סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2019 ספטמבר 
א ב ג ד ה ו ש
1011121314
15161718192021
22232425262728
2930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה פסטיבל תיאטרון קצר 2012
 

 
 

הפסטיבל של צוותא מציין 15 שנים ומציג מחזות קצרים בסימן זמן מלחמה על הביתלרגל ציון 15 שנים לפסטיבל תיאטרון קצר - צוותא 2012, החליטה הוועדה האמנותית בראשותו של המנהל האמנותי אבי מלכה, להציג השנה מחזות באורך של עד 15 דקות, שיעסקו בשלושה נושאים שונים: בית, זמן, מלחמה.
 
הפסטיבל הנערך זו השנה ה- 15 ברציפות, בניהול והפקת צוותא תל אביב, נועד ליזום ולפתח מחזות קצרים, המתאפיינים ברעיונות מקוריים של יצירה איכותית, בלתי מתפשרת, לעיתים חתרנית ולעיתים מבדרת.

מסגרת המאפשרת ליוצרים צעירים ומוכשרים לצעוד בבטחה את צעדיהם הראשונים בליווי מקצועי, ומהווה ליוצרים הוותיקים במה בה הם יכולים ליצור ללא שיקולים מסחריים. 
  
השנה מתוך 200  מחזות קצרים שהוגשו, נבחרו 9 מחזות חדשים מקוריים, על ידי אבי מלכה וחברי הוועדה האמנותית: איילה קורקוס, גדליה בסר, רוברטו פולק, מיטקו בוזקוב, המלווים את ההפקות עד לחשיפתם בפני הקהל.
 
לרגל ציון 15 שנים לפסטיבל, החליטה הוועדה כי המחזות שיוגשו השנה, יהיו באורך של עד 15 דקות, וכל אחד מהם עוסק באחד משלושת הנושאים הבאים: בית,  זמן, מלחמה.
 
לצד הצגות הפסטיבל, יוצג המיזם הייחודי,  14/48 פרויקט התיאטרון המהיר בעולם  - 14 מחזות חדשים ומקוריים ב- 48 שעות,  ללא וועדה אמנותית, וללא צנזורה.  הפרויקט, בניהולו של רועי מליח רשף -  הזוכה להצלחה רבה.


שש-רן-בירן1.jpg
"שש" (צילום: רן בירן)

בכל ערב יוצגו בבכורה עולמית 7 מחזות חדשים, בני 10 דקות כל אחד, שנכתבים, מלוהקים, מבוימים ומוצגים על הבמה תוך 24 שעות, כל זאת עד השמעת האות לסיבוב הבא.  נושא המחזות בפרויקט נבחר בהגרלה על ידי משתתפי הפרויקט, והקהל. שמות היוצרים והמשתתפים בפרויקט יחשפו עשרה ימים לפני פתיחת הפסטיבל.

לדברי אבי מלכה, המנהל האמנותי של הפסטיבל: "בחרנו להציג לפניכם תשעה מחזות נבחרים, שיש בהם את הפוטנציאל לעצב תמונת במה מקורית ונוקטת עמדה. הבחירה אינה מקרית. הנושאים קשורים זה בזה ומהווים תגובה עכשווית רחבת יריעה למצב החברתי והפוליטי בישראל.
 
"ישראל של היום, מתחבטת בסוגיות של זהות. כיצד תיראה המדינה שלנו עכשיו? בעוד שלושה חודשים? בעוד עשר שנים? איזה בית אנחנו רוצים להקים כאן? ואיך עושים את זה כשברקע נשמעים קולות מלחמה?!... אני מאמין, שצפייה בכל הצגות הפסטיבל, תיתן לצופים תמונה מרתקת וייחודית, מצחיקה ומרגשת, מעוררת מחשבה ומטרידה. כמו שתיאטרון צריך להיות". 
 
מלכה מוסיף כי "התיאטרון הקצר הוא הזדמנות לחפש צורות הבעה חדשות. בתוכן ובצורה. אנחנו מעודדים עשייה בלתי מתפשרת בין אם מדובר בהפקה מסוגננת ובין אם מדובר בהפקה סטנדרטית".

החל משנת 2012 פסטיבל תיאטרון קצר יקרא ע"ש אריק הוך ז"ל. הוך ז"ל, שימש כמנכ"ל קרן חבצלת של הקיבוץ הארצי השומר הצעיר, במשך שנים רבות והיה איש תרבות בכל רמ"ח אבריו ובגישתו ונכונותו סייע רבות לתיאטרון צוותא. לפני שנתיים נפטר אריק הוך, לאחר מחלה קשה. וצוותא בשיתוף משפחתו החליטה לקרוא על שמו את הפסטיבל. 

9 הצגות הפסטיבל יוצגו בבכורה עולמית, במהלך ארבעת ימי הפסטיבל, באולמות צוותא, ברצף של שלושה מיקצרונים שונים, שכל מקצרון כולל שלושה מחזות קצרים, כ"א באורך של עד 15 דק' .

מקצרון 1: שלוש הצגות בנושא זמן
 
"שש"

בהשראת סיפור קצר של הסופר גבריאל גרסיה מארקס. מאת: יואב היימן. בימוי: מולי שולמן. משתתפים: אוולין הגואל, אריה צ'רנר. לקוחה וברמן  ורבע שעה אבודה, שאולי סופסוף תחבר ביניהם?
 
"כרוניקה של פרידה"

מאת: דבי כץ. בימוי: שולי כהן. מוזיקה: תם אלבז. משתתפים: אביטל דיקר, יפתח קצור. חקירת מקרה מוות הופכת למסע כואב ומטלטל של גבר ואשה, אל העבר והזיכרונות המשותפים.
 
"מכאניקה של הרגש"

מאת: דניאל בוצר והראל מוראד. בימוי: דניס שמע. מוזיקה: יונתן רוזן ויוסי מור. משתתפים: מאיר גולן, יונתן רוזן, סתו שטרנברג. איך פועלת המאכניקה של הרגש? אי שם בעתיד. ליאו ורוגין מנהלים מערכת יחסים עוד מימי היחידה, שסוד גדול מאחוריה. 
   
מקצרון 2: שלוש הצגות בנושא בית

"זה לא אותו הצל"
 
מאת: שי אזולאי. בימוי: ירון מוטולה. מוזיקה: שאול בסר. משתתפים: יואב בר-לב, בועז קונפורטי. ויכוח יומיומי בין שני שכנים בנוגע לעץ הופך למאבק אבסורדי על שכנות, אחריות, צדק וענישה.

חנוכת-בית-רן-בירן.jpg
"חנוכת בית" (צילום: רן בירן)
 

"חנוכת בית"
 
מאת: איתמר שדה. בימוי: דור צוויגנבום. משתתפים: חווה טיזזו, יונתן צ'רצ'י. במבנה נטוש נפגשים גבר ישראלי ומהגרת עבודה מאפריקה. לראשון יש בעלות. לשניה יש בית. מי פלש לשטחו שלי מי? / של מי הבית הזה, לעזאזל?!
 
"אותיות קטנות"

מאת: אלי חביב. בימוי:  ג'ייסון דנינו – הולט. משתתפים: אלי חביב, נילי רוגל, חזי צדיק. זוג צעיר מגיע לבניין חדש. הדיירים החדשים באים לבקר דייר ישן - זקן, אפילו מביאים עוגה. אבל בעולם שבו אין מקום לכולם לגור, אין מקום לכולם לחיות. האם יתפנה למען הבאים בתור?   
 
מקצרון 3 : שלוש הצגות בנושא מלחמה
 
"ברלין"

מאת: רוני קובן. בימוי: מאיה שעיה. משתתפים: גיא לואל, מיכל ינאי, רזיה ישראלי. גבר, אישה וילדה בלילה שלפני המלחמה. הוא רוצה לברוח לברלין, גם במחיר של בגידה, היא מתעקשת להישאר. "מקום שחיים בו בשקט או שנלחמים עליו עד הסוף, התחנה האחרונה".

"היצירה התיאטרלית הגדולה ביותר במאה ה-21"

מאת: טל זגרבה. בימוי: יעל טילמן. מוזיקה: רז יחזקאל. משתתפים: אלי גלפרין, רותם ניר, שמוליק קלדרון.
טל זגרבה הוא מחזאי כושל. הוא מבקש להיפרד מן הכתיבה אחת ולתמיד, אך בשל יומרותיו אינו מרשה זאת לעצמו.  המלחמה היא פנימית. הקטסטרופה בלתי נמנעת. 
 
היצירה-התיאטרלית-רן-בירן.jpg
"היצירה התיאטרלית הגדולה ביותר במאה ה-21" (צילום: רן בירן)


"הו הא מי זה בא"

 
מאת: טל אלקלעי. בימוי: נעה ברקאי. משתתפים: סנדרה שונוולד, מאור שוויצר. משפחה שכולה מחכה לבואו של ראש הממשלה. האם יפרשו לו שטיח אדום? האם ילחצו את ידו ויישארו עם תמונה למזכרת? ואולי גם הוא צריך לשלם מחיר?. 
  

***

פסטיבל תיאטרון קצר, מופק ומנוהל על ידי צוותא והוא נערך בתמיכת משרד החינוך התרבות והספורט- מינהל התרבות , עיריית תל אביב-יפו , ישראכרט- זמן תרבות ועוד. 

 
פסטיבל תיאטרון קצר ייערך בין התאריכים 29-26 בדצמבר 2012 בצוותא תל אביב.  כרטיס להצגה:  90 ₪ - למיקצרון. לשני מיקצרונים – 75 ₪ על אחד. מחיר כרטיס לפרויקט 14/48: 25 ₪ ( ללא מכירת כרטיסים מוקדמת). לפרטים נוספים ולרכישת כרטיסים בטל': 03-6950156/7, (שלוחה 2 ).
  17/12/2012   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע