סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2020 אוקטובר 
א ב ג ד ה ו ש
    
10
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה פסטיבל מסרחיד 2017 יוצא לדרך
 

 
 
גם השנה יעלה הפסטיבל היחיד בארץ לתיאטרון בערבית שבע הצגות תחרות ושתי הצגות אורחות


פסטיבל של דו קיום

המרכז לתיאטרון עכו בו יוצרים יהודים וערבים משתפים פעולה יקיים זו השנה ה-16 את פסטיבל מסרחיד, הפסטיבל הראשון והגדול להצגות בשפה הערבית המהווה גשר לשיח והכרות בין שני העמים. פעילות זו משקפת קיום משותף בעיר שחרטה זאת על דגלה.

פסטיבל מסרחיד 2017 המופק על ידי המרכז לתיאטרון עכו המנוהל על ידי מוני יוסף וניהולם האמנותי של סמדר יערון וחאלד אבו עלי יתקיים בין התאריכים 19-16 באוקטובר באולמות המרכז לתיאטרון עכו.

ג'רייס טאנוס המשמש כיו"ר הנהלת הפסטיבל, והמנהלים האמנותיים של הפסטיבל השחקן, המחזאי והבמאי  אוסמה מסרי, וחאלד אבו עלי יזמו לפני 16 שנה את הקמת הפסטיבל. מנהל הפסטיבל, המנהלים האמנותיים והוועדה האמנותית המונה את חאלד אבו עלי, מייסרה מסרי, אוסמה מסרי וסמדר יערון בחרו שבעה מחזות במסגרת התחרות מתוך 30 שהוגשו.

הפסטיבל כתמיד עוסק גם השנה בתכנים שמעסיקים את החברה הערבית בישראל החל מתכנים אישיים ועד לחברתיים קולקטיביים. הסאטירה, העוקץ והאמירה החברתית באים השנה לידי ביטוי בעיקר באמצעים של הומור, קריצה ושנינות.

הפסטיבל המשמש חממה ליוצרים בתחילת דרכם ומאפשר התהוות של יצירות חדשות של אמנים ותיקים, משקף מידי שנה את הלכי הרוח של תושביה הערבים של מדינת ישראל ומטפל בשלל תכנים, חברתיים, פוליטיים, אוניברסליים ואישיים. פסטיבל זה חושף את היצירה המקורית בשפה הערבית בפני קהל שאינו דובר ערבית ומהווה גשר להידברות ולהכרות בין תרבויות, בין יהודים וערבים ובעצם מגשים את המחויבות של המרכז לתיאטרון עכו לאורך 30 שנה לקיומו. הצגות התחרות הינן יצירות מקור שנכתבו בעת האחרונה רובן ככולן על ידי יוצרים פלסטינים ישראלים.

בעבר הסתמך הפסטיבל על חומרים מתורגמים בחלקם ועם השנים ישנה מגמה ברורה של יותר יצירות מקור וטקסטים עדכניים. מסרחיד מציע פלטפורמה קבועה פעם בשנה לאורך זמן ומייצר שיגרת יצירה לאמנים ערבים. כמו כן הפניות של המנהלים האמנותיים אל האמנים ליצור ולכתוב במיוחד לפסטיבל מעודדות מגמה מבורכת זו.

שפת העבודה באירועים האמנותיים  מושפעת בחלקה מהמרכז לתאטרון עכו באשר לתכני העבודות שהולכות מהאישי לקולקטיבי וגם לשפת העבודה, שבירת הקיר הרביעי ואינטראקציה עם הקהל .

תקציב הפסטיבל הינו 350,000 ₪ מתוכם 200,000 ₪ מימון משרד התרבות, 110,000 ₪ הינם מימון עריית עכו  אשר תומכת לאורך כל השנים בפסטיבל חשוב זה, 40,000 ₪ מימון של המרכז לתיאטרון עכו. מחירי כרטיס: 20 ₪
 
הצגות התחרות

אגזונופופייה (ירדן)

ההצגה מדברת על התנכלות החברה לאדם שעומד על עקרונותיו המנוגדים לדעת החברה והגורמים לבדידותו ארבע נשים סובלות מהקהילה הגברית: אמנית, עיתונאית, סופרת ואישה עם סרטן. הנשים דוחות את עוול החברה ומחליטות להיאבק במציאות על ידי הסתמכות על עצמן
השחקנית אסמאא מוסטפה מירדן, משחקת את תפקידן של ארבע הנשים בסגנון מחול "בוד" .
זהו  סיפור על אישה ערביה  בת 44 שברגע שהיא מגלה שחלתה בסרטן השד, בדרכ  לצרפת לשם התכוונה להגר הותקפה בעיר ערבית והואשמה בפגיעה בדת האיסלם. לאחר שפרסמה סטטוס בפייסבוק, היא הוכרזה ככופרת. בהיותה בתקופת החלמתה החליטה לתעד ולספר  את זיכרונותיה חוויותיה ומסע חייה  לביתה  באמצעות  קלטת וידיאו. לאחר 10 שנים היא חוזרת לארצה ומגלה שתיק התביעה נגדה לא נסגר והיא נעצרת בשדה התעופה. משחק, בימוי ודרמטורגיה : אסמאא מוסטפא.

שלישי 17 באוקטובר בשעה 19:15, רביעי 18 באוקטובר בשעה 20:15; חמישי 19 באוקטובר בשעה 20:15, האולם האדום. אגזונופופיה
אגזונופופייה  (תמונת יחסי ציבור)גרביונים

 
שתי אחיות נפגשות באמצע הלילה בחנות הפרחים המשפחתית. בחוץ גשם זלעפות ובפנים מתחוללת סערה לא קטנה. הן יוצאות לצלילת עומק אל תוך נפשן, תרות אחר סודות וחלומות, שם בעין הג'ונגל המתורבת, בין העציצים ,הפרחים הן מתכננות לשדוד את הבנק. כתיבה: חנוך רעים תרגום לערבית: ח'אוולה דיבסי וענת חדיד. בימוי: חנוך רעים, מוזיקה: מירה עווד. תפאורה: טליה אוטולנגי. תאורה: דניה זמר. משחק: ח'אוולה דיבסי וענת חדיד. 

שלישי 17 באוקטובר בשעה 18:00, רביעי 18 באוקטובר בשעה 21:15; חמישי 19 באוקטובר בשעה 19:15, אולם דיואן. גרביונים 
 

טרנזיט


הדיכוטומיה בין  החיים והמוות, מתבטאת בדמותו של והיב, שמחפש את עצמו במעמקים. ביש מזלו זורק אותו ממקום למקום, במסע של חיפוש אחר עבודה, שמסתיים במציאת משרה,  נהג לרכב מתים. משרה זו הופכת אותו לסוחר של מוות. מסע מלא בקונפליקטים, יחד עם רעתו שחייה איתו  את מסע חיפושו  הפנימי ושל האמת הוא יוצא למסע עתיר קונפליקטים.
יצירה פילוסופית, חוקרת במסתורי  הנפש האנושית ומעלה שאלות של התהוות. מאת: טארק אלסייד שחקנים: מרואן עווד, יאסמין המאר. הפקה: YTheater, מנהלת הפקה ותרגום: מירא מחפוז בימוי וניהול אומנותי: קדר הריני.

שלישי 17 באוקטובר בשעה 19:00, רביעי 18 באוקטובר בשעה 18:00; חמישי 19 באוקטובר בשעה 20:00, סטודיו. טרנזיט טרנזיט (תמונת יחסי ציבור)
 


יחסים –
קומדיה שחורה

קלעה לאומנויות הבמה-מרכז אל. זוהי קומדיה שחורה על יחסים - יחסי  משפחה, חברים ועבודה. היחסים הללו חשובים לנו וממלאים חלק נכבד בחיינו. כל שינוי קטן יכול להשפיע עלינו לטובה או לרעה. מה קורה לנו כשהזוגיות, על מורכבותה הרבה מבוססת על סכסוכים ומריבות? במהלך ההצגה הקהל מתוודע ליום בחייו של אדם ערבי ממוצע החווה  את הקשיים היום יומיים שלו
כתיבה ובימוי: וסיים חיר, שחקנים: אומימה סרחאן, מחמוד מורה. תפאורה: פדאא חיר אלדין.
שלישי 17 באוקטובר בשעה 17:00, רביעי 18 באוקטובר בשעה 20:00; חמישי 19 באוקטובר בשעה 18:00, סטודיו. יחסים


יחסים (תמונת יחסי ציבור)


מבצע


סאטירה חברתית שנונה על זוג ממעמד הביניים, סלים ואשתו נג'דיה המנסים להתחמק מחברם מואפק שמגיע לביקור פתע. על מנת להיפטר ממנו הם מספרים לו שהם מוכרחים ללכת לקניון, וגם לבקר את אימו של סלים (הלא קיימת) בבית חולים, ולצאת לניחום אבלים אצל אברהם(שאותו המציאו באותו רגע). החבר מואפק כופה את עצמו על בני הזוג והולך איתם לקניון, לבית חולים,ולניחום האבלים. על פי המחזה: "מים רבים או ברטה והים הגדול" מאת מיכאל גורביץ ודניאל לפין. עיבוד ובימוי: מחמוד קדח. משתתפים: רשא גהשאן, ג'מיל חורי, עלי עלי, היבא בטחיש.

שלישי 17 באוקטובר בשעה 18:00, רביעי 18 באוקטובר בשעה 21:30; חמישי 19 באוקטובר בשעה 19:00, אולם לבן. מבצעמבצע (תמונת יחסי ציבור)


סוס העץ

לפני כ-20 שנה, כאשר גיליתי את הטקסט של המחזה של הסופר העולמי טנסי וויליאמס בשם "הילד של מוני לא בוכה", נוצרה אצלי תחושה נפלאה וזה גרם לי להאמין שאני יכול לשתף את החברה שלי בחוויה הזאת. העברתי את ההתרחשות אלינו, היום, לחברה הערבית. זוהי סצנה יומית שופעת בתקוות ובחלומות לצד מציאות לא קלה. זהו גירוי עצמי עם כל לידה חדשה. זו היא הצגה קטנה, שהינה חלק בלתי נפרד מסרט החיים הארוכים. הפקה: תיאטרון אלכייאל. מאת: איהאב סלאמה, בימוי: מוניר בכרי סינוגראפייה: אשרף חנא, מוזיקה ולחן: אכרם חדד, תאורה: פיראס רובה, תפאורה: סעיד אבו אחמד, סמיח אבו אחמד. משחק: ריביקא תלחמי, רוני הלון.

שלישי 17 באוקטובר בשעה 20:00, רביעי 18 באוקטובר בשעה 19:15; חמישי 19 באוקטובר בשעה 21:15,  אולם דיואן. סוס העץ סוס עץ (תמונת יחסי ציבור)צפון ..דרום.. ביניים

ראדי, סעיד והקבלן, שלושה עובדים מחיפה, ירושלים והגדה באתר בנייה. במהלך עבודתם המשותפת אנו לומדים על אורח חייהם, דפוסי התנהגותם וניכורם הפנימי. מה שמאחד אותם הוא הסבל היומי והקרע הגיאוגרפי שמביא כל אחד מהם לחיות את ניכורו האישי בתוך מולדתו. מחזה מאת: טארק אלסיד, בימוי: כאמל אלבאשא, מוזיקה: מועין דאניאל, תאורה ותפאורה: נזאר ח'מרה, משחק: ביאן ענתיר, למא נעאמנה, אדיב ספדי, מילאד גאלב.

שלישי 17 באוקטובר בשעה 20:00, רביעי 18 באוקטובר בשעה 19:00; חמישי 19 באוקטובר בשעה 21:30,  אולם לבן. צפון דרום ביניים 
 

הצגות אורחות


תעלולי סקפן

אנסמבל שחקנים מופרע, שמחים להזמין את הקהל לקומדיה "תעלולי סקפן" על פי מחזה מאת מולייר. בהיעדרם של אבותיהם, ארגנט וז'רונט, אוקטב נושא בחשאי את היאסינט וליאנדר מתאהב בחשאי בזרבינט. אולם האבות שבים מטיול עם תוכניות נישואים לבניהם.
סקפינו, המשרת הנוכל, שמטבעו נוהג להערים על אנשים, שומע מהבנים תחינות רבות לפתרון בעייתם ונעתר לכך. בעזרתה של סילביה, המשרתת המפולפלת, סקפינו מצליח לתמרן את הדמויות השונות ולהפעיל אותן כדי להשיג את מטרתו העיקרית - לעזור לזוגות הצעירים. נוסח ערבי: מייסרה מסרי, בימוי: ברק בן-דוד, תלבושות ואביזרים: טל קילשון, מוזיקה: עידן שרון. שחקנים: מייסרה מסרי, ענת חדיד, סובחי חוסרי, מלנה נג'אר, איהב חסקיה.

יום שני, 16 באוקטובר בשעה 21:00 – אולם לב. תעלולי סקפן
 
נמרוד ופרהוד

נמרוד בן 26, פרהוד בן 31, שני נוודים מרהט שבנגב יוצאים למסע שינוי תדמיתו של הגבר הבדואי בקרב החברה הישראלית-הפלסטינית, לאור 70 שנות "הכפשה" כפי שהם מכנים זאת אודות אכזריותה של החברה הרחוקה ממרכזי קבלת ההחלטות. קומדיה של טעויות, המשליכה אור נוקב על הבדלנות ההולכת וגוברת בקרב חברה רב-תרבותית. ההפקה היא שיתוף פעולה בין תיאטרון הנגב ותיאטרון אל מהבאש העירוני רהט. שחקנים: סהל אלדבסאן, קאיד אבו לטיף.

יום חמישי, 19 באוקטובר בשעה 20:00 – במה פתוחה. נמרוד ופרהוד 
 

הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 19-16 באוקטובר 2017 באולמות המרכז לתיאטרון עכו. מחיר לכרטיס: 20 ש"ח. להזמנת כרטיסים:  03-9400333 / 073-2100945 או באתר התיאטרון

 01/10/2017   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע