אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
פסטיבלים
לוח האירועים 2018 אוקטובר 
א ב ג ד ה ו ש
 
10111213
14151617181920
21222324252627
28293031
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה החשיפה הבינלאומית לתיאטרון 2017
 

 
 
בכירי תיאטרון מרחבי העולם יגיעו לישראל לצפות במבחר ממיטב העשייה המקומית


חושפים תיאטרון ישראלי

כ-50 מנהלי תיאטראות, מנהלי פסטיבלים, דרמטורגים ובמאים מרחבי העולם יגיעו לישראל לצפות במבחר ממיטב העשייה המקומית, כדי לקדם את התיאטרון הישראלי בחו"ל.

התכנית מגוונת וכוללת הפקות רפרטואריות לצד הצגות רבות של יוצרים עצמאיים, עיבודים ליצירות מאת דוד גרוסמן ומפגש עמו, וכן פרזנטציות ובהן פאנל מיוחד העוסק ביצירה בעקבות פגיעה מינית.

אירועי החשיפה הבינלאומית לתיאטרון יתקיימו בישראל בין ה-22 ל-26 בנובמבר. לחשיפה מגיעים מנהלי פסטיבלים ותיאטרונים, דרמטורגים, במאים ועיתונאים מרחבי העולם על מנת לקדם את התיאטרון הישראלי בחו"ל ולעודד הזמנת הצגות לפסטיבלים בארצות שונות, ויצירת שיתופי פעולה בינלאומיים. החשיפה הבינלאומית לתיאטרון מנוהלת על ידי המכון למחזאות ישראלית על שם חנוך לוין, ותומכים בה משרד התרבות והספורט, קשתו"ם – משרד החוץ ועיריית תל אביב-יפו.     

לתכנית השנה נבחרו 15 הצגות ממיטב התיאטרון הישראלי מבין כ-130 הצעות שהוגשו לוועדה האמנותית. כ-15 הפקות נוספות שהועלו בשנים האחרונות בתיאטרון הישראלי יקבלו חשיפה במסגרת מפגשים בהשתתפות מחזאים ויוצרים, שיעסקו בנושאים החוצים לרוחב את התיאטרון הישראלי לסוגיו. המבחר כוללקשת רחבה של נושאים ושל שפות תיאטרוניות, הפקות של תיאטראות רפרטוארים וכן של יצירות פרינג' עצמאיות, פרפורמנס בשיתוף קהל ומופע ללא שחקנים, תיאטרון מחול ותיאטרון פיזי, כמו כן עיבודים מקוריים הן לספרות עולמית והן לספרות ישראלית – בכלל זה שתי יצירות על-פי רומנים של דוד גרוסמן.

אקווריום-רונן-בוידק2.jpg
אקווריום (צילום: רונן בוידק)

הצגות חשיפה בינלאומית

ההצגות המשתתפות באירועי החשיפה (לפי סדר א-ב): אשה בורחת מבשורה על פי ספרו של דויד גרוסמן, בעיבוד ובימוי של חנן שניר (קו פרודוקציה של הבימה ותיאטרון הקאמרי); אקווריום בעיבוד ובימוי של רוני ברודצקי (תיאטרון חיפה); במנהרה מאת רועי חן על פי תסריט מאת דניס טנוביץ' ובבימויו של עירד רובינשטיין (תיאטרון גשר); גוליבר מאת צבי סהר (הזירה הבינתחומית); חיתוך. דיבור מאת נטע וינר וסתיו מרין; לא מכניסה את זה הביתה מאת ג'ייסון דנינו הולט ויוצרים שותפים; סוס אחד נכנס לבר, על פי ספרו של דוד גרוסמן, בעיבוד של מיכה לבינסון, דרור קרן ואבנר בן עמוס ובבימויו של דרור קרן (תיאטרון הקאמרי); פני שטח מאת נופר סלע; שחרור מאת שי גולדשטיין ובבימויו של דניאל בוצר; שרבר מאת רן בכור (תיאטרון יפו); תמונתו של דוריאן גריי, עיבוד ובימוי של יחזקאל לזרוב ליצירתו של אוסקר ויילד (הבימה); המופע Food Fight מאת ניתאי שלם ;Pa'am מאת נדב ברנע ;Radio Play מאת נועה בקר ובבימויו של שחר מרום (גלריה תיאטרון החנות) ;Under Construction מאת ויטלי אזרין, לושה גבריאלוב ופיודור מקרוב.


אשה-בורחת-מבשורה-4-זראר-אלון.gif
אשה בורחת מבשורה (צילום: ז'ראר אלון)

פרזנטציות חשיפה בינלאומית

מחזאות ויצירה חדשה לאן?

בהנחיית נתלי פינשטין ובהשתתפות היוצרים יואב ברתל - "שתמות, אמן", מיקי יונס - "אני אנג'לינה ג'ולי", יאיר ורדי -"סל תרבות" וחברי "פרויקט המחזאים" רועי מליח-רשף, נועה שכטר, שי שבתאי ודניאל בוצר. מה זה אומר להיות אמן עצמאי כיום, אילו מכשולים ישנם בדרך ואילו הצלחות? שיחה פתוחה וכנה עם כמה נציגים של סצנת התאטרון העצמאי בישראל, אשר לא נמצאים בתחילת דרכם האמנותית אלא כבר צברו מספר פרויקטים מעניינים ברזומה ונמצאים כעת בשלב מרתק בקריירה המקצועית בו הם מגבשים את שפתם האמנותית הייחודית. היוצרים הללו עושים שימוש בשפות במה שונות זו מזו, כמו גם הטקסטים בהם הם בוחרים לעסוק ואף דרכי העבודה שלהם, אך המשותף לכולם הוא החיפוש אחר הקול האחר והבחירה, או האילוץ, להשמיע את קולם מחוץ לתיאטרון הממסדי. הם יספרו על דרכי העבודה שלהם ועל תכניותיהם לעתיד, ואורחים מקרב הקהל ישתפו בתנאי היצירה העצמאית במדינותיהם.

חמישי, 23 בנובמבר, 12:00-10:00, תיאטרון הקאמרי.  מחזאות ויצירה חדשה לאן?
 


אני, אנג'לינה ג'ולי (צילום: דדי אליאס)

יצירה בעקבות פגיעה מינית

בהנחיית נטלי צוקרמן ובהשתתפות היוצרים דפנה זילברג - "תדגימי", עמית גור - "חיי – גרסת המחזמר", עדילי ליברמן - "מופעי ההיסטריה" וגוני פז - "נשמה את לא אשמה". בשנת 2017 הועלו בתיאטראות הפרינג' שש הצגות שעוסקות בנושא של תקיפה מינית. מעולם לא הועלו כל כך הרבה הצגות בנושא בתיאטרון הישראלי. פרזנטציה זו תגע בשאלות: מדוע עכשיו? מדוע דווקא בתיאטרון העצמאי והפרינג'? מהן השפות האמנותיות הראויות לגעת בחומרים כאלו? מה הקשר בין טיפול, פוסט-טראומה ותיאטרון? כיצד נושאים של קול, כוח ושליטה, טראומה והחלמה באים לידי ביטוי? השיחה תעסוק בהיבטים רבים של נושא הפגיעה המינית, ותכלול שילוב קטעים מתוך ההצגות הנוקבות של המשתתפים, העוסקות בנושאים הקשורים במיניות, בתקיפות מיניות ובסערות ציבוריות בתחום.
חמישי, 23 בנובמבר, 18:30-16:30, תיאטרון יפו. יצירה בעקבות פגיעה מינית

תדגימי-צילום-רונן-גולדמן.jpg
תדגימי (צילום: רונן גולדמן)
 
מספרות למחזאות

בהנחיית ד״ר בלהה בלום ובהשתתפות היוצרים צבי סהר - "פתאום דפיקה בדלת" (על פי ספר בשם זה מאת אתגר קרת), שרון סילבר מרת - "בלתי קריא" (על פי הספר "שני נהרות והים הגדול" מאת חיים אשר), כפיר אזולאי - "הוא הלך בשדות" (על פי ספר בשם זה מאת משה שמיר) ושיר גולדברג ושחר פנקס - "בימינו לא יוצאים לדו קרב" (על פי הספר "תריסר רוסי" מאת ולדימיר נבוקוב). העברת יצירות ספרותיות אל הבמה הפכה לאחרונה לתופעה נפוצה למדי בסצנות תיאטרוניות בארץ וגם בחו"ל. בפרזנטציה זו נדון על כך עם דרמטורגים ובמאים ונצפה בחלק מעבודותיהם. בנוסף לדיון על פריחת הסוגה על במות רבות, ננסה גם לברר מה נדרש מהיוצרים כשהם מבקשים להעביר יצירה חד-ממדית לזירה תלת-ממדית, מהלך המאלץ לוותר על האינטימיות המתקיימת בהכרח בין היצירה ובין הקורא היחיד, לאור הצגתה בפני קבוצת צופים.
שישי, 24 בנובמבר, 17:30-15:30, תיאטרון הבית. מספרות למחזאות

אירועי חשיפה בינלאומית לתיאטרון יתקיימו בין 26-22 בנובמבר 2017 באולמות ברחבי תל אביב. הפרזנטציות פתוחות לקהל הרחב ללא עלות, השיחות יתקיימו באנגלית. ההצגות פתוחות לקהל הרחב בתשלום ויתקיימו באנגלית או ילוו בכתוביות באנגלית08/11/2017   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע