סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
עניין
לוח האירועים 2018 ספטמבר 
א ב ג ד ה ו ש
      
101112131415
16171819202122
23242526272829
30
מדיטק
 
תרבות ודעת במדיטק
 
 
 
תמונות היכן ומתי

מועדון הסרט הטוב במבט חודר במיוחד
מרצה: רחל אסתרקין
עונה נוספת לסדרה המוצלחת, ובה מפגשי בוקר עשירים של חוויה מהנה ומרחיבת אופקים, נבדוק מה המיוחד בסרטים, מה הם מלמדים אותנו על התרבות בה נוצרו, מה הופך אותם לאוניברסאליים וכמו תמיד מהו סוד הקסם הקולנועי. ההרצאה המלווה בקטעי סרטים, הפסקת קפה וצפייה בסרט איכות באורך מלא
ילדות פרא / דניס גמזה ארגובן / טורקיה 2015 - נערות בטורקיה נקרעות בין דת לקידמה
שלישי, 1.5.18, 09:30, מדיטק חולון - אולם התיאטרון, מחיר כרטיס: 65 ₪   
 

סופה של השושלת ומורשתה הגדולה
מרצה: ד"ר אפי זיו
מאה השנים האחרונות של המשפחה עמדו בסימן שקיעה ודעיכה. נסקור את פעילות הדוכסים האחרונים ונכיר לאחרון בהם תודה על מורשתו המפוארת לעיר פירנצה ולעולם כולו
פירנצה וסיפורה של משפחת מדיצ'י, סדרת מפגשים מרתקת אודות סיפורה של משפחת מדיצ'י, שלאחרונה הפכה גם לסדרת טלוויזיה מרתקת והוא סיפורה של העיר פירנצה. באמצעות קורות המשפחה נטייל בפירנצה, בירת אמנות הרנסנס. המשפחה יזמה מפעלי בנייה, הזמינה יצירות אמנות, הייתה פטרונית של אמנים רבים והשקיעה את הונה בעיר. נספר על בני המשפחה, קורותיהם, פועלם הציבורי והאמנותי ולא נפסח גם על פיסות רכילות המציגות את גדולי המשפחה באור אנושי יותר.
ראשון, 6.5.18, 18:30, מדיטק חולון - אולם התיאטרון, מחיר כרטיס: 65 ₪   
 
 
האסלאם - מניין ולאן?
מרצה: ד"ר עודד ציון
דת האסלאם מונה כמיליארד וחצי מאמינים, אשר השפעתם על המתרחש בעולם היא משמעותית ביותר. סדרה זו באה להציג את עולם האסלאם סביבנו מתוך מבט היסטורי ורעיוני. ננתח את התהליכים והעקרונות המרכזיים של דת האסלאם תוך מבט אל הפוליטיקה, האמונה ומצוות, הגות ומחשבה, פילוגים, היחס ליהודים, וכמובן סוגיית דת ומדינה בעידן המודרני ותפישות האסלאם הקנאי של ימינו.
האסלאם הקנאי הסוני - עולמם הרעיוני של הארגונים הסלפיים הסונים: האחים המוסלמים, החמאס ודאע"ש
שלישי, 8.5.18, 17:00 ו-19:00, מדיטק חולון - תיאטרון הקופסא, מחיר כרטיס: 65 ₪  


חקר המוח במאה ה-21
מרצה: פרופ' עידן שגב
הסדרה תציג באופן נגיש ואינטראקטיבי, את ההתרגשות במחקר המוח בעשור השני של המאה ה - 21. שיטות חדשות, ננוטכנולוגיות, גנטיות, חשמליות ואופטיות, פותחות צוהר חדש להבנת מוחנו, הבריא והחולה, ומאפשרות לטפל בשאלות קלאסיות כמו: יצירתיות, רצון חפשי ומודעות. בדרך חדשה ומאירת עיניים. בהרצאה GPS במוח (ייצוג מקום ומרחב): פרס נובל 2014
נסקור 3 חוקרים שמצאו שני אזורים במוח האחראים לזיהוי מקומנו במרחב. נתאר את השיטות שהובילו לפריצת הדרך המשמעותית הזו, ואת עיקר הממצאים שהובילו לפרס, נדון גם בהשלכות המחקר על בעיות מוחיות הקשורות להתמצאות במרחב. נוסיף תוצאות מרתקות מהשנה האחרונה, ונברר כיצד הבנת מערכת ה GPS שבמוחנו עוזרת לנו להבין תהליכי זיכרון ולמידה במוח.   
רביעי, 9.5.18, 18:30, מדיטק חולון - אולם התיאטרון, מחיר כרטיס: 65 ₪  
 

מופע ספרות בסדרה "תן למילים לעשות בך"
אהבתי כל כך  - על משכבם בלילות , מתי תבואי אלי.
שני ספרים, שני מסעות במופע ליהודית רותם
בנין תלפיות סגור ופתוח לאמונה תקווה וגאולה. כי ללב חוקים וצרכים משלו. ספר אחד "על משכבם בלילות", בנימין נטש את משפחתו ואת עולמו כדי לחיות חיים חדשים ולממש את אהבתו לאליה; ספר שני "מתי תבוא אלי" עמנואל ושולמית זוג ארצי מירושלים יוצאים למסע חייהם בברלין. עמנואל נשבר ופורש, שולמית מלווה באמה מגלה עולם חדש ומסעיר.
בהשתתפותיהודית רותם, יהודית קציר, ריימונד אמסלם, ערן צור, יהלי סובול, דניאל סלומון, קרני
פוסטל, יעל קראוס, מרים זוהר. ניהול מוזיקלי: ערן צור
שישי, 11.5.18, 12:00, מדיטק חולון - אולם התיאטרון, מחיר כרטיס: 92 ₪  
 

הסיפור של הספירות
מרצה: דב אלבוים
בסדרת המפגשים נערוך הכרות פשוטה אך מעמיקה לספרות הזוהר והסוד מן הזווית של עשר הספירות והמשמעויות השונות שלהן. נצעד במורד הספירות, דרך הכתר החוכמה והבינה, נתרכז בלב התפארת, ומשם נרד ליסוד ואל סוד המלכות. ננסה להבין את דרך העלייה ודרך הירידה, "רצוא ושוב", ואת עומק הדינאמיות היצירתית הבאה לידי ביטוי בספרות הקבלה והסוד היהודית. המפגשים מיועדים לחסרי רקע בתחום הקבלה המעוניינים לפתוח את לבם והבנתם לתפיסת עולם שונה ורחבה מאוד שהתפתחה בתרבות היהודית לדורותיה.
יסוד - על חלומות פתרונות והגשמה עצמית איך מתרגמים מחשבה למעשה? איך מעניקים בלי לקחת ונותנים כדי להתמלא?
שני, 14.5.18, 18:30, מדיטק חולון - אולם התיאטרון, מחיר כרטיס: 70 ₪   
 

סדרת קונצרטים "ימי שני מוזיקליים"
רביעיית מיתרים הפילהרמונית ע"ש ריכטר

רביעיית המיתרים של התזמורת הפילהרמונית ע"ש ריכטר נוסדה בשנת 2006 בתמיכתה האדיבה של משפחת קובי ויהודית ריכטר. חברי הרביעייה נבחרו ע"י המנהל המוזיקלי של התזמורת זובין מהטה. ההרכב רכש מוניטין בינלאומי בזכות השתתפות בפסטיבלים כמו ספולטו באיטליה, וורביה בשוויץ והופעות רבות על הבימות בארץ ובעולם. בקונצרט זה לרביעיית ריכטר מצטרפת הפסנתרנית בוז'נה שכטמן המופיעה בארץ ובחו"ל, מנחת הרצאות על מוזיקה ומובילת סדרות קונצרטים.
בתכנית: ל.ו. בטהובן - רביעיית מיתרים בפה מז'ור אופ. 18 מס' 1, ס. פרנק - חמישיית פסנתר בפה מינור אופ. 34משתתפים: יבגניה פיקובסקי - כינור ראשון, אסף מעוז - כינור שני, דמיטרי רטוש - ויולה, פליקס נמירובסקי - צ'לו, בוז'נה שכטמן - פסנתר
שני, 14.5.18, 21:00-22:30


קרימינולוגיה וחקירת הפשע - העולם שמעבר לחוק
מרצה: גילי בר דוד
התנהגות אלימה כלפי נשים הפכה לתופעה רווחת בארץ בשנים האחרונות, עוד ועוד נשים נחשפות לעולם האלימות על גווניה השונים. כיצד מנסים לשקם עבריינים ששילמו את חובם לחברה, וכיצד מטפלים באסירים משוחררים? על סמים והתמכרויות, כיצד משפיעים חומרים ממכרים על האדם, ואיזה סוגי סמים יש בארץ ובעולם.
המפגש הקרוב ישפוך אור על משפחות האסירים הטיפול בנשות האסירים וילדיהם, כיצד המדינה
מטפלת כיום בנשות האסירים, במתן טיפול ושיקום בקהילה.
שלישי, 22.5.18, 18:00, מדיטק חולון - תיאטרון הקופסא, מחיר כרטיס: 65 ₪  
 

חקר המוח במאה ה-21 
מרצה: פרופ' עידן שגב
הסדרה תציג באופן נגיש ואינטראקטיבי, את ההתרגשות במחקר המוח בעשור השני של המאה ה - 21. שיטות חדשות, ננוטכנולוגיות, גנטיות, חשמליות ואופטיות, פותחות צוהר חדש להבנת מוחנו, הבריא והחולה, ומאפשרות לטפל בשאלות קלאסיות כמו: יצירתיות, רצון חפשי ומודעות. בדרך חדשה ומאירת עיניים. ההרצאה מוח, מודעות ורצון חופשי?תעסוק בשאלה מהי מודעות? והאם יש לנו (כמערכת פיזיקלית) ״רצון חפשי״? הן מהשאלות המרתקות ביותר בחקר המוח. שיטות חדשות בחקר המוח מאפשרות גישה טרייה לשאלות הקלאסיות הללו, והן מספקות תשובות מרתקות ובלתי צפויות. נדון בתשובות הללו ונבחן מה השלכותיהן על ההיבטים האתיים בפרט ועל ״המצב האנושי״ בכלל. 
רביעי, 23.5.18, 18:30, מדיטק חולון - אולם התיאטרון, מחיר כרטיס: 65 ₪  
 

מסך לאופרה - קול ורגש במפגש בין בימת האופרה לבין מסך הקולנוע
מרצה: מרצה: ניצה יולביץ
מסע מרגש לנפש האדם בדרמות אנושיות חזקות. נעסוק במאפיינים ובהיבטים החשובים של האופרה, ונציג את עולמן הרגשי והמיוחד של דמויותיה. קטעים מהאופרות, בהפקות קולנועיות מרהיבות, יוקרנו על המסך בתרגום לאנגלית. חלק מהאופרות,תוצגנה בעונת 2018-2017 בתל אביב.
במפגש הקרוב תוצג האופרה כרמן / ביזה – "אולי מחר אולי לעולם לא"  - גיבורה מסוג חדש: חושנית, פרובוקטיבית, עבריינית מוצהרת, בוחרת בעצמה את מאהביה. גיבורה שמתרגמת את רגשותיה הלוהטים לשליטה בגברים, גיבורה שלא מוכנה להתפשר על הערך החשוב לה מכל – החופש.
שני, 28.5.18, 16:00 ו-18:30, מדיטק חולון - תיאטרון הקופסא, מחיר כרטיס: 65 ₪   
 


להזמנת כרטיסים: 03-5021552 או באתר המדיטק
מחיר עיר שם האולם שעה יום תאריך

 
קישורים
תגובת גולשים (0 תגובות)  
הוסף תגובה   לכל התגובות

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע