סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
עניין
לוח האירועים 2019 אפריל 
א ב ג ד ה ו ש
 
10111213
14151617181920
21222324252627
282930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה בקרוב אגיע רחוק בבית העיר
 

 
 
תערוכה חדשה בבית העיר בתל אביב לרגל השקת הספר "האיש ההולך"


התערוכה החדשה "בקרוב אגיע רחוק" תיפתח בבית העיר לרגל השקת הספר "האיש ההולך".   במהלך אירוע הפתיחה לתערוכה יתקיים טקס הענקת אות האיש ההולך "לאקטיביזם אורבני". 
  
זהו אירוע ראשון מסוגו המאיר את עשייתם של אקטיביסיטים הפועלים במרחב העיר תל-אביב-יפו. האירוע כולל מיצב בו יוצגו עבודות מתוך פרויקט "האיש ההולך" המהוות רקע ותפאורה לאירוע כולו. במהלך ערב ההשקה יחולקו לאקטיביסטים הפועלים בעיר במגוון תחומים אות בדמות "האיש ההולך".
 
"האיש ההולך" הוא פרויקט חלוצי שנולד ברחובות תל-אביב-יפו על ידי יוצריו איתן ברטל ואילן גולדשטיין בתחילת שנות התשעים וסלל את הדרך לאקטיביזם האורבני. הצעד הראשון במסעו של "האיש ההולך" ברחובות תל-אביב-יפו החל כשרוסס הגרפיטי "בקרוב אגיע רחוק", אליו צורפה דמותו של האיש מהרמזור. הדמות והכרזתה הם סמל לתנועה נחושה קדימה, עשייה שאינה תלויה בהישג או מטרה. 

הגרפיטי עבר מקירות העיר למדור קבוע בעיתון "העיר" ובמקביל נעשו מספר מיצבים ברחבי העיר שהוצבו בשיטת "חומה ומגדל". אופן הפעולה החתרני קרא תיגר על שליטתו של הממסד על המרחב העירוני. שיאו של הפרויקט היה מסע בחירות - "האיש ההולך" לראשות העיר (1993). דמות פיקטיבית עם אג'נדה חתרנית. נושאים שעד אז נקברו בתיבת התלונות העירונית, הפכו לסדר היום של מערכת הבחירות, במסגרת פעילות רחוב אגרסיבית ומתוקשרת.
 
התערוכה לרגל השקת הספר

התערוכה מציגה תיעוד מתוך מסעו הנחוש של "האיש ההולך" ברחובות העיר ולראשות העיר. התערוכה תתרכז בקמפיין האגרסיבי של "האיש ההולך" בו הוצגה אג'נדה אזרחית בשפה בוטה. כמו כן, יוצגו פעולות תעמולתיות בעלות אופי חתרני ודאדאיסטי שאפיינו את מסע הבחירות. יוצגו גם עבודות פיסוליות שהוצבו בעיר שחלקן הובילו למעצרם של ברטל וגולדשטיין. הספר שיושק בתערוכה מקבץ את כלל העשייה של פרויקט "האיש ההולך" ומהווה מסמך מקיף, ונדיר שלוכד את רוח התקופה.האיש ההולך, פסל פח בקנטרי (תמונת יחסי ציבור)


אות "האיש ההולך" 

האות יוענק בערב הפתיחה לאקטיביסטים אורבאניים, רשימה של אנשים ממגוון תחומים, במסגרת חגיגות יום ההולדת של תל-אביב-יפו. המטרה היא להוקיר ולהעלות על נס את פועלם של אלו המעמתים את סדר העדיפויות הלאומי עם הלוקאלי. אינדיבידואליסטים המקדישים את חייהם לשינוי ועשייה בתחום שאחרים רואים בו שולי, זניח ואף תמהוני. אות "האיש ההולך" מוענק לאלו שיצאו למסעם מבלי לחכות שיצטרפו אחרים ומבלי לחכות לאישור. אנשים ההופכים את העיר ראויה לתושביה - גיבוריה של העיר.  
 
אירוע הפתיחה כולל הופעה של The Great Machine, והכניסה אליו חופשית.
 
האנשים מאחורי "האיש ההולך"

איתן ברטל ואילן גולדשטיין, ילדי רחוב תל-אביבים, מוטרדים מהזבל המצטבר, כועסים על המחסור בשטח הליכה, פגועים מהיחס לאזרח ומהמחסור בברזיות - יצרו מחאה עירונית, בדומה לאותם כותבים כפייתיים של מכתבים למערכת, אך בסדר גודל חסר תקדים וחסר פרופורציות. היכרותם את השטח ואת חוקי המשחק בפרסום, בעיצוב, בעיתונות ובמוזיקה – אפשרה להם להעביר את "האיש ההולך" באמצעי המדיה השונים באסתטיקה לא מתנחמדת, גסה, בסיסית - כמעט עילגת, שהיוותה השראה לפועלם של אקטיביסטים, מעצבים ואמני רחוב. שיתוף הפעולה בין השניים המשיך גם בקמפיינים פוליטיים לראשות ממשלה בארץ ובעולם. 


האיש ההולך, שביתת נהגי המשאיות (תמונת יחסי ציבור)


הזוכים באות "האיש ההולך"

אנה לולו – בר ומרכז תרבות, מקום בילוי ומפגש  - על יצירת מרחב פוליטי חדש ושמח לבילוי מזרח תיכוני מעורבב שאין כמותו.

זאב טנא - מוזיקאי - על נקיטת עמדה במוזיקה הפופולארית - על עקביות ורעננות ועל הקול הצרוד שמבטא אמת צלולה בכיכר העיר.

רנן מוסינזון - פעילה חברתית ויזמית בתחום התרבות והתקשורת - על יצירת מרחב תקשורת עצמאי, חופשי וחסר פחד במדיה הישראלית.

לילה טוב - התארגנות ליצירת מרחב בטוח בחיי הלילה - על יצירה ויישום של קוד אתי המאיר נקודות חשוכות בחיי הלילה ושומר על זכותם של אנשים להשתחרר ועל מחויבותם של המארחים להגן עליהם.

דפני ליף - פעילה חברתית, מקור השראה, ואישה שהפכה לסמל. יוזמת מחאת האוהלים בקיץ 2011 - על שבפעולה יחידנית ועצמאית, סחפה המונים, שינתה לאלתר את השיח הפוליטי במדינה, וממשיכה לפעול בנחישות.

נעמה ריבה - אדריכלית, עיתונאית ״הארץ״ - על המאבק בהפרטה של המרחב הציבורי, ותביעה מחדש של נחלת הכלל באמצעים יצירתיים, מצחיקים, ובעלי משמעות עמוקה וכבדת משקל.

מוטסים עלי - ממנהיגי קהילת מבקשי המקלט מדרפור- סודן, מנכ״ל המרכז לקידום פליטים אפריקאיים - על הובלת הפגנות ענק של מבקשי המקלט והפיכתה של גינת לוינסקי למרכז כינוס המצמיח הנהגה לקהילה נטולת מוסדות.

קואופרטיב "שלנו" - אגודה שיתופית המהווה כוח אזרחי חדש בתחום הכלכלה - על קריאת התגר אל מול ההגמוניה התאגידית ויצירת אלטרנטיבה למשק הקפיטליסטי בתחומי האשראי, החיסכון הפנסיוני והקמעונאות.

עו״ד ברק כהן - לוחם בשם עצמו, בשביל כולנו. יוזם ומוביל "באים לבנקים" וזמר מחאה - על הנחישות והאומץ שהוא מפגין, נוכח עוצמתם של הגופים מולם הוא עומד. על שנתן משמעות חדשה לביטויים כמו "להשמיע את קולך" ו"לקחת את החוק לידיים".

269 Life - תנועה בינלאומית לשחרור בעלי חיים - על יצירת שינוי באמצעות פרפורמנס ציבורי מזעזע ואפקטיבי, שהעלה את המודעות לסבלם של בעלי החיים בדעת הקהל הישראלית, והפך מודל לחיקוי בעולם.

תושבים למען שמורת רכס החוף של תל אביב - התארגנות אזרחית להצלת פיסת טבע עירוני - על יצירת קהילה שבה פעילים ילדים לצד מבוגרים, שנאבקים להציל פיסת טבע בעיר. על המאבק באמצעים חיוביים והצגת פתרונות ישימים אל מול תוכניות בניה המאיימות לחסל את החי והצומח.


האיש ההולך, כל ישראל בכיכר (תמונת יחסי ציבור)במהלך החודש יתקיימו בבית העיר הרצאות וסדנאות שיעסקו בחשיבות האקטיביזם על היבטיו השונים. אוצרת ראשית ומנהלת מתחם ביאליק: איילת ביתן שלונסקי, אוצרים: איתן ברטל ואילן גולדשטיין. ייעוץ אמנותי: קלודט זורע, צוות אוצרות והפקה: סיון לוסטגרטן ושירה גרנית, ייעוץ פוליטי: עומר קריגר.

 
אירוע הפתיחה והטקס יתקיימו ביום חמישי, 14 באפריל 2016 בשעה 20:00 בבית העיר, מתחם ביאליק, תל אביב. הכניסה חופשית. לבירורים נוספים: 03-7240311. התערוכה תציג עד ה-1 ביוני 2016 בימים שני-חמישי: 17:00-09:00, ימי שישי, שבת וחג: 14:00-10:00.
 
 
 


למועדי מופעים >

13/04/2016   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע