזהירה את ארבעת הארנבונים שלה, שלא להתקרב בשום אופן לגינה של האדון מקרגור. למרות אזהרותיה של אמו, מתגנב פיטר לגינה... שם צפויות לו ולקהל הצופים הרפתקאות, סכנות וסוף טוב.

תיאטרון סיפור עם בובות ואביזרים, מוגש על-ידי נילי דביר – שחקנית, מספרת ומפעילת בובות, הלובשת על גופה את הבמה שעליה מתרחש הסיפור. העולם הדמיוני, שנוצר על גבי הבמה הניידת, מאפשר לנוע בקהל הילדים. לגילאי 3 - 6.
 
טל גורדון ממליצה: "בגישה המדויקת שלה, הופכת דביר את הילדים למעורבים ופעילים בסיפורו של פיטר הארנב, שנכנס לתמונה כשהוא רכוב על אופניים קטנטנות וכובש את הלב. הלב נכבש והעיניים מתענגות גם מול התפאורה המינימליסטית והיפהפייה שכוללת עץ ארנבים מקסים, שולחן ועליו גינה ומסך לבן מאחורה." לביקורת המלאה
 
שבת, 11:00, מוזיאון תל אביב. טל':03-6077020. לפרטים נוספים  
 

פיטר-הארנב-הקרון-יחצ.jpg
         פיטר הארנב (תמונת יח"צ)

הצגה: הילד שלא ידע פחד

"פחד הוא דבר מוזר. יש אנשים שמפחדים מחושך או מחיות טורפות, מעכבישים, מסיפורים על שדים ומכשפות, מאנשים זרים, ממקומות סגורים, אפילו מקולות או צללים של דברים לא ברורים, אך הסיפור שלנו הוא על ילד שלא פחד מכלום, ממש משום דבר." בעזרת ספר גדול, שני שחקנים ובובות, מסופר סיפורו של הילד סטואי, היוצא למסע עם כלבו האהוב גוץ, בחיפוש אחר הפחד. אגדה פילוסופית על פחדים, בסגנון הפופ-אפ (הנדסת נייר), מלאת הפתעות ויזואליות. מגיל 4.

הילה אהרון בריק ממליצה: "שפתה של כץ נהדרת, נעימה לאוזן עם נטיות מבורכות להשתוללות פה ושם. עם זאת הדמויות המשניות בסיפור הרגישו לי חסרות בשר וקצת שרירותיות, ומזל שנחלץ לעזרתן ביצוע רב השראה. כמבצעת, קולה הרך והנעים ונוכחותה המאופקת של כץ על הבמה משובבי לב".לביקורת המלאה

שבת, 11:30, מוזיאון תל אביב. מחיר: 50. טל': 03-6077020. לפרטים נוספים

הילד-שלא-ידע-פחד-עירא-זליכה.jpg
הילד שלא ידע פחד (צילום: עירא זליכה)


בת הים הקטנה – להקת המחול הקיבוצית
 
בת ים עקשנית בשם אריאל מתאהבת בנסיך אנושי יפה תואר העונה לשם אריק, ואינה מתאפקת מלעלות על פני היבשה למרות אזהרותיו של אביה שתהפוך לקצף על פני המים. בעזרת ידידה פלאונד הדג הביישן וסבסטיאן הסרטן המזמר, מגיחה אריאל ממצולות הים כדי לנסות לשבות את לב אהובה, ואף מצילה אותו מטביעה בליל סערה בו ספינתו מתהפכת בלב ים. נחושה בדעתה להפוך לבת אנוש, היא מבצעת עסקה מפוקפקת עם אורסולה המכשפה הערמומית אשר בכישוף מיוחד מעניקה לאריאל רגליים אנושיות בתמורה לסנפיריה וקולה המופלא. מכאן מתחיל מרוץ בלתי אפשרי לזכות באהבתו של הנסיך, להציל את ממלכתו של אביה והכול כנגד הזמן האוזל.

שבת, 11:30, מוזיאון תל אביב. מחיר: 60. טל': 03-6077020. לפרטים נוספיםהצגה: הנסיכה על העדשה


הצגה מוזיקלית בהשראת האגדה מאת הנס כריסטיאן אנדרסן. בליל חורף סוער דופקת על דלתות הארמון נערה צעירה, בגדיה מרופטים וספוגים מים, ומבקשת מקלט מפני הגשם. האורחת הלא צפויה טוענת שהיא נסיכה אמיתית שהלכה לאיבוד. הנסיך, שכבר התייאש מלמצוא בת זוג, מתאהב בה מיד, אך המלכה טוענת שזוהי סתם שקרנית שרק רוצה להתחתן עם הנסיך ויש לה גם הוכחה. מי היא הצעירה המסתורית? האם קיימת נסיכה ״אמיתית״ ואיך בכלל אפשר לדעת זאת?. לגילאי 10-4.

שבת, 11:00, בית ציוני אמריקה. טל': 03-6959341. לפרטים נוספים
הנסיכה על העדשה (צילום: יוסי צבקר)
הצגה: הנעליים של אדון סימון

סיפור עם על ישן וחדש: אדון סימון עוזב את ארצו ועובר לגור בארץ אחרת. בביתו החדש מחליט אדון סימון להיפרד מנעליו הישנות שליוו אותו כל חייו ולהחליפן בנעליים חדשות, אך משום מה הוא לא מצליח להיפטר מהישנות. בכל פעם שהוא זורק אותן, רחוק ככל שיהיה, הן תמיד חוזרות אליו בדרך פלא. הצגה מרגשת ומצחיקה שמלמדת אותנו לקבל בשמחה את הדברים החדשים שבחיינו ובאותו זמן להבין שאפשר גם להתגעגע לדברים הישנים, כיוון שהם תמיד יזכירו לנו מאיפה באנו, ומה היינו פעם. לגילאי 7-4.

טל גורדון ממליצה: "עוצמה נוספת נובעת מהסיפור עצמו, שזכה אצלי בבית להמחזה נוספת, לאחר ששתי הדוגמות הביתיות קיבלו באמצעות ההצגה כלים פשוטים וברורים לדרך שבה לוקחים סיפור וחפצים ביתיים והופכים אותם להצגה." לביקורת המלאה

שבת, 11:00, בית ציוני אמריקה. טל': 03-6959341. לפרטים נוספים
 


הנעליים-של-אדון-סימון-יחצ.jpg
הנעליים של אדון סימון (תמונת יח"צ)


הצגה מוזיקלית: ד"ר דוליטל רופא החיות

ד"ר דוליטל רופא החיות נולד במכתבים שכתב קפטן יו לופטיג לילדיו מאירופה. הוא ליווה אותם ברישומים בפחם שחור. בדרך חזרה לארצות הברית פגש על סיפון הספינה משורר, שהציע לו להוציא את הספר לאור בהוצאת הספרים שלו, הספר הפך לסדרה מצליחה והשאר הסטוריה.
 
תיאטרון הפארק מעלה גרסא עכשווית ומוסיקלית ומותאמת לילדים בה תוכלו לפגוש את הדמויות המוכרות מהסיפור: פולי התוכית , צ`י-צ`י הקוף וכמובן את הד"ר עצמו. לגילאי 7-2.
שבת, 11:30, תיאטרון צוותא. טל': 03-6950156/7. לפרטים נוספים
 
לרכישת כרטיסים

הצגה: הבחירה

דרמת נוער משפחתית הסטורית. יפתח נוסע בחופש לבקר את סבא שלו בקיבוץ. מה שמתחיל כחופשה שגרתית אצל הסבא, הופך למסע מסעיר אל העבר בעקבות סוד שהסבא מסתיר. הנכד המתבגר צולל אל סיפור המאבק בבריטים המתרחש על רקע משולש רומנטי שסבו היה חלק ממנו. וידויו של הסבא מגולל סיפור אישי על חברות, נאמנות וציונות, על אהבה והקרבה. 

דרמה משפחתית, הנעה בין הווה לעבר, שבסופה יפתח מגלה מחדש את משמעות המשפט 'חברות מעל הכל' ואת הסובלנות שיש לגלות כלפי בחירתם של אלה היקרים לך. ההצגה מקרבת את הדור העכשווי להיסטוריה החלוצית של הדור השלישי בארץ ומוכיחה שבעזרת תקשורת טובה, הקשר הבין-דורי יכול להוות מקור של נחמה, גאווה ומשמעות לשני הצדדים. לגילאי 17-12.

שבת, 11:30, מרכז סוזן דלל. טל': 03-5105656. לפרטים נוספים

 
הצגה: סיפורי היער הקסום

תיאטרון קליפה - בכל שנה נערכת ביער הקסום חגיגה מדהימה, אך הפעם המכשפה הבכיינית שלא הוזמנה מחליטה לנקום ולכשף את באי המסיבה. רובי, השדון הפרחוני, יוצא למסע אל הקוסם הלבן כדי להציל את חבריו מהכישוף. שעה של סיפורים ססגוניים ומפגשים עם דמויות צבעוניות ביער הקסום, שיתוף הילדים וקטעי מוזיקה קלאסית לצד מוזיקה מקורית. לגילאי 3-6.

הילה אהרון בריק ממליצה: "כבר מהרגע הראשון נהדר לראות איך צדוק משתולל עם הפיזיות של הדמויות. זה מתחיל בעיצוב הייחודי והגרוטסקי של השדון, המכשפה והקוסם וממשיך בקטעי התנועה שמקצינים עוד יותר את הנתונים הגופניים שלהן." לביקורת המלאה

שבת, 11:30, תיאטרון קליפה. טל': 03-6879219. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסיםסיפורי-היער-הקסום-יחצ01.jpg
סיפורי היער הקסום (תמונת יח"צ)מופע מוזיקלי: לב אוהב – אריק לבנת

המוזיקאי והשחקן אריק לבנת במופע חוויתי של סיפורים ושירים מקוריים,בשילוב כלי נשיפה שונים ומגוונים: חלילים, סקסופונים ושופרות, שבהם מנגנים גם הילדים במהלך המופע. המנגינות, הסיפורים והשירים מבוצעים בוירטואוזיות רבה, כאשר אריק מנגן ושר ועובר מכלי נגינה אחד לשני. לצדו הפסנתרן ארנון פרידמן.

טל גורדון ממליצה: "על הבמה, איזה כיף, מערכת תופים כמו שצריך, קלידים, וסט שלם של חלילים, שופרות וסקסופונים למיניהם. לבנת והלהקה – ארנון פרידמן בקלידים וטל ליבני על התופים – עולים על הבמה כשהם לבושים באוברולים זהים עם חולצות צבעוניות ונראים כמו טריו ג'אז לילדים, ומשם פותח לבנת במסע של סיפורים ושירים שכתב, דרכם הוא מלמד את הילדים על כלי הנשיפה השונים ("סקסופון אלטו – סקסופון שם פרטי, אלטו שם משפחה"), כשהוא משתמש כמניע בסיפור על תיבת קסמים שקיבל מהוריו כילד, תיבת זמן פלאית שלימדה אותו לנצל היטב את הזמן ולהשקיע את זמנו בחברים, אבל גם בכלי הנשיפה בהם הוא מפליא לנגן. סוף סוף מופע שערב לאוזני ההורים לא פחות משהוא נעים לילדים." לביקורת המלאה

שבת, 11:00, בית היוצר, האנגר 22 נמל תל אביב. טל': 03-5441505. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסיםלב-אוהב-ענקית.jpg
לב אוהב (תמונת יח"צ)
שבת מהאגדות במוזיאון נחום גוטמן

סדרה חדשה של הצגות, מופעים ושעות סיפור לילדים בכל שבת במוזיאון נחום גוטמן לאמנות: בהשראת התערוכה החדשה לילדים "מעשה בגמד, ענק ובנסיכה", בכל יום שבת, מוזיאון נחום גוטמן לאמנות הופך לדלעת של הפתעות והרפתקאות ואתם מוזמנים להצטרף למסע יחד נעשה קסמים, נגלה תרבויות וניכנס אל ביתם של הנמרים והגמדים בנבכי היער הקסום. נגיע לסין, לאפריקה ולמקומות שלא הכרנו בעבר, נתחפש ניצור ונציג בשעת אגדה חווייתית. 

קליוסטרו הקוסם - הכירו את המאסטר קליוסטרו הקוסם, ידידם של ענקים, נסיכות וגמדים. קליוסטרו יגיע במיוחד לפגוש את ידידיו המופלאים ואתכם, הילדים. בואו לצפות במופע קסמים סוחף וגם ללמוד להיות קוסמים בעצמכם בעזרת ערכת קסם אותה תקבלו במתנה. מגיל 5.

שבת, 11:00, מוזיאון נחום גוטמן. 50 ₪ לילד 45 ₪ למבוגר בהרשמה מראש, מספר המקומות מוגבל. טל': 03-5161970. לפרטים נוספים

 
הצגה מוזיקלית: ספר הג'ונגל – חברים לנצח!

המחזמר הענק על פי סיפרו הקלאסי הנודע של רודיארד קיפלינג. מוגלי, גור-אדם, אומץ על ידי להקת זאבים גדל ולמד את חוקי הג`ונגל בעזרת חבריו בלו ובגירה, אשר בעזרתם גובר מוגלי על שירקן הנמר והופך למנהיג חיות הג'ונגל. לגילאי 9-3.

שבת, 11:30, תיאטרון בית החייל. טל': 03-6053222. לפרטים נוספים
 
רכישת כרטיסים

תערוכת מיני ארט

התערוכה "מיני ארט" מציגה את אמנויות המיניאטורה והמזעור באופן עכשווי, בשיתוף פעולה עם יוצרים וחובבים מהתחום, כאלה המתאפיינים ביכולת הדיוק בפרטים זעירים. לקראתה, נוצרו ונאצרו מאות יצירות ייחודיות; מודלים מיניאטוריים המציגים סצנות מחיי היומיום, מודלים בהשראת מקומות בעולם, קלאסיקות וסיפורי ילדים, כאלה המושפעים מעולמם הפנטסטי של היוצרים, מתקופות היסטוריות שונות, מודלים מיניאטוריים של דגמי אוניות ואחרים. כמו כן, השנה יצרו האמנים המשתתפים, בעבודת יד, עשרות דגמים של בתים מיניאטוריים.

שבת, 10:00, מוזיאון יפו לעתיקות. טל': 03-6825375. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים 

 
חיפה והצפון 

מקהלת מורן - הילד הזה הוא אני

קסם הקולות - שירים מתוך ספרו של יהודה אטלס "'הילד הזה הוא אני' ויצירות קלאסיות נוספות.

שבת, 20:00, מלון פסטורל, קיבוץ כפר בלום. טל': 04-6836611. לפרטים נוספיםמקהלת-מורן-11.jpg
מקהלת מורן (תמונת יח"צ)פאב לאבבמדעטק חיפה


"פאב- לאב" Fabrication laboratory, המעבדה לעיצוב וייצור תל מימדי, הגדולה מסוגה בעולם, אשר מהווה חלק מרשת בינלאומית של מרכזים בראשות Center for Bits and Atoms באוניברסיטת MIT. במתחם מדעטק "פאב-לאב" שהוקם במיוחד בימים אלו, 27 מדפסות תלת מימד, עמדות תכנון דיגטלי, מכשיר גדול לחיתוך לייזר ומחרטה וכרסומות מממוחשבות. מטרתה של מעבדת "פאב-לאב", היא הנגשת טכנולוגיות תכנון וייצור דיגיטלי לכלל האוכלוסייה, תוך כדי חוויית הלימוד, היצירה המשותפת ופיתוח מוצרים מיוחדים שמותאמים לטעמו וצרכיו של כל אחד.

שבת, 11:00, 13:00, מדעטק – מוזיאון המדע חיפה. מחיר לסדנא: 20 ₪ (בנוסף לכרטיס הכניסה למוזיאון).  טל': 04-8614444. לפרטים נוספים

 
שבתות חורף מדעיות במדעטק

במהלך שבתות ינואר ופברואר 2015 יערוך מוזיאון המדע מדעטק בחיפה פעילות מיוחדת לקהל בשבתות תחת הכותרת "שבתות חורף מדעיות". במסגרת הפעילות מוזמן הקהל להתנסות בפעילות חקר מדעית אמיתית באחת התערוכות במדעטק, לקבל הדגמות והסברים ייחודיים לנושא, להציג שאלות מחקר ולבצע מחקר בפועל בתחומי התערוכה, בעזרת אביזרים ועזרים מיוחדים לפעילות. 

אנרגיה ואנרגיה ירוקה - המבקרים יתנסו בהפקת אנרגיה ממקורות מגוונים המצויים בטבע, ילמדו על תהליכי המרת אנרגיה, יכירו מושגים ועקרונות מדעיים רלוונטיים ויבינו את השפעת נושא האנרגיה על האדם על האדם והסביבה. המבקרים יבצעו ניסויים הקשורים לתהליכי המרת אנרגיה ופתרון בעיות.   

שבת, 12:00, 14:00, מדעטק – מוזיאון המדע חיפה. הפעילות ללא תשלום נוסף לכרטיס הכניסה למוזיאון, כמות המשתתפים מוגבלת.  טל': 04-8614444. לפרטים נוספים
 
הצגה: בן לי ותות

זהו סיפור על חברות בין ילד שונה לכלב עזוב, חברות שתסחוף את בן-לי להרפתקה גדולה, בה הוא יגלה בעצמו כוחות, יכולות ורגשות שלא ידע עליהם קודם. החברות תשנה את חייו, תלמד אותו ותחבר בינו לבין העולם. לאחר ההצגה - שיח ויצירה במוזיאון הכט בנושא: מה בין הכלב לבין רפואה בימי קדם שבת תרבות לילדים במוזיאון הכט, אוניברסיטת חיפה. לגילאי 9-4.

שבת, 11:00, מוזיאון הכט, אוניברסיטת חיפה. טל': 04-8240715. לפרטים נוספים

 
מרכז
 
הצגה: איפה הים?

מחזה מקורי המציג את הרפתקאותיהם של חיים וניסים צמד החברים בעלי מוגבלויות שמחליטים ביום בהיר אחד לברוח מהמעון. מגיל 8.

שבת, 10:30, מדיטק חולון. מחיר: 75. טל': 03-5021555. לפרטים נוספים

 
הצגה: רוח היער

רוח היער היא הצגה ללא מילים המשלבת מוזיקה מופלאה, תנועה, בובות וקסם. פיית היער מתעוררת ליום חדש, מכבה את הירח והכוכבים, מדליקה את השמש ויחד עם ציפור- חברתה הטובה יוצאת ליום של הרפתקאות... בדרך הן פוגשות בחיות מיוחדות, מגלות את המנגינה הקסומה של הטבע ובשיתוף הילדים מבינות את יופיה ועוצמתה של כוונה משותפת. לגילאי 6-3.

שבת, 11:00, מדיטק חולון. מחיר: 40. טל': 03-5021555. לפרטים נוספים

תערוכה: שבתות בגן המדע

תעתועי מחשבה, טעמים, ומוצגים חדשים משחק 'חפש את המטמון', סדנאות יצירה, הדגמות והפעלות. הזדמנות אחרונה להכנס לתערוכת המוח האינטראקטיבית ולאוהל המוח הגדול! הסתיו הגיע ואיתו הניסויים המדעיים לילדים. גן המדע ע"ש קלור פותח את שעריו בשבתות של חודש נובמבר לפעילויות מעוררות חושים.

שבת, 09:00, גן המדע, רחובות. כרטיסים: מבוגר-60 ₪. ילד (5-18) - 50 ₪. ילד מתחת לגיל 5 – חינם. טל': 08-9344528. לפרטים נוספיםפסטיבל-המדע-איתי-בלסון1.jpg
גן המדע (צילום: איתי בלסון)
הצגה: הכבש ה-16
 
הפקה חדשה של מדיטק חולון בשיתוף עם התיאטרון הארצי לילדים ולנוער תועלה גם היא במסגרת זו. המחזה המוזיקלי מאת מיקי גורביץ` המבוסס על ספרו של יהונתן גפן, בבימויו של משה קפטן למוזיקה של יוני רכטר. זהו סיפורה של חבורת ילדים המגיעה אל הגן שלהם, והוא סגור... הם מחפשים את דניאל, חברם הטוב, שנעלם, ויחד הם מגלים את ערכה המופלא של החברות. מגיל 5.

שבת, 10:30, סינמה סיטי ראשון לציון. טל':1-700-702-255. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים


מופע מחול: מפצח האגוזים – הבלט הישראלי

 
הקלאסיקה הנצחית של הבלט העולמי בהפקה לצלילי המוסיקה הנפלאה שהלחין צ'ייקובסקי בסוף המאה ה- 19, ואשר נמצאת מאז בלב הקאנון המוסיקלי העולמי, רוקד הבלט סיפור פנטסטי, בעיבוד בימתי עשיר, רב משתתפים ועתיר תלבושות הבלט מספר את סיפורה של הילדה קלרה, המקבלת במתנה לחג המולד מפצח אגוזים דמוי חייל.

בחלומה, היא והמפצח נקלעים לקרב דימיוני עם מלך העכברים וחייליו, בסיומו ניצלים השניים, המפצח הופך לנסיך יפה תואר ונישא לה. מערכות הבלט עוברות דרך מסע מכושף, מרומם רוח ומרתק בעולם הממתקים.רקדני להקת הבלט הישראלי, בהשתתפות תלמידיו הנבחרים, לוקחים את הקהל למסע בעולם הדמיון עם ריקוד רועים, מחול סיני, רוסי, ערבי, ריקוד פיית השיזף ו-וואלס הפרחים האגדי.

שבת, 12:00, היכל התרבות נס ציונה. טל': 08-9304020/1/2/3/4, 03-6046610. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסיםמפצח-האגוזים-בלט1-עמנואל-אוגדן.jpg
מפצח האגוזים (צילום: עמנואל אוגדן)

הצגה מוזיקלית: חגיגה עם סבא טוביהו


סבא טוביה לוקח את הילדים למסע קסום ומצחיק בממלכת טוביהו. בממלכת טוביהו יש מלך ,ליצן טוב לב, נסיכה חכמה, עץ קסמים ותושבים מאושרים ושמחים. אך מה קורה למלך טוביהו כאשר המלך שוויץ מהממלכה השכנה ובנו זרח מתכננים לקחת ממנו את הכתר? מבית היוצר של סבא טוביה. מגיל שנתיים.

שבת, 11:00, אולם מופעים קיבוץ גבעת ברנר. טל': 08-9443433.לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים

הצגה: ילד פלא

יואב - ילד הפלא אוהב לשחק בעולמות דמיוניים עם אמה - אחותו הג׳ינג׳ית, גלי - הילדה שהוא אוהב וחברו הטוב - חנן המצונן. כשיואב מגלה שהיפו ההיפופוטם ברח מגן חיות הוא רוצה לצאת לחיפושים, אבל כולם בטוחים שזוהי עוד אחת מהפנטזיות שלו. עכשיו עליו לחפש את ההיפופוטם המסכן ולשכנע את כולם להצטרף אליו. הצגת ילדים מוזיקלית וצבעונית על פי שיריו הנצחיים של קובי אשרת ״ילד פלא״, ״אמת או חובה״, ״ידידי טין טן״ ועוד. לגילאי 10-3.

שבת, 11:30, היכל התרבות מודיעין. טל': 08-9737333. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים

 
הצגה: דירה להשכיר
 
עיבוד חדש, מוזיקלי ומרהיב לסיפורה הידוע של לאה גולדברג. הסיפור על דיירי מגדל ( "בעמק יפה בין כרמים ושדות …") בן 5 קומות, המבקשים למצוא דייר חדש לבניין, במקום מר עכבר שעזב. לבניין מגיעים דיירים שונים: נמלה, ארנבת, חזיר, זמיר ויונה. מי ישכור את הדירה? ההצגה על יחסי שכנות טובה, עזרה לזולת וחברות אמת. ההצגה שזורת דמויות ססגוניות, מרתקת ומסוגננת. לגילאי 8-3.  

טל גורדון ממליצה: "את המחזה כולו מלווים שירים מוצלחים שיצרה ליאת פרלוב מאירי, וההרחבות הסיפוריות שיצר גולדפרב מכבדות את המקור ושומרות על רוח השפה הוותיקה, בלי לאבד קשר לכאן ועכשיו ("בטלוויזיה הוא נראה יותר צעיר" מרכלות הדיירות על הזמיר – זמר ידוע ומפורסם). משמח לגלות שקלאסיקה אכן עובדת..." לביקורת המלאה

שבת, 11:30, מרכז הבמה גני תקווה. טל': 03-7375777. לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסיםדירה-להשכיר-יחצ.jpg
דירה להשכיר (תמונת יח"צ)

ירושלים

הצגה: החתול במגפיים

בנו הצעיר של טוחן זקן קיבל ירושה מוזרה מאביו – חתול. כשחשב הבן שהירושה אינה מועילה ואפילו מיותרת, גילה להפתעתו כי החתול שקיבל הינו חתול מיוחד במינו שנועל לרגליו מגפיים קסומות שהופכות אותו לחתול אנוש. החתול במגפיים הינו חתול מתוחכם, שבאמצעות תחבולות שונות ומשונות מצליח להפוך עולמות.

מה יקרה כשהחתול במגפיים יתחיל לדבר את שפת בני האדם? באילו דרכים יצליח לשגע את כל ההורים בשכונה? ואיך יצליח לשנות את חייו של הנער הצעיר? הצגה משעשת עם שירים מקוריים המבוססת על אגדת העם הידועה.

שבת, 13:00, מיני ישראל, לטרון. טל': 1700-559-559.לפרטים נוספים

הצגה: קרקס הקוביות

כמה קוביות לובשת נסיכה?  האף של הליצן עגול או מרובע? ואיך מאלפים כלב קובייה? בקרקס הקוביות הכול יכול להיות. זוג ליצנים/רקדנים נעים ומניעים עולם של קוביות. אלה נפרשות, מתכווצות, מתחלקות לחיות שונות ומשונות. השחקנים לובשים קוביות ורוקדים איתן. הם מאלפים את החיות ומכשפים אותן.מתקוטטים, מתפייסים, מתאהבים ויוצרים עולם פלאי ושמח. מופע ללא מילים המשלב בובות, אמנות פלסטית ותיאטרון מחול. מגיל 4.

שבת, 11:00, תיאטרון הקרון. טל': 02-5618514.לפרטים נוספים
 
תיאטרון חפצים: הנהג שהפך לתזמורת

אברהמוס הנהגוס הוא קצת ליצן. הוא מגיע בדרך כלל לפני הלהקה ומסדר את כלי הנגינה על הבמה. ואז, כשההופעה מתחילה הוא מתיישב עם הקהל ומאזין למוזיקה. הוא מאוד אוהב את עבודתו. אבל היום... הכלים, הקהל ואברהמוס מחכים לנגנים, והתזמורת לא מגיעה! איזה בלגן... איזה לחץ! האם יצליח אברהמוס להציל את המצב? האם הילדים יחלצו לעזרתו ויעזרו לו להפוך לתזמורת של איש אחד? לגילאי 6-3.

שבת, 11:30, 12:30, התחנה הראשונה, מתחם הרכבת. טל': 02-5618514.לפרטים נוספים

דרום
 
שבתות בפארק קרסו למדע באר שבע
 
בכל שבת בחודש דצמבר מציע פארק המדע הגדול בישראל בילוי של  שבת שלמה במהלכה נחקור ונלמד על אור וראייה. בכל שבתות החודש ייהנו המבקרים מהדגמות מדע במהלכן נבין כיצד עובדת העין האנושית ומה תפקידן של המשקפיים. נדגים באמצעות לייזרים זוויות פגיעה של קרני האור.

בסדנת יצירה ניצור "קאמרה אובסקורה" ונבין למה התמונה באישון שלנו הפוכה, מה תפקיד המוח בתהליך הראייה ( ינתנו הסברים כלליים על מבנה העין ). נראה מה קורה כאשר המוקד הטבעי משתבש וכיצד באמצעות עדשות ניתן לתקן את הראייה. 

שבת, 09:00, פארק קרסו למדע, מתחם מדע וטכנולוגיה, באר שבע. מחירים: כרטיס משפחתי (4 נפשות): 192 ₪, תושבי ב"ש: 156 ₪. ילד (18-5): 54 ₪, ילד תושב ב"ש: 45 ש"ח. גמלאי, חייל, סטודנט, בעל מוגבלות: 36 ₪, מבוגר: 60 ₪, תושב באר שבע: 48 ₪. טל': 08-6252600. לפרטים נוספיםפארק-קרסו-למדע11-שי-שרבף.jpg
פארק קרסו למדע (צילום: שי שרבף)

מחזמר: אלדין


מחזמר לכל המשפחה אודות אלדין, בעקבות חיפושיו אחר מנורת קסמים ושדון מקסים.  המחזמר מלווה בשירים מקוריים וקצביים,  בריקודים, אפקטים מיוחדים ובתלבושות ססגוניות. לכל המשפחה

שבת, 11:30, אולם דורות, שער הנגב. טל': 077-9802278.לפרטים נוספים

לרכישת כרטיסים

יונתן גפן – איך שיר נולד?
 
יהונתן גפן, משורר הילדים וסופר הכבשים, במפגש של שירים וסיפורים לילדים מגיל שנתיים עד מאתיים. בהופעה אינטימית שתציע מבחר משירי הילדים שלו, מ"שירים שענת אוהבת במיוחד" ועד שירי "הכבש ה-16", ושירים חדשים, יספר יהונתן לילדים על הכתיבה שלו ועל איך למה ומתי שירים נולדים, וישתף את הקהל ביצירתו רבת השנים לילדים ולמבוגרים שעדיין מסתתר בהם ילד קטן.

כמו בערב "האיחוד" למבוגרים, שרץ בהצלחה כבר יותר משנה ברחבי הארץ, גם במופע הזה המוזיקאית ורד פיקר והזמרת סיוון טלמור ילוו את המשורר וישירו את השירים שלו. "הילדה הכי יפה בגן", "רעמים וברקים", "אני אוהב שוקולד" וכמובן "איך שיר נולד" הם רק חלק מהשירים שיבוצעו במופע.

שבת, 11:30, קיבוץ חצור. לפרטים נוספים

ברחבי הארץ


6 גיבורים


מאולפני וולט דיסני מגיע סרט האנימציה 6 גיבורים', קומדיית הרפתקאות על גאון טכנולוגי בשם הירו המדה והרובוט שלו ביימאקס, המוצאים את עצמם בתוך השתלשלות עבריינית המאיימת להרוס את העיר בעלת הקצב והטכנולוגיה המסחררים, סאן פרנסיוקיו. השניים משלבים כוחות עם צוות חסר מוטיבציה של לוחמי פשע בתחילת דרכם במשימה להציל את העיר.

זהר וגנר ממליצה: "ביימקס הוא ההברקה של הסרט. ייעודו המקורי של הרובוט הנפלא להיות אח, בבית חולים, המגיש אבחון וסיוע מיידי לכל אדם המשמיע צליל של כאב." לביקורת המלאה

בתי קולנוע ברחבי הארץ, למועדי הקרנותשישה-גיבורים01.jpg
שישה גיבורים (תמונת יח"צ)
הפינגווינים ממדגסקר

מרגלי-על לא נולדים, הם בוקעים. גלו את הסודות של הציפורים הסמויות הגדולות ביותר והמצחיקות ביותר בעסקי הריגול העולמיים: סקיפר, קובלסקי, ריקו ופריווט. הם האליטה של האליטה והם מאחדים כוחות עם ארגון חשאי אשר מונהג ע"י סוכן נאה וסודי. יחד, הם חייבים לעצור את ד"ר אוקטביוס בריין הנבזה מלהרוס את העולם כפי שאנו מכירים אותו.

הילה אהרון בריק ממליצה: "דרימוורקס ידועים ביכולת שלהם לשלב בין הומור למבוגרים והומור לילדים ובמיטבם הם יוצרים סרטים שגם פועם בהם לב גדול ורחב. כאן מקומו של הלב נפקד לטובת רוח שטות עליזה ומדבקת." לביקורת המלאה

בתי קולנוע ברחבי הארץ, למועדי הקרנות

 
ההוביט: קרב חמשת הצבאות

סרטו של פיטר ג'קסון, השלישי והאחרון בטרילוגיה על פי ספרי ג'יי.אר. אר. טולקין. המשך הרפתקאותיהם של בילבו בגינס (מרטין פרימן), תורין (ריצ'רד ארמיטאג) וחבורת הגמדים של ארבור, הדורשים שיוחזר להם העושר העצום של מולדתם, שנגזל מהם. אלא שעליהם להתמודד קודם כל עם תוצאות המעשה הנמהר שלהם, שחרור סמאוג, הדרקון המפחיד, ששב לאיים על גברים, נשים וילדים חסרי הגנה.
 
המלך תורין מוכן להקריב חברות וכבוד, בחיפושיו אחר הארקנסטון האגדית. בילבו לא מצליח לשכנע אותו לנהוג בהיגיון ומקבל החלטה נואשת ומסוכנת, שתחשוף אותו לסיכונים וסכנות חדשים. אויב ותיק, האדון האפל סאורון, חוזר לארץ התיכונה, ושולח את הלגיון הרביעי של האורקים למתקפה על ההר הבודד. הגמדים, האלפים ובני האנוש חייבים להתאחד אל מול האויב המשותף.

נחום מוכיח ממליץ: "עוד פרק הדוק ומהוקצע מבית היוצר המיומן של ג'קסון, שששת הסרטים (כולל טרילוגיית "שר הטבעות") הם ללא ספק סוג של מפעל חיים שלו. כרגיל אצלו, זוהי עבודת קולנוע מקצועית ומדויקת בכל פרמטר. מבניית והרכבת פרופילי הנפשות הפועלות והיצורים הבדיוניים ועד שימוש מרהיב בכל הטכנולוגיות הקיימות, מצילום פנטסטי בסטים האולטימטיביים, הטבעיים ובעלי הנופים עוצרי הנשימה של ניו-זילנד, שהפכו כבר לאתרים הכי מתוירים במדינה, ועד העבודה המצוינת בזירת האפקטים הממוחשבים והעריכה. ללא ספק סרט מהנה, המספק פעם נוספת את הסחורה."

בתי קולנוע ברחבי הארץ, למועדי הקרנות
 
 
ילדי הקרון

הסיפור מבוסס על ספרה הקלאסי של הסופרת האמריקאית גרטרוד וורנר מ-1920. עלילותיהם של 4 בני משפחה אחת, שני בנים ושתי בנות בגילאים שונים, המתייתמים מהוריהם, ועומדים להימסר לסבם, אותו אינם מכירים, ולמעשה חוששים ממנו. הפחד מהפגישה עם סבא, גדול עד כדי כך, שהם מחליטים לברוח ולמנוע את הגורל הבלתי ידוע המזומן להם.

זהו סיפור הישרדות, עם אהבה, ומסירות של ילדים, המוצאים דרכים אמיצות לקיים את עצמם, ולהתנהל כמשפחה קטנה ללא מבוגרים. הם מוצאים מקלט בקרון רכבת נטוש ביער, ובונים בו "קן" משפחתי חם. בסוף הסיפור יפגשו הילדים את הסבא ויגלו שאין הוא דומה כלל למה שראו בדמיונם. מגיל 5.

בתי קולנוע ברחבי הארץ, למועדי הקרנות

 

***ומה עוד עושים בשבת? בידקו בלוחות המופעים המתעדכנים שלנו

*** לעדכונים נוספים: היכנסו לדף הפייסבוק שלנו ופרגנו בלייק   

  
 
 
 
 
 21/01/2015   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע