סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 אוקטובר 
א ב ג ד ה ו ש
     
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
כתבה
 
מאת: מערכת הבמה מי ומה בדוקאביב 2006
 

 
 


פסטיבל "דוקאביב" 2006 השמיני במספר יתקיים השנה בתאריכים 30 במרץ - 8 באפריל 2006 באולמות סינמטק תל-אביב ובמוזיאון תל-אביב.

הפסטיבל יכלול כמידי שנה ארבע תחרויות: תחרות ישראלית, תחרות בינלאומית, תחרות סרטי סטודנטים ותחרות "דוקצעיר". גם השנה תתקיים מסגרת המוקדשת לסרטים קצרים.

השנה יקיים הפסטיבל מסגרת חדשה (מחוץ לתחרות) של סדרות דוקומנטריות מהן יוקרן פרק אחד בפסטיבל.
מלבד התחרויות יקיים הפסטיבל מחווה ליוצר הדוקומנטרי הקנדי לארי ויינשטיין שיהיה אורח הפסטיבל, מחווה ליוצר האמריקאי קירבי דיק, אף הוא אורח הפסטיבל. רטרוספקטיבה מיוחדת תוקדש לסרטי ה-"פילם ד`איסי" מצרפת עם המפיק והבמאי סרז` ללו כאורח. שלושת האורחים ייפגשו עם יוצרים ישראלים לכיתות אמן.

מבט מיוחד בפסטיבל יינתן ליבשת אפריקה המדממת עם שבעה סרטים בנושאים שונים החושפים יבשת זו. עוד בפסטיבל: הקרנות מיוחדות בינלאומיות וישראליות, הקרנות חצות של סרטי מוזיקה, ואירועי חוצות, מפגשים, כיתות אמן ועוד.

המנהלת האמנותית של הפסטיבל היא אילנה צור ויו"ר ההנהלה הציבורית הוא אורן מוסט.

בתחרות הישראלית מתחרים השנה הסרטים הבאים:

"5 ימים"- בימוי: יואב שמיר, הפקה: משה לוינסון, פרופיל הפקות בע"מ. "בקומרניס "- בימוי: אידו סלע, הפקה: גידי אביבי ואידו סלע. "דילמת הדריין"- בימוי: ארז לאופר, הפקה: ארז לאופר, סרטים. "חמוצים"- בימוי: דלית קימור, הפקה: ניצה גונן. "חרד לסרטו"- בימוי והפקה: שלמה חזן. "טלי פחימה- חוצה את הקווים"- בימוי: טל חכים, הפקה: אסף תמיר ויואב רועה-נורמה הפקות. "מועדון בית הקרבות"- בימוי טלי שמש, הפקה: אסף אמיר וגיא לביא, נורמה הפקות. "מורה נבוכים"- בימוי והפקה: יגאל בורשטיין. "נערי החוף" בימוי: חוני המעגל הפקה: עדנה ואלינור קוברסקי - עדן הפקות. "סובנירים"- בימוי: שחר כהן וחליל אפרת, הפקה: שרון שמיר, שירוקו הפקות. "שאדיה"- בימוי: רועי וסטלר, הפקה: אודי קלינסקי ודני חכים. "שלום כיתה א`"- בימוי והפקה: יורם הוניג.לפירוט על סרטי התחרות

בתחרות הבינלאומית יתחרו הסרטים הבאים:

"ציפורי שיר" (בריטניה) בימוי: בריאן היל, הפקה: קייטי בילוף. "פסלי בודהה הענקיים" (שוייץ) בימוי: כריסטיאן פריי, הפקה: כריסטיאן פריי. "הנערים מבאראכה" (ארה"ב\קניה) בימוי והפקה: היידי יואינג ורייצ`ל גריידי. " נהר הקונגו- מעבר לאפלה" (בלגיה/צרפת). בימוי: מישל תיירי, הפקה: כריסטין פירו,סרז` לאלו". "ילדים אבודים" (גרמניה), בימוי:עלי סמאדי אהדי, אוליבר סטולץ. "הצלם, אשתו והמאהב"(בריטניה). בימוי והפקה: פול יול. "הלכלוך האמיתי על החוואי ג`ון" (ארה"ב). בימוי והפקה: טאגארט סיגל. "הזהות של לאו נ." (איטליה). בימוי והפקה: אלברטו וג`יאנגולה אקרופינטו. "הבית של סבתא" (ספרד). בימוי: אדאן אליאגה. הפקה: איגנסיו בנדטי." בין הפיגומים".(מקסיקו). חואן קרלוס רולפו. "אחיות לחוק".(בריטניה). בימוי: קים לונג`ינוטו, פלורנס אייסי. הפקה: קים לונג`ינוטו.

רטרוספקטיבה לבית ההפקות הצרפתי "לה פילם ד`איסי"::

בית ההפקות "לה פילם ד`איסי" הוקם ב- 1984 בפריז. החברה הפכה עד מהרה לבולטת בנוף העשייה הדוקומנטרית בצרפת ובהדרגה בעולם כולו. פועלה של החברה תרם להגדרה מחדש של היחסים בין קולנוע עלילתי לדוקומנטרי, כאשר ביקשה לקדם הקרנתם של סרטים באורך מלא בבתי הקולנוע ולהוציא את הדוקומנטרי משליטתה הבלעדית של הטלוויזיה. לפסטיבל "דוקאביב" יגיע הבמאי והמפיק סרז` ללו –ממנהלי "לה פילם ד`איסי" שסרטו יוקרן במסגרת הפסטיבל.

שלושה סרטים של "פילם ד`איסי" יוקרנו בפסטיבל: "הם ואני" (צרפת 2001) – סרטו של סטפן ברטון. סרט המלווה במשך שנים מספר את הבמאי בנסותו לחיות בכפר קטן בגניאה החדשה. "בית בפראג", (צרפת 2001 ), סרטו של סטן נאומן. הבמאי החי בצרפת חוזר לבית ילדותו בפראג ומספר באמצעותו את ההיסטוריה המשפחתית השזורה בהיסטוריה של צ`כוסלובקיה. "כל דבר קטן" (צרפת 1996 ). במאי: ניקולא פיליבר. קייץ אחד במרכז פסיכיאטרי בלב אזור כפרי יפהפה בצרפת ובו המפגש של הקולונוע עם בני המקום, מטופלים ומטפלים והחזרות שהם עורכים לקראת העלאת מחזה במוסד.

מחוות ללארי ויינשטיין ולקירבי דיק

פסטיבל "דוקאביב 2006" יקיים השנה שתי מחוות לשני יוצרים צעירים עטורי פרסים מארה"ב- קירבי דיק, ומקנדה -לארי ויינשטיין .

לארי ויינשטיין, יליד קנדה (1956) נבחר השנה על ידי הפסטיבל הדוקומנטרי החשוב "הוט דוקס" בקנדה לעמוד במרכז הרטרוספקטיבה שנערכת לבמאי יחיד מדי שנה. בנימוקים נכתב: "ויינשטיין מייצר כבר למעלה מ-20 שנה אוסף עבודות דוקומנטריות חושניות ורבות דמיון, העוסקות באמנות יצירת המוזיקה". בין המלחינים שלהם הקדיש ויינשטין מסרטיו ויוקרנו בפסטיבל – שוסטקוביץ, ראוול, בטהובן, מוצרט והפרויקט "שירי ספטמבר" – שנעשה על ידי אמנים שונים בעקבות שירים של קורט וייל . סרטיו של ויינשטיין זכו בפרסים בפסטיבלים בטורונטו, ניו-יורק, שיקגו, לוס אנג`לס, פריז, קאן ועוד.

מחווה נוסת תיערך לקירבי דיק, יוצר הקולנוע התיעודי האמריקאי, בוחר בדרך כלל לעסוק בסרטיו בנושאים קשים ושנויים במחלוקת, תוך הצמדות מקסימלית לדמות המרכזית, פיתוח יחסי קרבה אישיים וצילומים שנפרשים על פני שנים ארוכות. סרטיו שיוקנרו הם "סיפורה של סרוגייט", "חולה: חייו ומותו של בוב פלנגן, סופרמזוכיסט", "דרידה, "אמונה שבורה".

במסגרת מחווה ליוצרים אלה יתקיימו שתי כיתות אמן, בהם יפגשו הבמאים עם יוצרים ישראלים והקהל הרחב ובהם יפרשו את עיקרי תפיסתם האמנותית.

הקרנות מיוחדות - בינלאומי
בין ההקרנות המיוחדות של סרטים בינלאומיים – "הכלבים של פאבלוב" - (פינלנד 2005)סרטו של ארטו הלונן על יזם בידור רוסי העורך מניפולציות על בני אדם בסיגנון הניסויים שערך פאבלוב על כלבים; "מרד בשכונות העוני" -
(ארה"ב /ברזיל2005 ). סרטם של ג`ף זימבליסט ומאט מוקרי על סוחר סמים בשכונת עוני בריו המנתב את כושר המנהיגות והכריזמה שלו לכיוון חיובי המשפיע על ירידת רמת הפשע בשכונה; "בונסו הצעיר" (פיליפינים 2004) הבמאיות דיצי קרוליני וננה בוקסני עוקבות אחר הישרדותם היום יומית של שלושה ילדים הכלואים על גניבה באחד מבתי הסוהר במנילה ;"העולם ע"פי רחוב סומסום" (ארה"ב 2006") סרטן של לינדה גולדשטיין נולטון ולינדה הוקינס קוסטיגאן עוקב אחרי הדרמה והמורכבות של יצירת תוכניות "רחוב סומסום" בשלוש ארצות: דרא"פ, קוסובו בסרביה ובנגלדש; "לפני שעפים חזרה אל כדור הארץ" (גרמניה/ליטא ) הבמאי ארונס מטליס חוזר אל מחלקת הילדים חולי הסרטן Aבה היHתה מאושפזת בתו ; "משפחה גדולה" (סין 2005) תיאור חייהם ויחסיהם של ארבעה דורות של משפחה אחת בכפר סיני/

הקרנות מיוחדות - מקומי

שלושה סרטים עוסקים ביחסי יהודים ערבים מזוויות שונות: "גדר, חומה, גבול...– הקרב על הגדר" - הפרק השני מתוך סדרה בת שלושה פרקים של אלי כהן העוקבת במשך שלוש שנים אחרי האירועים סביב גדר ההפרדה; "גם לנו אין ארץ אחרת" - בימוי: ג`רולד קסר פייר קלושנדלר- יומן קולנועי המתעד את מאבק ההישרדות של המועדון הפועל בני סכנין בעונת הכדורגל האחרונה; "הפועלים הקטנים מדהריה" - במאי ומפיק: איציק לרנר. ההתבגרות המוקדמת של נידל ושני חבריו הפלסטינים מדהריה הסמוכה לחברון.

סרטה של נורית קידר "חנושק`ה" מבוסס על ספרה של חנה אברוצקי "כוכב בין צלבים" - סיפורה של חנה מנדלברג שהפכה לאנה וחיה במנזר בפולין בזמן המלחמה. האיש שטיפל בה ואותו אהבה הוא הפך לאפיפיור יוחנן פאולוס השני;

"מחיר הגוף" סרטן של קרן יחזקאלי-גולדשטיין, אלונה סרוסי מביא את סיפורן של ארבע נשים צעירות, בנות עשרים פלוס שנפצעו קשה בפיגועי טרור. עקב הפציעה הן נאלצות להתמודד עם דימוי גוף ותפיסת נשיות שיש לעדכן אותם מחדש.בשיתוף עם הכוריאוגרף והרקדן אוהד נהרין נולד הרעיון לסדנת עבודה ייחודית ומקורית עם הגוף; "עכשיו אני חופשיה" – סרטו של גדי קביאטק עוקב אחר תהליך הקמת קבוצת תיאטרון במועדון הקהילתי לקשישות בשכונת גיורא בהוד השרון, רובן אלמנות.

תחרות סרטי סטודנטים

במסגרת תחרות הסטודנטים יתחרו השנה שמונה סרטים: "אחים בדם" – בימוי: מנרה ניברון, קמרה אובסקורה; "אני טוני" – בימוי: גילי לצטר קמרה אובסקורה; "בין הבתרים" – בימוי: שגיא גרוס, המכללה האקדמית ספיר; "וטרנים" – בימוי: טניה אייזיקוביץ`, "בצלאל" – האקדמיה לאמנות ועיצוב; "טבריה בקופסא" – בימוי: יניב סגלוביץ`, אלון לוי, סם שפיגל לטלוויזיה וקולנוע; "יהונתן" – בימוי : עדי הלמן, "בצלאל" – האקדמיה לאמנות ועיצוב; "סידוניה ולזר" - בימוי הראלה מויסה, "בצלאל" – האקדמיה לאמנות ועיצוב ; "שולמניה" – בימוי: אור שולמן, סם שפיגל לטלוויזיה וקולנוע.

הלקטורים הם : יעל גרף –במאית , דוד דרעי – במאי, ודיויד נוי - במאי. לזוכים יוענקו הפרסים : פרס לסרט המצטיין, פרס שני, ציון לשבח.

דוק צעיר תחרות יצירה צעירה

זו השנה השישית שבה מחלקת החינוך של סינמטק תל-אביב ביחד עם פסטיבל "דוקאביב" מקיימים תחרות יצירה צעירה של תלמידי תיכון. עשרות בתי ספר ברחבי הארץ הגישו סרטים לתחרות.

הקרנות חצות ומופעי חוצות

השנה בסופי השבוע של הפסטיבל יתקיימו מופעי חוצות עם הרכבים מוזיקליים ישראלים ובהם:להקת הדיקסילנד של אברהם פלדר, להקת ה"יהלומים", הביג בנד של מגמת הג`אז בתיכון א` לאמנויות, ה"תל אביבים", אנסמבל רימון ועוד.

גם השנה תתקיימנה הקרנות חצות של סרטי מוזיקה. בין הסרטים שיוקרנו יהיה סרט על ג`יי ג`יי קייל יוצר רוק שהשפיע על רבים מיוצרי הרוק ובהם: בריאן פרי, ניל יאנג, ואריק קלפטון. כמו כן יוקרן סרט שהוא דיוקן של חמש להקות רוק השורדות בבייג`ין בתוך חברה המתקשה לעכל את המוזיקה שלהן. סרט נוסף הוא על יוסף לטיף מדור המייסדים של ענקי הג`אז שעדיין חיים עמנו.


לתכניית הסרטים המלאה


16/03/2006   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע