סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
עניין
לוח האירועים 2020 יולי 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
262728293031
אירועי סוכות
 
אירועי סוכות 2019 בירושלים
 
 
 
תמונות היכן ומתי

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים

פסטיבל הכתב וצורותיו

פסטיבל הכתב לכל המשפחה, עם סיורים חווייתיים הכוללים פיענוח כתבי סתרים ושפות עתיקות, הדגמות והתנסויות בחריטה בכתב יתדות, יצירת כתב מצרי עתיק, מפגש עם סופר סת"ם ואטרקציות נוספות. בעקבות ההצלחה בשנה שעברה, ולכבוד שנת הלימודים שזה עתה נפתחה - המסורת ממשיכה! בחול המועד סוכות מוזיאון ארצות המקרא מזמין את ילדי וילדות ישראל והוריהם לפסטיבל שכולו כתב, אותיות ומילים, שיתקיים בגלריות ובחצר המוזיאון. 
 
בכניסה למוזיאון כל ילדה וילד יצוידו במחברת ייחודית, עמה יעברו בתחנות השונות בין דפי ההיסטוריה של הכתב. נצא יחד במסע להכרות עם כתב יתדות, כתב חרטומים מצרי, כתב עברי קדום ומקורות כתב נוספים של תרבויות ארצות המקרא.  
 
ניחשף לעבודתו של סופר סת"ם שידגים את תהליך הכתיבה עם נוצה על קלף ונתנסה בכתיבה זו; נשמע את הסיפור על אֶנמֶרכַּר מלך אוּרוּךּ ואיך המציא את כתב היתדות ונתנסה בחריטת כתב יתדות על פני חימר; ניכנס לנעליהם של חרטומי מצרים ונלמד איך לקרוא כתב הירוגליפי. 

בגן המוזיאון ובסוכה יסתתרו אותיות בין שבעת המינים, ויחשפו הפתעות לכל מי שימצא אותן! לילדי כיתה א' ולמנויים הכניסה חינם!


פסטיבל כתיבה מוזיאון המקרא
 
סיורים "בעקבות הכתב" ייצאו כל שעה עגולה בין השעות: 10:00, 11:00, 12:00 ,14:00, 15:00, 16:00. אורך הסיור כחצי שעה. 
  
פרטים נוספים
 
סוכות ברוח הרנסנס במוזיאון המדע

14-22 באוקטובר
 
מוזיאון המדע מזמין אתכם לסוכות ברוח הרנסנס. סוכת המוזיאון תעוצב בהשראת התערוכה 'השאלות של לאונרדו' ותציע רעיונות משוכללים לקישוט הסוכה ולצידה מגוון פעילויות התערוכה "השאלות של לאונרדו" עשרות מיצגים ומוצגים אינטראקטיביים ממגוון תחומים בהם עסק דה וינצ'י, ביניהם: סדנת התנסות – במשיכת קולמוס, הדגמה מדעית "התיאטרון של לאונרדו", סיורים מודרכים בתערוכה, סדנת בניה  - מתנה לכל משתתף "מכונה מעופפת", מיצב אמנותי קינטי 'הלהקה' שבנה גיא הדני, אמן ישראלי, המתחקה בעבודתו אחר תנועת מעוף הציפור בעקבות מחקריו של  דה וינצ'י.   
 
ילד עד גיל 5 חינם. ילד/מבוגר 60 ₪, כרטיס משפחתי (הורים וכל ילדיהם עד גיל 18/ סבא וסבתא וכל נכדיהם עד גיל 18) 220 ₪  הנחות למחזיקי כרטיס תושב 'ירושלמי', חיילים, כוחות הביטחון, נכים, גמלאים, מועדוני לקוחות
 
לפרטים נוספים: טל 02-654488 

פסטיבל שירה מטר על מטר

בחול המועד סוכות יתקיים זו הפעם ה-11 "מטר על מטר – פסטיבל ירושלים לשירה" מבית "מקום לשירה". "מטר על מטר" הוא פסטיבל מעודכן המעניק במה לספרי שירה שיצאו לאור בשנה שחלפה ובכך פורס פנורמה חיה של רוח התקופה. זהו פסטיבל רענן, מעז, המעוגן במשוררים הפועלים כיום.

לאור האטרקטיביות של משוררים קנונים מכאן ומהעולם, אשר אינם עמנו, המסורת של "מטר על מטר" להציב במרכז הבמה משורר, לרוב צעיר, שפועל כיום, איננה מובנת אליה. באופן הזה, "מטר על מטר" דומה לפסטיבל של אמנות במה המבוסס על ביצוע חי. זהו ביטוי לאמונה בכוחו של משורר בן זמננו להשפיע ובחשיבות של חשיפת שירה עכשווית לקהל רחב.

השנה ב"מטר על מטר" יופיעו 50 משוררים ומתרגמים, ושלושה הרכבים מוסיקליים בתשעה מופעים, בהם שלושה המוקדשים לספרים חדשים, מופע קריאת ספר מכריכה לכריכה (אהרון שבתאי), מופע שירה עברי-ערבי, מופע של קריאה והלחנה מקורית של שירים מספרים חדשים (אנטי שפע), כבוד אחרון ליוצרים ספרותיים גדולים שהלכו לעולם השנה ועוד.

הפסטיבל יתקיים במרחב קסום של שכונות טלביה, ממילא ומרכז העיר ירושלים  הכניסה חינם.
17-15.10.19 באולמות שונים בירושלים

פרטים נוספים

הפנינג סוכות במרכז מורשת בגין לכל המשפחה 

14-17 באוקטובר
 
מרכז מרשת בגין מזמין אתכם לסוכות עם סיורים תיאטרליים בעקבות מנהיגים - מלווה שחקנים העובר בימין משה ומשכנות שאננים בו יפגשו דמויות שונות שיחשפו בפנינו את סודות מנהיגותם של דוד בן גוריון ומנחם בגין, סיור תיאטרלי חוויתי ברובע היהודי -  מוטל יוביל אותנו בין סמטאות הרובע וישתף אותנו בחיים המורכבים בירושלים העתיקה של המאה ה-19 ועד לירושלים המאוחדת בישראל של ימינו. ביקור במוזיאון אורקולי - (יש לתאם מראש)המספר את סיפור חייו של בגין, הצגה חדשה ומרתקת לילדים ונוער 'במשקפים של מני' - נער המחליט לברר מדוע סבו התעקש ובחר את שמו. ביקור בבית פלוגות הכותל  - (יש לתאם מראש) מביא לראשונה את סיפורה של הפלוגה שכמעט ונשכח מהיסטוריית הישוב היהודי בישראל. בנוסף, במרכז תהיה עמדת יצירה לילדים 

מרכז מורשת בגין בירושלים ומוזיאון בית פלוגת הכותל ברובע היהודי. 
סיורים בימים ג- ה  בתאריכים 14-16.09 ט"ז-י"ח תשרי. הצגה 'במשקפים של מני' יום חמישי 17.10 בשעה 11:00. 
30 ₪ למשתתף לסיורים התיאטרליים, 10 ₪ להצגה. מחיר מוזל למשתתפים בפעילויות השונות; כניסה למרכז מורשת בגין 15 ₪, כניסה לבית פלוגות הכותל 10 ₪
 
גילאים: 8+
 
לפרטים נוספים: מרכז מורשת בגין02-5652011 ,רח' ש.א נכון 6 ירושלים

סוכות במגדל דוד

15.10 , 16.10 , 17.10 | 11:00 – 17:00

 
חגיגה מוזיקלית לילדים במוזיאון מגדל דוד, במהלך חול המועד סוכות. אתם מוזמנים להכיר עולם מסקרן של צלילים מן העבר ומן ההווה. התנסויות מוזיקליות חווייתיות ברחבי המצודה העתיקה, מפגשים, משימות, סדנאות ומשחקים. ובכל אחד מימי הפעילות - קונצרט חגיגי ומיוחד של תזמורת הרחוב הירושלמית. 
 
בחופש סוכות הקרוב, מוזיאון מגדל דוד מזמין את כולם לחצר המצודה, לחגיגה מוזיקלית עשירה ומלאת הפתעות.

בין השעות 11:00-16:00 הילדים ישתתפו בסדנאות יצירה של כלי נגינה, ולאחר מכן יוזמנו לנגן בהם כחלק מתזמורת ילדים. דוד נחמיה הכהן יספר על שירת הלוויים וכלי הנגינה עתיקים מימי בית המקדש. הוא יסביר על העוד, וינגן אתו משירי החג. במשחק 'חפש את המילים בשיר', המשתתפים יאזינו לשירי החג ויחפשו את המילים המסתתרות בשיר. ובשעת הסיפור עולה רגל יחגוג את שמחת בית השואבה מלווה בנגינת חליל חגיגית. 
 
לרשות המבקרים, תיבנה בחצר המצודה סוכה מקושטת ומאובזרת. הפעילות מתקיימת הודות לתמיכתם האדיבה של Martin and Susan Sanders Family Foundation Concerts. מספר הכרטיסים מוגבל – הזמינו כרטיסים מראש! הפעילות תבוטל במידה ומזג האוויר יהיה גשום.

פרטים נוספים:
15.10 , 16.10 , 17.10 | 11:00 – 17:00 (כניסה אחרונה ב-16:00) | 30 ₪ למשתתף | כרטיס משפחתי 120 ₪*
 
הפעילות מתאימה לגיל 5– 10 | הישיבה בקונצרט על בסיס מקום פנוי
*כרטיס משפחתי 2 מבוגרים + עד 4 ילדים. כל ילד נוסף 20 ₪ 
למידע נוסף ולרכישת כרטיסים:  2884*

מ×?×?ל-×?×?×?-א×?ר-×?מ×?×?×?א×?ן.jpg
באדיבות מוזיאון מגדל דוד

 
פסטיבל אבו גוש למוסיקה

הפסטיבל ה- 56 יתקיים בימים שישי-שני   18-21.10.19.   
 
במהלך הפסטיבל יתקיימו 10 קונצרטים בהשתתפות מקהלות, אנסמבלים קוליים ותזמורתיים בכנסייה בקרית יערים וששה קונצרטים קאמריים בקריפטה שבכנסייה הצלבנית.

בימים שבת 19.10ושני 21.10 (שמחת תורה) בין השעות 12:00-16:00 יתקיים הפסטיבל שבתוך הפסטיבל:  ארבע שעות מוסיקה בחמישה מוקדים מסביב לכנסייה בו זמנית.

פרטים נוספים


סוכות 2019 בפארק נאות קדומים

השמורה התנכ"ית נאות קדומים, היא המקום המושלם להתחבר לאווירת חג הסוכות. המבקרים בפארק ייהנו מפעילויות אשר יציגו את החג באור מיוחד עם דגש על ימים קדומים בהם נהגו לעלות לרגל לירושלים ובדרך, למכור ולקנות סחורה, לפגוש חברים ותיקים ולצבור חוויות חדשות. בנוסף, המבקרים ייחשפו לתערוכת הסוכות הגדולה בעולם, בה נמצאים למעלה מ-20 סוכות שונות מדפי המשנה ביניהן: סוכה על עץ, סוכה עגולה, סוכה על גבי סוכה, סוכה קטנה כמו מלונה, סוכה על סירה ועוד. כמו כן בפארק יתקיימו פינות יצירה מחומרים ממוחזרים, הצגות והופעות מקוריות. האירועים יתקיימו בתאריכים 15-17 באוקטובר בין השעות 09:00-17:00 וב-18 באוקטובר בין השעות 08:30-14:00 (כניסה אחרונה ב-11:30). מחיר לגילאי 3 ומעלה - 45 שקלים.ישי ריבו (משמאל) ואלדד ציטרין, צילום: שלומי פינטו

סוף סוכות 2019 בבית אבי חי

חותמים את סוכות בחגיגה לילית של חילופי העונות בטבע, בגוף, בנפש וברוח. מופע פותח: מעגל שירה מקודשת עם להקת אורות.

הקפות ביער בטקס להורדת גשמים בהשתתפות הקהל עם רות חוף.
סדנה מדיטטיבית מוזיקלית לשנה החדשה בהנחיית הדס בלאס.

סדנת פרידה מתשע״ט עם גיא בירן, קריאה פסיכואנליטית בכוונות האר״י להושענא רבה עם יהודה יפרח, התנסות בכתיבה וביצוע דרמטי של פיוטי גשם עם נתנאלה תירוש ויונתן בלומנפלד (התיאוטרון).

מופע חותם: ישי ריבו ואלעד ציטרין.
19 באוקטובר בשעה 21:00 בית אבי חי ירושלים.

פרטים נוספיםמחיר עיר שם האולם שעה יום תאריך

 
תגובת גולשים (0 תגובות)  
הוסף תגובה   לכל התגובות

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע