סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
פסטיבלים
לוח האירועים 2021 פברואר 
א ב ג ד ה ו ש
 
10111213
14151617181920
21222324252627
28
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה הפסטיבל היהודי הבינ"ל 2020
 

 
 
מחזות זמר, מוזיקה, מחול ותיאטרון בפסטיבל היהודי הבינלאומי לתרבות עכשווית של קבוצת התיאטרון הירושלמי, למבוגרים ולכל המשפחה - במתכונת אונליין


מגוון מופעים בכרטיס אחד

הפסטיבל היהודי הבינלאומי לתרבות עכשווית 2020 של קבוצת התיאטרון הירושלמי יתקיים השנה במתכונת אונליין, ויספק מופעים לכל המשפחה לצפייה מהבית.

תכינו פופקורן, לילדים כמובן, כוסית יין, חברו את המחשב לטלוויזיה, וברכישת כרטיס אחד - כל המשפחה תוכל לצפות במגוון מופעים לילדים ומבוגרים: מחזות זמר, מופעי מוזיקה, מחול ותיאטרון.

ניתן לבחור מופע אחד או לרכוש כרטיס אחד לכל המופעים, שיהיו זמינים ל-48 שעות מזמן שידור המופע.

אירועי הפסטיבל:

בכורה: חלונות 2020 - תיאטרון
4 הצגות קצרות ו-2 הפוגות מוזיקליות: הריחוק החברתי שנכפה על כולנו, הקפיא את שגרת החיים והעולם כמו עצר מלכת. פרויקטים בתהליך פיתוח נקטעו באיבם ואולמות התיאטרון הפכו לאתרי בנייה. במהלך התקופה נפגשו שחקני 'קבוצת התיאטרון הירושלמי' מבעד לחלונות הזום למפגשים יומיומיים וחזרות שהפכו להצגות קצרות. זה לא טלוויזיה ולא במת תיאטרון. זה ניסיון ליצור מפגש חי ובלתי אמצעי גם בימים שאסור לגעת. 
  
 5 שנים - בימים שהידוע והמוכר מתפרק, אהבה מן העבר מתעוררת מחדש.
כתיבה ובימוי: גבריאלה לב. משתתפים: צהלה מיכאלי, אייל שכטר
 
פנים חדשות - מסיבת יום הולדת.
כתיבה ובימוי: מאיר פלדמן. משתתפים: שחף ברגר, ענבל מילוא-בכר, רן כהן, סער שני
 
גיל הזהב - מתוך השקט והלבד, יוצאת אזרחית בקבוצת סיכון לחשבון נפש.
כתיבה: גבריאלה לב, ורדה בן חור, בימוי: גבריאלה לב. בהשתתפות: ורדה בן חור
 
לידה - סיפור מולדת ושירת מקהלה.
יצירה ובימוי: גבריאלה לב. בהשתתפות: עדי לב, רונית רולנד, עודד שמרוני, חברי מקהלת עדי 
קטעי מוזיקה: אבי כהן, רונית רולנד, אשכול נבו

ראשון, 6 בדצמבר, 20:00 
 

חלונות 2020, מקור: אתר קבוצת התיאטרון הירושלמי


תפילה שבורה - מוזיקה
מסע בעקבות שירי התפילה והפיוט של ליאונרד כהן. "אני חושב שליאונרד הוא גדול כותבי התפילה של זמננו" הרב מרדכי פיינלי. המופע עוסק בעולם היצירה והתפילה של ליאונרד כהן, מחבר את שיריו להשראות מעולם הפיוט והניגון וחושף הדהוד מהמקורות היהודיים. השירים מכל תקופות היצירה של כהן, מבוצעים בעברית ובאנגלית. ביניהם נפרשים עלילת חייו, חיפושיו וגעגועיו של היוצר הנפלא.
 
בת חן אדרי - שירה, אברהם כהן - שירה, סיפור, גיטרה, יענקל'ה סגל - ניהול מוזיקלי ובס,
רוני עיברין - כלי הקשה, שלמה עוז - גיטרה קלאסית, יונתן ניב - צ'לו ושירה 
 
ראשון, 6 בדצמבר, 21:00 
 

תפילה שבורה, צילום: שלומית וולף, מקור: אתר התיאטרון הירושלמיבכורה: דו רה מווו - מחזמר לכל המשפחה 
בבוקר אביבי מתכנסות הפרות כדי לחגוג עם פרהל'ה את מסיבת פרת המצווה שלה. כולן מתכוננות לגעות יחד את 'המנון המווו' המסורתי. אבל אבוי! פרהל'ה הצעירה לא גועה עם כולן פה אחד, אלא מזמרת מו משלה, שונה ומיוחד. איך יגיבו אחיותיה הפרות - פרדיגמה, פרנויה, פרפרצית ופרפרזה - על המו המתפרץ והמסתלסל? מחזמר המספר על הרצון להשתייך לעדר, ויחד עם זאת לשמור על המו הפרטי והמיוחד שֶׁלְּךָ וְשֶׁלָּךְ. בונוס: לאחר ההצגה תתקיים שיחה עם היוצרים והשחקנים.  
 
מאת: שירלי יובל יאיר, בימוי: לירון נח, מוזיקה: אלעד פרץ, עיצוב תפאורה ותלבושות: זוהר אלמליח, עיצוב תאורה: אמיר קסטרו, עיצוב תנועה: נטע מידן. שחקנים: טל וניג, רוני אקרמן, דורון לוי, נועה טסה, מירי זהבי ודנה כהן

 שני, 7 בדצמבר, 17:00


תמונת יחסי ציבור

מלח הארץ - תיאטרון 
הצגה עוצמתית, סיפור אישי מפתיע ונוגע ללב. אברם, פנסיונר, מאבטח במוזיאון לאמנות מודרנית, מעביר את זמנו בין המוצגים והמבקרים. אט אט נחשף סיפור חייו ויחסיו עם אשתו ונכדיו רועי ויוני. סיפור של ניצול, מלח הארץ, סמל לתקומת ישראל - סיפורו של איש שקוף.

מאת: דני קדם, בימוי: גבריאלה לב. משחק: ערן בוהם

שני, 7 בדצמבר, 20:00
 
אנא טומיה - תיאטרון מחול מזרחי
מופע סולו מטלטל הנע בין פואטיקה למחול. נטלי, הנקבה המזרחית, היגרה מגוף מחורר לגרעין אטום. ממחול מזרחי למחול עכשווי. מלבנון לישראל. מתוך הסכסוכים שבגופה נולד טקס אנא טומיה /אוטו אימוניה. טקס של ריקוד בטן ופירוק איברים, עד לשיגעון של מחיקת זהות ושייכות.
עכשיו תחברו את שלכם ויאללה חפלה! בונוס: לאחר המופע תתקיים שיחה עם היוצרת, נטלי דביר.
 
יוצרת, כוריאוגרפית ורקדנית: נטלי דביר, טקסט מקורי: נטלי דביר, ליווי אמנותי: מורן אביב,
עיצוב תלבושת: יערה דבש, נטלי דביר, עיצוב סאונד: לישי לברון, איתן אולמן

שני, 7 בדצמבר, 21:00 
 

אנא טומיה, מקור: אתר קבוצת התיאטרון הירושלמיהשושנה הפורחת - מוזיקה

שירת לאדינו - מופע מרגש של שירי הלאדינו המוכרים והאהובים מבית: אברהם אבינו, מורניקה, סי לה מאר, לוס ביבליקוס ועוד. שירים שכולנו אוהבים לשיר, ועוד כמה למתקדמים שאולי גם דוברי לאדינו מבית, לא בהכרח יכירו. בנוסף יעלו קטעי מוזיקת עולם מקוריים, וקטעים מהמרחב הים תיכוני - בלקני
 
נדב לב: שירה, גיטרה, עוד. עיבוד והפקה מוזיקלית, רוני גנאור: קמנצ'ה, עוד, עמית כהן: תופים, יעל לב רווה: זמרת אורחת

שלישי, 8 בדצמבר, 20:00
 
בכורה: האדמו"ר האחרון - תיאטרון
אודיסאה חסידית. מבוססת על סיפור חייו של האדמו"ר מיאבלונה, מייסד כפר חסידים. יחזקאל טאוב בורח מצוואת אביו להיות האדמור האחרון, עולה לארץ ישראל ומקים מושב חלוצי עצמאי.
קשיי ההתיישבות, קדחת המלריה והדלות הכלכלית, מערערים את ביטחונו ואמונותו של יחזקאל. הוא עוזב את הארץ וגולה לאמריקה. שם מוריד את זקנו ופאותיו, מחליף את שמו וכופר בעיקר.
בסוף ימיו שב יחזקאל לארץ, לכפר החסידי שקיבל חיים בהיעדרו, לחפש מחילה ותשובה שלמה. בונוס: לאחר ההצגה, תתקיים שיחה עם היוצרים והשחקנים.
 
מחזה ובימוי: אסף פרידמן, מחקר היסטורי: יורם ניסניוביץ, תלבושות :שירה פלמר, כוריאוגרפיה: אייל עוגן, מוזיקה: יוסי סוויד, יעוץ אמנותי: גבריאלה לב, משחק: דן סודרי, יוסי סוויד, דוד אופיר, אסף פרידמן, תיאטרון לוויתן

שלישי, 8 בדצמבר, 21:00 
 

האדמו"ר האחרון, צילום: חי אפק, מקור: אתר קבוצת התיאטרון הירושלמי
מניה - אגדה בחייה - תיאטרון
דוקו-דרמה על סיפור חייה של מניה שוחט, אשת העלייה השנייה, שזור בסיפור היישוב, בתקומת המדינה ובמפעל הקיבוצים. דרך שברי זיכרונות, קטעי וידאו ותצלומי ארכיון, מוזיקה חיה, תמונות ודמויות מן העבר, עולה דמותה רבת הפנים, אפופת החידות והניגודים, אגדה בחייה ובמותה.
 
מחזה מאת: פנינה גרי, בהשראת ספרה של רחל ינאית בן-צבי,  עיבוד ובימוי: גבריאלה לב.
בהשתתפות: צהלה מיכאלי, סער שני,  רן כהן, ענבל מילוא-בכר

רביעי, 9 בדצמבר, 20:00
 

מניה צילום: אילנה בן יעקב

תחושת בטן - פלמנקו וכלייזמר יהודי

מופע בין תחומי רב משתתפים העוסק במעבר מרווקות לזוגיות, לחיי הורות, לחוויות ההיריון, הלידה והדינמיקה בשנים הראשונות לחיי המשפחה הגרעינית. השפה התנועתית ייחודית ומקורית, ומשלבת פלמנקו מסורתי ומודרני, תיאטרון-תנועה ופרפורמנס. המוזיקה החיה מורכבת משילוב ייחודי – מוזיקת פלמנקו מקורית, יחד עם מוזיקת כליזמר יהודית מן העולם בביצוע ההרכב "קליינע מענטשעלעך". רגעי קסם ומשבר, רגשות ותחושות, באים לידי ביטוי דרך נקודת מבטה של האישה-הרעייה-האם, ומוצגים בסצנות פרודיות המלוות בקריצה והומור.

יוצרת, כוריאוגרפית ורקדנית: מיכל ברט, מוזיקאים: Fyty Carrillo - גיטרה, יוצר ומלחין, אייל פסי – קלרינט, משה ג'יואן – כינור, הדר ברט – כינור, יואב פורת – אקורדיון, תמר ברזילי – בסון, שקד קליין – תופים. ריקוד: סמדר ורדי, מיה שנידרמן, מעיין שוחט

רביעי, 9 בדצמבר, 21:00
 
עלילות פרדיננד פדהצור בקיצור - הצגת ילדים
מחזמר לכל המשפחה: סיפורו של מלך אחד טוב שהשלטון משחית אותו עד שעמו לא מוכן לסבול אותו יותר. בארץ אחת מעבר לים, חי מלך זקן, נבון וחכם. שמו היה משונה וקשה ללשון, ליאונרד פרדיננד פדהצור הראשון. את המלך העם אהב עד מאוד, אך במסיבת מלכים אמרה לו אשתו: הוא עושה רק דברים שהעם רוצה, לכן העם כל-כך מרוצה אם יפסיק פרדיננד להיות מלך טוב, יפסיק העם אותו לאהוב. סיפור מצחיק על אזרחות טובה וכוח השלטון לגדולים ולקטנים. בונוס: לאחר ההצגה, תתקיים שיחה עם היוצרים והשחקנים.
 
מאת: אפרים סידון, בימוי: לירון נח, מוזיקה: אלעד פרץ, עיצוב תפאורה ותלבושות: זוהר אלמליח, עיצוב תנועה: ענבר שרון, עיצוב תאורה: רועי דביר. שחקנים: מירי זהבי, איתמר זהר, לירון כרמיאל, איתי סמו, דני הרציאנו, אלעד פרץ

חמישי, 10 בדצמבר, 17:00
 
דימה XR: מסיבת נעילה - מוזיקה 
פרויקט חברתי מוזיקלי המושפע מהטראפ הסובייטי בן זמננו, תרבות החאפלה והשכונה הירושלמית. במרץ האחרון היו אמורים להשיק אלבום קטן אך מגפת הקורונה ביטלה את התכניות. למרות זאת הם שוברים את הכלים ויוצאים עם מופע בכורה של ראפ פוסט סובייטי שמשתלח בגזענות ומשמיע את קולם של החלשים. זוכה פרס אמן השנה ושיר השנה 2019 בטקס פרסי ההיפ-הופ של תדר הראסטה.
 
דימה: אלעד משה, DJ ומפיק מוזיקלי: יוגי דילאן, מפיק מוזיקלי: באלו


חמישי, 10 בדצמבר, 21:30
 
 


מופעי הפסטיבל יתקיימו ב-10-6 בדצמבר 2020 וישודרו אונליין. קישור לצפייה ישלח לכתובת האימייל של רוכשי הכרטיסים מספר שעות לפני המופעים, שיהיו זמינים לצפייה למשך 48 שעות מזמן שידור המופע. לרכישת כרטיסים03/11/2020   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע