סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
קלאסי
לוח האירועים 2020 פברואר 
א ב ג ד ה ו ש
      
101112131415
16171819202122
23242526272829
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה יו קוסוגה בקונצרטים במוזיאון תל אביב
 

 
 
הפסנתרנית היפנית יו קוסוגה המובילה תככב בתכניות מסדרת מופת א' ומופת ב'


מטוקיו לתל אביב

הפסנתרנית היפנית הנודעת יו קוסוגה תככב בתכניות מרתקות בסדרות מופת א' ומופת ב' במוזיאון תל אביב.

לקוסוגה יתלוו הנגנים יהונתן בריק, גיא פיגר, אורי ויסנר-לוי, אייל קלס (מופת ב'), יונית אמיתי-כהן (מופת א') – כינור, טלי קרביץ, מירי מנשרוב – ויולה, צבי פלסר, הרן מלצר – צ'לו, ניר קונפורטי – קונטרבס.

תכנית קונצרט מס' 3 בסדרת מופת ב': פרנץ שוברט - שלישיית פסנתר מס׳ 2 במי במול מז'ור, אופוס 100, ד' 929, רוברט שומן - קונצ'רטו לפסנתר ותזמורת בלה מינור אופוס 54 (עיבוד: מ' רכטמן). לדף האירוע

תכנית קונצרט מס' 4 בסדרת מופת א': פרנץ שוברט - חמישיית פסנתר בלה מז'ור ד'  667 "דג השמך", אדוארד גריג  - קונצ'רטו לפסנתר אופוס 16 (עיבוד מ. רכטמן). לדף האירוע


 
  


על האמנים

יו קוסוגה, פסנתר

הפסנתרנית יו קוסוגה (1983, טוקיו) החלה ללמוד מוזיקה בגיל ארבע במסגרת תוכנית מיוחדת לילדים מחוננים באוניברסיטת טוקיו לאמנויות. את הופעת הבכורה שלה עם תזמורת עשתה בגיל תשע עם התזמורת הסימפונית החדשה של טוקיו. בשנת 2003 זכתה בפרס וושינגטון של קרן S&R עבור תרומתה ליחסי ארה"ב-יפן. קוסוגה הופיעה ברחבי העולם. בין הקלטותיה שזכו לשבחים רבים: האטיודים של שופן, האטיודים הטרנסצנדנטליים של ליסט (2003), הפרלודים של שופן (2005), שני קונצ'רטי לפסנתר של מוצרט (2006) ויצירות של שומאן ושל ליסט (2007). הקלטה של הופעת הבכורה שלה בקארנגי הול בנובמבר 2005 יצאה בחברת סוני. 
 

יו קוסוגה, צילום: מרקו בורגבה

יהונתן בֶּריק, כינור

מאז שזכה בתחרות ע״ש נאומבורג בשנת 1993 נהנה הכנר יהונתן בֶּריק מקריירה בינלאומית ענפה, הן  כסולן וכנגן בהרכבים קאמריים והן כמורה. כסולן הופיע עם הסימפוניות של קוויבק, וויניפג, ירושלים וחיפה, וכן עם הקאמרטה הישראלית ירושלים, התזמורת הקאמרית הישראלית, והתזמורות הקאמריות של מונטריאול, סינסינטי ומניטובה. בֶּריק מופיע ברסיטלים של מחזורי יצירות שלמים, כגון 24 הקפריצ'ו של פגניני (שגם ראו אור על גבי די.וי.די) ושש הסונטות והפרטיטות של באך. הוא השתתף בפסטיבלים רבים, בהם אלה של מרלבורו, רוויניה, סיאטל ואוטווה. במהלך סיוריו הופיע על הבמות החשובות בעולם דוגמת קרנגי הול ו-וויגמור הול. הקלטותיו לחברות תקליטים שונות זכו לביקורות נלהבות. בֶּריק ידוע כמנטור לכינור ולמוזיקה קאמרית, הוא משמש פרופסור לכינור באוניברסיטת אוטווה ומוזמן תדירות ללמד בקורסי קיץ ובכיתות אמן ברחבי העולם. תלמידיו מאיישים עמדות בכירות בתזמורות, בהרכבים ובבתי ספר למוזיקה. בֶּריק מנגן בכינור מעשה ידי קרלו פרננדו לנדולפי (Carlo Ferdinando Landolfi) משנת 1761, בהשאלה מאוניברסיטת אוטווה. 
 

יהונתן בריק, צילום: פיטר סמית

גיא פיגר, כינור

הכנר גיא פיגר זכה פעמיים ברצף בפרס הראשון בתחרות פאול בן חיים (בקטגוריות כינור ומוזיקה קאמרית). כמו כן זכה בפרס תומסטיק אינפלד (מאקדמיית הקיץ של פראג, וינה ובודפשט) ובמלגות מטעם קרן התרבות אמריקה־ישראל. פיגר הוא בעל תואר בוגר במוזיקה מבית הספר ע"ש בוכמן-מהטה, אוניברסיטת תל אביב, ותואר מוסמך במוזיקה מהקולג' לאמנויות הביצוע בשיקגו. בימים אלה הוא משלים את לימודיו לדוקטורט באוניברסיטת רטגרס בניו ג'רזי.
פיגר הופיע עם תזמורות רבות בישראל ומחוצה לה וביצועיו שודרו בתחנות רדיו בישראל, באוסטריה ובארצות הברית. פיגר מרבה להופיע באירופה, באמריקה הצפונית ובישראל. 

אורי ויסנר לוי, כינור

הכנר אורי ויסנר לוי, נולד בניו יורק בשנת 1990 ועלה לישראל בשנת 1998. שירת בצה"ל במעמד מוזיקאי מצטיין. אורי למד בבית-הספר למוזיקה של מנהטן אצל פטינקה קופק, בבית-הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב בהדרכת לודמילה פלדמן, בבית-הספר הגבוה למוזיקה ע"ש הנס אייזלר בברלין בהדרכת קוליה בלאכר,  באקדמיה ע"ש ברנבוים-סעיד עם מיכאלה מרטין וכעת באקדמיה ע״ש קריאן של התזמורת הפילהרמונית של ברלין. מופיע רבות בישראל ומחוצה לה.אורי ויסנר-לוי צילום: Danny Kitry


יונית אמיתי-כהן, כינור

הכנרת יונית אמיתי-כהן נולדה בארצות הברית ועלתה לישראל עם משפחתה בגיל 12. היא למדה בתיכון שליד האקדמיה למוזיקה ע"ש רובין בירושלים. בהמשך דרכה סיימה תואר ראשון בביצוע אצל הגב' לודמילה פלדמן באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים, ולאחר מכן המשיכה את לימודיה בגרמניה אצל פרופ' רולנד בלדיני בלייפציג. אמיתי-כהן הופיעה כסולנית עם תזמורות שונות, כגון התזמורת הסימפונית ירושלים, התזמורת הסימפונית ראשון לציון ותזמורת חיפה. עוד היא מופיעה עם תזמורות ואנסמבלים רבים, ובהם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית של המבורג, תזמורת הדיוואן, אנסמבל מיתר, אנסמבל המאה ה-21 והרכבים קאמריים שונים בארץ ובחו"ל.
 
אייל קלס, כינור

הכנר הישראלי אייל קלס, בנו ותלמידו של יאיר קלס, הופיע ולימד ברחבי העולם כמוזיקאי דינמי ורב גוני. בשנותיו הרבות באירופה הופיע אייל עם מוזיקאים כגון ג'ון אוקונור, אדריאן ברנדל, מרטין רוסקו ואחרים ולימד באקדמיה המלכותית באירלנד ובקולג' המלכותי במנצ'סטר.  לאחר חזרתו של אייל ארצה בשנת  2002 הקים את רביעיית היידן הישראלית והחל ללמד בבית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן מהטה שבאוניברסיטת תל אביב. תלמידיו זכו בפרסים בתחרויות בין לאומיות והוא מוזמן דרך קבע לכיתות אמן ברחבי העולם. 


אייל קלס, מקור: אתר האמן


טלי קרביץ, ויולה

הוויולנית הישראלית טלי קרביץ פרג היא בעלת תואר שני מ- Manhattan School of Music, שם למדה בהדרכתם של פנחס צוקרמן ופטינקה קופק. בישראל למדה אצל שמעון אוסטרובסקי. כיהנה כמורה במחלקה המכינה ב- Manhattan School of Music, בפסטיבל Summit  בניו יורק, ובתכנית לנגנים צעירים של  NACO באוטאווה, קנדה. כיום נמנית על צוות המורים בקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה בתל אביב, קונסרבטוריון האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים וקונסרבטוריון הסדנה בירושלים.
 
מירי מנשרוב, ויולה

מירי מנשרוב החלה את לימודיה בכינור עם הגברת לובה שוחט בגיל שמונה. מרים למדה ויולה תחת פרופ׳ יורי גנדלסמן בתל אביב ופרופ׳ ברברה ווסטפל בלובק, גרמניה ולקחה חלק בפסטיבלים רבים בינהם: ורביה, שלזוויג הולשטיין. היא זוכת קרן אמריקה ישראל ו(DAAD) בגרמניה  בשנה האחרונה הופיעה כסולנית יחד עם התזמורת דיוואן מזרח- מערב תחת ניצוחו של מאסטרו דניאל ברנבוים. לאחר עשור בגרמניה, מרים חיה כרגע בארץ ומנגנת בפרוייקטים שונים ומגוונים.
 
צבי פלסר, צ'לו

צבי פלסר נהנה מקריירה מגוונת כסולן, מוזיקאי קאמרי ומורה בכיר.  כסולן הוא הופיע עם כל התזמורות בארץ, ביניהן התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית ראשות השידור, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, הקאמרטה ירושלים, סימפונייטה באר שבע ועם תזמורות לאומיות כגון התזמורת הלאומית של ארה"ב בוושינגטון, סנט מרטין אין דה פילדס, הסימפונית של שנחאי, הסימפונית של המבורג והפילהרמונית של סופיה עם מנצחים כמו: זובין מהטה, אשר פיש, דייויד שטרן, סטיבן סלואן, וסרג'יו קומיסיונה. בינואר 2015 הופיע פלסר כסולן עם התזמורת הפילהרמונית של ברלין בקונצרט מיוחד בניצוחו של סיר סיימון ראטל. 
 

צבי פלסר, צילום: ליסה מזוקו

הרן מלצר, צ'לו

הצ'לן הרן מלצר מופיע דרך קבע ברסיטלים בישראל והופיע בנגינה סולנית, בין היתר, עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הקאמרית הישראלית ותזמורת הקמארטה הישראלית ירושלים. הוא השתתף בתכנית המוזיקה של פרלמן בניו יורק וכן בכיתות אמן להרכבים קאמריים שם ניגן עם הלל צרי, רפאל וולפיש, טימותי אדי ולין הארל. כמו כן הופיע עם הרכבים קאמריים בפסטיבל רבינה, שיקגו. ב־2012 זכה מלצר בפרס ראשון בתחרות צ'לו של מועדון ליונס ישראל וכן בתחרות המוזיקה הקאמרית של בית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה.
 
ניר קונפורטי, קונטרבס

משנה לנגן בס ראשון בפילהרמונית הישראלית ונגן פעיל בתחום המוזיקה הקאמרית בארץ. ניגן עם אמנים כטבאה צימרמן, סרג’יו אזוליני, חן הלוי, רביעיית אביב והרביעייה הירושלמית.
החל את לימודי המוזיקה בפסנתר בגיל שש וקונטרבס בגיל 14. למד אצל אדוארד זלטקין ופיטר מארק. זכה במלגות מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל, סיים בהצטיינות תואר ראשון במגמת ניצוח באקדמיה למוזיקה ע”ש רובין בירושלים. השלים את לימודי הקונטרבס בביה”ס הגבוה למוזיקה ע”ש ה. איזלר בברלין תחת גונטר קלאוס וסטפן פצולד ובמקביל ניגן בשלוש תזמורות מובילות בברלין (הסינפונית הברלינאית, הסימפונית הגרמנית- ברלין ותזמורת האופרה בברלין תחת שרביטו של מאסטרו דניאל ברנבוים).
 

קונצרט מספר 3 בסדרת מופת ב' יתקיים ב-8 בפברואר 2020 בשעה 20:00, קונצרט מספר 4 בסדרת מופת א' יתקיים ב-13 בפברואר ב-20:00 במוזיאון תל אביב. להזמנת כרטיסים:  03-607702003/02/2020   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע