תרבות ראשי עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
לוח האירועים 2019 אוקטובר 
א ב ג ד ה ו ש
  
101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
דרמה
 
Downton Abbey אחוזת דאונטון
 
 
בימוי: מייקל אנגלר
משחק: יו בונוויל, לורה קרמייקל, ג`ים קרטר, אימלדה סטאונטון, מישל דוקרי , ברנדן קויל, פיליס לוגן, אליזבת` מק`גוברן, ג`ואן פרוגט, דיוויד הייג , טופנס מידלטון, פנלופה ווילטון, אלן ליץ`, סטיבן קמפבל מור , רוברט ג`יימס-קולייר, מגי סמית`, מקס בראון

הופעה ראשונה: 2019

ארץ מקור: בריטניה

משך הופעה: שעתיים ו-2 דקות
 
תמונות היכן ומתי

השנה היא 1927 ודרי אחוזת דאונטון מתכוננים בהתרגשות לביקור רשמי של מלך ומלכת אנגליה ללילה אחד. אך יחסי האדונים והמשרתים עומדים למבחן, כאשר צוות הארמון מנסה להשתלט על ניהול האחוזה בעוד תעלומה רומנטית מאיימת לפוצץ את הביקור.

אנגלית, תרגום לעברית

ביקורות
הנוסחה הזו מוכרת מסדרות בריטיות שונות שהוקרנו כאן בעידן הטלוויזיה בשחור-לבן. ברשימה, בין היתר, "על אדונים ומשרתים" המכוננת מראשית שנות ה-70, "האחים", מאמצע שנות ה-60, "ההגדה לבית פורסייט", אף היא משנות ה-60, וכמובן סדרת האם (בצבע כמובן) של הסרט הזה (2015-2010). הרקע הזה והידע הנרכש בנושא לא פוגמים כהוא זה בהנאה מהסרט. הוא כתוב ומבוים היטב, מכיל שלל מצבים דרמטיים וקומיים עסיסיים שהופכים את הסיפור למענג. היחסים, האינטריגות, התככים והמזימות שבין אנשי האצולה בני משפחת קראולי, המורמים מעם ומתגוררים בקומה העליונה בהתאם, ומשרתיהם, הלא פחות מתוחכמים מהם, אולי אפילו יותר, אלה השוכנים מטה, מרכיבים כאן נרטיב אנושי חברתי-פוליטי מרתק. יש בתסריט החכם והשנון של הסרט הומור בעל אירוניה דקה, ציניות וסרקזם ראויים לשמם כשצריך, אם כי ללא רשעות, ובעיקר התובנה שכולם בסופו של יום הם אנשים בשר ודם והבדלי המעמדות לא הופכים את בני האצולה לטובים או נעלים יותר ממשרתיהם. הכימיה בין הנבחרת הבריטית המעולה של שחקני הסדרה המצוינים ניכרת כמובן גם על המסך הגדול (כמו גם התוספת של שחקני הרכש) ותורמת מאוד להנאה מהסרט.
נחום מוכיח, הבמה


דרמה
אחוזת דאונטון