סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
עניין
לוח האירועים 2020 יולי 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
262728293031
בית הספר לתיאטרון בובות ודרמה
 
קצרים דוט. קורסים - בית הספר לתיאטרון בובות ודרמה
 
 
 
תמונות היכן ומתי

כל קורס כולל שלושה מפגשים במשך שבועיים, בהנחיית מיטב  אמני הבובות ומספרי הסיפורים: מיכל סבירוני, אלית ובר, יפעת פל-ברקאי, שלומית ליפשיץ, עליזה בן יהודה ויעל איזנברג. 
 
קורס מספר 1 - מאיפה באים הסיפורים?
29 בינואר, 5, 12 בפברואר

סדנה לכתיבת סיפורים בהנחיית יעל איזנברג.איך סיפור נולד והאם זה כואב? סדנה לכתיבת סיפורים המיועדת למי שאוהב לכתוב ולמי שמחפש רעיונות והשראה לכתיבה לבמה. יחד נצא להרפתקה משותפת להגשים את חלום הכתיבה ודרכה להגיע למחוזות רחוקים ומרתקים.. תמונות ילדות, דיוקן עצמי ואגדות ילדים ישמשו כר פורה לסיפורים שלנו. כל מה שנחוץ הוא סקרנות, נכונות, מחברת ועט...
מנושאי הלימוד: השימוש בחושים כבסיס לכתיבה, כתיבה בהשראת טקסטים ספרותיים ויצירות אמנות, סיפורים על ילדות, בית, אהבה , זיכרונות וחלומות.
 
יעל איזנברג היא מנחת סדנאות לכתיבה יוצרת, עוסקת בביבליותרפיה וכותבת שירה ופרוזה. בעלת ניסיון בעבודה עם אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. 


קורס מספר 2 - איך אני נראה? או  שפת הגוף של מספר הסיפורים
19, 26 בפברואר, 12 במרץ 

בהנחיית עליזה בן יהודה. יש לי פרפרים בבטן... יש לי מה להגיד ואני לא יודע איך.. הקורס עוסק בהקניית כלים בסיסיים לעבודת מספר הסיפורים על במה. איך לעמוד על במה ולספר בחופשיות? איך ליצור קשר עם קהל,  לספר באופן ספונטני ובביטחון.. האם אני חייב להיות שחקן? איך לעשות שימוש במנעד הקולות שלי?  האם אני צריך להתחבר לסיפור או שאוכל לספר כל סיפור..

מנושאי הלימוד: תרגילי שחרור, אימפרוביזציות ומשחקי תיאטרון, דיקציה ועבודה קולית, שפת גוף ותנועה של מספר הסיפורים על הבמה.

עליזה בן יהודה היא בימאית ומורה לתיאטרון. בוגרת מכללת סמינר הקיבוצים בתיאטרון ולימודי פסיכודרמה בלסלי קולג'. מאמנת אישית ומנחת קבוצות. חונכת סטאז' בסמינר הקיבוצים. מנטורית לתהליכי עבודת ההוראה. 
  

קורס מספר 3 - סיפורים מהקופסא 
19 , 26 במרץ, 2 באפריל

בהנחיית מיכל סבירוני. קופסא היא סוג בית שמכיל את כל מה שאנו אוגרים. כל קופסא והסיפור שלה: קופסת שימורים.. קופסת זיכרונות.. קופסת קסמים...  איזה סיפור אנחנו מחביאים בקופסא? אילו חפצים נבחר כדי לארוז את הסיפור לתוך קופסא אחת?  איזו קופסא תתאים לסיפור? המשתתפים יציעו סיפורים שהיו רוצים לספר ויעסקו בעיבוד ותרגום הסיפור לשפת תיאטרון החפצים המיניאטורי.
 
מנושאי הלימוד: משחק עם חפצים - עולם ללא גבולות, איתור הקופסא והשפה החומרית המתאימה לספר את הסיפור, חפצים כבובות: איך מעוררים חפצים לחיים, בחירת חומרים והנפשת חומרים.
 
מיכל סבירוני היא במאית, שחקנית ויוצרת בתיאטרון מחול, תיאטרון חפצים, חומרים  ובובות. בוגרת בית הספר של ז'אק לקוק ובית הספר לפנטומימה של מרסל מרסו. יצרה תיאטרון רחוב מיניאטורי "השכונה" שזכה בפרס חבר השופטים בפסטיבל בת-ים 2009. 
  

קורס מספר 4 - סיפורים בכפות הידיים 
30 באפריל, 7, 14 במאי

בהנחיית שלומית לפשיץ.איזה סיפור מספרות לנו כפות הידיים? האם 10 אצבעות מספיקות? איך תהפוך כף היד לבובת תיאטרון מה יעשה איתה הבובונאי? הידיים שלנו הם הרבה יותר מעשר אצבעותינו. הן בוראות חיים ומספרות אין ספור סיפורים. בשלושת המפגשים "ניקח את העניינים בידיים" ונגלה "במו ידינו" את האפשרויות התיאטרליות הרבות הגלומות בכפות הידיים.
מנושאי הלימוד:  מה קורה כאשר אנחנו "משאילים" לבובה את כף ידינו? מה קורה כאשר היד יוצאת מהקשרה? הידיים כבמת תיאטרון- שימוש בכפפות, עיצוב ובניה של דמויות דרך עבודת ידיים.
 
שלומית ליפשיץ היא בובנאית, מעצבת ומספרת סיפורים. בוגרת ביה"ס לתיאטרון חזותי ותואר בחינוך ואומנויות. בעלת נסיון רב שנים בעבודה עם ילדים, נוער ומבוגרים. 
  
 
קורס מספר 5  - סיפורים שהגוף מספר
21, 28 במאי, 4 ביוני
בהנחייתיפעת פל-ברקאי.  הגוף הוא כלי להבעה תיאטרלית. לכל אחד מאברי גופינו מנעד תנועתי שיכול להפוך לדימוי חזותי. שילוב החפץ בעבודה התנועתית יוצר דימוי נוסף שמעצים את הסיטואציה הבימתית. במהלך הקורס נעסוק בחיבור שבין אובייקטים לגוף האנושי ונאפשר לו להרחיב את דיבורו כערוץ נוסף להבעה של מספר הסיפורים ושחקן הבובות.

מנושאי הלימוד: חפץ וחומר כנקודת מוצא ליצירה תיאטרלית, בחירת האובייקטים כהשראה ליצירה: נעלים, כיסאות, שולחנות, עיתונים, יחסי גומלין בין גוף לחפץ – דיאלוג שמספר סיפור, מוזיקה באימפרוביזציה כמקור השראה ליצירה בימתית, עיצוב דמויות דרך עבודה עם חפצים.
 
יפעת פל-ברקאי היארקדנית וכוריאוגרפית. יוצרת עבודות סולו בשילוב אמנויות לפסטיבלים שונים. מורה מוסמכת לתנועה. מנחה שחקנים וזמרים. 
 

 
קורס מספר 6 – חפץ מספר סיפור
11, 18 25 ביוני


בהנחייתאלית ובר. חפץ הוא לא רק חפץ. חפץ הוא אובייקט הנושא איתו עולם של ידע, רבדים רגשיים ומשמעויות מטפוריות. מה גורם לחפץ להתעורר לחיים? איך הופך חפץ לשחקן ואיזה תפקיד יש לו בדיאלוג עם מספר הסיפורים? המשתתפים יביאו חפצים אישיים שקיבלו, ירשו או הגיעו אליהם בנסיבות משמעותיות. דרך עבודה עם החפץ ושילובו בסיפור יגלו אפשרויות דרמטיות ומטאפוריות חדשות לספר את הסיפור.
מנושאי הלימוד: החפץ הכל יכול, סיפורים אישיים ומשפחתיים בליווי חפצים, טרנספורמציה והאנשה של חפצים, אינפורמציה לא מילולית דרך חפצים, ליהוק ובחירה של חפץ לסיפור.
 
אלית ובר היא אמנית יוצרת בתיאטרון בובות, מספרת סיפורים ומעצבת לבמה. יוצרת המופעים "איך בטעות", "פרנהיים" ו"אשת" שזכו בפרסים ומופיעים 
  הקורסים יתקיימו בבית הספר לתיאטרון בובות ודרמה בקמפוס אמנויות של סמינר הקיבוצים ויתקיימו בכל יום חמישי  בצהרים בשעה 13:15 – 16:30 . הנרשמים ליותר מקורס אחד יקבלו הנחה על כל קורס נוסף  (ככל שלומדים יותר משלמים פחות). מחיר לקורס אחד: 580 שקלים, מחיר ל-6 קורסים: 2,690 (290 שקלים לקורס). ניתן להירשם לקורסים בודדים או לכל הסדרה בהנחה משמעותית: קורס שישי בחצי מחיר. לפרטים נוספים בטל':  03-7419938 ובאתר בית הספר.

הסדרה מיועדת לאמנים מתחומים שונים - מספרי סיפורים, אמני בובות, שחקנים ולאנשים מתעניינים הרוצים להבין להעשיר ולפתח את אמנותם כמספרי סיפורים מול כל סוגי הקהילות, מילדים ועד בוגרים.


מחיר עיר שם האולם שעה יום תאריך

 
תגובת גולשים (0 תגובות)  
הוסף תגובה   לכל התגובות

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע