סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
קלאסי
לוח האירועים 2019 יוני 
א ב ג ד ה ו ש
      
101112131415
16171819202122
23242526272829
30
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה סינדינג, גריג וברהמס סוערים בקאמרטה
 

 
 
בקונצרט תארח הקאמרטה את המנצח נועם צור, הצ'לנית אנסטסיה קובקינה ועוד סולנים מרתקים


הקאמרטה ואורחים

קונצרט שישי בסדרת "סולנים בסערה" של מוזיאון תל אביב לאמנות, בשיתוף עם תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים.

בקונצרט תארח הקאמרטה את המנצח נועם צור (ישראל- גרמניה), את הצ'לנית אנסטסיה קובקינה (רוסיה), את הכנרת מרים הלמס אוליאן (נורווגיה) ואת הפסנתרן טל-חיים סמנון (ישראל). בקונצרט יבוצעו יצירות של המלחינים סינדינג, גריג וברהמס.

בקונצרט תבצע התזמורת את היצירות: "סוויטה בסגנון עתיק לכינור ולתזמורת בלה מינור" מאת סינדינג. הכנרת מרים הלמס אוליאן (נורווגיה) תהיה הסולנית בביצוע יצירה זו. בנוסף תבוצע בקונצרט היצירה "קונצ'רטו לפסנתר לתזמורת בלה מינור" מאת גריג. הפסנתרן טל-חיים סמנון (ישראל) יהיה הסולן ביצירה. יצירה נוספת שתבוצע בקונצרט, "קונצ'רטו לכינור, לצ'לו ולתזמורת בלה מינור" מאת ברהמס, בה הצ'לנית אנסטסיה קובקינה (רוסיה) והכנרת מרים הלמס אוליאן, יהיו הסולניות. הקונצרט בניצוחו של נועם צור (ישראל גרמניה). את היצירות, שנכתבו במקורן להרכבים סימפוניים, התאים לתזמורת מוקטנת מרדכי רכטמן.  

נעם צור, מנצח (ישראל גרמניה)

מנצח הקונצרט, נעם צור מונה לאחרונה למנהל המוזיקלי של התזמורת הסימפונית בעיר סאלטה, ארגגנטינה. בנוסף הוא משמש המנהל המוזיקלי של פסטיבל האופרה "טינו פטיירה" (Tino Pattiera) בדוברובניק ומנצח אורח ראשי בתזמורת הסימפונית של דוברובניק. צור כיהן בתפקיד המנצח הראשי של התזמורת הקאמר-פילהרמונית בפרנקפורט, גרמניה  והיה מנצח הבית וממלא מקום המנהל המוזיקלי של האופרה והתזמורת בהיידלברג ובנוסף היה מנצח ראשי באופרה ובתיאטרון "אאלטו" בעיר אסן, גרמניה. פייר בולז בחר בצור לעבוד לצידו כיועץ אמנותי ומנצח בפרויקט המלחינים בפסטיבל לוצרן, במסגרתו נעם ניצח על ביצועי בכורה ויצירות של מלחינים בני זמננו ושל מלחיני מופת מן המאה ה-20.

בשנים האחרונות עורך צור הופעות ומסעות קונצרטים עם תזמורות באירופה, בישראל, ובדרום אמריקה. בעונות האחרונות ניצח בארץ על רוב הגופים המרכזיים כמו התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, הקאמרטה הישראלית ירושלים, התזמורת הסימפונית ירושלים, התזמורת הסימפונית חיפה, ותזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית. הוא מנצח בקביעות על הרפרטואר הסימפוני והקאמרי ברחבי ארצות הברית ואירופה, בדרום אמריקה ובדרום אפריקה. ברפרטואר האופראי של צור למעלה מ-30 אופרות, בהן "טורנדוט", "דון ג'ובני", "זהב הריין", "כרמן", ו"אלגיה לאוהבים הצעירים" מאת הנצה. נעם צור מוזמן בקביעות להדריך כיתות אומן לניצוח, לביצוע כֶּלי ולשירת אופרה באוניברסיטאות ובאקדמיות למוזיקה ברחבי העולם.   


נעם צור, צילום: קוסטנצה קוהלס


מרים הֶלְמְס אוליאֶן, כינור (נוורגיה)

הכנרת מרים הֶלְמְס אוליאֶן החלה לנגן בכינור בהיותה בת שש ושנתיים לאחר מכן ערכה את הופעת הבכורה שלה בנגינת סולו. היא למדה באוסלו, בבית הספר הגבוה למוזיקה הנס אייזלר בברלין ובאוניברסיטה למוזיקה ולתיאטרון במינכן. היא השתתפה בכיתות אמן בהנחיית אידה הנדל, רנו קפוסון, מרים פריד, מאוריציו פוקס ודורה שוורצברג. בשנת 2010 זכתה בתואר "מוזיקאית השנה בנורווגיה", ובשנת 2013 הוענק לה פרס הסולנית הנורדית.

הלמס אוליאן כבר הופיעה עם התזמורות הנודעות בנורווגיה, בהן הפילהרמונית של ברגן, הסימפונית של טרונדהיים, קאמרטה אוסלו ותזמורת שירות השידור של נורווגיה, ועם תזמורות בינלאומיות ובהן הפילהרמונית הצ'כית. מרים גם נגנית מוזיקה קאמרית נלהבת, והשתתפה בפסטיבלים בהם הפסטיבל הבינלאומי של ברגן, פסטיבל המוזיקה הבינלאומי באד קיסינגן, ורביה, פראשה קוב ואקדמיית קרונברג, שם היא החלה בשנת 2016 ללמוד כינור בהדרכת אנה צ'ומצ'נקו ובשנת 2018 ויולה בהדרכת טביאה צימרמן. מרים מנגנת בכינור משנת 1780 מעשה ידי גואדניני, המושאל לה באדיבות תומך עלום שם.מרים הֶלְמְס אוליאֶן, צילום: ג'סי לי


אנסטסיה קוֹבֶּקינה, צ'לו (רוסיה)

הצ'לנית אנסטסיה קוֹבֶּקינה זכתה בפרסים רבים בתחרויות בינלאומיות: ברוסיה זכתה במקומות הראשונים בתכנית הטלוויזיה "מפתח האגוזים" ובתחרות "שמות חדשים"; בשנת 2016 זכתה במקום השני בתחרות אנסקו בבודפשט, ובהמשך השנה פסטיבל מקלנבורג-פורפומרן, גרמניה, העניק לה את פרס הסולנית. שנה לפני כן קטפה את המקום הראשון בתחרות הכישרונות הצעירים "טונאלי 15" בהמבורג, גרמניה והוענק לה פרס כספי וכן צ'לו מעשה ידי גואדניני בהשאלה לשלוש שנים. הייתה סולנית עם קרמראטה באלטיקה של גדעון קרמר, התזמורת הקאמר-פילהרמונית ברמן, הווירטואוזים של מוסקווה, תזמורת תיאטרון מרינסקי בניצוח גרגייב, התזמורת הסימפונית ע"ש צ'ייקובסקי, מוסקווה, הקאמרטה הישראלית ירושלים ועם הסימפונית של ורשה בניצוח פנדרצקי – באולמות המרכזיים ובהם מרכז לינקולן, אולם אייברי פישר, קונצרטהאוס ברלין, טונהאלה ציריך ותיאטרון מרינסקי.

קובקינה השתתפה בפסטיבלים בינלאומיים בהם ורביה, מקלנבורג-פורפומרן וקרונברג. היא מופיעה דרך קבע עם אומנים בהם גדעון קרמר, אנדרש שיף, יורי בשמט, איזבל פאוסט ולארס פוגט. בנובמבר 2016 הזמין אותה רולאנדו וילזון להתארח בתוכנית הטלוויזיה שלו בערוץ ארטה, "כוכבי המחר". בין השנים 2012–2016 אנסטסיה למדה באקדמיית קרונברג בהדרכת הצ'לן פרנס הלמרסון, ומשנת 2016 לומדת באוניברסיטה לאומנויות בברלין בכיתתו של ינס פטר מיינץ.     אנסטסיה קוֹבֶּקינה, צילום: דיוויד אאוסרהופר


טל-חיים סָמנוֹן, פסנתר (ישראל)

הפסנתרן טל-חיים סָמנוֹן החל מגיל שבע להופיע בקונצרטים בארץ, באירופה, בארה"ב ובאפריקה, ביניהם באולם קרנגי בניו יורק, בארמון המלכה בהולנד ובאדיס אבבה, אתיופיה. היה סולן עם תזמורות רבות, לרבות התזמורת הפילהרמונית הישראלית בניצוח זובין מהטה. הוא זכה בתחרויות רבות; השתתף בכיתות אמן בהדרכת גדולי האמנים כיום. מנגן בקביעות בקונצרטים של אגודת הקומפוזיטורים בישראל, בסדרות המופת ובסדרת "סולנים בסערה" של מוזיאון תל אביב לאמנות וכן בסדרות הקאמריות של התזמורת הפילהרמונית הישראלית.
סמנון מרבה לנגן מוזיקה קאמרית וללוות. זוכה מלגות מטעם קרן התרבות אמריקה ישראל, קרן רונן וקרן בוכמן-היימן. לצד היותו פסנתרן, הוא עוסק גם בכתיבה. יצירתו הספרותית-מוזיקליתDE GA, המורכבת מ-16 שירים שכתב והלחין ושטקסט פיוטי שכתב מקשר ביניהם, בוצעה פעמיים ולאחרונה במסגרת פסטיבל פליציה בלומנטל למוזיקה באולם צוקר של היכל התרבות בתל אביב, ובעקבותיה יצא לאור גם ספרו. כמו כן הוא עוסק בכתיבת מאמרים, בהפקה מוזיקלית, בעיבוד מוזיקלי ובהנחיית תכניות שונות בערוצי טלוויזיה ורדיו ישראליים. 

יום חמישי 16 במאי 2019 בשעה 20:30 מרכז וייל, כפר שמריהו, יום ראשון 19 במאי בשעה 20:00, במוזיאון תל אביב לאמנות. להזמנת כרטיסים במרכז וייל: 09-9569430, להזמנת כרטיסים במוזיאון תל אביב: 03-6077020 


  
  
  
 


למועדי מופעים >

28/04/2019   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע