סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
עניין
לוח האירועים 2019 ספטמבר 
א ב ג ד ה ו ש
1011121314
15161718192021
22232425262728
2930
בית שמואל - מרכז שמשון
 
קורסים וסדנאות בבית שמואל
 
 
 
תמונות היכן ומתי

אנשי הצללים
מאחורי הקלעים של עולם המודיעין והריגול

בסדרת מפגשים חדשה נערוך הצצה נדירה לעולם המודיעין והריגול הישראלי עם טובי המרצים ואנשי המפתח בתחום. נאפיין את הענפים המרכזיים של המודיעין, נשוחח על מבצעים מיוחדים, על השיטות, הסודות, ההשפעה על מהלך ההיסטוריה, הקונפליקטים והאנשים העומדים במרכזו של עולם זה.

מרכז הסדרה: ד"ר עו"ד רונן ברגמן.
מרצים: אלוף (מיל') עמי איילון, אלוף (מיל') אורי שגיא, ד"ר מישקה בן דוד, איתן הבר, גד שמרון, תא"ל (מיל') יאיר כהן וד"ר רונן ברגמן.

ימי שני, 19:00- 20:30 , 10 מפגשים, מחיר: 720 ש"ח


הסיפור של הספירות
היכרות עם ספרות הזוהר והסוד

סדרת מפגשים המיועדת לחסרי רקע בתחום הקבלה, המעוניינים לפתוח את לבם והבנתם לתפיסת עולם שונה ורחבה מאוד שהתפתחה בתרבות היהודית לדורותיה. נשתדל ליצור היכרות פשוטה אך מעמיקה עם ספרות הזוהר והסוד מן הזוית של עשר הספירות והמשמעויות השונות שלהן. נצעד במורד הספירות, דרך הכתר, החוכמה והבינה, נתרכז בלב התפארת, ומשם נרד ליסוד ואל סוד המלכות. ננסה להבין את דרך העלייה ודרך הירידה, "רצוא ושוב" ואת עומק הדינאמיות היצירתית הבאה לידי ביטוי בספרות הקבלה והסוד היהודית.

מרצה: דב אלבוים - סופר, עורך, עיתונאי, מנחה טלוויזיה ומרצה לפילוסופיה יהודית.

ימי חמישי 18:30- 20:00, 10 מפגשים , מחיר: 780 ש"ח


המנהיגים הגדולים שעיצבו את פני ההיסטוריה

מנהיגי עולם בעלי השפעה על ההסטוריה כולה.
בתולדות התרבות האנושית שמור מקום מכובד במיוחד לאנשים אשר השפעתם על ההיסטוריה היתה גדולה ומשמעותית במיוחד. אנשים אלו, אשר ירשו את עמדת השלטון, השתלטו עליה או נבחרו אליה, עיצבו בכוח אישיותם, כוח רצונם ומנהיגותם לא רק את תולדות עמיהם שלהם בתקופה בה חיו, אלא היו בעלי השפעה מכרעת על ההיסטוריה כולה, גם הרבה מעבר לתקופתם ולזמנם.

מרצה: אלון קליבנוב. היסטוריון צבאי, מתמחה ביחסי הגומלין בין ההיסטוריה לבין התרבות והאמנות. חבר הנהלה בעמותה הישראלית לחקר נפוליאון ותקופתו. מרצה בכיר ומדריך טיולים ברחבי העולם בתחום התמחותו, תרבות המערב.

ימי שלישי, 18:30 – 20:00, מחיר: 650 ₪ 


 
עשרה אדריכלים ששינו את העולם
ההיסטוריה של האדריכלות והשפעותיה.
בין כל האדריכלים שפעלו אי פעם היו אחדים ששברו את מוסכמות תקופתם ושינו בכך את פני העולם. שמם הפך לאגדה וסגנונם השתלט על חזות הערים לאורך דורות. נגולל את סיפור חייהם הפרטיים של אדריכלים גדולי שם ונבחן כיצד ילדותם, אורח חייהם, דתם, השתייכותם הפוליטית ומעמדם החברתי מצאו את ביטויים ביצירתם. 
בין האדריכלים שנפגוש: לה קורבוזיה, אשר יצר את שיטת הבניה הטרומית מבטון מזוין, פרנק גרי, אשר הגדיר מחדש את מושג הקונסטרוקציה ובנה את מוזיאון גוגנהיים בבילבאו, האדריכל החדשן והפורה ז'ן נובל, שתכנן את מגדל אגבר בברצלונה וסנטיאגו קלטרווה, שאיחד אמנות והנדסה ובנה, בין היתר, את גשר המיתרים בכניסה לירושלים.
* המפגשים מלווים במצגת וקטעי סרטים  
* לא נדרש ידע קודם
מרצה: אלה שופמן, היסטוריונית של אדריכלות ואמנות.

ימי שני 17:30- 19:00, 10 מפגשים, מחיר: 620 ש"ח


סוגיות יסוד בפילוסופיה של הרמב"ם
פילוסופיה יהודית ב'מורה נבוכים'.
"מורה הנבוכים", חיבורו הגדול של הרמב"ם, נחשב בעיני רבים ליצירה הפילוסופית היהודית הנשגבת ביותר. הרקע לחיבור זה הוא עליית קרנן של הפילוסופיות היוניות ובעקבותיהן הפילוסופיות המוסלמיות. בעקבות כך, לא היה מנוס מלהלביש גם את היהדות במלבוש פילוסופי, על מנת שלא תיפול בחשיבותה מיתר הביטויים התרבותיים. אכן, עיקר מאמציו של הרמב"ם ב"מורה הנבוכים" מוקדשים ל"תפירת" מעין בגד פילוסופי ליהדות, ו"בגד" זה ייבחן במהלך ההרצאות. אגב העיון בדברי הרמב"ם ב"מורה הנבוכים" יועלו אזכורים מן הנאמר על ידו ב"משנה תורה" וב"פרוש לפרק חלק", ומן הנאמר בחיבורי אריסטו, "פיזיקה" ו"מטאפיזיקה".
הקורס מיועד למאזינים שאינם נרתעים מאתגר אינטלקטואלי, אלא להפך, הוא גורם להם הנאה צרופה.
מרצה: ד"ר אריה דון - מרצה לפילוסופיה כללית ויהודית. מרצה בכיר במקומות רבים, ביניהם מכון אבשלום.

ימי שלישי, 10:30- 12:00, 10 מפגשים, מחיר: 620 ₪

המזון כתרופה
השפעת התזונה וצמחי המרפא על הגוף והנפש.
צמחי מרפא רבים משפיעים על מערכת העיכול, והמשפיע מכולם הוא המזון היומיומי שאנחנו אוכלים. בקורס נלמד על פעילות מערכת העיכול, על הצמחים המסייעים לשמור על תפקוד תקין של המערכת ועל הצמחים שנוכל להיעזר בהם כדי לטפל בהפרעות שונות של המערכת, כגון, עצירות, שלשול, מעי רגיש, עיכול איטי, דלקות של דרכי העיכול, שיפור פעילות הכבד וכיס המרה. נשים דגש על בחירת המזון, וכיצד נוכל להפוך אותו למזון רפואי. נלמד ממה מורכב המזון, כיצד משפיעים התבלינים על אנרגית המזון ואיך אפשר להתאים את המזון לעונות השנה, להתחזק ולפתח עמידות למחלות. נעסוק גם באלרגיות למזון וכיצד להימנע מהן.
מרצה: ד"ר מינה פארן, חוקרת ומרצה, נשיאת העמותה הישראלית לצמחי מרפא ; כותבת הספרים  "צמחי מרפא ברפואה המודרנית" ו"רפואת הצמחים".
ימי רביעי, 17:30 – 19:00, 14 מפגשים (מתוכם שני שיעורים מעשיים), מחיר: 960 ₪


סדנת כתיבה
במהלך הסדנה נחקור את יסודות הסיפור תוך התמקדות בעלילה, בדמויות ובמבנה. נבחן את העריכה והשכתוב העצמי בדרכים עיוניות ומעשיות. נלמד על כלים המאפשרים לכישרון המספר לבלוט ונגלה דרכי פעולה חדשות על מנת שהסיפור המועבר ממוחנו הקודח אל הדף הלבן יהיה מרתק ורהוט. המועמדים מתבקשים לשלוח סיפור קצר (שאורכו לא יעלה על שני עמודים) וקו"ח לדוא"ל: courses@wupj.org.il. רצוי שלסיפור יהיו התחלה אמצע וסוף ושתהיה בו דמות מרכזית או מספר מובהק.
ההרשמה לסדנה תיערך לאחר קריאת הסיפורים ומיונם.
 
מנחה: אסף אשרי. סופר, עורך ותסריטאי. מחבר קובץ הסיפורים 'משמאל למונה ליזה' והרומנים 'דיכאון אחרי לידה מחדש' ו'סימנטוב'. מרצה במחלקה לאומנויות  המסך בבצלאל ועורך סדרת המתח של הוצאת כנרת זמורה ביתן.

ימי ראשון  18:30 – 20:15, 12 מפגשים, מחיר: 1200 ש"ח. מס' המקומות מוגבל

 
ערבית מדוברת (למתחילים ולמתקדמים)
הקניית יסודות השפה הערבית המדוברת באווירה נעימה. הכרת יסודות הדקדוק; קריאת טקסטים; ניהול שיחה יומיומית בנושאים אקטואליים; הכרת המסורת, התרבות והמנהגים הערביים; לימוד משלים ושירים בערבית ומשמעותם התרבותית. הלומדים יידרשו לקנות ספר תרגול בתחילת השנה.

מרצה: אלי ניסן, עיתונאי בכיר בטלוויזיה הישראלית בערבית ומורה לערבית זה 30 שנה.

מס' מפגשים: 30, מחיר: 1,800 ₪. מספר מקומות מוגבל
 
מתחילים: ימי ראשון, 21:00-19:30 , מועד פתיחה: 3.11.13

מתקדמים: ימי רביעי, 21:00-19:30, מועד פתיחה: 6.11.13

 


לפרטים נוספים ולהזמנת כרטיסים: 02-6203456
*יתכנו שינויים בתאריכים ובחלוקת הנושאים למפגשים


מחיר עיר שם האולם שעה יום תאריך

 
תגובת גולשים (0 תגובות)  
הוסף תגובה   לכל התגובות

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע