סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
קלאסי
לוח האירועים 2024 מאי 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
262728293031
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה "מחשבות של קוף" במוזיאון ת"א
 

 
 
תזמורת הבמה הישראלית מעלה עיבוד לקונצרט תיאטרון של "דוח האקדמיה" מאת קפקא


תזמורת הבמה הישראלית חולון מעלה האת הקונצרט הקברטי "מחשבות של קוף", המבוסס על סיפורו של פרנץ קפקא "דו"ח לאקדמיה".

הקונצרט מספר את סיפורו של קוף שניצוד באפריקה, מועבר לאירופה, וכדי לשרוד הוא נאלץ להפוך לבן אדם ולהתפרנס למחייתו כשחקן קברט.

הקוף - פטר האדום (עמנואל חנון) הופך ליצור כלאיים שאינו קוף, אך עדיין אינו אדם ואת סיפורו הוא מספר לחברי האקדמיה.

המבוך הקפקאי מביא אל הבמה דמויות שונות, כשהמכנה המשותף לכולן הוא הרצון "לפרוץ מתוך הכלוב".

חברי התזמורת ישתתפו אף הם כשחקנים, כשהבימוי יתבסס על תהליך אימפרוביזציה שיעברו עם המנצח -מלחין רוני פורת והשחקן עמנואל חנון המביימים יחד את הקברט.

כתוספת ליצירה ובצורה הרמונית לקברט יבוצע הקונצ'רטו של שוסטקוביץ מס' 1 לפסנתר עם דוראל גולן – יצירה שפורת מגדיר כקברט מובהק.

"לפני 11 שנה, העלנו את ההפקה בבימוי מלא של השחקנים כחברי האקדמיה, עם תפאורה מלאה. עבדנו על הפרויקט במשך שנה וחצי לקראת פסטיבל ישראל, והתגובות אז היו מאוד חזקות. אני חושב שאז הקדמנו את זמננו", מספר רוני פורת, שכמנהלה המוזיקלי המייסד של התזמורת העלה את הפרויקט עם מוזיקה פרי עטו לצד השחקן יהודה אלמגור.

פורת גילה את המוזיקה בגיל 21 והופיע כמוזיקאי, קוסם ולהטוטן ברחובות אירופה כדי לממן את לימודי המוזיקה שלו. ביצירה משתתף גם השחקן עמנואל חנון, המופיע בקביעות עם התזמורת כמעט מיום היווסדה.

"הקונצרט מועלה כקברט עם העמדה קונצרטנטית, וחנון הוא היחידי שישתמש בתלבושת ובאביזרים," מסביר פורת. "אני מאמין שהקהל היום הרבה יותר מוכן לקונצרט שבו גם הנגנים משתתפים. מאז 1999 התחלפו כמעט כל הנגנים בתזמורת וודאי יהיה מרתק לעבור איתם את תהליך האימפרוביזציה ולראות את התוצאה החדשה."

תזמורת הבמה הישראלית נוסדה ב-1992 ע"י מייק לוין ורוני פורת. עם הקמתה, הציבה התזמורת לעצמה שלושה יעדים עיקריים: ליצור בית מקצועי וחם לנגנים העולים שהגיעו ארצה באותה תקופה; להוביל בתחום החינוך למוזיקה תוך יצירת קונצרטים היוצרים חוויה בימתית כוללת; ליצור שפה בימתית חדשה של קונצרט/תיאטרון, המערב את הנגנים כדמויות תיאטרליות. בכל עונה מופיעה התזמורת בסדרות שונות לילדים ונוער ובשלוש סדרות למבוגרים שבהן היא מארחת מנצחים, סולנים, זמרים, שחקנים, רקדנים ומקהלות.

ב- 1999 יצרה התזמורת את הקונצרט/תיאטרון הראשון שלה עבור פסטיבל ישראל. המופע "פנטזיה לקוף ולתזמורת", בבימויו של יהודה אלמגור, הולחן ע"י רוני פורת וזכה להדים נלהבים וביקורות משובחות. מופע נוסף בז'אנר זה הוא "החברים של סופיה", המהווה מעין כרטיס ביקור של התזמורת. קונצרטים נוספים רבים נוצרו ברוח זאת ומהווים חלק קבוע מהרפרטואר של התזמורת.

התזמורת יזמה והשתתפה באופן קבוע בפסטיבל "צלילי ילדות" בחולון – פסטיבל שהוקם בשיתוף עמה ואשר נוהל על ידי מנהלה המוזיקלי עד שנת 2006.

כתזמורת העוסקת בתחומי החינוך והחברה, היא יזמה פרויקטים חברתיים מוזיקליים שונים: בין השנים 2002-2006 העבירה התזמורת בכל שנה כ-90 סדנאות לחינוך מוזיקלי לגני ילדים ולבתי ספר יסודיים בעיר חולון, וניהלה סדנה במחלקה הסגורה לנוער עם בעיות נפשיות בבית חולים הדסה הר הצופים. בשנים 2006-7 התזמורת ערכה סדרת מפגשים עם כנרים צעירים ממוצא אתיופי בשכונת דורה בנתניה. פרויקט זה, "קונצרט לאצבעות קטנות", אשר בסיומו נערך קונצרט פומבי זכה לתמיכתה של המועצה לתרבות ולאמנות של מפעל הפיס.

בעונת 2008-9 קיימה התזמורת בלוד פרויקט (שיחה מוזיקלית) המקיף את כל בתי הספר היסודיים בעיר. באפריל 2009 תזמורת הבמה הישראלית ערכה קונצרט גאלה לכבוד יום הולדתו ה-80 של מאסטרו מנדי רודן, בהשתתפותם של שבעה מנצחים מבין תלמידיו. כשנה לאחר מכן, יזמה התזמורת והפיקה את הסדנה הבינלאומית למנצחים ע"ש מנדי רודן ז"ל, בניהולו המוזיקלי של מאסטרו יואל לוי, בה השתתפו 10 מנצחים מרחבי העולם. התזמורת מקיימת את הסדרה "חוויה מוזיקלית תיאטרלית לכל המשפחה" ובמקביל קונצרטים למבוגרים, עמם היא מופיעה בהצלחה ברחבי הארץ.


רוני פורת – מנצח תזמורת, מלחין ואמן במה בינתחומי

רוני פורת מלחין מוזיקה להרכבים קאמריים ותזמורת, ומרבה להלחין לתיאטרון ומחול.
מוזמן להופיע בקביעות וליצור תכניות קונצרטים המשלבות מוזיקה עם אומניות במה, תוכניות מונחות לצעירים ומבוגרים וכן תכניות לילדים עם כל התזמורות המובילות בארץ לרבות הפילהרמונית הישראלית.

פורת נמנה על מייסדיי "תזמורת הבמה הישראלית" אותה ניהל מוזיקלית החל מהקמתה בשנת 1992 ועד 2004 .
רוני פורת יוצר פרויקטים המשלבים מוזיקה ותיאטרון ומביאים אל בימת הקונצרטים דגם חדש של קונצרט \ תיאטרון. בין השנים 2000 – 2007 רוני פורת שימש כיוזם ומנהל אומנותי של פסטיבל "צלילי ילדות" בחולון. 
רוני פורת מלמד ניצוח בקונסרבטוריון שליד האקדמיה בירושלים.

מדי קיץ מוזמן פורת לנצח וללמד ניצוח בהונגריה במסגרת קורס בינלאומי למוזיקאים מצטיינים מכל העולם.
השנה הוזמן פורת לנצח במסגרת פסטיבל פרוג'יה שבאיטליה ובאקוודור.
 
במקביל לעיסוקו כמוזיקאי פעיל רוני פורת כמאמן (Coach) אישי ועסקי, מנחה קבוצות ומאמן אמנים ומנהליי ארגונים.

פורת יצר ומקיים את סדנת המנהיגות "ניהול מנצח" המיועדת למגזר העסקי והמאפשרת למנהלים להתנסות בחוויית הניצוח וההובלה וכן את סדנת "מאסטר קלאס" – סדנת העצמה ויצירתיות בחיים למגזר הפרטי.
 
 
עמנואל חנון - שחקן וזמר

חנון למד משחק בארץ ובצרפת, שר ומשחק בסדרות קונצרטים במסגרת תזמורת הבמה הישראלית התזמורת הפילהרמונית הישראלית, ותזמורות אחרות.

במסגרת אנסמבל עיתים של רנה ירושלמי מופיע בתפקיד חנן ב"הדיבוק" ובתפקיד ויליאם ב"סכינים בתרנגולות" . במסגרת זו השתתף בהפקות "ויאמר וילך"," וישתחו וירא" שהופיעו בארץ, בארה"ב, אירופה ואוסטרליה, כמו כן בהפקות "מיתוס" "שלוש אחיות", ו"הקסם של אורנה" בתיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער.

חנון יוצר ומופיע ב-  Un jour tu verras - ערב שנסונים צרפתי המשלב מבחר שנסונים ,מכתבים וטקסטים על אהבה בניחוח צרפתי. הוא יוצר ומופיע ב "שרים אנריקו"  Chantez Enrico - ערב משירי אנריקו מסיאס, מהמוזיקה האלג'יראית אל השנסון הצרפתי.

חנון משתתף בפנטזיה המוזיקלית "חיותה" ע"פ חנוך לוין (פרס התיאטרון 2006 להצגת הבידור הטובה ביותר.)
"משחקי ילדים" של קבוצת מחול נעה דר (סוזן דלל), שר בסדרת ערבי משוררים (צוותא) והשתתף בהפקות שונות במסגרת תיאטרון הבימה , הקאמרי ,תיאטרון תמונע ותיאטרון לילדים ונוער. 
  
  
יום ב', ה-24 בינואר 2011 בשעה 20.30, מוזיאון תל-אביב. מחיר לכרטיס: 80 ₪. להזמנות: 03-6077070

למועדי מופעים >

27/12/2010   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע