סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
קולנוע
לוח האירועים 2024 מאי 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
262728293031
כתבה
 
מאת: נחום מוכיח עולים השבוע: חתונה מנייר ועוד
 

 
 
מורן רוזנבלט בסרטו של ניצן גלעדי, אלוהים חי וקיים בבריסל, ג'ניפר לורנס ממציאה מגב קסם ועוד


"חתונה מנייר" (ישראל 2015)
 
דרמה. סרטו של ניצן גלעדי. חגית (מורן רוזנבלט), צעירה הלוקה בפיגור שכלי, עובדת במפעל בעיירת פיתוח קטנה בדרום הארץ, שבו מייצרים גלילי נייר טואלט.
 
אמה שרה (אסי לוי) ויתרה על חלומותיה כדי לדאוג לעתידה של בתה ועושה הכל כדי לגונן עליה. אלא שחגית מאוהבת בעמרי (רועי אסף), בנו של בעל המפעל ומפנטזת להינשא לו ביום מן הימים. אלא שהוא מנצל את אהבתה לנהל איתה רומן שהוא משתדל להסתיר מעיני כל, ואף מבטיח שיינשא לה מבלי שיתכוון לכך.
 
אביו אריה (אריה צ'רנר) מגלה את דבר הרומן ודורש מבנו לנתק את היחסים הרומנטיים עם חגית ולהתמסר לעבודתו במפעל. עם אודי פרסי, עודד לאופולד, אביב אלקבץ. 82 דקות.

חתונה מנייר - מועדי הקרנות
 
סרט זה הוא דוגמה קלאסית לרעיון שלא הבשיל לכדי תסריט מגובש, ונותר כסקיצה לא מפותחת עד הסוף. כל הדמויות חד-ממדיות, מתפקדות בניוטרל, באלמנט שלהן, לא מתקדמות ולא נסוגות. מערכת היחסים בין חגית ועמרי שטחית, סתמית ומרפרפת על פני השטח. במרקם הקשר שבין חגית ואמה שרה יש יותר שכבות ורבדים, אבל גם כאן ההתפתחות היא מועטה מדי ומאוחרת מדי, ולא מקדמת את הסיפור. נקודת האור היחידה כאן היא מורן רוזנבלט. אמנם נדרש ממנה משחק מנייריסטי חד-גוני, שמתבטא בדיבור איטי ומגומגם ובתנועה עילגת, אבל היא עושה זאת מצוין, מתוך נביעה פנימית רגישה, ומעצבת דמות פועמת. גם ב"תפוחים מן המדבר" היא עשתה תפקיד טוב. יהיה מסקרן לראותה בתפקיד הבא.

   
חתונה-מנייר01.jpg
חתונה מנייר (צילום: יחסי ציבור)
 
"קומדיה אלוהית" (בלגיה 2015)
 
קומדיה-דרמה. סרטו של ז'אקו ואן דורמל. מתברר שאלוהים, שמו דיאו (בנואה פולוורד) קיים והוא חי בבריסל ומתגלה כטיפוס נצלן, אנוכי ומרושע. יש לו אישה (יולנד מורו), בתמונה המשפחתית היה בן, אבל כעת נותרה רק בת, איה (פילי גרואין), בת עשר. לאישה ולבת מתייחס אלוהים בתיעוב ובנבזות. בעיקר לבת, שאינה סובלת את גחמותיו. מדי יום הוא יושב מול המחשב האישי שלו וגורם לאנשים לחוות טרגדיות. הוא מפיק הנאה מכך שהוא מאמלל את חייהם של האנשים אותם ברא.
 
יום אחד נמאס לבתו מהתעללותו בה ובאנשים בכלל, והיא מחליטה לנקום בו. בלילה היא חומקת לחדרו, נכנסת למחשב שלו ושולחת לכל האנשים מסרונים עם מועדי המוות שלהם. המהלך שלה משנה את חייהם של האנשים, גורם לה לרדת אליהם כדי למצוא שישה שליחים לבניית ברית חדשה, ואביה-אלוהים יורד אף הוא לעיר כדי לחפשה. 113 דקות.

קומדיה אלוהית - מועדי הקרנות
 
עבודת קולנוע מקורית, מקסימה, מענגת וראויה לכל שבח. הסרט רווי הומור אירוני דק, התפתחות הנרטיב שלו לא צפויה, ומפתיעה לאורך הסרט פעם אחר פעם. ז'אק ואן דורמל מונע מאהבת אדם, ומרכיב כאן גלריה של טיפוסים רגישים ובעלי מודעות. יש בסרט לא מעט סימבולים דתיים, אלא שהם מוגשים לצופה במנות קטנות ובלי נימה של מיסיונריות. להפך. מסעה של איה בחיפוש אחר ששת השליחים יש נגיעות פילוסופיות עדינות, ותהייה, לא כבדה, על מהות הקיום. מומלץ בחום לצפות בסרט. 

  

 

"ג'וי" (ארה"ב 2015)
 
דרמה. סרטו של דייוויד או ראסל. ג'וי (ג'ניפר לורנס), אם חד הורית המגדלת את ילדיה בביתה, שבו מתאכסנים פרט לסבתה ואמה גם הגרוש שלה ואביה רודי (רוברט דה נירו) הגרוש מאמה, שרומן שהיה לו עם מישהי אחרת הסתיים והוא חוזר לקן המשפחתי החם והצפוף.
 
ג'וי, שמאז היותה ילדה הייתה ממציאנית יצירתית, מנצלת את כישוריה המיוחדים כדי להמציא את מגב הקסם ולנסות לשווקו. מפגש עם פרסומאי, ניל (בראדלי קופר) ממולח, המחובר לערוץ הקניות, מאפשר לה להציג בשפתה את המצאתה ומגב הקסם הופך ללהיט. חיי כל השבט המשפחתי המורחב משתנים, אם כי ג'וי נוכחת לדעת שיש אנשים המנסים לגזור עליה קופון ויוצאת למאבק בהם. 124 דקות.      

ג'וי - מועדי הקרנות

כמו תמיד, גם כאן עבודתו של ראסל היא בעלת אופי וסגנון משלה, אלא שהם כבר מתחילים לעצבן, לנג'ס ולהיות טרחניים. הקריינות של הסבתא המגוללת את סיפורה של נכדתה, למשל, מיותרת לגמרי. גם הניסיון להציג את בית המשפחה - שיש בו המון קולות, דעות ואג'נדות - כסוג של קן הקוקייה, לא כל כך משיג את מטרתו, יוצר תחושת אנדרלמוסיה ומעורר אנטגוניזם. אני יודע שההתייחסות לג'ניפר לורנס היא משום מה קוטבית. יש מי שאינו מסוגל לראותה על המסך, ויש מי שמעריץ אותה בלי קץ. אני מאלה המעריכים אותה מאוד. כבר בגיל 25 מיצבה לורנס את עצמה כאחת השחקניות הבולטות בקולנוע האמריקאי והעולמי, כולל זכייה באוסקר, וזה הישג שאי אפשר לקחת ממנה.      

  


"נקודת פריצה" (ארה"ב 2015)

 
אקשן. סרטו של אריקסון קור. ג'וני יוטה (לוק ברייסי) היה צעיר שאהב רכיבות אקסטרים מסוכנות על אופנועו, יחד עם חברו הטוב. אבל כאשר החבר מתדרדר עם אופנועו לתהום ונהרג, יוטה פורש מהתחום.
 
הוא מתגייס לאף.בי.איי והמשימה הראשונה שמוטלת עליו היא לחדור כסוכן סמוי לחבורה של שודדי בנקים ותאגידים גדולים, המבצעים את מעשי השוד המתוחכמים שלהם תוך גילוי יכולות אתלטיות נועזות, והם מחלקים את הכסף לאוכלוסיות עניות ברחבי העולם.
 
המוטיבציה שלהם לא ברורה לאנשי האף.בי.איי עד שיוטה קולט שהם מנסים לאתגר את עצמם בפעילויות פיזיות בלתי אפשריות לכאורה, באוויר, בים וביבשה, כדי להגיע להתעלות רוחנית, על פי שיטת שלבים של המאסטר הנערץ עליהם. יוטה ינסה לרכוש את אמונם, בעיקר את זה של מנהיגם בודי (אדגר רמירז) תוך נטילת חלק במעשי האקסטרים המסוכנים שלהם, כדי לחשוף אותם. 113 דקות.

נקודת פריצה - מועדי הקרנות
 
סרט נחות ומעורר גיחוך, בעל תסריט עלוב ומביך. נראה כי הסרט נעשה אך ורק כדי להציג את פעילויות האקסטרים, תוך שימוש מתקדם באפקטים מיוחדים, בעיקר ממוחשבים. אבל ככל שהטיפוס על סלעים תלולים, הגלישה בתוך גלים אימתניים וכו' נראים מרהיבים, עוצרי נשימה ואפקטיביים – ברגע שהם  מגובים בסיפור ותסריט כל כך ירודים, ובשחקנים חובבים ולא אמינים, אין לסרט הזה כל ערך.

 

  

 
"מרגריט" (צרפת 2015)
 
דרמה. סרטו של קסבייה ג'יאנולי, המבוסס על אירועים ודמויות אמיתיים. העלילה מתרחשת בשנות ה-20 בפריז. אשת החברה הגבוהה הברונית מרגרט דומו (קתרין פרו) היא חובבת מוזיקה, בעיקר אופרה. בתור שכזו היא משתעשעת בשירת אריות אופראיות באירועי חברה שהיא עורכת לחבריה, בני חוג השפע הנוצץ של עיר האורות. אלא ששני עיתונאים המתגנבים לאחד האירועים שלה, חומדים לצון למחרת ומשבחים את שירתה בעיתוניהם.
 
הברונית שואבת עידוד מהביקורות המהללות ומחליטה להשקיע את מיטב כספה בהרמת מופע אופרה בכיכובה. הבעיה הגדולה היא שאפילו בני משפחתה וחבריה הקרובים מתביישים לגלות לה שהיא זייפנית איומה. 127 דקות. 

מרגריט - מועדי הקרנות

  


"היום הטוב ביותר" (רוסיה 2015)
 
קומדיה. סרטם של ז'ורה קריז'ובניקוב וטימור בקממבטוב. פיטר (דימיטרי נגייב) הוא שוטר תנועה מסור, מיומן ומצטיין בעבודתו, שעדיין גר עם אמו, בעלת פונדק דרכים. פיטר מתכנן להציע נישואין לארוסתו אולגה, קופאית בתחנת דלק. אלא שמי שטורפת להם את כל הקלפים היא אלינה, כוכבת פופ, הנכנסת במצב של שיכרות וטשטוש לרכב המשטרה של פטר וכדי לחמוק מעונש מחליטה להתחיל איתו. עם מיכאל בויירסקי, יוליה אלכסנדרובה, אולגה סריאבקינה, אינה צ'וריקובה, ילנה יקובלבה. 107 דקות. 

היום הטוב ביותר - מועדי הקרנות

  

  
 


24/12/2015   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע