אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
עניין
לוח האירועים 2018 פברואר 
א ב ג ד ה ו ש
    
10
11121314151617
18192021222324
25262728
מדיטק
 
תרבות ודעת במדיטק
 
 
 
תמונות היכן ומתי

מדע ותזונה ומה שביניהם
סדרת הרצאות בשיתוף מכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע. מרצה: ד"ר ניב זמורה, מכון ויצמן למדע

מה הקשר בין תזונה לטריליוני החיידקים החיים בתוכנו? וכיצד הקשר הזה משפיע על בריאותינו? מהן הסכנות הטמונות במזון מעובד וכיצד מזהים אותן?  מדוע אנו מעדיפים סוגי מזון מסוימים על פני אחרים?  למה לעוגת שוקולד יש ריח כל כך טוב? בואו למצוא את התשובות לכל השאלות האלה בסדרת ההרצאות בנושא מדע ותזונה. המרצים של מכון ויצמן למדע ומכון דוידסון יפגשו אתכם להרצאות מרתקות בהן תוכלו להקשיב, לשאול שאלות ולהביע דעה.
במפגש הקרוב: המיקרוביום האנושי בבריאות ובחולי
במערכת העיכול שוכנים מיליארדי מיקרואורגניזמים, רובים חיידקים, המצויים ביחסי גומלין עם המאכסן ולרוב פועלים אתו בשיתוף פעולה. הרכב החיידקים תלוי בגורמים מרובים, כגון המטען הגנטי שלנו, השפעות מקומיות במערכת העיכול וגורמים סביבתיים, כגון תזונה. מחקרים רבים מעידים, כי הפרעה בוויסות הנובעת מגורמים גנטיים או סביבתיים, עלולה להתבטא במחלות ובסיכונים בריאותיים, כגון דלקות כרוניות, השמנה ואפילו לסוגי סרטנים שונים. הבנת יחסי הגומלין בין המאכסן לחיידקי המעיים שלו פותחת צוהר לטיפולים חדשניים המכוונים כנגד מחלות אלה. בהרצאה ננסה להבין כיצד חיידקי מערכת העיכול משפיעים על תגובתנו למזונות שונים? איך ניתן לשפר את תגובתנו למזונות שאנו צורכים? ועוד
יום חמישי, 8.2.18, 20:00, מדיטק חולון – תיאטרון הקופסא, מחיר כרטיס: 65 ₪     


פירנצה וסיפורה של משפחת מדיצ'י
מרצה: ד"ר אפי זיו
סדרת מפגשים מרתקת אודות סיפורה של משפחת מדיצ'י, שלאחרונה הפכה גם לסדרת טלוויזיה מרתקת והוא סיפורה של העיר פירנצה. באמצעות קורות המשפחה נטייל בפירנצה, בירת אמנות הרנסנס. המשפחה יזמה מפעלי בנייה, הזמינה יצירות אמנות, הייתה פטרונית של אמנים רבים והשקיעה את הונה בעיר. נספר על בני המשפחה, קורותיהם, פועלם הציבורי והאמנותי ולא נפסח גם על פיסות רכילות המציגות את גדולי המשפחה באור אנושי יותר.
הווילות והארמונות של בני המשפחה פלאצו פיטי, המוזיאון החשוב בפירנצה הוא אחד מארמונות המשפחה. נסייר בפאלאצו ובגני בובולי בטוסקנה ונבקר בבתים נוספים של משפחת מדיצ'י.
יום ראשון, 11.2.18, 18:30, מדיטק חולון – אולם התיאטרון, מחיר כרטיס: 65 ₪     


מועדון הסרט הטוב במבט חודר במיוחד
מרצה: רחל אסתרקין

עונה נוספת לסדרה המוצלחת, ובה מפגשי בוקר עשירים של חוויה מהנה ומרחיבת אופקים, נבדוק מה המיוחד בסרטים, מה הם מלמדים אותנו על התרבות בה נוצרו, מה הופך אותם לאוניברסאליים וכמו תמיד מהו סוד הקסם הקולנועי. בכל מפגש הרצאה המלווה בקטעי סרטים, הפסקת קפה וצפייה בסרט איכות באורך מלא.
הסוד שמעבר למילים  / איזבל קויסייט / ספרד 2005 הפלישה האסורה אל גבולות הגוף הנשי במאה העשרים
יום שלישי, 13.2.18, 9:30, מדיטק חולון – אולם התיאטרון, מחיר כרטיס: 65 ₪     


האסלאם - מניין ולאן?
מרצה: מרצה: ד"ר עודד ציון

דת האסלאם מונה כמיליארד וחצי מאמינים, אשר השפעתם על המתרחש בעולם היא משמעותית ביותר. סדרה זו באה להציג את עולם האסלאם סביבנו מתוך מבט היסטורי ורעיוני. ננתח את התהליכים והעקרונות המרכזיים של דת האסלאם תוך מבט אל הפוליטיקה, האמונה ומצוות, הגות ומחשבה, פילוגים, היחס ליהודים, וכמובן סוגיית דת ומדינה בעידן המודרני ותפישות האסלאם הקנאי של ימינו.
הקוראן, ירושלים והיהודים – על הספר ועיקריו, מקומם של היהודים בקוראן וכיצד הפכה ירושלים למקודשת באסלאם.
יום שלישי, 13.2.18, 17:00 / 19:00, מדיטק חולון – תיאטרון הקופסא, מחיר כרטיס להרצאה: 65 ₪   


מסביב לעולם ב-8 מפגשים
מרצה: תמר סופר

לכל מדינה יש את הסיפור שלה, את התרבות שלה ואת האמנות שלה. מה עושה אמנות ייחודית לארץ או ללאום? האם זו ההיסטוריה, הגיאוגרפיה, או האנשים עצמם? הסדרה תנסה לבדוק 8 מקומות שונים בעולם, האם בעידן של גלובליזציה ואינטרנט יש כזה דבר כאמנות מקומית.
במפגש הקרוב Korean Eye: אמנות קוריאנית עכשווית דרום קוריאה, מדינה מרתקת בעלת תרבות עתיקה אך מעט נחבאת אל הכלים. רבים מהאמנים העכשוויים יצאו מקוריאה. איך המסורת התרבותית והדתית באה לידי ביטוי ביצירות? ועוד.
יום רביעי, 14.2.18, 18:30, מדיטק חולון – תיאטרון הקופסא, מחיר כרטיס: 65 ₪   


מסך לאופרה - קול ורגש במפגש בין בימת האופרה לבין מסך הקולנוע
מרצה: מרצה: ניצה יולביץ

מסע מרגש לנפש האדם בדרמות אנושיות חזקות. נעסוק במאפיינים ובהיבטים החשובים של האופרה, ונציג את עולמן הרגשי והמיוחד של דמויותיה. קטעים מהאופרות, בהפקות קולנועיות מרהיבות, יוקרנו על המסך בתרגום לאנגלית. חלק מהאופרות,תוצגנה בעונת 2018-2017 בתל אביב.
במפגש הקרוב תוצג האופרה דון קרלו / ורדי - האב, הבן, והאישה שביניהם
מאבק אישי בין מלך ספרד לבין בנו על אהבתה של אליזבת שנישאה לאב במקום לבן, ומאבק בין דת למדינה בספרד שתחת שלטון האינקוויזיציה. דרמה אנושית מטלטלת שמכילה אנסמבלים ותמונות מקהלה המרשימות שיש.
יום שני, 19.2.18, 16:00 / 18:30, מדיטק חולון – תיאטרון הקופסא, מחיר כרטיס: 65 ₪   


סיפורו של יוצר
מנחה:
פרופ' נסים קלדרון
סדרת מפגשים עם אמנים מתחומים שונים בהם יציג האמן את עולמו, את דרך עבודתו, ואת המיוחד בעיניו באמנותו. בנוסף יציג האמן את עיקרי הביוגרפיה שלו, ואת הדרך שהוא עשה אל הבחירה במעשה האמנות שלו: השפעות שקלט, חלומות שקיבלו צורה, נטיות לב שהפכו לבחירה אסתטית, לבסוף נבקש מן האמן לתאר את עבודותיו מן הזמן האחרון, ואת התכניות שלו לעתיד.
איפה נפגשים הצייר ומנהל המוזיאון? אורח: יניב שפירא, אוצר, מנהל המוזיאון לאמנות בעין חרוד.
יום רביעי,  21.2.18, 11:00, מדיטק חולון - תיאטרון הקופסא, מחיר כרטיס: 70 ₪   


כל מה שהיה ביניהם
מרצה: ד"ר רוחמה אלבג

סדרת מפגשים מרתקת העוסקת בסיפורי האהבה של זוכה פרס נובל, הסופר ש"י עגנון, אשר מעמידים במבחן את שלל היחסים שבינו  לבינה. בין קרבה לריחוק, משיכה ודחיה, תסכול ושמחה, כאשר מרביתם נחתמים "על כפות המנעול", בנקודת סיום בלתי-ממומשת, כשם הקובץ, בו כונסו מרבית סיפורי האהבה שלו. במפגשים נתוודע למבחר ייחודי במינו של סיפורי אהבה על רקע חיי היהודים בעיירה המסורתית, בברלין בתל אביב ובירושלים. כל ההרצאות בליווי מצגת צילומים, ציורים וסרטונים.
במפגש הקרוב סיפור פשוט – לבו היה חלל בקרבו תולדות נישואין, זה היה שמו המוקדם של הרומן המתאר את אהבתו האבודה של הירשל לבלומה, על השיגעון וההחלמה, על הכאב והפתרון. אחד מסיפוריו הנודעים והמוכרים ביותר של זוכה פרס הנובל.
יום ראשון, 25.2.18, 10:00, מדיטק חולון – תיאטרון הקופסא, 
מחיר כרטיס: 70 ₪  


הסיפור של הספירות
מרצה: דב אלבוים
בסדרת המפגשים נערוך הכרות פשוטה אך מעמיקה לספרות הזוהר והסוד מן הזווית של עשר הספירות והמשמעויות השונות שלהן. נצעד במורד הספירות, דרך הכתר החוכמה והבינה, נתרכז בלב התפארת, ומשם נרד ליסוד ואל סוד המלכות. ננסה להבין את דרך העלייה ודרך הירידה, "רצוא ושוב", ואת עומק הדינאמיות היצירתית הבאה לידי ביטוי בספרות הקבלה והסוד היהודית. המפגשים מיועדים לחסרי רקע בתחום הקבלה המעוניינים לפתוח את לבם והבנתם לתפיסת עולם שונה ורחבה מאוד שהתפתחה בתרבות היהודית לדורותיה.
תפארת – היושר שלאחר האמת. ספירת הלב והאיזון. האם אפשר להיות בתנועה תמידית?
יום שני, 26.2.18, 18:30, מדיטק חולון – אולם התיאטרון, מחיר כרטיס: 70 ₪   


מאחורי הקלעים של הפשיעה בישראל
מרצה: גיא פלג

כתב ופרשן לעניני משפט. בהרצאה יחשוף פלג סיפוריים ייחודיים המבטאים את הקשר הייחודי שלו עם ראשי ארגוני הפשע בישראל, איך מצא עצמו כמי שהודיע לאהובה אלפרון על רצח בעלה, איך שמע את זקן בוכה בשירותים וחושפת את כעסה הרב על אולמרט, איך עדכן את החוקרים באשר לזהותו של ראש ארגון פשע שנרצח, על החברות הקרובה עם עורך הדין יורם חכם שנרצח, על הראיון האחרון עם פרנסואה אבוטבול יומיים לפני שנרצח ועוד ועוד.
יום שלישי, 27.2.18, 18:00, מדיטק חולון – תיאטרון הקופסא, מחיר כרטיס: 65 ₪  


להזמנת כרטיסים: 03-5021552 או באתר המדיטק
מחיר עיר שם האולם שעה יום תאריך
<65חולוןמדיטק חולון16:00ב19.02.18
<65חולוןמדיטק חולון18:30ב19.02.18
<70חולוןמדיטק חולון11:00ד21.02.18
<70חולוןמדיטק חולון10:00א25.02.18
<70חולוןמדיטק חולון18:30ב26.02.18
<65חולוןמדיטק חולון18:00ג27.02.18
<חולוןמדיטק חולון19:30ב26.03.18
<חולוןמדיטק חולון19:30ב14.05.18

 
קישורים
תגובת גולשים (0 תגובות)  
הוסף תגובה   לכל התגובות

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע