סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
פסטיבלים
לוח האירועים 2019 אפריל 
א ב ג ד ה ו ש
 
10111213
14151617181920
21222324252627
282930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה "חינוך מחדש" זכתה בפסטיבל עכו
 

 
 
פרסים ואותות הוקרה ניתנו גם ליוצרי "25", Fade, "דקת דומיה", "שואה לייט" ועוד


ביום רביעי,  29 לספטמבר,  ננעל פסטיבל עכו לתיאטרון אחר לשנת 2010, בטקס חגיגי. במהלך ארבעת ימי הפסטיבל, שחגג 31 שנה, הגיעו לעיר כ-200 אלף איש. מנכ"ל הפסטיבל אלברט בן שלוש מסר כי נרשמה תפוסה של מעל ל-90% בהצגות הפסטיבל. 
   
פסטיבל עכו 2010 המופק ומנוהל על ידי עיריית עכו, נערך בניהולם האומנותי של סמדר יערון ומוני יוסף. הפסטיבל הקיף השנה, במהלך ארבעה ימים, 495 הופעות של 65 מופעים ואירועים שונים מהארץ והעולם: הצגות תיאטרון, תיאטרון רחוב, מופעי קברט, תיאטרון אינטראקטיבי, מיצגים, מופעי מוזיקה, ירידי אומנויות ופאנלים חברתיים- תרבותיים.
 
מתחם תיאטרון הרחוב באוויר הפתוח, בניהולם של אבי גיבסון בראל וינון צפריר (מנהלי התיאטרון אורתודה) חזר השנה לרחובות וסמטאות העיר העתיקה ובמסגרתו בלבד עלו 44 מופעים מהארץ ומחו"ל, בהם 17 מופעי בכורה, מופעי מחול, ליצנות, אקרובאטיקה אווירית, תיאטרון, פסלים חיים, קברט ועוד בהפקות מיוחדות לפסטיבל. 
  
  
רשימת הזוכים בפסטיבל
  
פרס ראשון על ההצגה הטובה ביותר הוענק ל"פלופנבאך וצופנהיים – חינוך מחדש". נימוקי השופטים: "זוהי התבוננות מקורית, חדה ומדוייקת בקשר שבין חינוך לחברה. ההצגה חותרת תחת מנגנוני המשטור הממסדיים ומאירה מחדש את חשיבות חופש המחשבה והאינדיווידואליזם. יוצרי ההצגה רקחו שפת דיבור חדשה המוכיחה שהעברית אינה מאפשרת לנו להתבונן בחיינו כראוי ושאנו נזקקים להזרה חריפה בכדי להבין את עולמנו. המשחק, המוזיקה והשיתוף של ילדים במופע כולם המחישו את כוחה של אמנות התאטרון לאפשר לצופה לדמיין עתיד טוב יותר- או רע יותר".
 
"דקת דומייה" זכתה בפרס ההצגה הזוכה "עכו 2". מנימוקי השופטים: "יוצרי ההצגה הזינו את סצנת העשייה בעכו במרכיבי התאטרון הפוסט-דרמטי המוכר היטב באירופה אך טרם קנה אחיזה בישראל. זוהי הצגה אינטליגנטית ושנונה ששמה במרכז את השחקן השותף ליצירה הבימתית, ומטפלת במורכבות שבין ישראל וגרמניה, באופן עכשווי, הנוגע לחייהם של צעירים המבקשים לחיות בעולם טוב יותר ומתחבטים בשאלת זהותם.
 
פרס מיוחד להצגה מצטיינת ניתן ל- "25".נימוקי השופטים: ההצגה ניזונה ממי התהום של התרבות הישראלית, מהספרות, שפת המופע והנוכחות הבימתית של יוצרים צעירים. ההצגה המלוטשת עשויה במיומנות ומקצועיות מרשימים, ובה באים לידי ביטוי הכח של קבוצת אנשים צעירים שמחפשים שפה תאטרונית רבת המצאה ודמיון ומצליחים בכך. בנוסף הוענק אות הוקרה על בימוי למירי לזר ולמאור זגורי על ההצגה "25" בנימוק : "ידיהם המיומנות ורבות הדמיון של מאור זגורי ומירי לזר הקנו להצגה זרימה בלתי פוסקת, עשירה בהמצאות וקפדנית מבחינת חוש התזמון והניקיון". 

25-צילום-יוהן-שגב.jpg
"25" (צילום: יוהן שגב)

אות הוקרה על משחק הוענק לרענן פררה ורועי נווה על ההצגה "Fade  - מופע הפרידה של רענן פררה ורועי נווה". נימוקי השופטים: "הצמד רענן פררה ורועי נווה הביאו לבמה את סיפורם האישי את מצוקת יוצרי התאטרון בכללם. הם עשו זאת באירוניה, בכשרון, בהומור עצמי וביושר כובש ובכך הצליחו לשבות את לב הקהל".
 
אות הוקרה על משחק הוענק לתהל רן וענת זוננפלד על ההצגה "גברת בורכוב".  נימוקי השופטים: "עם משחק שנע בין זרם תודעה ועבודה מתוך הרגע לבין משחק מחושב-מראש ומלא נוכחות עצורה, יצרו תהל רן וענת זוננפלד מחקר מקורי, מרגש והופך קרביים על אודות עבודת השחקן".
 
אות הוקרה על עבודת אנסמבל הוענק לחברי: "השולחן המשפחתי". מנימוקי השופטים: "האירוע הייחודי של 'השולחן המשפחתי' מתבסס על עבודת אנסמבל עמוקה ורב-רבדית, שבהם באים לידי ביטוי כל השותפים בכל הרמות של האירוע. הם מביאים את עצמם ועצמיותם, ומצליחים ליצור פסיפס שבו מתגלים במלוא עצמתם הן דמויות אישיות וחד-פעמיות והן נוכחות קבוצתית סוחפת".
 
אות הוקרה על תעוזה אומנותית מוענק להצגה "שואה - לייט".מנימוקי השופטים: "ללא רסן, גבולות או חשבון, מצליחה לפרוץ מבעד למנגנוני ההגנה של הקהל ולהעבירו למחוזות לא נוחים ולא בטוחים. השימוש המודע בתרבות הטראש, השילוב בין הריקוד המיומן לבין המשחק המחוספס והקרנות הוידיאו המעולות – מצביעים על שפה בימתית שצומחת מתוך מציאות חיינו".
 
אות הוקרה על מוזיקה הוענק ליאיר ורדי ואילנה טובים על ההצגה "חינוך מחדש".נימוקי השופטים: "המוזיקה והעבודה הקולית יצרו עולם צלילי אפקטיבי, מרגש ואירוני. התמהיל בין הומור ואימה הוסיף נדבך הכרחי לחוויה הכוללת המוצלחת של ההצגה".
 
"פלופנבאך וצופנהיים – חינוך מחדש". זכתה גם באות הוקרה על עיצוב חלל וגרפיקה שהוענק ליערה צדוק ואורן קדוש. נימוקי השופטים: יוצרי ההצגה עשו שימוש מושכל בחלל המאפשר גם שיתוף קהל וגם שימוש פרונטלי. שפת העיצוב ירדה לפרטים גרפיים מדוייקים ומקוריים שמזמינה את הצופה להשלים בדמיונו את העולם שבראו היוצרים.
 
אות הוקרה על תלבושות, אביזרים ותאורה מוענק ליוצרי ההצגה "הבית על שפת האגם".נימוקי השופטים: בהצגה מתגלה שילוב מקסים בין אביזרים, תלבושות ובובות לבין עבודת השחקניות, המזמין את הצופים לעולם ילדות משכנע ומלא המצאה. מימד נוסף ראוי לציון הוא התאורה שמיטיבה לשרת את ההתרחשות הבימתית. 

הבית-על-שפת-האגם-יוהן-שגב.jpg
"הבית על שפת האגם" (צילום: יוהן שגב)

פרס ראש העיר עכו ניתן ל: נעמה שנדר על ההצגה "תיאטרון מסך" שהוצגה במסגרת "אמן תושב", על עבודתה בקהילה בשנה האחרונה. 
    
על חבר השופטים נמנו: יו"ר ועד השופטים ד"ר דורית ירושלמי, ראש החוג לתיאטרון באוניברסיטת חיפה, השחקן והבמאי רמי הויברגר, המחזאי ואיש התרבות עלא חליחאל, אשת החינוך סימונה מזרחי והיוצר, המחזאי והבמאי יונתן לוי.
 
חבר השופטים ציין בטקס: "פסטיבל עכו 2010 היה מעולה. הוא התאפיין בניגודיות חזקה בין ההצגות. ניכר שהבחירות היו נאמנות לעידוד יוצרים צעירים, לחיפוש שפות אמנותיות רבות ומגוונות. התימה המרכזית בפסטיבל היה הזיכרון התרבותי הטראומטי, וההתמודדות של אנשים יוצרים עם זהותם התרבותית. בפסטיבל נשמעו שפות אלטרנטיביות שמפצות במשהו על חוסר האפשרות לדבר את המשבר שאנו חיים בתוכו. למרות ההתמקדות הגורפת בטראומה של אירופה, ההצגות הצליחו להאיר מזוויות שונות ומקוריות גם את עכו, על תושביה והיותה מראה של המצב הפוליטי בישראל. ארגון הפסטיבל היה למופת. הסדר, הנקיון, הפתיחות, האווירה החיובית  - כולם אינם מובן מאליו ומהווים הישג גדול. מופעי הרחוב תרמו ליצירת עולם הפוך וססגוני – שהוא נשמת הפסטיבל".
 
בנוסף הודה חבר השופטים לראש העיר שמעון לנקרי, על שניאות לבקשתם והוסיף עוד 10 אלפים שקל לסך הפרסים, שאפשר  לתת שלושה פרסים כספיים להצגות מצטיינות. הקטגוריות שנוספו הן: פרס ההצגה הטובה ביותר במסגרת עכו 2, פרס להצגה מצטיינת, והפרס הראשון להצגה הטובה ביותר בפסטיבל.
 
פסטיבל עכו לתיאטרון אחר מופק ומנוהל על ידי עיריית עכו בשיתוף החברה לפיתוח עכו העתיקה ומתקיים בתמיכת משרד התרבות והספורט- מינהל תרבות ואומנות, עיריית עכו, משרד התיירות, הרשות לפיתוח הגליל, מפעל הפיס ומועצת הפיס לתרבות ולאומנות, הסוכנות היהודית ובנק הפועלים.
 
אתר האינטרנט של פסטיבל עכו: www.accofestival.co.il
 
 
 
 


01/10/2010   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

תגובת גולשים (1 תגובות)
הוסף תגובה   לכל התגובות
1. ההצגה 25 בפטיבל עכו 2010
יהודית , צפון (07/10/2010)

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע