סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
קלאסי
לוח האירועים 2018 יוני 
א ב ג ד ה ו ש
     
10111213141516
17181920212223
24252627282930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה הקאמרטה מבצעת יוהאנס פסיון
 

 
 
יצירת המופת של י"ס באך תבוצע בניצוחו של אבנר בירון, עם מקהלת אקדמיית השירה של ציריך


בקונצרט השמיני בעונת המנויים של הקאמרטה תבצע התזמורת את יצירת המופת של באך, "יוהאנס פסיון", רי"ב 245, בניצוחו של אבנר בירון.

בקונצרט ישתתפו הטנור האוסטרי דניאל יוהאנסן בתפקיד האוונגליסט, הבריטון הבריטי פיטר הארווי בתפקיד ישוע, וכן זמרת הסופרן רויטל רביב וזמרת המצו-סופרן אביטל דרי, שתיהן מישראל.

בקונצרט תשתתף גם מקהלת אקדמיית השירה של ציריך משווייץ, בניהולו המוזיקלי של טים בראון, שתבצע אותה יצירה בשווייץ, שבוע לאחר מכן, עם טון קופמן.
 
סולנים נוספים מהמקהלה: אַליצֶ'ה בּוֹרצ'יאני בתפקיד השפחה, הנס אוּרס פרָאוּכינגר בתפקיד שמעון-פטרוס, בנדיקט כריסטיאנסון בתפקיד משרת וג'ונתן סלס בתפקיד פילאטוס.
 
"יוהאנס פסיון", או "הפסיון על-פי יוחנן", הוא הפסיון הראשון שיצר באך, והוא הושמע לראשונה לפני 290 שנה, ב"יום השישי הטוב", 7 באפריל 1724, בניצוחו של המלחין.

באך לא כתב אופרות, אך יש הרואים במיצג הפסיון הזה, ועוד יותר ב"מתיאוס פסיון" המאוחר יותר, מופע טוטאלי רב-משתתפים ורב-סוגות, היכול להרשים בהחלט כאופרה.

דניאל יוהאנסן


הטנור האוסטרי דניאל יוהאנסן הוא מן המבצעים המבוקשים של יצירות באך, ובמיוחד של תפקיד האוונגליסט רב-האתגרים בשני הפסיונים.

אחרי השלמת מסלול לימודים כנגן אורגן החל יוהאנסן ללמוד שירה אצל מרגיט קלאוסהופר ורוברט הוֹל בווינה, השתתף בכיתות אמן של דיטריך פישר-דיסקאו, ניקולאי גדה וכריסטה לודוויג וזכה בפרסים רבים, ביניהם בתחרויות באך, שומאן, מוצרט, ויגמור הול והילדה צאדֶק.  

ב-1998, בהיותו בן 20, עלה לראשונה על בימה מקצועית, ומאז הוא שר לידר, תפקידים אופראיים ורפרטואר קונצרטי במרכזי מוזיקה חשובים באוסטריה, באירופה, באמריקה, ביפן ובישראל.

יוהאנסן מופיע עם טובות מהתזמורות באירופה תחת שרביטי המנצחים ג'ורדי סבאל, סר נוויל מרינר, ברטראן לה בִיִי ואנוך צו גוטנברג.


דניאל-יוהאנסן-–אנטה-פרידל.gif
            דניאל יוהאנסן (צילום: אנטה פרידל)
 
פיטר הארווי

זמר הבריטון האנגלי פיטר הארווי, יליד 1958, הוא מייסדו ומנהלו של קונסורט מגדלנה, מתמחה במוזיקה הקולית של י"ס באך ויצר כ-100 הקלטות, בעיקר של יצירות מתקופת הבארוק.


הארווי הקליט עם תזמורת סולני באך האנגלים ועם מקהלת מונטוורדי בניצוח סר ג'ון אליוט גרדינר את סדרת Bach Cantata Pilgrimage, ובה ראויה לציון מיוחד הקנטטה Ich habe genug (די לי) לבס ולתזמורת.

באחרונה שר עם אותו הרכב בפסטיבל פרומס הלונדוני את תפקיד ישוע ב"יוהאנס פסיון". עם קונסורט גבריאלי בניצוח פול מקריש הקליט את "מתיאוס פסיון", את האורטוריה "שלמה" של הנדל ואת סדרת תפילות הערבית של מונטוורדי. בהקלטת "בריאת העולם" להיידן גילם את אדם הראשון, וההקלטה זכתה בפרס גראמי.
 
רויטל רביב

רויטל רביב, בוגרת האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים והקולג' המלכותי למוזיקה בלונדון, היא מן הזמרות הישראליות הבולטות במגמה המדגישה את "הביצוע ההיסטורי" במוזיקה.

רביב הופיעה עם הסימפונית ירושלים רשות השידור, הסימפונית הישראלית ראשון לציון, אנסמבל סולני תל אביב, תזמורת הבארוק ירושלים ואנסמבל בארוקדה.

היא עבדה עם המנצחים שלו עד-אל, אנדרו פארוט, פיליפ פיקט, לורנס קמינגס, דייוויד שטרן ואחרים.

רביב גילמה תפקידי אופרה רבים והיא מופיעה תדיר בתוכניות מגוונות של לידר, שירת בארוק ומוזיקה ישראלית, בפסטיבלים ובסדרות קונצרטים ברחבי הארץ ובאירופה. היא זכתה במלגות מטעם קרן תרבות אמריקה-ישראל והעמותה הישראלית לאומנות הזמרה.

רויטל-רביב,-פיטר-הרווי-אביט.gif
רויטל רביב (צילום: רון פרידמן), פיטר הארווי (יח"צ), אביטל דרי (צילום: גיא ניר)
 
אביטל דרי

אביטל דרי, תלמידתה של מרינה לויט, זכתה במקום הראשון בתחרות שירה עם תזמורת האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים לשנת 2009, ומאז ועד 2012 היא שרה באופן קבוע באנסמבל סולני באך הישראלי.


דרי הופיעה כסולנית עם רבות מהתזמורות בארץ. באחרונה שרה עם התזמורת והמקהלה של פסטיבל שלזוויג-הולשטיין בגרמניה בניצוח כריסטוף אשנבאך. הרפרטואר הקונצרטי של אביטל כולל תפקידי מצו-סופרן ואלט באורטוריות ובקנטטות של באך, מוצרט, הנדל, בטהובן, מנדלסון ועוד.

בסדרת מצוינות של קול המוזיקה ביצעה מחזורי שירים של מאהלר ודה-פאייה. משלימה כעת תואר שני במדעים במכון וייצמן למדע.
 
מקהלת אקדמיית השירה של ציריך

מקהלת אקדמיית השירה של ציריך הוקמה בראשית 2011 ע-ידי מנצח המקהלות האנגלי רב המוניטין טים בראון. בראון התבקש לייסד מקהלה קונצרטית שתהיה שותפה קבועה לתזמורת טונהאלֶה של ציריך, ולשם כך נדרשה ליבה קונצרטית חזקה. בה בעת הוחלט להעניק למקהלה גם מבנה מודולרי, שיאפשר לבנות ממנה, על-פי הצורך, הרכבי משנה: מקהלה קאמרית, מקהלת נשים, סולנים.


בעונה הראשונה הופיעה המקהלה עם תזמורת טונהאלה, תחת שרביט מנצחה הראשי, האמריקאי דייוויד צינמן, וכן בניצוח הספרדי פבלו אֶרָס-קַסַדוֹ, ההולנדי פרנץ בְּרִיכֶן וטים בראון עצמו. מקהלת נשים מתוכה הופיעה בפסטיבל לוצרן, בניצוח יַניק נֵזֶה-סֶגֶן הקנדי ודניאל ברנבוים.

בעונת 2012/13 הופיעה המקהלה שוב עם תזמורת טונהאלה בניצוח ג'ובאני אנטוניני האיטלקי, שארל דיטואה השווייצי וטון קופמן ההולנדי.

המקהלה נבנתה על בסיס מקהלה ותיקה יותר, שהופיעה עם הקאמרטה לפני כשנתיים בישראל ובסיור הופעות בשווייץ. לפני פחות מחודש ניצח בראון על הקאמרטה בסדרת הקונצרטים "קולאז' באך". 
מקהלת-האקדמיה-מציריך.gif
              מקהלת אקדמיית השירה מציריך (צילום: סבינה רוק)


הקונצרט יתקיים במוזיאון תל אביב לאמנות, ביום שישי, 14 במרץ 2014, ב-13:00, במוצ"ש, 14 במרץ, 15 במרץ, ב-20:00, וביום ראשון, 16 במרץ, ב-20:30.
כרטיסים: 1-700-55-2000.

בהיכל התרבות כרמיאל ביום שני, 17 במרץ 2014, ב-20:30. כרטיסים: 04-9881111.

בתיאטרון ירושלים, אולם הנרי קראון, ביום שלישי, 18 במרץ 2014, ב-20:00.
כרטיסים: 02-5605755, 1-700-55-2000. כרטיסים: 150–180 שקל.
לצעירים עד גיל 35 בערב הקונצרט (על בסיס מקום פנוי): 50 שקל.

למועדי מופעים >

03/03/2014   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע