סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 מרץ 
א ב ג ד ה ו ש
 
10111213
14151617181920
21222324252627
28293031
כתבה
 
מאת: צבי גורן משה איבגי – ממשתתפי פסטיבל תיאטרון קצר בצוותא
 

 
 


"פסטיבל תיאטרון קצר" השביעי יתקיים בין התאריכים 25-22 בדצמבר בשלושת אולמות צוותא. כמדי שנה יועלו כ- 10 מחזות קצרים (עד 30 דקות), מקוריים, על ידי מיטב היוצרים והשחקנים בארץ.

השנה הושם דגש מיוחד על קידום כוחות יצירה צעירים בתחומי העשייה השונים תוך כדי יצירת איזון מתאים עם יוצרים ותיקים, והקפדה על רמת הפקה גבוהה.

המחזות השנה משקפים את ההוויה הישראלית העכשווית מבחינת התכנים ובסגנונם. המחזות עוסקים בפינוי מהשטחים, בפער בין דתיים לחילוניים, באלימות הגורמת לנו לאטימות רגשית, באבטלה ובגלובליזציה, בשאלה למה הילדים שלנו בורחים מאתנו ועוד.

בין השחקנים שישתתפו השנה בהצגות הפסטיבל - משה איבגי, דינה בליי, מיכאל כורש, אורי גוטליב, עמי סמולרצ`יק, לוסי דובינצ`ק, שרגא הרפז, ענת עצמון, דביר בנדק, ישראל טרייטסמן ועוד רבים. ברשימת המחזאים מתבלט שמו של השחקן הצעיר אוהד קנולר ("יוסי וג`אגר" , "בגידה").

תקציב הפסטיבל השנה הוא 550 אלף ש"ח, מהם 137 אלף ממשרד התרבות ו-28 אלף מעיריית תל-אביב. בגלל המצוקה הכספית, והעובדה שנטל התקציב נופל בעיקר על צוותא, התחבטו אם לקיים השנה את הפסטיבל, שהוא גולת הכותרת של הפקות צוותא. בסופו של דבר הוחלט לקיימו.

אל המנהל האמנותי של הפסטיבל, שלום שמואלוב, הגיעו 120 הצעות למחזות, שמהם בחר
שלושים הצעות שהועברו לעיון הוועדה המייעצת שכללה את אילן תורן, אבי מלכה ודני הורוביץ.

בסופו של דבר נבחרו שמונה מחזות, שבנוסף להם יכלול הפסטיבל גם הצגה ביידיש, "איש-ים", המופקת בשיתוף תיאטרון היידישפיל ובית שלום עליכם, וכן הפקה חיצונית אורחת, "Petite על הרציף", שהוצגה בפסטיבל עכו האחרון, כחלק ממופעי הרחוב.


רשימת המחזות

ירח דבש מעונן

מאת יורם פאלק ובבימויו. זהו מחזה מקורי ראשון שכתב הבמאי הוותיק. זוג הורים, בעל ואישה קמים בוקר אחד אורזים אוהל, קצת בגדים ועוברים לגור על חוף הים. הבת שלהם עזבה את הבית לפני חודש ולא חזרה. השהייה הלא מתוכננת במקום זר על חוף ים נידח וקסום נותנת לבעל ולאישה הזדמנות לבדוק את עצמם. לשאול שאלות על הזוגיות שלהם למה הילדה שלהם עזבה אותם. לאותו חוף בא בחור צעיר, אמן, צלם טבע שרוצה לצלם את הזרמים בים ומאותו רגע הכל משתנה. משתתפים: נימרוד ברגמן, שרגא הרפז, כנרת לימוני, ענת עצמון.

יענקל`ה
מאת: רוני סיני. בימוי: עופר עמרם. בית קפה. נכנס אדם. מחפש שולחן לשבת. אין שולחן. אין כסאות. נכנסת מלצרית. הם מתוודעים. נולד להם יענקל`ה. מחזה על מציאות שבה לא הספקת להגיד את המילה "רצח רבין" וכבר עברו תשע שנים. משתתפים: לביא זיטנר, אלון פדות, עירית פשטן, טלי שרון.

שטויות

מאת: שירה אלון. בימוי: אורי הוכמן. בוקר. תור. סניף דואר אי שם. ארבעה אנשים מחפשים איך לעקוף את השגרה שאוטוטו מחסלת אותם סופית. בין מכתב רשום לגלויה, הם מגלים שהדבר היחיד שמתקתק בסניף זה לא השעון שעל הקיר וגם לא חבילה מסתורית, אלא הסבלנות שלהם. אם משהו לא יקרה תכף, הם ישתגעו. כמו כולנו. משתתפים: אורי גוטליב, הילה סורג`ון, עמי סמולרצ`יק, ליטל שוורץ.

יודל`ה

מאת יוסי אריאל. בימוי: חגית רכבי. יודל`ה הוא עילוי בן למשפחת רבנים מכובדת ומיוחסת. בגיל עשרים ושש הוא ממשיך לדחות הצעות שידוכין ובהן הצעות אמו, הרבנית פנינה שיינע, המנסה בכל דרך לשמר את שושלת "`הלפגוט". מאיה, בחורה חילונית, נזקקת מסיבות משפחתיות לשירותי "לשכת הלפגוט". שם תכיר את יודל`ה ומעט מאורחות חייו. הקשר שנרקם ביניהם הולך ומתהדק, תוך שהוא מגשר, לכאורה, על פני עולמות רחוקים ומנוגדים. הזוג המאוהב יכול אך בקושי ללחצים הגוברים. המצוקה שנוצרת גורמת לקשר להבחן בשנית ולהגיע למקום לא צפוי. משתתפים: לוסי דובינצ`יק, עודד דישון, אושרי כהן, מאיה מעוז, נחום שליט.

שטחים ופרידות

מאת: אלדד כהן. בימוי: ליחי בקרמן. הימים ימי מיתון. המצב קשה. אין ממה לחיות. זוגות זוגות מפונים מביתם, מאבדים את מקום עבודתם. אחד מהם, גבר ואישה, בצר להם, הולכים להתנחל אצל בנם בשטחים. הבן, לא מזמן מלאו לו שלושים, מתגורר לבדו במאחז בלתי חוקי. ברח לפני שנה מחיק ההורים למקום פרטי. הוא חי, עובד, טוב לו בשטחים, מסתדר יפה עם המתנחלים ועם הערבים, עד ששוב הוא פוגש את ההורים. קומדיה. משתתפים: שלומי אדרי, דביר בנדק, סיגלית פוקס, רון ריכטר.

גיבור מעמד הפועלים

מאת: אוהד קנולר. בימוי: נועה רבן. ראובן הוא גיבור. הוא גיבור למרות שמעולם לא נלחם בדרקון, או שיחרר נסיכה, או אפילו חילץ חבר תחת אש. אבל הוא תמיד מגיע בזמן לעבודה, אף פעם לא יוצא לפני סוף היום, ומשתדל לא להיות חולה בכלל, אם אפשר. ראובן הוא גיבור, למרות שמעולם לא יצא למלחמה. עד עכשיו. משתתפים: משה איבגי, דינה בליי, יובל כהן, מיכאל כורש, אייל רוזלס.

איש- ים

מאת אלתר קציזנע, התיאטרון היידי. עיבוד: מוטי אברבוך וד"ר אביה טל. בימוי : מוטי אברבוך.
בשפה היידית כמו בשפות אירופיות רבות הכינוי "טורקי" מכוון לאדם זר ונבער. הטורקי היה בעל בית קפה אשר מכר את כל רכושו כדי לקנות חיה מופלאה: אדם עם זנב דג. הוא היה בטוח שיגרוף הון באמצעותה. בתחילה אמנם זכה בהצלחה, אולם ברבות הימים יצאה השמועה, שהחיה שלו מזויפת והוא נשאר חסר פרנסה. לילה אחד, לאחר שבעל הבית איים לפנותו מחנותו, הוא מתעמת עם החיה ולבסוף מחליט לברוח ממנה. יחסיהם של הטורקי עם החיה המוזרה איש- ים מהווה אלגוריה לדיאלוג של האדם עם עצמו. משתתפים: ישראל טרייסטמן, אירמה פסקו, קרול מרקוביץ.

הראשים

מאת : רותי תמיר ועופרה הופמן ובביצוען . בימוי : אייל נחמיאס. מחזה קצר על מציאות ללא מוצא. א` ו ב`, לשעבר בתפקידים כלשהם בצבא כלשהו, וכיום לא פה ולא שם, חולקים את המציאות הבלתי אפשרית של חייהם ומפחדים להיפרד ממנה.

פוולובה

מאת שרון שטרק ובבימויה. מופע תיאטרון תנועה. קומדיה, באופן כללי. עלמה וארז הם שני רווקים ממוקדי מטרה שלא בהכרח מוצאים חן זה בעיני זו, אך הם מוכנים להתעלם מחוסר ההתאמה ובלבד שיוכלו לנהל מערכת יחסים רצינית עם אופציה לחתונה. בכל פעם שהדברים אינם מסתדרים הם "עובדים על הקשר" ועוברים לשלב הבא- אולי שם הדברים יראו אחרת… וכך הם מתקדמים לתוך הונאה עצמית, ונתקעים ב"סוף הטוב" , באהבה. משחק: מיכל לוי, רועי צדוק.

הפקה אורחת

Petite על הרציף

מפגש אנושי ברציף של תחנת רכבת. לכל דמות יש יעד משלה, אבל עד שהרכבת מגיעה יש מספיק זמן ליצור פנטזיה משותפת. מופע ליצנות המשלב אקרו-באלאנס, בובות וחפצים המתעוררים לחיים. משתתפים: מיכל אבולעפיה, זיו בר, יולנה צימרמן, איילת שדמון-פישר.לתכניית הפסטיבל


01/12/2004   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע