סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
עניין
לוח האירועים 2019 פברואר 
א ב ג ד ה ו ש
     
10111213141516
17181920212223
2425262728
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה הרצאות בדצמבר 2018 במדיטק
 

 
 
סוגרים שנה אזרחית עם מיטב האורחים והמרצים: גיל שוחט, רבקה זוהר, מתן חודורוב ועוד


מדיטק חולון יקיים בחודש דצמבר פעילות מגוונת הכוללת מפגשים והרצאות במגוון נושאים: מוסיקה, אמנות, קולנוע, ספרות, פילוסופיה, אקטואליה, תרבות ושפה, היסטוריה, אופרה, אנתרופולוגיה ועוד. 
 
להלן האירועים וההרצאות:
 
האדם ותכליתו -  ד"ר עודד ציון

שכל, תבונה ואמונה: על השגחה פרטית ומשמעות החיים. מפגש בסדרה: אמונתו של הרמב"ם. הרמב"ם רבי משה בן מימון, אחת הדמויות הכבירות בתולדות ההגות והיצירה ביהדות. חי במאה ה־12 בין ספרד למצרים, ממנהיגי המחנה הפילוסופי ־ רציונליסטי בעולם היהודי. תפיסת עולמו היא אבן דרך בכל האמור במאבק על דמותה של היהדות גם בימינו. בסדרה זו ננתח את מרכיבי תפיסותיו של הרמב”ם - תוך קריאת טקסטים מיצירותיו והשוואה עם הוגי דעות אחרים ועם תנועות רעיוניות נוספות ביהדות, בנצרות ובאסלאם.
11 בדצמבר, 17:00, 19:00, מדיטק חולון– תיאטרון הקופסא. מחיר כרטיס: 65 ₪. האדם ותכליתו -  ד"ר עודד ציון   

מכעס אנושי לזעם אלוהי - טל לניר

אין זעם כזעם האלוהים – כיצד קשור זעם האלוהים לזעם האדם? חטא הזעם נחשב כעבירה על החוק. הזעם – כמניע למלחמות, לרצח, לאונס ולרוב העבירות שבין בני האדם. מפגש בקורס, שבעת החטאים בראי האמנות סדרת מפגשים מרתקת בה נדון לעומק בייצוג האמנותי של אחד החטאים הקרדינליים- גאווה, תשוקה, גרגרנות, תאוות בצע, קנאה, עצלות וזעם, החל מהעת העתיקה ועד לאמנות המודרנית והעכשווית. נבחן את היחס האמנותי המשתנה אליו בתקופות השונות, את הסיבות לשינוי זה, את חשיבותו של החטא, ואת העונשים השונים (ולעיתים המשונים) שקבעו לו האמנים לאורך הדורות ובאחרית הימים. דרך האמנות יתחוור לנו כי החטאים אינם רק מעשים אסורים – הם בעיקר תשוקות אסורות: הרשימה היא נוצרית אבל המאוויים - אנושיים.

12 בדצמבר, 18:30, מדיטק חולון– תיאטרון הקופסא. מחיר כרטיס: 65 ₪. מכעס אנושי לזעם אלוהי -  טל לניר


"חלקת אלוהים" - גיל שוחט מארח את רבקה זוהר ולירון לב

מופע בסדרה המוזילית "שיאים של התרגשות", מנהל מוזיקלי, עורך, מנחה, מנגן ומנצח: גיל שוחט. רבקה זוהר, מהקולות הגדולים של הזמר העברי, ושותפה לירון לב במופע המשלב שירים חדשים שכתבו השניים, לצד הקלאסיקות של זוהר. אליהם מצטרף גיל שוחט ותזמורת בתזמורים חדשים לשיריה של זוהר, ביצירה יהודית מרתקת מאת פרוקופייב, וביצירה המלאה "חמישיית הקלרינט" מאת שוחט. משתתפים: רבקה זוהר, לירון לב, מיכל בית הלחמי – קלרינט, אנסמבל הקשת פוליפוניה, נתי כהן – תופים, גיל שוחט – פסנתר וניצוח.
15 בדצמבר, 18:30, אולם התיאטרון. מחיר כרטיס: 130 ₪. חלקת אלוהים


רבקה זהר ולירון לב צילום: אוהד אלימלך

סלומה מאת שטראוס: תשוקה וכוח -  מרצה: ניצה יולביץ

אובססיות חזקות, מניפולציות חולניות ודמויות שערורייתיות, בעלילה שמעוררת דחייה והשתאות בו- זמנית. מוסיקה מודרנית מורכבת, התייחסות חדשה לתזמורת ולקול, בדרמה פסיכולוגית חזקה שחידושיה חוללו מהפיכה בעולם האופרה. מסך לאופרה- קול ורגש במפגש בין בימת האופרה לבין מסך הקולנוע  - מסע מרגש לנפש האדם בדרמות אנושיות חזקות. נעסוק במאפיינים ובהיבטים החשובים של האופרה, ונציג את עולמן הרגשי והמיוחד של דמויותיה. קטעים מהאופרות, בהפקות קולנועיות מרהיבות, יוקרנו על המסך בתרגום לאנגלית. כל האופרות, למעט "סיפורי הופמן", תוצגנה בעונת 2018-2019 בתל אביב. 

17 בדצמבר, 16:00, 18:30, מדיטק חולון– תיאטרון הקופסא. מחיר כרטיס: 65 ₪. תשוקה וכוח  


איך להביא את התרבות אל הטלוויזיה? - נסים קלדרון

אורחת: שפרה קורנפלד, אשת תקשורת, בעלת טור, תסריטאית וסופרת.מפגש בסדרה סיפורו של יוצר - מנחה: פרופ' נסים קלדרון. סדרת מפגשים עם אמנים מתחומים שונים בהם יציג האמן את עולמו, את דרך עבודתו, ואת המיוחד בעיניו באמנותו. בנוסף יציג האמן את עיקרי הביוגרפיה שלו, ואת הדרך שהוא עשה אל הבחירה במעשה האמנות שלו: השפעות שקלט, חלומות שקיבלו צורה, נטיות לב שהפכו לבחירה אסתטית, לבסוף נבקש מן האמן לתאר את עבודותיו מן הזמן האחרון, ואת התכניות שלו לעתיד.

20 בדצמבר, 11:00, מדיטק חולון– תיאטרון הקופסא. מחיר כרטיס: 70 ₪. תרבות לטלוויזיה

נסים קלדרון צילום יותם גלאון.jpg
פרופ' ניסים קלדרון, צילום: יותם גלאון


האם הגיע סוף עידן הטייקונים? - מתן חודרוב

על קריסת מוקדי הכוח בכלכלה הישראלית. מתספורות דרך איומים ועד לגל פשיטות הרגל. וגם: שערוריית הנדל"ן בישראל: כך הובילו רשויות המדינה לזינוק העצום במחירי הנדל"ן, מהן דרכי הפעולה הנדרשות ועד מתי צפויה להימשך המגמה בשוק? שישי אקטואלי - בואו לגלות את ישראל מנקודות מבט שונות, מעיניהם החוקרות והיודעות של מיטב כתבנו בשטח ובאולפן. עיתונאים, כתבים, תחקירנים וחוזה עתידות אחד, בסדרה בת 8 מפגשים שתקיף את נושאי האקטואליה, הכלכלה, הפוליטיקה, החקירה העיתונאית והצבא במדינתנו הדינמית. כולם מרצים ומדברים על חיינו, על הסכנות, על העבר שיצר את ההווה ועל העתיד שיכול להיות מאיים, אך גם בהחלט אופטימי.

21 בדצמבר, 10:00, מדיטק חולון– אולם התיאטרון. מחיר כרטיס: 72 ₪. מתן חודרוב


רחל: "רק על עצמי לספר ידעתי" - ד"ר רוחמה אלבג

בין כנרת לתל אביב: המשוררת מכנרת שכתבה על רגשות ואהבות, חלומות ואכזבות, דרך מסלול חייה. מפגש בקורס: "הוי ארצי" – השירה והחיים, מבחר מהשירה העברית סדרת הרצאות על שירה ומשוררים, על תולדות השירה העברית שהחלה אי-שם. מסע בין המלים בעקבות פרקי החיים, המקומות, הנופים וסוגיית המקום הישן והבית החדש בארץ-ישראל. כל ההרצאות בליווי מצגת צילומים, ציורים וסרטונים.

23 בדצמבר, 10:00, מדיטק חולון– תיאטרון הקופסא. מחיר כרטיס: 70 ₪. רחל: רק על עצמי לספר ידעתי

טיבט: חמלה ופוליטיקה על גג העולם - איילת אידלברג

מסע ברחבי הרמה הטיבטית, מפסגות ההימלאיה המושלגות, דרך המנזרים שומרי המסורת הבודהיסטית, אל להסה הבירה. מדוע פלשו הסינים לטיבט? על מסורת, חמלה, דיכוי ומודרניזציה. "ממזרח למערב" – אנתרופולוגיה ממבט אחר. חווית מולטימדיה מהפנטת בסדרת הרצאות על עמים, פולחנים, דתות ותרבויות בעולם הולך ונעלם.

24 בדצמבר, 11:00, מדיטק חולון– אולם התיאטרון. מחיר כרטיס: 65 ₪. טיבט: חמלה ופוליטיקה


סוד הנשיקה: המסע אל אחדות הניגודים - דב אלבוים

זוגיות, מגדר ומיניות, בספרות היהודית הקלאסית -מסעות שבין ספק לאמונה - מסעו האישי, הרוחני והמחקרי של דב אלבוים לאורך השנים במקורות היהדות מאפשר לו גישה רעננה וחדשנית לתרבות היהודית על גווניה השונים. בסדרת המפגשים יוצגו מקורות רעננים ובלתי מוכרים, יחד עם כיווני מחשבה ורגש מקוריים על השאלות הגדולות ביותר של הזהות היהודית והישראלית. הסדרה תעסוק בסוגיות ממקורות המחשבה והמיסטיקה של היהדות שיש בהן עניין רב לכל אדם בחברה הישראלית, דתיים וחילונים כאחד. נושאים כגון: "בריאה", "חטא", "זוגיות", "מיניות", "אמונה" ועוד, ייבחנו מחדש לאור מסורות לא מוכרות בתרבות היהודית ויזכו לניתוח מעמיק וחדשני.

24 בדצמבר, 18:30, מדיטק חולון– אולם התיאטרון. מחיר כרטיס: 70 ₪. אחדות הניגודים -  דב אלבוים


דב אלבוים, צילום: ששון תירם  

הרצאה וסרט: מסע עמוק בזיכרון -  רחל אסתרקין

מסע עמוק בזיכרון לפיענוח סודות מחייהן של אם ובתה במלודרמה עזת מבע וצבע של אלמודובר מרצה: רחל אסתרקין. לאחר ההרצאה יוקרן הסרט: "חולייטה" בבימויו של פרדו אלמודובר, ספרד 2016. עונה נוספת לסדרה המוצלחת מועדון הסרט הטוב, ובה מפגשי בוקר עשירים של חוויה מהנה ומרחיבת אופקים, נבדוק מה המיוחד בסרטים, מה הם מלמדים אותנו על התרבות בה נוצרו, מה הופך אותם לאוניברסאליים וכמו תמיד מהו סוד הקסם הקולנועי. הרצאה המלווה בקטעי סרטים, הפסקת קפה וצפייה בסרט איכות באורך מלא.

 25 בדצמבר, 09:30, מדיטק חולון– אולם התיאטרון. מחיר כרטיס: 65 ₪. עמוק בזיכרון -  רחל אסתרקין


האם יש לנו נשמה? - אירי ריקין

מהו האדם? האם רק סך כל חומרי הגלם ממנו עשוי גופו, כפי שטוענים חסידי המטריאליזם והמדע, או שיש בו גם ניצוץ של נפש / רוח / נשמה א-חומריים? חידות קיומיות שהאנושות עדיין לא פתרה - סדרת מפגשים חדשה האדם הוא היצור היחיד בטבע שאינו מסתפק בעצם קיומו, אלא רוצה לדעת שלחייו יש גם תכלית; להבין את פשר הדברים שסביבו. בגלל זה גילינו את האש, המצאנו את הגלגל, פרקנו את האטום פיצחנו את הדי. אן. איי, שחזרנו את המפץ הגדול. אנחנו יכולים גם לשחק עם חוקי הבריאה, אך בשאלות הגדולות באמת אנחנו עדיין מחפשים תשובה: החל בשאלה למה בכלל יש משהו במקום לא כלום, וכלה בשאלה למה אף פעם לא באמת נצליח לדעת את כל התשובות.     

 26 בדצמבר, 18:30, מדיטק חולון– תיאטרון הקופסא. מחיר כרטיס: 65 ₪. האם יש לנו נשמה? - אירי ריקין


רווקים אלמנות וכל השאר - הצפון הישן על פי ירמי פינקוס

מופע ספרות בסדרה תן למילים לעשות בך - קומדיית הגינונים והיצרים של הזעיר בורגנות המקומית; וגיבוריה – דוגמן תחתונים יהיר, רווקה זקנה שטופת פחדים, נער שבולש אחר זוג שכנים תימהוניים, לצד סיפורם של חנווני תל אביבי אמיד ואשתו האהובה, שחולמים לנפוש בהרי טירול ולצרף אליהם עוד ועוד קרובי משפחה. בהשתתפות: ירמי פינקוס, רותו מודן, יוסי מרשק, ליסה פרץ, עודד וולקשטיין, דניאל סלומון, ערן צור, אסף רוט, אדם בן עזרא, קרני פוסטל. ניהול מוזיקלי: דניאל סלומון.

 28 בדצמבר, 12:00, מדיטק חולון– אולם התיאטרון. מחיר כרטיס: 92 ₪. הצפון הישן על פי ירמי פינקוס

קרני-פוסטל-יחצ.jpg
קרני פוסטל (צילום: יח"צ)


המיטב של מוזיאון הד'אורסיי-  ד"ר אפי זיו

תחנת הרכבת הפכה לאחד המוזיאונים החשובים ביותר בעולם ליצירות שנוצרו לאחר 1850. נראה את המיטב של מילה, קורבה, מאנה וכמובן האימפרסיוניסטים המרהיבים. מפגש בקורס, אוצרות האמנות של פריז סיור וירטואלי בעיר האורות שהיא גם עיר של אמנות מרתקת. בסדרת הרצאות מלווה בצילומים נדירים נתוודע למבנים ההיסטוריים, לכנסיות, למוזיאונים ולגלריות, לרחובות ולאמנים שחיו ופעלו בעיר הנוצצת. בסדרה תוצג פריז, באופן וירטואלי, על שלל שכיות החמדה הרבות שלה. לכל מי שהיה ורוצה לדעת יותר, ולכל מי שמתעתד להגיע ולראות במו עיניו.

30 בדצמבר, 18:30, מדיטק חולון– אולם התיאטרון. מחיר כרטיס: 65 ₪. המיטב של מוזירון הדאורסיי - אפי זיוד"ר אפיו זיו, מקור: אתר ויקיפדיה

מפגשים והרצאות, דצמבר 2018/19 במדיטק חולון. לרכישת כרטיסים: 1-800-20-29-30
ובאתר מדיטק חולון 
  14/11/2018   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע