תרבות ראשי עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
לוח האירועים 2019 אפריל 
א ב ג ד ה ו ש
 
10111213
14151617181920
21222324252627
282930
תיאטרון חיפה
 
איש חסיד היה - תיאטרון חיפה
 
 
מאת: דן אלמגור
בימוי: איציק ויינגרטן
ניהול מוזיקלי: אורי וידיסלבסקי
כוריאוגרפיה: יעל תורג`מן
תאום אמנותי: מאיר אלון
תחקיר ועריכה: שני טור
תעתוק וניהול מוזיקלי: פרידה שוהם
משתתפים: יגאל שדה , יגאל מזרחי , דייויד בלינקה, צחי הלוי, אתי וקנין, נצנת מקונן, עדי ארד , רונה פרומצ`נקו, נדיה קוצ`ר, גיל קפטן

הופעה ראשונה: נובמבר 2012
 
תמונות היכן ומתי

ארבעים וחמש שנים אחרי ההפקה המיתולוגית הראשונה של המחזה שהטביע חותם המורגש עד היום בתרבות ובחברה בישראל, חוזרת שוב ההפקה "איש חסיד היה", פרי עטו של דן אלמגור, לבמה – והפעם בהפקה משותפת של תיאטרון חיפה ותיאטרון "הבימה".

ההפקה החדשה לא תנסה לשחזר או לחקות את ההפקה ההיסטורית משנת 1968, אלא להתמודד ברוח ימינו ובסגנון חדש עם הסיפורים והשירים המוכרים של ההצגה הראשונה, מתוך הכרה ורגישות לשינויים שעברה החברה הישראלית מאז. אל הסיפורים, השירים, הניגונים והמשלים של ההצגה המקורית – שירים כ"אברהמלה מלמד", "מכתב לרבי", ה"תפילה לשלום" של ר' נחמן מברסלב, וסיפורים מרגשים כ"שכנו של הבעל-שם-טוב" ("גדליה הזפת") או "הרב שהבטיח להמתין" – יתווספו סיפורים, משלים ושירים העוסקים בקשר בין אדם לעצמו, לחברו ולאלוהים שלא נכללו בהצגה המקורית, ונכתבו לאחרונה במיוחד להפקה החדשה.

ההצגה הוצגה למעלה משש מאות פעם בכל רחבי הארץ והמחזה זכה בפרס משרד-החינוך ל'מחזה הטוב ביותר של השנה' ובכינור דוד' והוצגה בפסטיבל בינלאומי באיטליה, בברודויי (באנגלית) במשך כשנה, וברוסית - בתיאטרון הממלכתי של מינסק, בלרוסיה. בעקבותיה נולדו 'הפסטיבל החסידי' ו'פסטיבל הכליזמרים', ויש הסוברים שגם תופעות חברתיות שונות, ששינו את פני החברה בישראל.


לרכישת כרטיסים
מחיר עיר שם האולם שעה יום תאריך

 
קישורים