logo tel aviv
תרבות ראשי עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
  כל מופעי החודש  
2019 מאי
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
262728293031
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה אפרת רובין מתארחת בפרויקט יוצר-אוצר
 

 
 
היוצרת הבינתחומית אצרה 3 ימים של מחול, אמנות, קולנוע, מיצג ואנימציה במחסן 2 ביפו


היוצרת הבינתחומית אפרת רובין מציגה שלושה ימים של מחול, אמנות חזותית, קולנוע, וידאו ארא מיצג ואנימציה שאצרה במחסן 2 , נמל יפו.
 
במסגרת אירועי In-Between  תעלה רובין מופע מחולבבכורה בשם "נחש טלאים" ויתקיימו  כיתת אמן של רובין בנושא מחול וצילום, כיתת אמן של רובין ואוסי ולד בנושא מחול ואנימציה.
 
כן יעלו במהלך הסופשבוע עבודות של  אור מרין, מאיה ברינר, אסנת קלנר, ריצ'ל ארדוס, עדי וינברג, אביגיל רובין עמית אפשטיין וטל קנטור.
 
אפרת רובין היא בוגרת בצלאל במחלקה לתקשורת חזותית ובעלת תואר ראשון B.Des בעיצוב. בוגרת תלמה ילין ורקדנית מצטיינת בצה"ל, יוצרת עבודות מחול בשימת לב על ויזואליה, אסתטיקה ושילוב של אמנויות אחרות כגון  צילום, אנימציה, וידיאו ארט ועוד . כמו גם בעבודותה הקודמות גם בעבודה הנוכחית "נחש טלאים"  עיצבה רובין גם את הבמה ואת התלבושות, בנוסף לעבודה הכוריאוגרפית.
 
תכניית המופעים:
 
חמישי, 17.9
 
"נחש טלאים"-  אפרת רובין  (בכורה)
 
התבגרות מנקודת מבטה של אם הצופה בבנה ובקן המשפחתי שיצר.  תהיות על זהות,  אחריות, העמדת גבולות, טיפול באחר וזוגיות.  התמודדות מול שגרת היום יום של שלושה "ילדים נצחיים" במשחק תפקידים אינטנסיבי.  
 
השלושה מתקשים להתבגר במסגרת המשפחתית המתהווה. התפקידים ביניהם ברורים אך לא מוגדרים מראש. משחק ילדים מסוכן, רווי בעימותים המציפים רגשות וזכרונות.
 
כוריאוגרפיה, עיצוב במה ותלבושות: אפרת רובין. משתתפים ושותפים ליצירה: עינת גנץ, אבשלום לטוכה ודניאל פייקס
עוזרת עיצוב ותפירה: רוני וילוז'ני. ניהול חזרות: שרון צוקרמן, עמר עוזיאל ואסנת קלנר. מוזיקה: דניאל ספיר
משך היצירה: 50 דקות
 
חמישי, 17 בספטמבר, 20:00.
 
   
הירות! פטריות בטון נמוכות" - להקת מחול תיאטרון אור ואורן
 
תחנת שידור פוסט אפוקליפטית משדרת תוכנית בשם: זהירות! פטריות בטון נמוכות! השדרן בקולו היציב מנווט אותנו בין מחסומי פטריות הבטון בכבישים החסומים. לידו, מקהלה  של אנשי, הנושאים מטעני זהות שונים' מטענים ישנים וחדשים הלקוחים מעברם התרבותי, האידיאולוגי והחברתי. הם מנסים יחד לייצר תכנית רדיו, לשלוח תדרים לעולם שספק אם עדיין  קיים.
 
כוריאוגרפיה עיצוב במה ותלבושות: אור מרין. דרמטורגיה: אורן נחום. רקדנים/שחקנים יוצרים: מירב דגן, סתיו מרין, טאקנורי קוואהרדה, עומר עוזיאל, מיקי מרין, יואב יפת. עיצוב פסקול: שרון שמה ואורן נחום. קול וטקסט: נטע וינר. טקסטי:  יונתן קונדה ,נטע וינר, דיפאק צ'ופרה,  ויסלבה שימבורסקה, אהרון צייטלין, נעמי שמר,  עמוס אטינגר, טאהא מוחמד עלי. תאורה: אורי רובנשטיין. ניהול חזרות והופעה: מיכל בן בסט. עוזרת עיצוב במה: רות דמארי. סטילס וגרפיקה: אסקף.
 
חמישי, 17 בספטמבר, 21:00.  מחירים: למופע בודד: 70 ₪. לשני מופעים: 90 ש"ח 
   
שישי 18.9
 
סדנת אמן בהנחיית אפרת רובין 
 
על קומפוזיציה וצילום כנקודת פתיחה ומחשבה למחול. הקשר בין קומפוזיציה לאמירה רעיונית ודרמטורגיה. התבוננות בצילומי משפחה כחומר להשראה לתנועה תוך כדי תשומת לב לפרטים ולרזולוציות גבוהות של הבעה. הסדנה מיועדת לרקדנים, פרפורמרים, אמנים, אנימטורים וצלמים ופתוחה למשתתפים לצילום וציור במהלכה.
 
שישי, 18 בספטמבר, 13:30-12:00.
 
סדנת אמן בהנחיית אוסי ולד ואפרת רובין
 
מחול ואנימציה: אוסי ולד ואפרת רובין ביצירתן המשותפת יצרו אנימציה ומחול בטכניקת "פיקסלציה". הסדנה מאפשרת התנסות  מעשית בטכניקת הפיקסלציה ויצירת קטעי מחול ואנימציה. הסדנה מיועדת לרקדנים ופרפורמרים.
 
שישי, 18 בספטמבר, 15:30-14:00.
 
   
מחירי סדנות: מחיר  מלא לשתי סדנות: 60 ₪. מחיר לסדנה בודדת: 40 ₪. בקניית כרטיס לאחד המופעים, מחיר  לשתי סדנות: 30 ₪  ומחיר לסדנה בודדת: 20 ₪ 
   
יצירות תלויות מקום מתוך היצירה שנת השפן - אפרת רובין ואוסי ולד

 
ארבעה מופעי תלויי מקום המשלבים מחול ואנימציה המפוזרים במרחב התיאטרון ומציגים ארבעה דיוקנאות בקופסאות.
 
מאת: אוסי ולד ואפרת רובין. כוריאוגרפיה: אפרת רובין. אנימציה: אוסי ולד. משתתפים ושותפים ליצירה: יובל גולדשטיין, אוסי ולד, אופיר יודילביץ ואפרת לוי. ארט, עיצוב תפאורה ותלבושות: אפרת רובין ואוסי ולד. מוזיקה: יונתן אלבלק. סאונד אפקטס: יעל דקר.
 
מתחת לעור- אביגיל רובין
 
סולו מחול מאת ובביצועה של הכוריאוגרפית אביגיל רובין, שבוחרת  להתמודד עם עורה המשתנה לאחר שתי לידות. ביחד עם אומן הוידיאו ארט עידו רמון, היא מבצעת תרגילי התעמלות לצליליו של תקליט להתעמלות נשים בהנחייתה של הגב' לאה פלטשר.
 
כוריאוגרפיה ומבצעת: אביגיל רובין. וידאו ארט: עידו רמון. דרמטורג: יואב ברתל. מוזיקה: מתוך תקליט "התעמלות בריאות ויופי, שושנה דמארי.
 
מיטה שאמצא בה מנוחה -  אפרת רובין ומיכל מאיר
 
התכתבות עם יומנים אישיים, טיפוגרפיה פיזית.כשם שהדף מדומה לחלל פרטי, כדוגמת החדר, כפולה בספר היא כמו מיטה זוגית גדולה. חיפוש אחר מנוחה בין גבולות המיטה. "המיטה היא איפה החלל האינדיוידואלי בה' הידיעה, החלל הבסיסי של הגוף." מתוך: "חלל וכו': מבחר מרחבים" מאת ז'ורז' פרק.
 
כוריאוגרפיה ווידאו: אפרת רובין. יומן: מיכל מאיר. ריקוד: אפרת רובין
 
שישי, 18 בספטמבר,  20:30, חלל הבמה והפואיה

(מופע 1)
   
מצודה -  רייצ'ל ארדוס
 
"מקום סגור ומבוצר שנועד להגן על האנשים שבתוכו בפני תקיפה ולספק נקודת משלט אסטרטגית  לתקוף את האויב"  ע"פ ההגדרה המילונית יצירת דואט אינטימי אשר הוצגה לראשונה כחלק מ 'פסטיבל מחול שלם' בספטמבר 2014, היצירה דנה בנושא מרחב וחללים קטנים.  במושגים החברתיים והפוליטיים כיום, מרחב או החיסרון שבו הוא סוגיה הנבחנת מעת לעת. האם נרגיש בו חופשיים או לכודים? האם כך גם בבתינו? בחיינו בערינו ובארצותינו?
 
כוריאוגרפיה: רייצ'ל ארדוס. רקדנים יוצרים: יואב גרינברג, סתיו מרין. ביצוע תפאורה: אלון בירגר. מוזיקה The Boo Readlys, Echo lake, The Caretaker . מוזיקה מקורית ועריכת פסקול: יואב עצמון. ליווי אמנותי: עודד גרף .
 
שישי, 18 בספטמבר,  21:30, חלל הבמה והפואיה (מופע ישיבה).
 

(מופע 2)
 
Living Leaving - עדי וינברג
 
כוריאוגרפיה וביצוע: עדי וינברג.. מוזיקה מקורית ועיצוב סאונד: דניאל ספיר. מוזיקה .Mum, Sogar :
 
ההשראה לסולו נלקחה מציור של מרים כבסה ובו כפות ידיים אדומות - זוג כפות קטנטנות טובעות במרחק וזוג כפות גדולות נמרחות וזולגות מטה במרחב אינסופי כחלל. הציור מייצר תחושה של זעקה אילמת לעזרה, אותה אני מנסה לתרגם לתחושה ומרקמים פיזיים החוברים המבטאים עולם פנימי שנחבא בתוכי, חופש לכוד. 
  
שישי, 18 בספטמבר, 21:30, חלל הבמה והפואייה (מופע ישיבה) מחיר כרטיס למופע: 80 ש"ח 
  


נחש טלאים (צילום: אפרת רובין)

שבת  19.9
 
  
(מופע 1)

נחש טלאים -  אפרת רובין
 
(לפירוט ראו:  17.9 )
 
יער-  מאיה ברינר
 
מאת ובביצוע:  מאיה ברינר. עיצוב פס קול ומוזיקה: אורי פרוסט. עיצוב תלבושות : גלית רייך. ניהול חזרות: שרון צוקרמן . ניהול אומנותי: תמר בורר.
 
היצירה עלתה לראשונה בפסטיבל הרמת מסך 2011 'יער' הוזמנה לסיורי הופעות באיים הקנארים, באיטליה, בסין ובסינגפור.היצירה חוקרת את הנסיון התמידי להשתחרר מדפוסים התנהגותיים ורגשיים. לאורך היצירה אנו נכנסים עמוק יותר ויותר אל תוך היער של התת מודע.ההתמסרות לצורך המתמשך והאינסופי להשתרר מהדפוסים שמניעים אותנו, הוא אולי מה שמאפשר סוף סוף את הכניעה להם.
 
שבת, 19 בספטמבר, 19:30,  מחיר כרטיס למופע: 80 ₪ 
  
(מופע 2)

עבודה - אסנת קלנר
 
מבט מוזיקלי על החיים בעידן המולטיטסקינג -  הצעת הגשה נוצצת לשגרת ההורות.המופע מורכב מתכולת תיקה של אם צעירה.
 
משתתפים: שני תמרי, סהר עזימי. מוזיקה: קרל אורף - Carmina Burana, scenic cantata for soloists, choruses & orchestra. היצירה הועלתה לראשונה בפסטיבל זירת מחול 2014, ירושלים
 
 
נחש טלאים- אפרת רובין 

 (לפירוט ראו:  17.9 )

שבת, 19 בספטמבר, 21:30  מחיר כרטיס למופע: 80 ש"ח 
  
תכניית הסרטים שיוקרנו  בתערוכה: 
  
Gloomy Sabbath - אפשטיין עמית (ברלין)
 
כריסטיאן יושב בחדרו כאשר אמו קוראת לו ומודיעה לו שסבתו גרטה עומדת למות.מוטרד, הוא לוקח את הרכבת הבאה לביתה. כאשר הוא מוקף במשפחתו, כריסטיאן מגלה שהוריו מכרו את הציור האהוב על גרטה ללא ידיעתה כדי שיוכלו לרכוש דירה.הוא מלטף את ידה של סבתו וזו פוקחת לפתע עיניה ומובילה אוותו אל עולם מאחורי המראה, דרך זכרונותיה , והציור הוא עדות אילמת שלהם.
 
מפיק: דירק דקר, אנדראה שוט.  צילום: בנג'מין שירם. כוריאוגרפיה: יערה דולב. עיצוב הפקה: איריס טרשר-לורנס. עיצוב תלבושות: עמית אפשטיין . איפור: גיסלה טרשר, הייקו וונגלר ראסט. ניהול הפקה: סטניסלב גרונשטיין  
 
"שיקוף" - אוסיולד
 
בנתב"ג,  בדרכו לגלם תפקיד קטן בסרט הוליוודי, חווה ירון מוטולה  התקף חרדה. הסרט חושף את החוויה הפנימית שלו, תוך הרהור על כוחה התרפויטי של היצירה הקולנועית. הסרט נוצר במסגרת פרויקט  "כתב אהבה לקולנוע" , פרויקט גמר של אלונה רפואה וסתיו מרון במסלול הפקה יוזמת בסם שפיגל. הסרט הוקרן בפסטיבלים בשוויץ, דנמרק, קרואטיה ועוד.
 
בימוי: אוסי ולד. הפקה בי"ס סם שפיגל, אלונה רפואה וסתיו מרום. אנימציה: אוסי ולד וריקרדו ורדסחיים. עיצוב: אוסי ולד . פסקול: יואב בריל. שחקן: ירון מוטולה. צילום: מאיה קסל. צביעה: ניר פילוסוף, ריקרדו ורדסחיים, מורן סומר.   
 
"במילים אחרות" - טל קנטור
 
טכניקה מעורבת – אנימציה קלאסית בשילוב לייב-אקשן. אדם חוזר בזיכרונו אל רגע של החמצה גדולה בחייו עם בתו. הפגישה הקצרה איתה לאחר שנים מערערת את עולמו ומרוקנת את מילותיו מתוכן.
 
תסריט, בימוי, צילום, עריכה ואנימציה - טל קנטור. שחקנים - יהויכין פרידנלנדר, דנה ידלין, נגה קוגמן. סאונד ומוזיקה מקורית -  אלון כהן.


אירועי "יוצר-אוצר אפרת רובין" יתקיימו בתאריכים 19-17 בספטמבר 2015 במחסן 2, נמל יפו. טלפון להזמנת כרטיסים: 03-9021563 .


למועדי מופעים >

02/09/2015   :תאריך יצירה