logo tel aviv
תרבות ראשי עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
  כל מופעי החודש  
2019 יוני
א ב ג ד ה ו ש
      
101112131415
16171819202122
23242526272829
30
בית אריאלה
 
עונת התרבות 2019 בבית אריאלה - ימי שישי
 
 
 
תמונות היכן ומתי

חיים באר חוגג את יצירתו של ש"י עגנון, אברהם בלבן במסעות כורסא מרתקים, ניסיון נועז לחזות את הזוכים הבאים בפרס נובל לספרות, ד"ר רוביק רוזנטל על מקורות ההשפעה העתיקים והחדשים על השפה העברית, הסיפור על פיצול דרום וצפון קוריאה, וצלילה אל מעמקי תופעת אירועי "ברבור שחור" וסודות מחדר הכתיבה של הסופרים.

כל אלה ועוד, לצד סדנאות כתיבה עם מיטב הסופרים והמשוררים יעמדו במרכזה של עונת התרבות החדשה של בית אריאלה בתל אביב-יפו שתחל באוקטובר 2018.


הקורסים

יום שישי

שישי מוזיקלי
מסע מוזיקלי בתחנות התרבות הישראלית
סדרת מפגשים מוזיקלים על שירה עברית, על הלחנים והמילים.
נארח מוזיקאים שיספרו על תהליך היצירה,
נקשיב לגלגולו של לחן במפגש בין המילה למוזיקה, מהדף ועד לבמה,
את המוזיקאים תלווה להקת הבית בפסנתר גיטרה ובס במופע מהפנט.
מרצה: שלומי פריג'
4 מפגשים
ימי שישי בשעות 12:15-11:00, מרכז ברודט

5.4.19 אדוני השופט חיים חפר, חיים גורי, נתן אלתרמן אורחת: אליוט 
3.5.19 איך זה שכוכב נתן זך, יהודה עמיחי ודליה רביקוביץ אורח: אלי מגן 
31.5.19 הרחובות ממריאים דוד אבידן ואברהם חלפי אורח: יהלי סובול 
21.6.19 ימים לבנים לאה גולדברג  אורח: אושיק לוי
 
להקת הבית: קלידים/פסנתר ודברי קישור: נעם רפפורט, תופים: אורן בן ארצי, בס/קונטרבס: שלומי פריג', גיטרה: דרור וסוצקי.


שימבורסקה פינת אום כולת'ום
"לא נצליח להבין את המיתוסים על רקע התקופה שבה נוצרו. אנחנו רק יכולים לצקת בהם משמעות עבורנו בתקופתנו שלנו" (מרגרט אטווד). זו גם בעצם ההנחה שעומדת בבסיס סדרת מפגשים של בית אריאלה בשיתוף פסטיבל אפוס לסרטי תרבות ואמנות. במסגרתה נתוודע לסיפורם האישי של שישה גיבורים מתחומי האמנות השונים: מוסיקת ג'אז, אדריכלות , ספרות, אופנה ועוד . בעזרת הדיוקן אותו ישרטטו הסרטים וההרצאה של המומחים שתקדים אותם . נשתדל לצלול לעולמם של אלה שיצרו עבורנו עולם חדש. בכל מפגש יוקרן סרט בשלמותו.
סדרה בשיתוף פסטיבל אפוס לסרטי תרבות ואמנות.
מרצים: ד"ר רז יצחקי, אדר' ורד פלוק, רובן להב, רפי וייכרט, ענת שרון בלייס, נטלי יצחקוב.
6 מפגשים
ימי שישי בשעות 12:30-11:00 (ייתכן שמפגשים אחדים יתארכו, תלוי באורך הסרט), מרכז ברודט


4.1.19 הסרט: ג'ון קולטריין – רכבת רודפת (99 דקות)
מרצה: ד"ר רז יצחקי
18.1.19 הסרט: זאהה חאדיד – מי שמעז מנצח (70 דקות)
מרצה: אדר' ורד פלוק
1.2.19 הסרט: אום כולת'ום (53 דקות)
מרצה: רובן להב
15.2.19 הסרט: ויסלבה שימבורסקה – "החיים נסבלים…לפעמים " (73 דקות)
מרצה: רפי וייכרט
1.3.19 הסרט: מרגרט אטווד (65 דקות)
מרצה: ענת שרון בלייס
15.3.19 הסרט: ימאמוטו – מי אתה יוז'י ימאמוטו (69 דקות)
מרצה: נטלי יצחקוב



מחיר עיר שם האולם שעה יום תאריך
<תל אביבמרכז ברודט לתרבות יהודית11:00ו21.06.19