סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
קולנוע
לוח האירועים 2020 ספטמבר 
א ב ג ד ה ו ש
  
101112
13141516171819
20212223242526
27282930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה המועמדים לפרסי אופיר 2014
 

 
 
31 סרטים עלילתיים באורך מלא מועמדים השנה בתחרות פרסי אופיר על הזכות לייצג את ישראל באוסקר


שנת 2015 ממשיכה את השפע בקולנוע הישראלי. 31 סרטים עלילתיים באורך מלא, מתמודדים על פרסי אופיר. בנוסף, במסגרת הסרט העלילתי הקצר (עד 40 דק') מתמודדים 15 סרטים ובמסגרת התיעודית, מתמודדים 16 סרטים באורך עד 60 דק' ו-21 סרטים שאורכם מעל 60 דק'.
 
הסרט העלילתי הטוב ביותר הנבחר על ידי חברי האקדמיה ייצג את ישראל בתחרות האוסקר בלוס-אנג'לס שתתקיים בפברואר 2016 בקטגורית "הסרט הזר הטוב ביותר".
 
בנוסף, בוחרים חברי האקדמיה גם ביוצרים הטובים ביותר בתחום הסרט העלילתי ב-14 קטגוריות פרס, ובסרט התיעודי הישראלי מעל 60 דק' ועד 60 דק' הטוב ביותר, כמו גם בסרט העלילתי-הקצר הטוב ביותר.
 
גם השנה, במסגרת תחרות הסרט העלילתי באורך מלא, יתקיים מסלול נוסף לסרטים דלי תקציב, אליו נרשמו 6 סרטים עלילתיים שגודל תקציבם במזומן מתחת ל- 1,000,000₪ המכונים "סרטי פרינג'". הסרטים נכללים במסגרת זאת על פי בקשת המפיקים והבמאים שלהם ויתמודדו בתת מסגרת שהזוכה בה יצורף כסרט שישי לחמשת הסרטים שיגיעו לגמר הסרטים העלילתיים.

הקרנות הסרטים של תחרות האקדמיה תחלנה ב- 18 במאי ותמשכנה עד סוף יולי 2015. עם גמר הצפייה בסרטים העלילתיים, התיעודיים והקצרים, תיערך הצבעה בקרב כל החברים. תוצאות ההצבעה, בה יבחרו העולים לשלב הגמר בכל הקטגוריות, תתפרסמנה לראשונה במסיבת עיתונאים שתתקיים בחודש אוגוסט.

הסרטים העולים לשלב הגמר בתחום העלילתי, התיעודי, והעלילתי-הקצר יוקרנו בפני חברי האקדמיה שנית לאחר ההכרזה על המועמדויות, בחודש אוגוסט בסינמטק תל-אביב.
 
בגמר הקרנת הסרטים תיערך הצבעה נוספת ותוצאותיה יוכרזו בערב הטקס בספטמבר 2015. הצבעת החברים מתקיימת בשיטה אלקטרונית המתבצעת באתר מאובטח וסגור ובהצבעה אישית ואנונימית. ספירת הקולות תיערך כבכל שנה על-ידי רואה חשבון ועו"ד בלתי תלויים והתוצאות יתפרסמו בערב הטקס בלבד.
 
האקדמיה היא גוף וולונטרי של אנשי קולנוע שמטרתו קידום ועידוד הקולנוע והטלוויזיה בישראל. היא פועלת מזה 26 שנה ומונה כ-900 חברים מכל ענפי היצירה והעשייה הקולנועית והטלוויזיונית בישראל: במאים, מפיקים, שחקנים, צלמים, אנשי צוות טכני, תסריטאים, עורכים, מלחינים ומעצבי תפאורה ותלבושות.   
 
האקדמיה היא ארגון מקביל לגופים דומים בארצות שונות בעולם. גם כאן בוחרים יוצרי הקולנוע והטלוויזיה עצמם במצטיינים שבהם ומעניקים להם פרסים מקצועיים יוקרתיים ומוערכים. באופן זה, נחשפת היצירה  הקולנועית המקורית בפני הציבור בארץ ובעולם. 
  
31 סרטים עלילתיים (לפי סדר א'-ב'):  

 
"10% ילדה שלי", מפיקים: עדן צולי, קובי צאיג, שלום גודמן, נאוה לוין, אורי בר-און, בימוי ותסריט: אורי בר-און
 
"אבוללה", מפיק: איתן מנצורי,בימוי ותסריט: יוני גבע
 
"אווה", מפיקים: דודי זילבר, משה אדרי, לאון אדרי, בימוי: חיים טבקמן, תסריט: חיים טבקמן, עמית רון
 
"איביזה", מפיקים: עופר נעים, משה אדרי, לאון אדרי, בימוי: שי כנות, תסריט: חיים ברבי
 
"אני אוהב אותך – הסרט", מפיק, במאי ותסריטאי: דני ססלר
 
"אני לא מאמין, אני רובוט!,מפיק: עמיר מנור, בימוי ותסריט: טל גולדברג, גל זלזניאק
 
"ארץ פצועה", מפיקים: שמי שינפלד, עמיתן מנלזון, משה אדרי, לאון אדרי,בימוי: ארז תדמור, תסריט: ארז תדמור, שלמה אפרתי
 
"באבא ג'ון", מפיקים: דודי זילבר, משה אדרי, לאון אדרי, בימוי ותסריט: יובל דלשד
 
"בן זקן", מפיק: איתי תמיר, בימוי ותסריט: אפרת כורם
 
"ג'רוזלם", מפיקים: יואב פז, דורון פז, שקד ברנסון, בימוי, ותסריט: יואב פז, דורון פז
 
"האיש שבקיר", מפיקים: תמי ליאון, אברהם פרחי, חיליק מיכאלי, בימוי, ותסריט: יבגני רומן
 
"היורד למעלה", מפיקים: איתן מנצורי, אלי מאירוביץ', יונתן דובק, דני גולדברג, בימוי ותסריט: אלעד קידן
 
"המילים הטובות", מפיקים: טליה קלינהנדלר, אסנת הנדלסמן-קרן, משה אדרי, לאון אדרי, בימוי ותסריט: שמי זרחין,
 
"חתונה מנייר", מפיק, במאי ותסריטאי: ניצן גלעדי, "ירח בבית 12", מפיק: דוד מנדיל,בימוי ותסריט: דורית חכים
 
"כביש 90 דרום", מפיקים: אלדד בוגנים, ישראל וינקלר, תמיר צבי, אמיר מיכלוביץ, בימוי: אלדד בוגנים, ישראל וינקלר, תסריט: ישראל וינקלר, ורד כהן
 
"למה עזבתני", מפיקים: יעל אבקסיס, הלל רוזמן, אלי מאירוביץ', בימוי ותסריט: הדר מורג
 
"מה כבר יכול לקרות?", מפיקים: משה אדרי, לאון אדרי, אדר שפרן, רוני אברמובסקי,בימוי: אופיר לובל, תסריט: אופיר לובל, אילן קובץ', ליאור דובדבני, שראל פיטרמן
 
"מלחמת 90 הדקות"
 
מפיק: אסף אמיר, בימוי ותסריט: איל חלפון, "מסווג חריג", מפיקים: גל גרינשפן, רועי קורלנד,בימוי: בועז ארמוני, תסריט: ליאור לדרמן
 
"מרחק 4 ימים משתי שנות אור", מפיק, במאי ותסריטאי: משה זאבי
 
"נדיה – שם זמני", מפיקים: אסתי יעקב-מקלברג, חיים מקלברג, רותי כץ, בימוי: טובה אשר, תסריט: ענת אשר, טובה אשר
 
"סיפורי מעשיות של רבי נחמן", מפיק ובמאי: צבי פישמן, תסריט: דוד פישמן צבי פישמן
 
"פטר השלישי", מפיקים: טומי לנג, אמיר גדליה, בימוי: טומי לנג, תסריט: טומי לנג, דיקלה בן ציון
 
"פלאפל אטומי", מפיקים: חיליק מיכאלי, אברהם פרחי, תמי ליאון, אמיר פיינגולד, דרור שאול, משה אדרי, לאון אדרי,בימוי ותסריט: דרור שאול
 
"פעם הייתה ילדה", מפיקים: נטלי קפלן אריאל וייסברוד רותם עלימה,בימוי ותסריט: נטלי קפלן
 
"ציפורי חול", מפיקים: מיכאל שרפשטיין, משה אדרי, לאון אדרי, אודי רקנאטי, בימוי: אמיר י. וולף, תסריט: אורלי רובינשטיין-קצפ, יצחק וולף, אמיר י. וולף
 
"קאפו בירושלים", מפיק: חיים שריר,בימוי: אורי ברבש, תסריט: מוטי לרנר
 
"קבלת שבת", מפיקים ובמאים: אלדד בוגנים, ישראל וינקלר, תסריט: ישראל וינקלר
 
"קמטי צחוק", מפיק, במאי ותסריטאי: פיני עדן
 
"רבין – יום אחרון", מפיקים: מיכאל תפוח, עמוס גיתאי, בימוי ותסריט: עמוס גיתאי

 
21 סרטים תיעודיים מעל 60 דק' (לפי סדר א'-ב'):  

 
"77:78", מפיקים: דני מנקין, יונתן ניר, אילן הייטנר, בימוי ותסריט: דני מנקין
 
"36 מבטים על פוקושימה", מפיקה: מיכה קפרא, בימוי: דווה (עוז) מלמן, מיכל קפרא
"אני ה'", מפיק: מוש דנון, בימוי ותסריט: רינו צרור
 
"אפולוניה", מפיק: מיכה שגריר ז"ל, בימוי: אופיר טריינין, תסריט: יאיר קיסרי, אופיר טריינין
 
"גו גו בויס", מפיקים: יריב הורוביץ', רועי לב, בימוי: הילה מדליה, תסריט: הילה מדליה, דניאל סיון
 
"גרסא דינקותא", מפיקות: אביגיל שפרבר, לילך אדלר, בימוי ותסריט: נעה רוט
 
"היה היה מלך - נסים אלוני בשלוש מערכות, שתי תמונות ביניים ואפילוג", מפיקים: לוי זיני, אבישי פרץ, דורון ג'רסי,בימוי ותסריט: דורון ג'רסי
 
"זית על מא", מפיקות: רותי שץ, עדי ברש,בימוי ותסריט: רובי אלמליח
 
"להיות שמעון פרס", מפיקים: שני תאני, נפתלי גליקסברג, בימוי ותסריט: נפתלי גליקסברג
 
"להציל את דוד יעקב", מפיק: דיויד נוי,בימוי ותסריט: סיון סתוי
 
"להתחתן עם בית חרושת לגלידה", מפיק: ארז לאופר, בימוי: רני מדין, תסריט: ארז לאופר, רני מדין
 
"מזל תאומים", מפיקים: דיויד נוי, יורם עברי,בימוי ותסריט: אייל טויזר
 
"מתי כספי – וידוי", מפיקים: אורי בורדה, שמי שינפלד, עמיתן מנלזון,בימוי ותסריט: דליה מבורך, דני דותן
 
"סבנה", מפיקים: נתי דינר, משה ולאון אדרי, בימוי: רני סער, נתי דינר, תסריט: משה זונדר
 
"סינדרום בנטביץ'", מפיק ובמאי: גור בנטביץ', תסריט: מאיה קניג
 
"ספירלות", מפיק: איתי ק-תור, בימוי ותסריט: יעל גור
 
"פנטסטאיש", מפיק: יהלי גת, מפיקה שותפה: עפרה שראל-קורן,בימוי ותסריט: עפרה שראל-קורן
 
"פתלתל", מפיק: אבי לוי, בימוי: אבי בלקין, תסריט: אבי בלקין, אבי לוי
 
"קרדיט לרצח", מפיק, במאי ותסריטאי: ולאדי אנטונביץ
 
"שיח לוחמים", מפיקים: דניאל סיון, הילה מדליה, נטע צוובנר, בימוי: מור לושי, תסריט: מור לושי, דניאל סיון, רן טל
 
"שליחי האל", מפיק ובמאי: איציק לרנר, תסריט: איציק לרנר, ז'ואל אלכסיס


16 סרטים תיעודיים עד 60 דק' (לפי סדר א'-ב'):


 

"איינשטיין בארץ הקודש", מפיקה: עדה קרן, בימוי ותסריט: נעה בן הביא
 
"אין נפגעים בנפש", מפיק ובמאי: ישרי הלפרן, תסריט: ישרי הלפרן, ז'ואל אלקסיס
 
איפה אלה קרי ומה קרה לנוריקו-סאן?", מפיקות: יעל לשם, דבורית שרגל, בימוי ותסריט: דבורית שרגל
 
"גיבור העל העברי", מפיקים: שאול בצר, הילה בשן, בימוי ותסריט: שאול בצר, אסף גלאי
 
"גוף שלישי", מפיקים: אורית זמיר, יואב רועה, בימוי: שרון לוזון, תסריט: שרון לוזון, גלעד ענבר
 
"האויבת שלי, השותפה שלי", מפיקים: דוקי דרור, ענת ווגמן, בימוי: דוקי דרור, חן שלח, תסריט: גליה אנגלמאיר
 
"השבת שלי", מפיק: ניר פינקלשטיין, בימוי ותסריט: אופיר טריינין
 
"חבורת היתומים", מפיק: נעם דמסקי, בימוי ותסריט: נעם דמסקי, עדו בהט
 
"חייו מלאי שיר - סיפורו של אברהם חלפי", מפיקים: תמי מרגלית, קסטינה תקשורת, בימוי ותסריט: אורי משגב 
 
"כבד את אביך ואת אמך, בלאט", מפיקה, במאית ותסריטאית: אלכסנדרה רחמילביץ'

"כמעט חברות", מפיק: ברק הימן, בימוי: ניצן אופיר
 
"ליל הפתאים", מפיק, במאי ותסריטאי: רמי קמחי
 
"מקום משלהן", מפיק: מוש דנון, בימוי ותסריט: נעם דמסקי
 
"מרוששות", מפיקות: שולה שפיגל, דנה עדן, בימוי: ג'ולי שלז, תסריט: ג'ולי שלז, שרון יעיש
 
"צ'רקסים. לא נעלמו", מפיקים: אביחי הניג אלכסנדר שבתייב,בימוי ותסריט: אלכסנדר שבתייב
 
"קוזלצ'יק", מפיק: טובי ארבל, בימוי ותסריט: רוני ניניו


15 סרטים עלילתיים קצרים (לפי סדר א'-ב'): 


"אחד באפריל", מפיק: שקד לוי, בימוי ותסריט:  יונתן דקל
 
"אנטילופות", מפיקים: אייל שיראי, טינקר רוזן,בימוי ותסריט: אורי רום
 
"גלם", מפיקים: מאיר טולדנו דוד זיסלסון אלון סהר, בימוי ותסריט: אלון סהר
 
"גרינלנד", מפיקים: ליטל מייזל, יואב בירנפלד, בימוי ותסריט: אורן גרנר
 
"החזן והים", מפיקות: טליה קלינהנדלר, אסנת הנדלסמן קרן,בימוי ותסריט: יהונתן אינדורסקי
 
"המעצר", מפיק: רועי בוגאט, בימוי ותסריט: יאיר אגמון
 
"למה?", מפיקים: אלונה רפואה, סתיו מרון,בימוי ותסריט: נדב לפיד
 
"משרה מלאה", מפיק: ניר סער, בימוי ותסריט: מיה צרפתי
 
"נדר", מפיקים: נטעלי בראון, רונן שגיא,בימוי ותסריט: נטעלי בראון
 
"סוסי נייר", מפיקים: גל גרינשפן, רועי קורלנד, בימוי: מיכאל "מיש" רוזנוב, תסריט: מיכאל "מיש" רוזנוב, אלעד אסולין
 
"עד לא ידע", מפיק: דודי אסולין, בימוי ותסריט: סשה ישראל אגרונוב
 
"עד סוף היום", מפיקים: אמתי אשכנזי, איילת וייסמן, בימוי: אמתי אשכנזי, תסריט: אמתי אשכנזי, יונה רוזנקיאר 

"עלים מתים", בימוי ותסריט: נעם אליס
 
"עשרה רחובות ומאה עצים", מפיקה: שרה בוזקוב, בימוי ותסריט: מיקי פולונסקי
 
"קצר בכסף", מפיקים: נדב שלמה גלעדי, סלין דהן, מיכאל רוזן, בימוי: נדב שלמה גלעדי, תסריט: עומר רוזן, זוהר שחר, נדב שלמה גלעדי.



04/05/2015   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע