סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
עניין
לוח האירועים 2019 ספטמבר 
א ב ג ד ה ו ש
1011121314
15161718192021
22232425262728
2930
עניין
 
שבוע החלל 2019 - יום חמישי
 
 
 
תמונות היכן ומתי

יום חמישי, 31.1

תל אביב
כנס רמון לחינוך וחלל ה-8
15:00 - 19:00
כנס רמון לחינוך וחלל יתקיים זו השנה השמינית ויתמקד הפעם בנשים בחלל. מטרת הכנס לחשוף אנשי חינוך העוסקים בקידום החינוך המדעי והטכנולוגי ולימודי כדור הארץ והיקום לחידושים ולפעולות המתקיימות ברחבי הארץ והעולם בנושא חלל וחינוך. 
כמדי שנה הכנס מתקיים במסגרת אירועי שבוע החלל הישראלי והשנה יציגו צוותי פיתוח תוכן נבחרים תערוכת סדנאות פעילות חווייתית, עם מגוון שיטות הוראה בנושאים הקשורים ללימודי החלל. מטרת התערוכה לשתף אנשי חינוך בחידושים ורעיונות מקוריים להצגת נושאים מתחום החלל באופן נגיש, מרתק ומהנה. 
למי הכנס נועד: אנשי חינוך העוסקים בתחום החלל ובתחומים משיקים, אנשי מקצוע מתחום החלל, ובאופן כללי מי שהחלל מלהיב ומעסיק אותו ומחפש להעשיר את הידע והכלים העומדים לרשותו כדי לחלוק את ההתלהבות הזו עם אחרים. 
לוחות זמנים: 15:00-16:00 התכנסות וכיבוד, מתחמי פעילות, 16:00-16:15 ברכות ופתיחת הכנס, 16:15-17:15  הרצאות מרכזיות: עד גיל 21 תגיעי לירח- ד"ר דגנית פייקובסקי, מומחית לחלל ואסטרטגיה, התוכנית ללימודי ביטחון, אוניברסיטת תל אביב, הסיפור שלי עם נאס"א- נועה יחזקאל,חוקרת בתחום AI, אוניברסיטת בר אילן, רפואה ונשים בחלל- ד"ר סמית ג'ונסטון , ראש תחום רפואת אסטרונאוטים, נאס"א. 17:15-18:15 מתחמי פעילות חינוכית חווייתית, 18:15-18:45 האסטרונאוטית ד"ר סנדרה מגנוס, 18:45-19:00 תודות וסיכום.

נתניה
בדרך לירח: פלנתניה
15:30 - 21:30
מגוון פעילויות מרתקות ומופע כוכבים בפלנטריום "אדם על הירח" לילדים, נוער ומבוגרים בפלנתניה.
בתוכנית: סדנת "פיתוחי חלל" המשלבת אופטיקה ורובוטיקה בחלל, מופע מדעי - החלל בחיי היום-יום על המוצרים בחיינו שנועדו במקור לאסטרונאוטים, בית ספר לאסטרונאוטים - בואו לקחת חלק במכינה המיוחדת שלנו לאסטרונואוטים - תחוו ותלמדו על תהליך האימונים, על מה שמתרחש בחלל וההתמודדויות בדרך למשימת הטיסה והנחיתה על הירח, מופע כוכבים בפלנטריום: "אדם על הירח", תצפית טלסקופים תתקיים בכפוף למזג האוויר, עמדות וסדנאות של בתי ספר, המצאות ופיתוחים שנוצרו על ידי תלמידים ממגמות טכנולוגיות. 

רחובות
פסטיבל החלל: מתנ"ס קרית משה
16:00 - 21:00
החלל הוא אינסופי אבל זה מעולם לא מנע מאיתנו לנסות לחוות ולחקור אותו. חברת "ינוקא" ומתנ"ס קרית משה, בשיתוף עירית רחובות וסוכנות החלל הישראלית, מזמינים אתכם לפסטיבל עשיר ומהנה בתחום החלל. הקהל ייהנה מפעילויות מגוונות לכל הגילאים- פלנטריום, תיבות בריחה, מציאות מדומה, סדנאות יצירה, שעת סיפור, מיצגי ענק ועוד המון הפתעות.  
בתוכנית: ברחבי המתנ"ס - מדי חצי שעה יפתחו שלוש סדנאות יצירה שונות ושתי משימות של תיבת בריחה איכותית, מותאמות למגוון הגילאים, פלנטריום ענק שיוקם במיוחד - הדמיית חלל אחת לחצי שעה, באודיטוריום המרכזי- מדי שעה עגולה יתקיים המופע המדעי מבית ינוקא "משתוללים בחלל". הילדים ישתתפו ב"אתגר החלל הגדול" נושא פרסים ובבניית דגם של חללית ענקית בתלת מימד, מיצג ענק חוויתי ורב חושי, המשחזר את הנחיתה ההיסטורית על הירח בחוויה רב חושית, בחללים הפתוחים - טיול לירח באמצעות מציאות מדומה, פעילות יצירת מכתשים על הירח, מתקן ג'אירו להמחשת חוויית חוסר המשקל בחלל.  
*תצפית השמיים תתקיים בתנאי מזג אוויר הולמים. יתר הפעילויות יתקיימו ללא קשר.
 
חיפה
אתגר בחלל: מדעטק
16:00 - 21:00
מסע חווייתי במדעטק עם מיטב המורים והמדריכים בשיתוף סוכנות החלל הישראלית.  
בתוכנית: בואו ללמוד על המצאות שיועדו לטיסות חלל אך משמשות אותנו ביומיום כגון קסדה לאופניים, מזרנים אורטופדיים ועוד, מגוון סדנאות: בניית מבנה מגורים שיבנה על  הירח בעקבות תוכנית של נאסא, בניית ספקטרוסקופ ולמידה על מבנה הכוכבים מהאור המגיע מהם, ומבוכים בין כוכבי הלכת, פלנטריום: מסע במערכת השמש והלאה ממנה, קווסט אתגר בחלל: משחק בלשי מאתגר בו יש לגלות מהו העצם המיסתורי שנראה בשמי ישראל, מופע חלל: הדגמות המציגות כיצד  דלק  רקטי בוער, טיל מיוחד הטס בחדר וכיצד נדחף, ומדוע מים לא נשפכים מכוס הפוכה ואיך זה קשור ללוויינים, ביקור אסטרונאוט והרצאות מרתקות על המשימה הישראלית לירח של SpaceIL, חמישים שנה לתכנית אפולו, דוכנים של נציגי תעשיית החלל הישראלית, מבט אל השמיים :תערוכת אסטרונומיה על מופעי ירח, עונות השנה, מה יש על כוכבי הלכת ועוד.
*תצפית השמיים תתקיים בתנאי מזג אוויר הולמים. יתר הפעילויות יתקיימו ללא קשר.

באר שבע
מסע מטורף לחלל: פארק קרסו למדע
16:00 - 22:00
הצצה לעולמות רחוקים בשמי הלילה באמצעות תצפיות שמיים, סדנאות ועוד.  
בתוכנית: פלנטריום, תצפיות טלסקופים והדרכות שמיים, מופע מדעי - מסע בעקבות האור: הסבר על מקורות אור מגוונים, בואו להכיר מקרוב את התמודדות צוות אפולו 13 עם התקלות במהלך המשימה לירח, רכבי ירח - סדנת בניית רכבי ירח בעקבות פעילות SPACEIL, מעליות חלל - סדנא שתסביר על טכנולוגיות החלל העתידיות, איך מודדים טמפרטורה בחלל- סדנא שתסביר על המצאת שיטות חדשות למדידת טמפרטורה שנכנסו לחיי היום יום בעקבות הצורך למדוד טמפרטורה בחלל, הדפסה תלת ממדית - שימוש במדפסות תלת ממד בתחנת חלל, סדנת שביטים: ממה הם מורכבים?, כולנו אבק כוכבים - סדנא שתדבר על חקר כוכבים, היווצרותם והרכבם, רצים לחלל - חידון בנושא כוכבי הלכת במערכת השמש שלנו- הפעילות תתבצע בסגנון של מרוץ.
*תצפית השמיים תתקיים בתנאי מזג אוויר הולמים. יתר הפעילויות יתקיימו ללא קשר. 

כרמיאל
חלליות או לא להיות: מכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
16:30 - 20:30
חלל, הגבול האחרון… והדרכים השונות לחצות את הגבול הזה.  
צוות המרכז לנוער שוחר מדע במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, בשיתוף סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, מזמין אתכם לערב חללי לילדים ולכל המשפחה, הכולל מגוון סדנאות, מופעים ופעילויות אטרקטיביות. 
בתוכנית: בשעה 17:30 ובשעה 19:00 באודיטוריום המרכזי- ד"ר מולקולה, הצגת המדען המשוגע שמשגר טילים לחלל, מיצג חוויתי רב-חושי המשחזר את הנחיתה ההיסטורית על הירח, נמלטים ממאדים – מפות בריחה מהחלל, מלחמת הכוכבים – מבוך לייזרים עתידני, מסע לשביל החלב – חדר משימות אינטראקטיביות נושא פרסים, גליל-1 – תצוגת לוויין הנוער הראשון בגליל, בנייה ושיגור טילים, תצפית כוכבים בפלנטריום אור-קולי, שעת סיפור – סיפורים מהירח, תערוכת "המסע מכדור הארץ אל הירח", במתחם האירוע יסתובבו בובות חייזרים ענקיות.
*תצפית השמיים תתקיים בתנאי מזג אוויר הולמים. יתר הפעילויות יתקיימו ללא קשר. 

גבעתיים
מביטים למעלה: מצפה גבעתיים
19:30 - 22:00
מצפה הכוכבים בגבעתיים בשיתוף עם סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והאגודה הישראלית לאסטרונומיה, מזמינים אתכם לתצפית טלסקופים בשמי הלילה, כולל הרצאה של ד"ר דיאנה לאופר, המנהלת המדעית של מצפה הכוכבים גבעתיים, על התגליות המפתיעות בחקר החלל בשנת 2018. 
במקרה של גשם תתקיים הרצאה בלבד ופעילות מצומצמת במבנה. 


הכניסה ללא תשלום
מחיר עיר שם האולם שעה יום תאריך

 
תגובת גולשים (0 תגובות)  
הוסף תגובה   לכל התגובות

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע