סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
קלאסי
לוח האירועים 2019 אפריל 
א ב ג ד ה ו ש
 
10111213
14151617181920
21222324252627
282930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה הסימפונית ירושלים מתחדשת ב-2018/19
 

 
 
התכנית האמנותית החדשה עושה כבוד לאנשים שמאחורי המוזיקה: הסולנים והמנצחים


זרקור על אמנים

התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור, החלה במכירת המנויים לעונת 2018/19.
 
בעונה זו, שתהיה העונה השביעית ברציפות תחת שרביטו של המנהל המוזיקלי פרדריק שאזלן, תציב התזמורת במרכז התכנית האמנותית את התחדשות פניה באמצעות שינוי מבנה הסדרות המסורתי של עונת המנויים, שיבליט את מקומם של האנשים מאחורי המוזיקה: המנצחים והסולנים.
 
בין האירועים הבולטים לעונת המנויים 2018/19: הפסנתרנית אלנה בשקירובה חוזרת לשתף פעולה עם התזמורת לאחר שנים רבות בקונצרט ביוני בו תבצע עם התזמורת את הקונצ'רטו מס' 3 לפסנתר מאת בטהובן. המנצח הישראלי הוותיק אליהו ענבל יוביל את התזמורת בקונצרט בדצמבר עם הקונצ'רטו לכינור מאת ברוך ואת הסימפוניה הפנטסטית מאת ברליוז.

המנצח הצעיר והמבטיח עומר מאיר ולבר יוביל את התזמורת בקונצרט ביולי בו יבוצעו הסימפוניה מס' 44 מאת היידן, הקונצ'רטו למנדולינה מאת דורמן והסימפוניה מס' 6 מאת צ'ייקובסקי. המנצח המוערך אריאל צוקרמן יוביל את התזמורת ביוני, בביצוע הסימפוניה מס' 88 מאת היידן, קונצ'רטו מס' 4 לפסנתר ליד שמאל מאת פרוקופייב, הקונצ'רטו לפסנתר מאת רוול והסוויטה מתוך "מפצח האגוזים" מאת צ'ייקובסקי.

כמו כן יבוצעו שמונה יצירות ישראליות במהלך העונה, ביניהן יצירה חדשה בביצוע בכורה מאת יוסי מר חיים, שבין היתר הלחין את יצירת המופת "מאמי" לצד אהוד בנאי, היצירה "הושענות" מאת המלחינה המוערכת בטי אוליברו, הקונצ'רטו למנדולינה מאת אבנר דורמן ובכורות ליצירות מאת המלחינות תמר מוסקל וברכה בדיל והמלחינים אלכס וסרמן ובנימין יוסופוב.

התזמורת-הסימפונית-ירושלים-ש.jpg
"התזמורת הסימפונית ירושלים" (צילום: ששון תירם)

בשנתו השביעית ברציפות בתפקיד ו-20 שנה לאחר שניצח לראשונה על התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור, יוביל בעונה הקרובה המנהל המוזיקלי של התזמורת, פרדריק שאזלן, קו אמנותי בו משתנה המבנה המסורתי של עונת המנויים של התזמורת. סדרות קונצרטים שהיו מקובלות במשך שנים רבות, יפנו את מקומן לסדרות חדשות ובמרכזן "סדרת המנצחים", "סדרת הפסנתרנים" ו"סדרת הסולנים" שישימו במרכז את האנשים שמאחורי המוזיקה ויסייעו לרתום את התקדמותה של התזמורת ועשייתה המוזיקלית בשנים האחרונות באמצעות זרקור על דור ההמשך של הנגנים שיובילו אותה בשנים הבאות.

סדרת המנצחים
 
קונצרט פתיחת העונה ב-10 באוקטובר בניצוחו של שאזלן יהיה הסנונית הראשונה ב"סדרת המנצחים", סדרת הדגל לעונת 2018/19. בקונצרט תבצע התזמורת את הסוויטה התזמורתית מס' 3 מאת באך ואת הסימפוניה התשיעית מאת מהלר. אל נגני התזמורת יחברו עשרה נגנים מהתזמורת הפילהרמונית של זאגרב, שיגיעו לביקור גומלין בהמשך לביקור של הסימפונית ירושלים בקרואטיה המתוכנן לסתיו הקרוב.

במסגרת הסדרה החדשה, ישתף פעולה עם התזמורת המנצח הישראלי הצעיר עומר מאיר ולבר, מהמוזיקאים המבטיחים בעולם כיום, שיוביל ביולי את ביצוע היצירות סימפוניה מס' 44 מאת היידן, הקונצ'רטו למנדולינה מאת אבנר דורמן עם הסולן יקי ראובן והסימפוניה מס' 6 מאת צ'ייקובסקי. גם המנצח הישראלי הצעיר והמוערך אריאל צוקרמן, המנהל האמנותי של התזמורת הקאמרית הישראלית, יוביל את התזמורת בקונצרט מסקרן ביוני בהשתתפות בוריס גיטלבורג, בביצוע הסימפוניה מס' 88 מאת היידן, קונצ'רטו מס' 4 לפסנתר ליד שמאל מאת פרוקופייב, הקונצ'רטו לפסנתר מאת רוול והסוויטה מתוך "מפצח האגוזים" מאת צ'ייקובסקי.

הכנר הוירטואוז מקסים ונגרוב ינצח על קונצרט יום ירושלים של התזמורת בביצוע הפתיחה של "אגמונט" והקונצ'רטו לפסנתר מס' 4 מאת בטהובן בנגינתה של הפסנתרנית שירה שקד והסימפוניה מס' 9 מאת דבוז'ק. עוד יופיעו בעונה הקרובה עם התזמורת המנצח-פסנתרן הפיני אולי מוסטונן, המנצחת הברזילאית ליג'יה אמדאדיו שתגיע עם שלושה נגנים מצטיינים מברזיל, המנצח הישראלי הוותיק אליהו ענבל, השוויצרי מישל טבצ'ניק, האוסטרי-איטלקי רוברטו פטרונסטרו, הספרדי חוסה אריאן ודמיטרי יבלונסקי.


מקסים ונגרוב (מקור: אתר בימות גלובל)

סדרת הפסנתרנים
 
במסגרת "סדרת הפסנתרנים", תחזור לתזמורת לאחר שנים רבות הפסנתרנית הבכירה אלנה בשקירובה, לקונצרט בו תבצע התזמורת בניצוחו של שאזלן את הקונצ'רטו מס' 3 לפסנתר מאת בטהובן. עוד יבוצעו בקונצרט היצירה "הושענות" מאת המלחינה הישראלית בטי אוליברו והסימפוניה מס' 2 מאת סיבליוס.

הפסנתרן האזרי פרהאד בדלביילי יבצע עם התזמורת את הקונצ'רטו לפסנתר מאת גרשווין, המנצח-פסנתרן הפיני אולי מוסטונן יוביל את ביצוע "טפיולה" מאת סיבליוס, הקונצ'רטו לפסנתר מאת גריג והסימפוניה מס' 4 מאת נילסן. בקונצרט מיוחד לציון יום הולדתה השמונים, הפסנתרנית אוקסנה יבלונסקיה תבצע עם התזמורת, תחת שרביטו של בנה, דמיטרי יבלונסקי, את הקונצ'רטו מס' 2 לפסנתר מאת שופן, והקונצ'רטו מס' 2 לפסנתר מאת צ'ייקובסקי. עוד יגיעו לשתף פעולה עם התזמורת בעונה הקרובה הפסנתרנים סיוון סילבר, בוריס גילטבורג, שי ווזנר וויקטור סטניסלבסקי.

פסטיבל-ה---13---ענקית-2.gif
אלנה בשקירובה (תמונת יח"צ)

סדרת הסולנים
 
ב"סדרת הסולנים" של התזמורת ישתתף הכנר אסי מתתיאס שתחת שרביטו של אליהו ענבל יבצע עם התזמורת את הקונצ'רטו לכינור מאת ברוך והסימפוניה הפנטסטית מאת ברליוז, הכנר ואדים גלוזמן יבצע בקונצרט מיוחד לציון מאה שנה להולדת הנריק שרינג את הקונצ'רטו ברה מינור לשני כינורות מאת באך, הקונצ'רטו לכינור מאת בטהובן והסימפוניה מס' 3 מאת פרוקופייב והצ'לן היפני צויושי צוצומי יבצע עם התזמורת את "פלגים", יצירה בבכורה עולמית מאת ברכה בדיל, הקונצ'רטו לצ'לו מאת לאלו והסימפוניה מס' 3 מאת צ'ייקובס'קי. בקונצרט מיוחד בחודש יולי, שיוקדש לפרידה מהחלילן הראשון של התזמורת, נעם בוכמן הפורש, ישמש בוכמן כסולן בביצוע הקונצ'רטו בסול מז'ור לחליל מאת מוצרט.

נעם-בוכמן01.jpg
נועם בוכמן (צילום: אריאל בשור)

קונצרטים לילדים

 
עוד במהלך העונה הקרובה, תמשיך התזמורת לתת קונצרטי בוקר לילדים בני נוער וגיל הזהב, בהובלתו של המנצח ואמן כלי ההקשה חן צימבליסטה, שלאור ההצלחה בחמש העונות האחרונות, ימשיך להוביל גם את הסדרה לכל המשפחה שבמסגרתה ייחשף הדור הצעיר ליצירות קלאסיות מוכרות ואהובות דרך נגני התזמורת וכלי הנגינה המיוחדים שלהם.

חן-צימבליסטה-1יחצ.jpg
חן צימבליסטה (צילום: יח"צ)

סיורים בחו"ל
 
באוגוסט הקרוב, טרם פתיחת העונה החדשה, תצא התזמורת לסדרת קונצרטים בפסטיבל המוזיקה הבינלאומי בגבאללה, אזרבייג'אן. כמו כן, תצא התזמורת במהלך הקיץ לקונצרטים בברזיל, פרו, צ'ילה וארגנטינה. במהלך ספטמבר יופיעו עשרה נגנים מהתזמורת והמנהל המוזיקלי פרדריק שאזלן בקונצרט של התזמורת הפילהרמונית של זאגרב בקרואטיה. 
 

פרדריק שאזלן, צילום: דוד וינוקור

פרדריק שאזלן, המנהל המוזיקלי של התזמורת הסימפונית ירושלים, מספר על העונה החדשה: "הפורמט החדש של העונה הנוכחית מסיט את הדגש מקטגוריות קפואות אל מוזיקאים חיים והוא שלב נוסף בחידוד של מה שבעיניי הוא עמוד השדרה של התזמורת הסימפונית ירושלים בגלגולה הנוכחי: היכולת המוזיקלית המעולה שלה. כבכל העונות האחרונות, השתדלתי לשמור על איזון בין רפרטואר קלאסי לבין התרומה יקרת הערך של מלחינים ישראלים בני העת הנוכחית, שכן זו חובתנו, וגם הנאתנו, לתמוך בקשת הכישרונות הכה מגוונת של הארץ ולהעשיר את הרפרטואר בעוד ועוד יצירות חדשות.

עונה 2018/19 בתזמורת הסימפונית ירושלים. לרכישת מנוי וכרטיסים: 1-700-70-4000 או באתר התזמורת25/09/2018   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע