סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
פסטיבלים
לוח האירועים 2019 אפריל 
א ב ג ד ה ו ש
 
10111213
14151617181920
21222324252627
282930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה פסטיבל הפרינג' של קיפוד הזהב
 

 
 
במשך היומיים שלפני טקס חלוקת פרסי הפרינג` יתקיימו אירועים חוץ ממסדיים בבתי הפרינג` בתל-אביב


פסטיבל "לילות פרינג`"  ששיאו  טקס פרס "קיפוד הזהב" ליוצרי הפרינג` בישראל, יתקיים זו השנה הרביעית בין התאריכים 27-25 למרץ 2009.
 
הטקס יתקיים ביום שישי, 27 במרץ 2009 ב- 13:00 בתיאטרון הערבי-עברי ביפו החוגג עשור להיווסדו. בתחרות משתתפות 28 הצגות על פרסים ב-13 קטגוריות ובוועדת הפרס יושבים: עידן סובול, ננו שבתאי, אנה בניאל, נדב בושם, שרדי ג`בראן, גנית לב ארי, מרטין עדין, עופר עמרם, רענן פררה, חיימיס עדינה.
 
פרסים למפעל חיים
 
השנה יוענקו  פרסי מפעל חיים לשחקן שמואל וולף וליוצר אמיר אוריין ופרס על תרומה מיוחדת ליוצר והשחקן אדיב ג`השאן.
 
פרס מפעל חיים יוענק לשחקן הוותיק שמואל וולף שלמרות שהיה חלק מהתיאטרון הממסדי בתיאטרון אוהל והתיאטרון העירוני חיפה, דבק כל חייו גם בתיאטרון הפרינג`. החל משנות ה-60 עבד עם המחזאי יוסף מונדי, החל מ"חדר ליד הים" ו"זה מסתובב"- מחזהו הידוע של יוסף מונדי, שהוצג בהצלחה יותר מ-1,000 הצגות. וכרגע גם משתתף בזירה הבן תחומית בהצגה "בעל ריחיים והטוחן" מאת עגנון בבימויה של גילי שנית.
 
פרס מפעל חיים בתחום היצירה יוענק לאמיר אוריין -  שחקן, במאי, מחזאי, מורה ומבקר תיאטרון.  בשנת 1985 ייסד את תיאטרון החדר - המעבדה לתיאטרון בה הוצגה לראשונה בפני הקהל הרחב תפיסתו האמנותית: המעגל הפתוח, הקרויה בפי יוצרים שיטת אוריין, המאפשרת ליוצרי במה ומסך, להציג דמות ספרותית, ציבורית או אישית, ולהביא לידי ביטוי הן את דפוסי ההתנהגות שנקבעו מראש להופעה והן את החוויה האישית המיידית.
 
פרס על תרומה מיוחדת יוענק לבמאי והשחקן אדיב ג`השאן על נחישותו ועקביותו למען קיומו של תיאטרון בשפה הערבית במדינת ישראל. הוא ייסד בין היתר את תיאטרון "אלסארייא" הערבי ביפו. תיאטרון הפועל יחד עם "תיאטרון מקומי", וביחד הם נקראים "התיאטרון ערבי–עברי" החוגג בשנה זו עשור להיווסדו. הפרס ניתן על השילוב של עשייה אמנותית, עבודה חינוכית ומעורבות תרבותית המעוררת דיאלוג נטול פשרות.
 
פסטיבל לילות פרינג`
 
בשני הימים שלפני הטקס (26-25 במרץ) יתקיים פסטיבל "לילות פרינג`" בבתי הפרינג` והתיאטראות בתל-אביב יפו והוא יכלול אירועים מיוחדים והצגות על טהרת העשייה החוץ-ממסדית.
 
בצוותא יעלו  ההפקות "סיפורו של איש בודד" של עפר עמרם, "למה צחקה" מאת נטלי נאמן בבימוי יעל כה ו- "האישה שיכולתי להיות" מאת ענבל לורי ובבימויו של שמוליק לוי.
 
בתיאטרון הסמטה יעלה "הדיבוק - בין שני העולמות" של שמואל שוחט; "זה מסתובב" מאת יוסף מונדי בהעלאה מחודשת בבימויו של אבי בר אל גיבסון.
 
בתיאטרון הערבי עברי ביפו יעלו ההפקות הבאות: "הזוג המוזר" בערבית; "מולדתי היא מזוודה" ערב מיוחד עם מיטב שירי מחמוד דרוויש; "אלף לילה ולילה" -הצגה בסגנון תיאטרון פיזי ומוזיקה המשלבת מוטיבים מערביים ומזרחיים, עברית וערבית ; "קפה נורמל מארח" - נורמן עיסא מארח שחקנים וחברים בשירה, משחק, נגינה וחפלה ענקית; "הכדור השישי"  - תיאטרון קריאה על פי טקסטים של גבי אלדור בדיאלוג חי עם המוזיקאית שוש רייזמן.
 
תיאטרון קרוב יעלה את ההצגות הבאות: "אבירות מתעלפות" בבימוי ועריכה של דורית ניתאי נאמן וישתף את הקהל בתהליך הפיכת הפואייה לחלל שבו תתקיים ההצגה; "א.א.אשה אלימה" מאת ובבימוי ניקו ניתאי; "האיש משם" מאת טוביה אורנן בבימויה של דורית ניתאי נאמן; "אדיפוס בקולונוס", עיבוד ובימוי של ניקו ניתאי למחזהו של סופוקלס. ניתאי ישתף את הקהל בתהליך האיפור המסובך שלו לפני ההצגה.
 
תיאטרון תמונע יעלה את: "כבר לא ילדה של אף אחד" של בן ציון אידיסיס בהשתתפות אסתי זקהיים; "פרפר כתום" שלוש בכורות במחול מאת תומר שרעבי בשיתוף עם אנסמבל "מיה תומר" ואמנים; "המנהרה", הצגת יחיד של יוסי רחמני לפי ספרו של הסופר הדרום אמריקאי ארנסטו סבטו; "דיסאינטגרציה 1994" -הצגה, תערוכה וספר מאת דודו בן-זאב (שחקן) בבימוי שלום שמואלוב וזיו פלג בן-זאב (אמנית פלסטית) המבוסס על חוויית ההורות לילדם האוטיסט איתי.
 
בימת מיצג תעלה את"cookies" , מופע אנסמבל קאמרי מאת תמר רבן ואנסמבל 209; "סיפורי סבתא - קומי ואפי לי עוגה" גם כן של תמר רבן ואנסמבל 209. במופע זה נוטלים חלק  שחקנים ופרפורמרים מקצועיים יחד עם משתתפים בעלי פיגור שכלי מאקי"ם. המופע אינטראקטיבי.
 
ב-ZOA (בית ציוני אמריקה) תל אביב תעלה ההצגה "אחותי לא בעסק" של קבוצת "אלמהבאש" המורכבת משחקנים בדואים מרהט בשיתוף עם אנסמבל "טאר עוד ונאי" המורכב ממוזיקאים יהודים ובדואים מן הנגב; בצוותא יתארחו שחקני חוצות מפסטיבל תיאטרון רחוב בבת ים; קבוצת התיאטרון הירושלמי תעלה ב  ZOA סטודיו את "שולם" מאת גבריאלה לב ביצירה משותפת עם אילת סטולר לבימוי של סרג` ווקנין; מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי יעלה בסטודיו  ZOAסדנאות על דרמטורגיה אישית, זיכרון ושיכחה בהנחיית פבלו זלצמן; השולחן המשפחתי בהנחיית מגדלנה קליין ובוטו בהנחיית נטע פלוצקי. פלוצקי גם תעלה את "הזקן שהפריח דובדבנים", תיאטרון רב תחומי הכולל ווידאו, מוזיקה חיה, תנועה ומסכות בהשפעת התיאטרון היפני.
 
רשימת המועמדויות בקטגוריות השונות:
 
הצגת השנה:
 
"בעל הריחיים והטוחן" בבימויה של גילי שנית, הזירה הבין-תחומית
"טרנקילה" בבימויה של אביטל דבורי, קבוצת תיאטרון אביטל דבורי
"התקלה" בבימויו של שי פיטובסקי, צוותא
"רומיאו ויוליה" בעיבודם ובבימויים של דפנה רובינשטיין, טל ברנר, עידו שקד, תיאטרון תמונע
 
במאי/ת השנה:
 
אביטל דבורי, "טרנקילה", קבוצת תיאטרון אביטל דבורי
איגור ברזין, "המהגרים", תיאטרון מלינקי
אלון כהן, "שופרא", תיאטרון תמונע
שי פיטובסקי, "התקלה",  צוותא
 
שחקן השנה:
 
אלון אופיר על תפקידו ב"הכלב היהודי", תיאטרון צוותא
לביא זיטנר על תפקידו ב"רומיאו ויוליה", תיאטרון תמונע
צבי סהר על תפקידו ב"ריצ`ארד השלישי", תיאטרון תמונע
 
שחקנית השנה:

רינת מטטוב, "רומיאו ויוליה", תיאטרון תמונע
אודליה סגל-ב"נשי טרויה", תיאטרון תמונע
ענבל לורי -"האישה שיכולתי להיות", תיאטרון צוותא
עדי בילסקי -"סיפור אהבה ארץ-ישראלי",תיאטרון גבעתיים
 
מחזאי/ת השנה:

אייל וייזר, "שופרא", תיאטרון תמונע
ענבל לורי, "האישה שיכולתי להיות", צוותא
פנינה גרי, "סיפור אהבה ארץ ישראלי", תיאטרון גבעתיים
עלמה גניהר, "המערב הפרוע", התיאטרון הערבי עברי ביפו
 
עיבוד מחזה:
 
יונתן אסתרקין, "הכלב היהודי", הסמטה
שי פיטובסקי, "התקלה", צוותא
יוסי רחמני, "המנהרה", תיאטרון תמונע
גילי שנית, "בעל הריחיים והטוחן", הפקת הזירה הבין-תחומית
 
עוד קטגוריות בתחרות הן: פרס המלחין, פרס עיצוב התפאורה, פרס עיצוב תלבושות, פרס עיצוב התאורה, פרס שפת במה (קונספט), פרס העבודה הקבוצתית, פרס המבצע (לאמנים שהופיעו בהצגות איך לא בהכרח שחקנים).
 
***
מאחורי האירוע עומדת עמותת "קיפוד הזהב - פרס תיאטרון הפרינג" הכוללת את נציגי התיאטראות:צוותא, תיאטרון תמונע, תיאטרון הסימטה, התיאטרון הערבי עברי ביפו, תיאטרון נוצר, תיאטרון קרוב והזירה הבינתחומית-ירושלים. יו"ר העמותה: יוסי פרוסט.שותפים: מינהל התרבות – המדור לתיאטרון, עיריית תל אביב יפו – אגף האמנויות, קרן רבינוביץ לתרבות ואמנות ומועצת הפיס לתרבות ואמנות. מנהלת הפרס והפסטיבל: דינה זהר.
 
 
 
מחיר סמלי לכל אירוע בפסטיבל: 25 ₪. מכירת כרטיסים תתבצע בנפרד בתיאטראות השונים.


למועדי מופעים >

04/03/2009   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

תגובת גולשים (3 תגובות)
הוסף תגובה   לכל התגובות
3. תרבות לכל כיס
דקל , תל אביב (26/03/2009)
2. עדי בילסקי שחקנית השנה!הצגה מדהימה!!
אחד שיודע , (12/03/2009) (לת)
1. רומיאו ויוליה ההצגה המנצחת!!!!!
נועה , (04/03/2009) (לת)

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע