logo tel aviv
תרבות ראשי עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
  כל מופעי החודש  
2019 יוני
א ב ג ד ה ו ש
      
101112131415
16171819202122
23242526272829
30
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה תכנית סיורים חדשה במוזיאון אילנה גור
 

 
 
לרגל 20 שנה להיווסדו של מוזיאון אילנה גור ביפו יוצא המוזיאון בתכנית סיורים מודרכים חדשה


במלאת 20 שנה להיווסדו של מוזיאון אילנה גור ביפו, יוצא המוזיאון בתכנית סיורים מודרכים חדשה המיועדת לילדים ולכל המשפחה, כמו גם לקבוצות, מוסדות וארגונים.

הסיורים  נערכים בליווי מדריכים מקצועיים. באוספי המוזיאון המגוונים, הכוללים יצירות אמנות, פרטי עיצוב ומבחר פריטי עתיקות מן הארץ ומן העולם, מתוך אוספיה  הרבים של האמנית אילנה גור. 

החל מהחודש, בימי סוף השבוע יתאפשר לכל רוכשי הכרטיסים למוזיאון ליהנות מסיור מודרך באוספי המוזיאון ובתערוכות ללא תוספת תשלום בהזמנת כרטיס מראש.

במהלך חול המועד סוכות יתקיימו סיורים מיוחדים לילדים, יש לשריין כרטיסים מראש.

בשבת ה-26 בספטמבר בשעה 12:00 יתקיים סיור מיוחד בתערוכה "מפגש+II", הכלול במחיר הכניסה למוזיאון. 

רשימת הסיורים והתאריכים:

ספיישל משפחות: ילדים באמנות

ילדים הם ספוג, וטוב שייחשפו לתרבות אקזוטית כמו גם לתרבות מערבית עכשווית. הסיור מבקש ליצור שיח עם הילדים באמצעות חמשת החושים. במסגרת הפעילות הילדים מוזמנים ליצור בעצמם אמנות בצבעוניות שיבחרו. הסיור הוא מסע קסום המחבר ילדים, הורים, סבים וסבתות לנפש היצירתית החבויה בהם. זהו מפגש בין תרבויות, טבע, יצירה וצבעוניות מעוררת השראה. כפועל יוצא, הקהל נחשף לעולמם העשיר של החומרים והצבעים ולרגשות שהם מעוררים בנו. 
 
הסיור יתקיים ביום שלישי (חול המועד סוכות) ה-29 בספטמבר בשעה 11:00. ילדים באמנות


פורים-במוזיאון-אילנה-גור-נמרוד-סנדורס.jpg
      ילדים באמנות (צילום: נמרוד סנדורס)


עבר, הווה, עתיד – שלוש דתות, אלוהים אחד

מבנה המוזיאון עבר גלגולים לא מעטים. הוא הוקם באמצע המאה ה-18 כחאן שייעודו לספק קורת גג לעולי רגל יהודים מכל קצוות העולם. שנים לאחר מכן הקימה בו משפחה ערבית מפעל תמרוקים, ומאוחר יותר שימש המבנה למגורי האחים הפרנציסקניים. המבנה, כמו גם האוסף המרתק שבחלליו, משקפים תרבויות אקזוטיות שונות, כמו גם היבטים מעניינים של שלוש הדתות: האסלאם, הנצרות והיהדות. החל בנברשת שמקורה במסגד מצרי, עבור בצלבי העץ המפוסלים והאיקונות הנוצריות, וכלה ביצירות של מגוון אמנים ואומנים ישראלים, ותיקים וצעירים.

הסיור הינו מסע מרתק בין תרבויות, חומרים, צבעים ותקופות. לפני שיוצאים למסע אין צורך להצטייד בתרמיל, רק בראש פתוח להכיל את כל השפע. מעבר להנאה החזותית, יוכל המבקר להעמיק ביצירות האמנות העוסקות בנושא ובקשר שלהן לשלוש הדתות, על הדמיון והשוני ביניהן. 
 
הסיור יתקיים ביום שישי, ה-2 באוקטובר 2015 בשעה 12:00. עבר, הווה, עתיד

זהות נשית באמנות: מעבר למיניות ולאימהות

דימוי האישה באמנות שיקף במהלך ההיסטוריה את המבט הגברי של היוצר או של הצופה אשר לו יועדה היצירה. האישה הוצגה, בדרך כלל, כאם, כאישה מפתה או כמוזה. פה ושם תועדו גם נשים שליטות כ"עזר כנגדו" ולעתים רחוקות כנשים חזקות. עם עליית הפמיניזם במאה שעברה זכו יותר ויותר נשים יוצרות בזכויות ובהכרה וקולותיהן החלו להישמע. בסיור נעקוב אחר הזהות הנשית ומורכבותה, כפי שהיא באה לידי ביטוי ביצירתה של אילנה גור וביצירותיהם של אמנים אחרים המצויות באוסף המרתק שנאסף על ידי גור במהלך השנים.

הסיור יתקיים בימי שישי, ה-18 בספטמבר וה-16 באוקטובר 2015 בשעה 12:00. זהות נשית באמנות


מוזיאון אילנה-גור-2-יחצ.jpg
אוספים במוזיאון אילנה גור (צילום: יח"צ)

מחוץ לקופסה

מה מייחד את מוזיאון אילנה גור ממאות מוזיאונים אחרים ברחבי העולם? במרכז הביקור במוזיאון עומדת החוויה האישית של כל מבקר. במהלך הסיור נבקר במוזיאון המהווה חלל תצוגה א-פורמלי שבו מוצגים יצירות אמנות, אומנות, חפצים ועתיקות, באופן בלתי שגרתי ומנוגד לקונבנציות של המיינסטרים של עולם האמנות. במידה רבה המוזיאון הינו מיצב חי של האמנית והאספנית אילנה גור, והביקור בו חושף את יצירתה הייחודית ואת האוסף המגוון שנאסף ברוחה. הסיור "מחוץ לקופסה" עובד על כל החושים, מקרב בין הצופה למוצגים, ויוצר חוויה בלתי נשכחת.

הסיור יתקיים בימי שישי ה-25 בספטמבר וה-9 ו-30 באוקטובר 2015 ובימי שבת, ה-12, 15, 19 בספטמבר,  ה-3, 10, 17, 24 ו-31 באוקטובר בשעה 12:00. מחוץ לקופסה   
  
  
מסע בעקבות הדיוקן

בימים עברו היה הדיוקן אחד הז'אנרים הנחשבים באמנות החזותית, ועם התפתחות הצילום במאה ה-19 חשבו רבים כי הוא הגיע לקצו. אך הדיוקן באמנות הפלסטית שרד, ויש לו פנים רבות: אב-טיפוס, דיוקן מינימליסטי, דיוקן ריאליסטי, דיוקן מופשט ועוד. כמעט אין אמן שלא עסק בדיוקן, דיוקן עצמי או של האחר, וגם בו יש מהיוצר עצמו. לכל דיוקן סיפור משלו, עולם ומלואו. הטיפול בדיוקן באמנות נעשה במגוון חומרים ובמדיומים שונים (פיסול, ציור, רישום, צילום, מיצב, וידיאו). התפתחות הטכנולוגיה הרחיבה את האפשרויות והעמיקה את נושא הדיוקן. הסיור "מסע בעקבות הדיוקן" ישפוך אור על ז'אנר מרתק זה, דרך העבודות השונות המצויות באוסף המוזיאון.

הסיור יתקיים בימי שישי, ה-11 בספטמבר וה-23 באוקטובר 2015 בשעה 12:00. מסע בעקבות הדיוקן 

לקבוצות המבקשות לקיים סיורים סגורים יש אפשרות להיפגש עם אמן. כמו כן, יש אפשרות לקיים סיורים אינטראקטיביים בתיאום מראש.


מוזיאון אילנה-גור-3-יחצ.jpg
אוספים במוזיאון אילנה גור (צילום: יח"צ)

 
הסיורים יתקיימו החל מחודש ספטמבר, בימי שישי ושבת בהרשמה מראש וכלולים במחיר הכניסה למוזיאון (פרט לפעילות הילדים). מוזיאון אילנה גור, יפו העתיקה. להרשמה, מחירים ופרטים: 03-6837676 שלוחה 28. לרכישת כרטיסים באתר המוזיאון                                27/08/2015   :תאריך יצירה