סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
קלאסי
לוח האירועים 2021 אפריל 
א ב ג ד ה ו ש
    
10
11121314151617
18192021222324
252627282930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה עונת 2019-2020 בסימפונט רעננה
 

 
 
סיפור משפחתי: העונה החדשה של התזמורת יוצאת לדרך בסימן קשרים משפחתיים


משפחות שכאלה

"כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו אך האומללות אומללות כל אחת בדרכה" - המשפט המפורסם של טולסטוי שפותח את הספר "אנה קרנינה" הוא הנושא וסיפור המסגרת לעונת המנויים הקרובה של תזמורת סימפונט רעננה. שני חלקיו של הציטוט הם שמות קונצרט הפתיחה וקונצרט הסיום של העונה המרתקת שתחל באוקטובר 2019. כל הקונצרטים יתקיימו במשכן העירוני למוזיקה ואמנויות רעננה.
 
הסיפורים המשפחתיים יוגשו בצלילים שיש בהם זוויות שונות ומרתקות - הקונצרטים מורכבים מסיפורים משפחתיים היסטוריים של מלחינים ידועים, מסולנים קרובי משפחה שיחלקו את קדמת הבמה, ומזוויות מפתיעות כמו סיפורה של רוזלינד פרנקלין, שחקרה את מבנה ה DNA, קונצרט שיועלה במסגרת סדרת "גיבורות" של סימפונט רעננה.
 
המשולש המוזיקלי המפורסם של רוברט שומאן, רעייתו קלרה וחברם הקרוב ומאהבה של קלרה, יוהנס ברהמס הצעיר, יפתח את עונת "סיפור משפחתי" של סימפונט רעננה. את קונצרט הפתיחה תוביל מנצחת הבית הצעירה קרן קגרליצקי, ותשולב בו הקראה ממכתבים שחיברו ברהמס ושומאן בפי השחקנית אפרת בן-יעקב. בסיום העונה יחברו לתזמורת שלל סולנים: זמרים ונגנים מהארץ ומהעולם, תחת שרביטו של עומר ולבר, לביצוע תכנית חגיגית במיוחד – הקונצ'רטו הכפול של מוצרט לצד אריות ודואטים מתוך האופרה "יבגני אונייגין".

דגש ספרותי יינתן לאחים ולאחיות בקונצרט זה: בין היצירות מוזיקליות ישולבו קטעי קריאה מתוך מכתבים ששלח מוצרט לאחותו וכן חלקים מתוך הפואמה "יבגני אונייגין" ובמרכזה האחיות אולגה וטטיאנה. 
  
 

תזמורת סימפונט רעננה, און הנר

 

קונצרטים בהובלת משפחות מוזיקאים

משפחת יבלונסקי - הפסנתרנית אוקסנה יבלונסקיה ובנה, הצ'לן דמיטרי יבלונסקי בניצוחו של גיל שוחט יעמדו במרכז הקונצרט השני ויגישו תכנית רומנטית מיצירות שוברט, ביזה ובטהובן.

משפחת ראובן - נגן המנדולינה יקי ראובן, רעייתו נגנית המנדולינה הספרדייה מארי סימון, ואחיו אוהד ראובן על האקורדיון, יופיעו בקונצרט ובו רפרטואר שמתחיל במוזיקה רוסית בעיבוד יבגני לויטס ומסתיים בבטהובן.

משפחת שחם - חגי שחם יארח את ילדיו: מיכאל שחם בכינור, נגה שחם בוויולה ונעמי שחם בקונטרבס. ילדי משפחת שחם הם שלושה ילדי פלא בעלי קריירה משגשגת כל אחד בפני עצמו. על הקונצרט ינצח המנצח הגרמני הנודע אקהרט שטיר, בהופעת הבכורה שלו בסימפונט רעננה.
 
משפחת צרי - עוד מפגש משפחתי מרגש בסימפונט רעננה. הכנר המוביל של התזמורת, נתאי צרי, ינגן הפעם בוויולה ויארח את אחיו התאום, הצ'לן הלל צרי ואת אחותו, הכנרת כרמית צרי, לקונצרט מגוון בהובלת  של מנהלה האמנותי  של התזמורת, עומר מ. ולבר.

משפחת קרני - גלעד קרני, מנגני הויולה המבוקשים בעולם ובנו ג'רלד קרני על הוויולה גם כן, יבצעו יחד עם המנצח האנגלי הצעיר והמבוקש בן גלסברג, בהופעת הבכורה שלו בסימפונט רעננה, תכנית מגוונת החובקת 300 שנה, מטלמן ועד ברתולד הומל.
 

מרוזלינד פרנקלין עד הילדה צאדק

הגורם האחראי על קשרי המשפחה של כולנו, ה-DNA, יוצג באמצעות סיפור חייה המרתק של חוקרת ה-DNA רוזלינד פרנקלין, שהיתה אנונימית בחייה וזכתה בפרס נובל לאחר מותה. המונודרמה המוזיקלית של המחזאית והשחקנית מאיה בואנוס על סיפור חייה של פרנקלין יהווה דואט שהוא מעין ביוגרפיה המשורטטת בצלילים בין שחקנית לתזמורת.
 
לקראת השנה האזרחית החדשה, תבצע סימפונט רעננה מחווה מרגשת לקולנוע הצרפתי ולנשים ולגברים שמילאו את חיינו ביופי, בכריזמה ובתשוקה. אל המנצח דוד זבה והזמרים ענת צ'רני וצביקי לוין תצטרף הגיטריסטית המופלאה ליאת כהן, ששיתפה פעולה עם מלחין הסרטים, מישל לגראן ויחדיו הם יגישו לקהל תכנית ובה מוזיקה מתוך הקלאסיקות הקולנועיות הצרפתיות.
 
משפחה ומסורת יבואו לידי ביטוי בקונצרט מפתיע ומרגש המחבר את המורשת הרוחנית היהודית עם המסורת הסימפונית הקלאסית, בקונצרט "חזנות בג'ינס" יפגיש אופיר סובול על הבמה אורחים הנמצאים בתווך בין שני העולמות הללו. בסיומו של הקונצרט, תחכה למאזינים הפתעה במסורת שיטוטי יום ה' בסמטאות בני ברק וירושלים. זהו חיבור מרתק בין העולמות של תזמורת סימפונט רעננה לבין המסורת היהודית הייחודית שקמה כאן בישראל.
 
שיתוף פעולה מיוחד בין האופרה הישראלית לבין וסימפונט רעננה, ובהשתתפות סולני סטודיו מיתר יוליד את הקונצרט "האמת על הילדה" במסגרת סדרת התזמורת "גיבורות בעל כורחן" המתווה את הקריירה המרתקת של זמרת האופרה האוסטרית-ישראלית-יהודית, שנפטרה לאחרונה בגיל 101, הילדה צאדק. היצירה מתחילה בהולדתה בגבול פולין-גרמניה, דרך תחילת הקריירה המפוארת שלה בגרמניה, בריחתה לירושלים עם עליית הנאצים, וחזרתה ככוכבת לבמות האופרה הגדולות בעולם  אחרי המלחמה, כפרימדונה וכמורה נודעת לשירה. 
 

תוכנית העונה "סיפור משפחתי"
 
קונצרט מס' 1: "כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו"

(טולסטוי) קרן קגרליצקי מנצחת, מיכל טל פסנתר, אפרת בן-יעקב קריינית. נדב ויקינסקי: "האם אתה אוהב את ברהמס" בנוסח ג'אז – בכורה  (20') (לפי ברהמס סימפוניה 3 פרק 3), קלרה שומאן: קונצ'רטו לפסנתר בלה מינור, אופ' 7  (23'), ברהמס: ואריאציות על נושא מאת היידן בסי במול מז'ור, אופ.56 (18'), רוברט שומאן: סימפוניה מס' 4 ברה מינור, אופ.120 (33').  

22, 24 באוקטובר 2019, 20:00, 26 באוקטובר, 21:00.
כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו


קרן קגרליצקי, צילום: חיים קמחי

קונצרט מס' 2: משפחת יבלונסקי

גיל שוחט מנצח, משפחת יבלונסקי: ג'אנה גנדלמן כינור, דימיטרי יבלונסקי צ'לו, אוקסנה יבלונסקיה פסנתר (ארה"ב/ישראל). בטהובן: קונצ'רטו משולש לכינור, צ'לו, פסנתר ותזמורת בדו מז'ור, אופ.56 (37'), שוברט: טריו לפסנתר, כינור וצ'לו במי במול מז'ור, ד.929 (אופ.100) – 2. אנדנטה קון מוטו (10'), ביזה: סימפוניה בדו (33'). במשך 150 שנה תהו החוקרים מה עמד בבסיס ההשראה של שוברט, עת כתב את הפרק השני המופלא בטריו השני לפסנתר. ממכתבים של חבריו, התגלה כי היה זה זמר שוודי ששר זמר עממי בשם "השמש השוקעת", שהיווה השראה לרגע מכונן זה בתולדות המוזיקה. גיל שוחט יוביל קונצרט זה, בכיכוב משפחת מוזיקאים מקומית: הפסנתרנית אוקסנה יבלונסקיה וילדיה ג'אנה גנדלמן (כינור) ודימיטרי יבלונסקי (צ'לו) בתכנית שנעה בין וינה לפריז.

5, 6 בנובמבר 2019, 20:00. משפחת יבלונסקי 


גיל שוחט, צילום: יניב בן יהודה

קונצרט מס' 3: "בטהובן – הדיאלוג הנצחי"

עומר מ. ולבר מנצח, מוחמד אלשיך פסנתר (רמאללה), גל אמיתי קריין. מיכאל וולפה: ואריאציות על נושאים מאת בטהובן (בכורה)  (20'), בטהובן: קונצ'רטו מס' 3 לפסנתר ולתזמורת בדו מינור, אופ.37 (40'), בטהובן: סימפוניה מס' 4 בסי במול מז'ור, אופ.60 (40'). הפסנתרן הצעיר מוחמד אלשיך יחבור לתזמורת ולמנהלה המוזיקלי בביצוע הקונצ'רטו השלישי, הדרמטי והסוחף של בטהובן. הקונצרט ילווה בקטעים נבחרים ממכתביו של בטהובן עצמו.
 
5-3 בדצמבר 2019, 20:00. בטהובן – הדיאלוג הנצחי

 


עומר ולבר, צילום: פליקס ברוידה

קונצרט מס' 4: Jules et Jim

דוד זבה מנצח, ליאת כהן גיטרה, צביקי לוין זמר ושחקן, ענת צ'רני זמרת. בצרפתית זה נשמע אחרת - לקראת השנה האזרחית החדשה, מחווה מרגשת של סימפונט רעננה לצלילים המכשפים של הקולנוע הצרפתי, ולנשים ולגברים שמילאו את חיינו ביופי, בכריזמה ובתשוקה, הן על המסך הן בחייהם הפרטיים. אל דוד זבה והזמרים תצטרף הגיטריסטית המופלאה ליאת כהן, ששיתפה פעולה עם מלחין הסרטים הצרפתי הגדול, מישל לגראן.
 
28, 30, 31 בדצמבר 2019, 20:00. Jules et Jim

  


דוד זבה, צילום: רמי זרנגר

קונצרט מס' 5: "חזנות בג'ינס"

אופיר סובול מנצח, קובי אריאלי מארח. מגוון סולנים מפתיעים מעולם החזנות ועוד - קונצרט מפתיע ומרגש המחבר את המורשת הרוחנית היהודית עם המסורת הסימפונית הקלאסית. אופיר סובול יפגיש על במת סימפונט רעננה אורחים הנמצאים בתווך בין שני העולמות הללו.

23 בינואר 2020, 20:00. חזנות בג'ינס
 
קונצרט מס' 6: "האמת של הילדה"

דוד זבה מנצח, סולני סטודיו מיתר של האופרה הישראלית. קונצרט מיוחד בסדרת "גיבורות בעל כורחן" המתווה את הקריירה המרתקת של זמרת האופרה האוסטרית-ישראלית-יהודית, שנפטרה בשנה האחרונה, הילדה צאדק, למן הולדתה בגבול פולין-גרמניה, דרך תחילת הקריירה המפוארת שלה בגרמניה, בריחתה לירושלים עם עליית הנאצים, וחזרתה לווינה ככוכבת אחרי שנות המלחמה, כפרימה דונה וכמורה נודעת לשירה. קולה האפל וסגנון שירתה הדרמטי תאמו את אישיותה יוצאת הדופן, וכן את פועלה. 
 
 
12, 13 בפברואר 2020, 20:00. האמת של הילדה

קונצרט מס' 7: "כוכבי העתיד" 

עידו שפיטלניק מנצח, זוכי תחרות כיתות האמן בתל חי. בטהובן: הפתיחה "חנוכת הבית" בדו מז'ור, אופ.124 (11'), שני קונצרטי לפסנתר (יפורסמו לאחר הזכייה). המנצח הצעיר והמבטיח עידו שפיטלניק יוביל את זוכי כיתות האמן בתל-חי בתכנית מגוונת לפסנתר. את הקונצרט תפתח הפתיחה המקסימה של בטהובן, "חנוכת הבית".
 
4, 5 במרץ 2020, 20:00. כוכבי העתיד 

 

קונצרט מס' 8: משפחת ראובן

נמרוד דויד פפר מנצח ופסנתרן, יקי ראובן, מארי כרמן סימון מנדולינה, אהוד ראובן אקורדיון. ייבגני לויטס: "פניני אמא רוסיה", פתיחה חגיגית לאקורדיון ו-2 מנדולינות (בכורה) (15'), ניקולאי בודשקין: קונצ'רטו למנדולינה ולאקורדיון (10'), באך: קונצ'רטו לשני כינורות ברה מינור, רי"ב 1043 (בעיבוד לשתי מנדולינות) (15'), בטהובן: סימפוניה מס' 6 בפה מז'ור, אופ.68, "הפסטורלית" (45'). מ"עיניים שחורות" ו"קלינקה" ועד לנופי הכפר הווינאי, קונצרט חוצה יבשות ותקופות, בהשתתפות משפחת ראובן, יקי ומארי נגני המנדולינה בעלי השם העולמי, ואהוד, נגן האקורדיון הווירטואוז. נמרוד דויד פפר, שכבר הקסים בעבר את קהל הסימפונט, ינצח על הקונצרט ויחבור למשפחת ראובן בפסנתר.
 
25 במרץ 2020, 20:00, 28 במרץ, 21:00. משפחת ראובן נמרוד דוד פפר, צילום: Dario Acosta

 

קונצרט מס' 9: מחווה ליהדות דרום אפריקה

דוד זבה מנצח, קולין שחט בריטון (דרא"פ/ישראל), גבי שחט, מיכה שחט זמרים (דרא"פ/ישראל), מקודו סנאונאנא טנור (דרא"פ/ברלין), בניטה לוין קריינית. הקהילה היהודית הדרום-אפריקאית מספרת את סיפורה המדהים ומביאה את התרבות הייחודית שלה באמצעות מוזיקה, מילים ואמצעים אורקוליים. בהשתתפות קולין שחט ובניו, ואורחים מיוחדים מדרום אפריקה. על התכנית הססגונית הזאת ינצח דוד זבה.
 
2 באפריל 2020, 20:00, 4 באפריל, 21:00. מחווה ליהדות דרום אפריקה 

קונצרט מס' 10: משפחת קרני

בן גלסברג מנצח (אנגליה), גלעד קרני, ג'רלד קרני ויולה (שווייץ). גלעד קרני הוא מנגני הוויולה המבוקשים בעולם ומוביל את תזמורת טונהאלה בציריך. בנו, ג'רלד, גם הוא נגן ויולה ויחדיו יבצעו תכנית מגוונת החובקת 300 שנה, מטלמן ועד ברתולד הומל. כוכבו של בן גלסברג האנגלי דורך בשמי הניצוח בעולם, והוא יבצע את הסימפוניה הראשונה של מנדלסון. מוצרט: הפתיחה לאופרה "דון ג'ובני" ברה מינור, ק.527 (7'), באך: קונצ'רטו ברנדנבורגי מס' 6 בסי במול מז'ור, רי"ב.1051 (16'), טלמן: קונצ'רטו לשתי ויולות ותזמורת בסול מז'ור, ט.52ג3 (7'), ברתולד הומל: פנטזיה משועשעת לוויולה ולתזמורת, אופ.13פ' (7'), מנדלסון: סימפוניה מס' 1 בדו מינור, אופ.11 (33').
 
6, 7 במאי 2020, 20:00. משפחת קרני
 
קונצרט מס' 11: משפחת שחם


אקהרט שטיר מנצח (גרמניה), חגי שחם, מיכאל שחם כינור, נגה שחם ויולה, נעמי שחם קונטרבס. מנדלסון: הפתיחה "חלום ליל קיץ" במי מז'ור, אופ.21 (12'), בוטזיני: גרנד דואו קונצ'רטנטה לכינור, קונטרבס ותזמורת בלה מינור (15'), ראוול: קטע בנוסח צועני (ציגן) לכינור ולתזמורת (10'), סן-סנס: "האבאנז" לכינור ולתזמורת, אופ.83 (10'), מנדלסון: סימפוניה מס' 4 בלה מז'ור, אופ.90, "האיטלקית" (28'). אל הכנר המהולל חגי שחם, מצטרפים בני משפחתו, כולם נגני כלי קשת, בתכנית סוחפת ומרגשת. אקהרד שטיר, המנצח הגרמני המצוין, יחתום את הקונצרט עם הסימפוניה האיטלקית הנודעת מאת מנדלסון.
 
16 במאי 2020, 21:00, 18 במאי, 20:00. משפחת שחם 


חגי, מיכאל ונגה שחם, צילום: אפרת שלם

קונצרט מס' 12: משפחת צרי

עומר מ. ולבר מנצח, נתאי צרי, כרמית צרי כינור, הלל צרי צ'לו. ויוולדי: קונצ'רטו לשני כינורות, לצ'לו ולתזמורת ברה מינור, ר.565 (10'), ברוך: קונצ'רטו כפול לכינור, ויולה ותזמורת במי מינור, אופ.88 (20'), קודאי: מחולות גלנטה (18'), שומאן: קונצ'רטו לצ'לו ולתזמורת בלה מינור, אופ.129 (24'). עומר מ. ולבר יוביל קונצרט מסקרן זה, המפגיש על הבמה את בני משפחת צרי, שעליהם נמנה נתאי צרי, הכנר המוביל של תזמורת סימפונט וסולן וירטואוז בזכות עצמו.
 
2, 3 ביוני 2020, 20:00. משפחת צרי  

 

קונצרט מס' 13: "כל משפחה אומללה, אומללה על פי דרכה"

(טולסטוי) - עומר מ. ולבר מנצח, ירון רוזנטל פסנתר, אירה ברטמן סופרן, אדגרס מונטווידאס טנור (ליטא), כריסטוף פוהל בריטון (גרמניה), דוד זבה קריין. מוצרט: קונצ'רטו לשני פסנתרים ולתזמורת במי במול מז'ור, ק.365 (27'), צ'ייקובסקי: אריות דואטים ומחולות מתוך האופרה "ייבגני אונייגין" (60'). שלושה סולנים בינלאומיים חוברים למנהלה המוזיקלי של סימפונט רעננה, עומר מ. ולבר, בביצוע אריות ודואטים נבחרים מיצירת המופת של צ'ייקובסקי, ייבגני אונייגין, לפי הפואמה מאת פושקין. הפסנתרן הישראלי ירון רוזנטל יחבור לעומר מ. ולבר לביצוע הקונצ'רטו שהלחין מוצרט עבור עצמו ואחותו מריה אנה.
 
14, 15 ביולי 2020, 20:00. כל משפחה אומללה, אומללה על פי דרכה  
  


הקונצרטים של עונת 2020-2019 יתקיימו בין אוקטובר 2019 ליולי 2020 במשכן העירוני למוזיקה ואמנויות רעננה. להזמנת כרטיסים19/06/2019   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע