סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
פסטיבלים
לוח האירועים 2019 ספטמבר 
א ב ג ד ה ו ש
1011121314
15161718192021
22232425262728
2930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה הצלחה גדולה לפסטיבל מסרחיד 2019
 

 
 
80% מהכרטיסים כבר נמכרו לפסטיבל היחיד בארץ לתיאטרון בשפה הערבית של המרכז לתיאטרון עכו. המרכז לתיאטרון עכו בו עובדים בהרמוניה יהודים וערבים קרוב ל-30 שנה רואה חשיבות מרובה להמשיך ולקיים את המסורת שלו של שיתופי פעולה בין יוצרים יהודים לערבים


אמנות הדו קיום

80% מהכרטיסים כבר נמכרו לפסטיבל היחיד בארץ לתיאטרון בשפה הערבית של המרכז לתיאטרון עכו. המרכז בו עובדים בהרמוניה יהודים וערבים קרוב ל-30 שנה רואה חשיבות מרובה להמשיך ולקיים את המסורת שלו של שיתופי פעולה בין יוצרים יהודים לערבים.  

המרכז לתיאטרון עכו בו מקיים זו השנה ה-18 את פסטיבל מסרחיד, המהווה גשר לשיח והכרות בין שני העמים. פעילות זו משקפת קיום משותף בעיר שחרתה זאת על דגלה.

פסטיבל מסרחיד 2019, המנוהל על ידי מוני יוסף ובניהולם האמנותי של סמדר יערון וחאלד אבו עלי יתקיים בין התאריכים 12-9 בספטמבר באולמות המרכז לתיאטרון עכו.

השופט פארס פלאח הוא נשיא הפסטיבל, ג'רייס טאנוס משמש כיו"ר הועדה האמנותית, והמנהלים האמנותיים הם השחקן, המחזאי והבמאי אוסמה מסרי שיזם לפני 18 שנה את הקמת הפסטיבל וחאלד אבו עלי המשמש גם כמנהל הפסטיבל. מנהל הפסטיבל חאלד אבו עלי, המנהלים האמנותיים חאלד אבו עלי ואוסמה מסרי והוועדה האמנותית המונה את חאלד אבו עלי, מייסרה מסרי, אוסמה מסרי, סמדר יערון וביאן ענתיר בחרו שבעה מחזות במסגרת התחרות מתוך 30 שהוגשו.

הפסטיבל המשמש חממה ליוצרים בתחילת דרכם ומאפשר התהוות של יצירות חדשות של אמנים ותיקים, משקף מידי שנה את הלכי הרוח של תושביה הערבים של מדינת ישראל ומטפל בשלל תכנים, חברתיים, פוליטיים, אוניברסליים ואישיים. פסטיבל זה חושף את היצירה המקורית בשפה הערבית בפני קהל שאינו דובר ערבית ומהווה גשר להידברות ולהכרות בין תרבויות, בין יהודים וערבים ובעצם מגשים את המחויבות של המרכז לתיאטרון עכו לאורך 30 שנה לקיומו.

סמדר-יערון-1אלדד-רפאל.jpg
סמדר יערון, צילום: אלדד רפאלי

הצגות התחרות הינן יצירות מקור שנכתבו בעת האחרונה  רובן ככולן על ידי יוצרים פלסטינים ישראלים. בעבר הסתמך הפסטיבל על חומרים מתורגמים בחלקם ועם השנים ישנה מגמה ברורה של יותר יצירות מקור וטקסטים עדכניים. מסרחיד מציע פלטפורמה קבועה פעם בשנה לאורך זמן ומייצר שיגרת יצירה לאמנים ערבים. כמו כן הפניות של המנהלים האמנותיים אל האמנים ליצור ולכתוב במיוחד לפסטיבל מעודדות מגמה מבורכת זו.

שפת העבודה באירועים האמנותיים מושפעת בחלקה מהמרכז לתאטרון עכו באשר לתכני העבודות שהולכות מהאישי לקולקטיבי וגם לשפת העבודה, שבירת הקיר הרביעי ואינטראקציה עם הקהל. 
 
מופע פתיחה

הפסטיבל ייפתח במופע של הזמרת היבה בטחיש יחד עם הראפר תאמר נפאר.

9 בספטמבר
 בשעה 21:00 – גני הפסטיבל. מופע פתיחה

מלבד הצגות התחרות תתקיים במה פתוחה, במה להצגות ילדים בכל ימי הפסטיבל, תערוכה ושתי הצגות אורחות.

הצגות התחרות:

אבו קמונה

"יש בעיה! ההצגה לא עובדת, חייבים לעשות שינויים! הקמצן לאן?!" כך מכריז המפיק והבמאי של להקת קומדיה דלארטה בעצומה של החזרה הגנרלית ערב בכורת הצגת הקמצן מאת מולייר. מכאן מתחיל מאבק כוחות בין המפיק – במאי המעוניין ליצור הצגה מסחרית ולהימנע מכישלון מסחרי נוסף, לבין השחקן הראשי המגלם את הקמצן המנסה בכל כוחו לשמור על מסורת התיאטרון הקלאסי העשוי כהלכתו. "אבו קמונה" לקוח מהמחזה הידוע "הקמצן" מאת מולייר - קומדיה-סאטירית על הבורגני העשיר הרפגון הידוע בקמצנותו ממנה סובלים בני משפחתו. אולם לבסוף כל הונו לא עוזר לו מול האהבה והאושר שלא מוערכים במחיר. בימוי: חיים עבוד, כתיבה: ברק גונן. שחקנים : סובחי חוסרי, רביקה תלחמי, טארק שקור, רחיק חאג יחיא-סלימאן, קרמאן קרמאן. הפקה: תיאטרון אינסמבל פרינג – נצרת.   

10, 12 בספטמבר בשעה 18:00, 11 בספטמבר בשעה 21:00 – אולם לבן.
אבו קמונה 
  

אבו קמונה, צילום: הישאם סלימאןהאדייה 
 
ההצגה מגוללת את סיפורה של האדייה, אישה שמאמינה שהיא שונה מרוב הנשים, מחליטה לחשוף את עצמה לגלות את מציאותה. עיבוד ובימוי: קמאל אל באשה, משחק: שדן סלים, בימוי ודרמטורגיה: מרים פאשה. הפקה: אמנות ירושלים.  

10, 12 בספטמבר בשעה 19:30, 11 בספטמבר בשעה 17:45 – סטודיו.
האדייה 

   
התחנה 
 
אחמד, בחור שאפתן, חולם על עתיד טוב יותר ומחליט לעזוב את הכפר שלו ,כפר קרע, וליסוע לחיפה לחפש חיים חדשים. בתחנת האוטובוס נתקל אחמד בספר ישן ,שהופך לו את החיים. ההצגה מספרת על ההיסטוריה של כפר קרע, מתוארת בדמויות חלקן אמתיות וחלקן דמיוניות. שחקן: עוביידה זייד, מחזאי: עוביידה זייד, במאי: אייאד שיתי.

10 בספטמבר בשעה 17:45, 11 בספטמבר בשעה 19:30, 12 בספטמבר בשעה 19:45 –  סטודיו. התחנה   

    
מאג'דה

מאג'דה היא מחזאית צעירה שמנהלת יחסים קסומים עם בנה היחיד, שמסתתר כל הזמן מתחת לשולחן האוכל, לא יוצא לעולם, חושש להתעמת עם האנשים והחיים. היא מנסה לשכנע אותו לצאת אבל הוא מסרב. אנו רואים כיצד ילד זה משפיע על חייה, על מערכת היחסים שלה ועל הבחירה המקצועית והחברתית שלה. היא לרוב קרועה בין חובת האימהות, חובת המקצוע התיאטרלי ודרישותיו הטכניות, לבין החיים הקשים של האמנית לדאוג למחייתם. מאג'דה לוקחת אותנו לעולם מלא שמחה וצער, אהבה ושנאה, מציאות ודמיון, עולם קסום מלא סתירות והפתעות. על פי סיפור מאת הסופר הפולני - אנדג'י מלישקה. משחק: אמירה חבש, עיבוד ובימוי: ג'ורג' איברהים.  

10, 12 בספטמבר בשעה 18:15, 11 בספטמבר בשעה 20:45 – אולם דיואן. מאג' דה


מאג'דה, צילום: מוחמד סובחימריאם

מונודרמה - הסיפור מציג את חייה של מריאם, שהצליחה לככב בעבודה ההומניטרית דרך עבודתה התקשורתית. במקרה מריאם מגלה סרטן בשלב מתקדם שמציב אותה במבוך וחוסר יכולת לקבל החלטות ולשנות באופן קיצוני את מהלך חייה. הקונפליקטים מלווים את חייה, והופכים אותה מנערה מלאת חיים ואנרגיה לילדה מודאגת ואומללה, ועיקר מחשבותיה האם תירפא מהמחלה? כמה זמן המחלה תלווה אותה? עריכה ובימוי: וסים חיר, כתיבה ומשחק: לינא פאעור. הפקה: מרכז אל- קלעה לאומנויות הבמה, נצרת.  

10, 12 בספטמבר בשעה 20:45, 11 בספטמבר בשעה 18:15– אולם דיואן. מריאם 


מריאם, צילום: וסים חיר
 
 

  
שתי נשים
 
סיפורן של שתי נשים, אם ובתה, אחרי מותו של האב, שמתמודדות עם בעיה רצינית: "איך הבת תגיש תרגיל מעשי בתיאטרון למכללה במצב הרגיש הזה?" במיוחד כשהאם נקלעת למצב של פחדים וחרדה בגלל האובדן, והלחץ החברתי. הפתרון היחידי לדילמה הזאת, הוא שהאם תשתף פעולה ותשחק עם הבת שלוש סצנות על שלוש נשים ששינו את ההיסטוריה, הבת תצלם את העבודה ותשלח למכללה. התרגיל הזה עתיד להשפיע עליהן מעל ומעבר לציפיותיהן. כתיבה ובימוי: נביל עאזאר, משחק: עביר עות'מאן, היאם דיאב. הפקה: התיאטרון הכפרי- טמרה.

10, 12 בספטמבר בשעה 21:00, 11 בספטמבר בשעה 18:00– אולם לבן.
שתי נשים


שתי נשים, צילום: סלוא עיסאעיניים מדברות

דרמה חברתית רגשית. בלב האירוע במהלך קורס להכנת עוגת תפוז בידי איש מקצוע, יש דיאלוג חד בין אב לבן ואשתו של הבן (המשולש הנצחי). נוכחות ומעמד של כלב זקן בביתם. כמו הכלבה, המצב הפסיכולוגי של החיה בתוך האדם באופן כללי. בתחילת העבודה על העוגה מתברר לאב כי כלתו היא השולטת והבוס בבית. הוא מחליט לנסוע אליהם כדי לעמוד מקרוב בניסיון להחזיר את הקשר הזוגי למסלולו הרגיל. האם זה יצליח או לא? האם אתם טועמים חתיכת עוגה, או לא?
משחק, תרגום ועיבוד: סוהיל חדאד, מאת: מייקל מוריס רייך, בימוי: אכרם טאלוי. הפקה: אברהם עוז, תיאטרון אלפא.

10, 11, 12 בספטמבר בשעה 19:15 - האולם האדום. עיניים מדברות


עיניים מדברות, צילום: סאגי שיאלי


 
במסגרת במה פתוחה:

תעאלילה

להקת הילא לשירה בליווי האמן זיוואר בהלול ובבימוי מייסרה מסרי.

10 בספטמבר ב-22:00

מיר יאסין בשירה

מיר יאסין בשירה.

10 בספטמבר ב-22:00


במת ילדים – מופעי חוצות:

הקוף והצב תיאטרון אלגואל

קוף זקן מתחבר עם צב, הצב מפיל אותו בפך והקוף מציל את עצמו בחוכמה.

10 בספטמבר ב-17:00  

סונה וסמסם תיאטרון בית הגפן

ארנבת משאירה את ילדיה בבית לבד, כאשר תוקף אותם זאב והם מתחמקים ממנו בחוכמה.

11 בספטמבר ב-17:00  

ענתר ועבלה – תיאטרון אלסירה

ענתר השחור מציל שבטו וכולם מחמיאים לו אומנם שהוא שחור והם לא, לא משנה מה הצבע העיקר שהוא בן אדם.
12 בספטמבר ב-17:00  
 
יצירות אישיות האקדמיה גליל מערבי
 
תלמידי שנה א במכללת הגליל המערבי, מגמת תאטרון, ברצף יצירות מחומרים אישיים בשיעור של סמדר יערון. מופיעים: שרה אבו לייל, נור כנען, אלהאם אבו יונס, נדיה סלמה, סעיד דיאב, מאריה אלאסיל ,מאריה אלסחיל, מוריה זינאתי, סעיד עטאריה, סונדוס סבריני.

10 בספטמבר ב-20:30 – הקפטריה

תערוכת אמניות מעכו אשה מציירת אשה

התערוכה היא ביוזמתה של ד"ר ג'נאן פראג' פלאח מיסדת ויו"ר עמותת חזון נשות עכו . חברות העמותה הן יהודיות וערביות מכל העידות והדתות מעכו ומהאזור. מאז  שנוסדה %929/08/2019   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע