סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2020 יולי 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
262728293031
סובייטי
 
לא למחוק 4
 
 
 
היכן ומתי

גאווה 2020 בצל שגרת הקורונה
 
עיריית תל אביב-יפו גאה להציג את אירועי הגאווה 2020, אשר השנה, בצל הקורונה, יישאו אופי מצומצם יותר.

אירועי הגאווה ייפתחו ב-21 ביוני, יתפרשו על פני שבוע ימים בכל רחבי העיר ויסתיימו בשיא - עצרת גאה בה יושק שיר הגאווה הרשמי על ידי סטטיק, בן אל ונסרין קדרי ובהשתתפות דנה אינטרנשיונל ושורה של אמנים מובילים.
 
רון חולדאי ראש עיריית תל אביב יפו: "השנה, גם אם איננו יכולים לקיים את מצעד הגאווה המסורתי, רב המשתתפים והמשתתפות - בהחלט נציין את חודש הגאווה. נקיים סדרת אירועים ששיאה בעצרת כלל ארצית ומרכזה בכיכר רבין. כל עוד חברות וחברי הקהילה הגאה עדיין נאבקים על זכויותיהם ונלחמים באפליה באופן יום יומי - נמשיך לפעול לשוויון. תל אביב-יפו גאה להיות בית לכל אדם באשר הוא ואנו גאים בכך שמכאן צומחת הקריאה לשוויון. אני מאחל לכולן ולכולם אירועי גאווה משמעותיים."
 
איתי פנקס ארד חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הלהט״ב: "בעקבות ביטול אירועי הגאווה במתכונתם המוכרת בשל משבר הקורונה, נוצרה הזדמנות לחזור לשורשים. להתבונן על אירועי הגאווה לא רק כמטרה אלא כאמצעי בתהליך השינוי. המהפכה הגאה בישראל לא הושלמה. הגיעה העת לקבע את זכויותינו הקיימות בחוק, לקבל את אלו שטרם השגנו ולהילחם על מדינת ישראל כמדינה ליברלית, שוויונית וחופשית".
 
אוראל  נויבירט מ"מ מנהל המרכז הגאה: "חודש הגאווה, מעבר להיותו חגיגה, הינו מפגן של כוח ונראות עבור חברי וחברות הקהילה הגאה. על רקע ביטול האירועים המסורתיים, נרצה להזכיר שכולנו חלק מהמאבק, לא רק חברות וחברי הקהילה אלא כל מי ששוחר חופש ושוויון וחשובה לו דמותה של ישראל כמדינה מתקדמת ודמוקרטית.  הדרך עוד ארוכה ולא תסתיים עד שיושג שוויון מלא לכולנו. כל עוד אין לנו את החופש והביטחון לחיות כפי שאנו באמת - לא נעצור!.
 
"המאבק לשחרור ולשוויון אינו נקודתי או גיאוגרפי וכוחה של הקהילה הגאה הוא באחדותה. לכן, השנה הוחלט, לראשונה, לשלב כוחות ארבעת הבתים הגאים המרכזיים בארץ - בתל אביב, ירושלים, חיפה ובאר-שבע - אשר מקיימים את מצעדי הגאווה הגדולים והוותיקים ביותר בישראל – וליצור משענת מאוחדת והדדית שתאפשר גיבוי, סולידריות ומרחב מקצועי לקידום השיח על סוגיות ייחודיות, תוך הבנת האתגרים העומדים בפני כל אחת מהקהילות. הקהילה הגאה בחרה לשלב כוחות לתנועה ארצית, סוחפת ועוצמתית. תנועה שתהווה מגדלור של שותפות לכל הקהילות המקומיות בישראל". 
 
פירוט האירועים:

העצרת הגאה השנתית
העצרת תתקיים ביום ראשון 28 ביוני, שעה 20:00 בכיכר רבין
בשל משבר הקורונה, בוטלו מצעדי הגאווה בעולם כולו. עם זאת, הקהילה הגאה בישראל לא מתכוונת לאפשר למועד החשוב והמרכזי בהיסטוריה שלה לעבור מבלי שיצוין. לכן השנה, נקיים את העצרת הגאה הגדולה במקביל בארבעה מוקדים שונים בארבעת הערים המרכזיות בישראל.
השנה, בשל המצב הנוכחי, מתאפשרת ההזדמנות לחזור למקורות ולציין את הגאווה באירוע שמתרכז במסר ובתוכן – פנים קהילתי והחוצה - העצמת השוני והמגוון בין בני האדם והכוח שבקהילה חזקה, מאוחדת ומגוונת, שאינה תלויה במרחקים גיאוגרפיים. בעיר תל אביב יפו העצרת תתקיים בכיכר רבין ותכלול נאומים של מובילי דעת קהל ואנשי ונשות ציבור וכן מופעים של אומנים ואומניות מהשורה הראשונה. בין היתר הופעת בכורה של שיר הגאווה עם סטטיק ובן-אל ונסרין, הזמרת דנה אינטרנשיונל במופע פתיחה עם ילדי הקהילה הגאה ועוד ליין אפ שייחשף בהמשך.
 
המפה הגאה- פרויקט הזיכרון הקולקטיבי של קהילת הלהט"ב
המפה הגאה תפורסם החל מה-21 ביוני
מטרת המפה הגאה היא לבנות את הנרטיב שלנו ואת הזהות שלנו כקבוצה, כקהילה, על כל גוונינו. ליצור תשתית שתאפשר לא.נשים להוסיף את הסיפורים הגאים האישיים, לצד סיפורי היסטוריה להט"בית מכוננים לאורך השנים. המפה היא היכולת לספר את הסיפור של הקהילה הגאה על ציר הזמן והציר הגאוגרפי, ללא תלות באירוע חד פעמי ובמימד רחב, אשר יישאר גם מעבר לאירועי הגאווה לשנת 2020. החזון שלנו, שהמפה הגאה תהפוך לזיכרון הקולקטיבי של הקהילה הגאה בישראל ותייצר נראות שבאמצעותה תתחזק תחושת זהות ושייכות בקרב חברות וחברי הקהילה הגאה. הקמפיין יכלול ממשק שלתוכו כל אחד ואחת יוכלו להוסיף תמונה\סרטון\סיפור ובכך בפעם הראשונה - נייצר את סיפור הקהילה הגאה בכל הארץ כממשק דיגיטלי.
 
הקהילה מתגייסת למען העסקים המקומיים
קמפיין עסקים החל מה-21 ביוני
משבר הקורונה שפקד אותנו השנה יצר מציאות כלכלית קשה. עסקים רבים נאבקים על קיומם והתמיכה הממשלתית אינה מספיקה כדי לצאת מהמצב. הקהילה הגאה אינה חיה בריק ובכוונתנו לנצל את המומנטום של חודש הגאווה, בו הקהילה מאוחדת, כדי לשים זרקור על אותם עסקים קטנים ועל הכלכלה המקומית. הקהילה הגאה היא כוח צרכני משמעותי וברצוננו לשתף פעולה עם פלטפורמות עירוניות כדי לעודד צרכנות גאה מבתי עסק אשר תומכים באופן כזה או אחר בקהילה הגאה ומסריה. כך, נוצרת הזדמנות לקהילה הגאה להודות לשותפיה ותומכיה באופן שגם יקדם את מצבה וגם ייטיב עמם.   
  
אמנות דראג ואמנות קווירית משתלטות המרחב הציבורי
יתקיים בחמישי 25 ביוני החל משעות אחרי הצהריים עד הלילה, ברחבי תל אביב
לאורך יום שלם, מהבוקר ועד השעות הקטנות של הלילה, מלכות ומלכי דראג ואמנים ואמניות קווירים, יתפרשו ברחבי העיר תל אביב-יפו (כמאה אמנים ואמניות) ובדרכים שונות ומגוונות ינכיחו את האמנות הגאה במרחב העירוני וינגישו אותה לציבור הרחב. החל ממופעים מתפרצים במקומות פתוחים ומרכזיים ברחבי העיר, דרך הזמנה של עוברי אורח להיכנס לחנויות, מסעדות וברים (ובכך גם לעזור ולקדם עסקים קטנים ברחוב) ועד מופעים על גגות העיר. כך, תיחשף במלוא הדרה את האמנות הקווירית, שחוגגת את השונה והמיוחד ומאתגרת כל תפיסה מגדרית.
 
קליפ הגאווה השנתי הרשמי
יפורסם ב-23 ביוני 
סטטיק ובן אל יחד עם נסרין קדרי יובילו השנה את שיר הגאווה הרשמי שיעביר מסר של אהבה שוויונית לכל בית ובית ברחבי הארץ. הקליפ שילווה את השיר מתמקד במגוון המיוחד המאפיין את הקהילה הגאה. באמצעות קהילות פייסבוק בשיתוף המרכז הגאה של עיריית תל אביב-יפו, הקליפ יהווה שיר הלל לפסיפס הייחודי של קהילת הלהט"ב על ענפיה השונים. מילים ולחן: סטטיק וג'ורדי (שגם עיבד והפיק מוזיקלית). ניהול אמנותי: שמעון שירזי, במאי הקליפ: רומן בוצ'אצקי.  
 
מרכז התעסוקה לטרנסים מחלק מלגות לחברי וחברות הקהילה הטרנסית
החל מ-16 ביוני
מרכז התעסוקה הטרנסי שם למטרה לקדם העסקה של א.נשים על הקשת הטרנסית וזאת על מנת לדאוג לרווחה כלכלית, לפיתוח אישי, תחושת שייכות, משמעות ומיצוי שאיפות ורצונות - דבר שכל הצדדים ירוויחו ממנו - מעסיק.ה ומועסק.ת. במסגרת הפרויקט, יוענקו לא.נשים מהקהילה הטרנסית קורסים מקצועיים במגוון תחומים לבחירתם, במטרה להעניק להם כלים חדשניים, להרחיב את הכשרתם התעסוקתית ולרכוש ידע מקצועי רלוונטי. את הקורסים יעבירו אנשי ונשות מקצוע להט"בים מובילים בתחומם, שיוכלו להכשיר מקצועית, ולתת את הייעוץ והידע החשוב על העבודה עצמה בפועל - כלהט"בים וכאנשי מקצוע כאחד. ובכך יצליח הפרויקט להעניק תרומה כפולה לקהילת הלהט"ב - הן על ידי קידום אנשי המקצוע מעבירי הקורסים והן על ידי מתן הכשרה לצעירים וצעירות מהקשת הטרנסית.
 
כנס החינוך הגאה
הכנס יתקיים ביום שלישי 23 ביוני ב-ZOOM בשעה 14:30
כנס עיון החינוך המסורתי, אשר נערך מדי שנה בחודש הגאווה, יועבר הפעם כולו באופן דיגיטלי לגננות, מורים, יועצות וצוותים חינוכיים. כבכל שנה, הכנס מושך אליו אנשי ונשות מקצוע רבים אשר מעוניינים להתמקצע בנושא הקהילה הגאה. הכנס השנה יתמקד בתחום: התערבויות פסיכו חינוכיות על ציר ההתפתחות / מילדות להתבגרות. לכנס שותפים ארגון הנוער הגאה, מעברים וחוש"ן ובשיתוף השירות הפסיכולוגי החינוכי של עיריית תל-אביב-יפו.
 
 
סיורי גאווה
יפו יוצאת מהארון - יום חמישי 25 ביוני בשעות 21:00-19:00
מנחה ועורכת: סיגל וייסבין רוזמן, אוצרת תרבות
לכבוד חודש הגאווה מוזמן הקהל לחוות את יפו שאתם לא מכירים, יפו שמתחת לפני השטח, בועטת, מלאת גלאם ועשירה ביוצרים נהדרים מקהילת הלהט"ב. המפגש יתקיים בחמישי בערב, היציאה מחומות העיר העתיקה. במהלך הסיור יסופר סיפורן של כמה מהדמויות הנשיות והגבריות המיתולוגיות של יפו, תתקיים עצירה בתערוכת קופסאות אור שכולה אמנות קווירית, וכן חציית שוק הפשפשים הססגוני וטעימת כמה מעדנים מקומיים מרוממי נפש. בהמשך יתקיימו פגישות עם מוזיקאית מופלאה שחיה בעיר עם בת זוגה שתספר על המוזיקה של חייה מיפו ומאזרביג'אן, ועם אמן יפואי מוסלמי שהצליח לשבור כל מחיצה אפשרית-בחיים ובאמנות ויוצר עבודות פיוטיות, עוצמתיות ורגישות, שמחבקות את יפו חיבוק חזק. כל האתרים עומדים בהנחיות לגבי כמות אנשים המותרת. אלכוג'ל ואלכוהול- חינם.
מחיר – 60 ₪. לינק להרשמה
 
סיור באנגלית בזום
הסיור באנגלית וייערך ביום חמישי 25 ביוני בשעה 20:00
חוגגים את חודש הגאווה עם סיור וירטואלי באנגלית דרך ציוני דרך מרכזיים של הקהילה הגאה בתל אביב-יפו. הסיור יחקור את ההיסטוריה והתרבות של הקהילה הגאה ויעלה שאלות בנושאים הקשורים לחיי הלהט"בים בעיר. 
לינק להרשמה מחיר עיר שם האולם שעה יום תאריך

 
קישורים
תגובת גולשים (0 תגובות)  
הוסף תגובה   לכל התגובות

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע