סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 אוקטובר 
א ב ג ד ה ו ש
     
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
כתבה
 
מאת: מערכת הבמה הסרטים הזוכים בפסטיבל "דוקאביב" 2006
 

 
 


הוכרזו הסרטים הזוכים בפסטיבל "דוקאביב" 2006 –הפסטיבל הבינלאומי השמיני לקולנוע דוקומנטרי שיסתיים ב- 8 באפריל 2006.
בתחרות הישראלית זכה סרטם של שחר כהן וחליל אפרת "סובנירים". בתחרות הבינלאומית זכה סרטם של קים לוג`ינוטו ופלורנס אייסי. "אחיות לחוק" .

מרתון הקרנות של הסרטים הזוכים בפסטיבל יתקיים בשבת, ה- 16 באפריל 2006 בין השעות 16:00-10:00.

הזוכה בתחרות הישראלית – "סובנירים"

השופטים בתחרות הישראלית: סאלי ברגר – מארה"ב, אוצרת באגף לקולנוע ותקשורת בMoma - מוזיאון לאומנות מודרנית בניו – יורק, קלאס דניאלסן –יו"ר ומנהל בפועל של הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע דוקומנטרי ואנימציה בלייפציג שבגרמניה, קריסטינה שולגין – המנהלת האומנותית בפסטיבל "דוקפוינט" – פסטיבל הסרטים הדוקומנטריים בהלסינקי שבפינלנד, נפתלי גליקסברג – במאי ותסריטאי, יו"ר פורום היוצרים הדוקומנטריים בישראל, חנוך מרמרי – עיתונאי ועורך, ערך את עיתון הארץ במשך 13 שנים ופרסם שני ספרים.

פרס הסרט הישראלי הטוב ביותר הוענק לסרט - "סובנירים" בבימוים של שחר כהן וחליל אפרת. הפקה: שרון שמיר – שירוקו הפקות, תסריט – שחר כהן, צילום – תומר שני, עריכה – חליל אפרת, מוזיקה – שי בכר. הפרס בסך של 60,000 ₪ ( 40,000 ₪ באדיבות המועצה הישראלית לקולנוע, שירותי שיווק והפצה בשווי 10,000 ₪ באדיבות חברת רות דיסקין שיווק והפצה, זיכוי למשמרות עריכת פסקול באולפני db פוסט פרודקשן בשווי 1500$, ושירותי תרגום באדיבות אולפני סינמטיפ בשווי 600$). נימוקי חבר השופטים: "מתוך חומרים משפחתיים, פשוטים ובסיסיים, הצליחו הבמאים יחד עם צוותם ליצור סרט מסע רגיש, מורכב ועדין. "סובנירים" משלב בהצלחה מבט רגיש והומוריסטי על יחסי אב- בן המתוארים בסרט, באמצעות אריגה של תחקיר אישי ורגעים מרגשים ממלחמת העולם השנייה".

פרס ראש העיר מטעם ראש עיריית תל-אביב - יפו ליוצר מבטיח בסך 30,000 ₪ הוענק לסרטה של טלי שמש "מועדון בית הקברות".
נימוקי חבר השופטים: "הבמאית משרטטת דיוקן עדין של היחסים המורכבים בין סבתה המופנמת לבין דודתה הדעתנית. הפגישות השבועיות של שתי הנשים עם חברי "האקדמיה של הר הרצל" משמשת כרקע עשיר המוסיף עומק היסטורי ופילוסופי אשר משקף שאלות על החיים, הזקנה והמוות. "מועדון בית הקברות" הוא סרט דוקומנטרי נוגע ללב השומר על כבודן של הדמויות לצד ראייה הומוריסטית".

שרק (שרון) דה- מאיו צלם הסרט "מועדון בית הקברות" זכה בפרס הצילום, המוענק באדיבות המועצה הישראלית לקולנוע בסך 10,000 ₪ ובאדיבות חברת – On-Air המעניקים פרס ע"ש אלקה עינור להשכרת ציוד צילום בשווי 2,500$. נימוק חבר השופטים: "השימוש הקבוע בעדשת טלפוטו מעצים את מערכות היחסים בין חברי קבוצת האקדמיה של הר הרצל. בדרך זו מונצחים רגעים מיוחדים בשפה קולנועית מרשימה. הסרט יוצר דיאלוג בין ההווה והעבר דרך הבעות פניהם של חברי הקבוצה".

פרס העריכה הוענק לנואית גבע עורכת הסרט "נערי החוף" בבימויו של חוני המעגל. הפרס מוענק באדיבות המועצה הישראלית לקולנוע בסך 10,000 ₪ ובאדיבות אולפני תל אביב המעניקים זיכוי של משמרות עריכה בשווי 2500$ . נימוקי חבר השופטים:
"פרס העריכה מוענק לנואית גבע עבור "נערי החוף" על היכולות לזקק 30 שנות צילום ולהופכן לדיוקן המשרטט את סגנון החיים האנטי-ממסדי של שלושת הגיבורים הראשיים. הסרט משלב בצורה מרשימה את אופיין של הדמויות תוך גילוי רובד נוסף לרדיפת הנשים האובססיבית. העריכה מצליחה לשים זה לצד זה תמונות מתקופות שונות, באופן היוצר תמונה רחבה של הרצון לברוח מלחצים של זמן, אחריות ובעיות היום-יום. "נערי החוף" הוא הוכחה שיד מיומנה של עורך מנוסה יכולה לנווט סרט שצולם ללא נרטיב קוהרנטי מתחילתו".

ציון לשבח ניתן לסרט "שלום כיתה א`" בבימויו של יורם הוניג, הפקה – יורם הוניג, צילום – אשר בן יאיר, אלון אילת יורם הוניג, עריכה – מיקי כהן, מוזיקה: שלום חנוך. מנימוקי חבר השופטים: "ביד מקצועית ובלב אוהב הצליח הבמאי ליצור סרט המשרטט מרקם עדין של אהבת הורה לבתו, תוך תיעוד תמונת מצב מיקרו-קוסמית של המציאות הישראלית המורכבת. לאורך כל הסרט הצליח הבמאי לאזן את צעידתו על החבל הדק שבין הסיפור האישי לסיפור החברתי ובין היוצר להורה על השגו זה בחרנו לציין אותו לשבח".

הזוכה בתחרות הבינלאומית - "אחיות לחוק"

בתחרות הבינלאומית שפטו: קירבי דיק – יוצר דוקומנטרי עטור פרסים מלוס אנג`לס, מישל דריגז - אוצרת תחרות הסרטים הקצרים של הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע במונפלייה, מצרפת, לורן רות –בימאי ותסריטאי, לשעבר המנהל האומנותי של פסטיבל הסרטים במרסיי, מצרפת, ענת אבן – יוצרת סרטים מישראל, ודוקי דרור – בימאי, כותב ומפיק מישראל.

פרס ראשון באדיבות צביה ג`וזיאן מיתר ע"ס 2,500$ ניתן לסרט "אחיות לחוק", בימוי: קים לוג`ינוטו, פלורנס אייסי. נימוקי חבר השופטים: "לאחר ויכוח סוער ופורה, החליט צוות השופטים הבינלאומי להעניק את פרס הסרט הטוב ביותר לסרט `אחיות לחוק`. לשליטתו המרשימה בצילום ועריכה במסורת ה`סינמה וריטה`. עבור החיוניות והאנושיות הכובשת של הדמויות. כמו כן בגלל היכולת להעמיד את חשיבות הצדק בחברה פטריארכלית מעל הכל, תוך ניתוץ הסטריאוטיפים שיש לנו על אפריקה".

ציון לשבח הוענק לסרט "בין הפיגומים", 2005, בבימוי: חואן קרלוס רולפו. נימוקי חבר השופטים: "על העוצמה של הבחירות האסתטיות: גישה אישית הבוחרת בדימוים ובפס קול היוצרים יחד קליידוסקופ מרתק של סימפוניה אורבנית. בד בבד עם הראייה הנוקבת אל ההקשר המקסיקני של הנושא נוסף גם מסר אוניברסלי: גם החברות המפותחות אשר נקלעות לתוך מצוקה של גידול מתמיד המוביל לניצול כל מקום מחיה, המגביר את הפער בין עשירים לעניים בעולם הגלובלי".

הזוכה בתחרות סרטי הסטודנטים – "יהונתן"

28 סרטים הוגשו השנה לתחרות מבתי הספר לקולנוע בישראל, מתוכם עלו לגמר שמונה סרטים. צוות השופטים בתחרות זו כלל את: לארי ויינשטין - אחד מהבמאים המובילים בקנדה, המתמחה בסרטים דוקומנטריים העוסקים במוזיקה והשנה נערכה לכבודו מחווה מיוחדת בדוקאביב, נעמי פרס- אבירם - עורכת קולנוע עלילתי ודוקומנטרי, סדרות טלוויזיה ודרמות ישראליות, ורן טל - בימאי ומפיק שזכה בפרס ראש העיר בדוקאביב 2005.

פרס ראשון - באדיבות חברת FPAD, המועצה הישראלית לקולנוע ומסע אחר הוענק לסרט "יהונתן" – סרטה של עדי הלמן מבצלאל – האקדמיה לאומנות ועיצוב. הפרס כולל: שירותי קידום ושיווק של הסרט בפסטיבלים בינלאומיים בשווי 10,000 ₪ באדיבות חברת FPAD חברת הפקה והפצת סרטים ותכניות טלוויזיה. פרס כספי בשווי 5000 ₪ מהמועצה הישראלית לקולנוע וקורס צילום מקצועי בשווי 2300 ₪ באדיבות "מסע אחר". נימוקי חבר השופטים: "בפה אחד החלטנו להעניק את הפרס הראשון ל`יהונתן`, שמהרבה בחינות אנו מרגישים שזהו סרט מרשים ביותר. פורטרט רגיש של ילד בן ארבע על החלומות והקונפליקטים שלו. האופן האינטימי בו מציבה הבמאית את המצלמה מאפשרת לנו להיכנס לעולמו של יהונתן, וכמוהו אנחנו מייחלים שהפנטסיה לא תתפוגג. אנחנו מודים לבמאית על הבימוי העדין ועל כך שחשפה אותנו לעולמו של יהונתן.


פרס שני – באדיבות חברת FPAD שירותי קולנוע וטלוויזיה המעניקה לזוכה זיכוי להשכרת ציוד בסך 1500$ - הוענק לסרט "אחים בדם", הבימויה של מנרה ניברון, מקמרה אובסקורה. מנימוקי חבר השופטים: "על האומץ והכנות של הבמאית הלוקחת את עצמה, משפחתה והקהל, למסע אישי ומלא כאב. התוצאה – סרט מרגש וחזק שעשוי במיומנות ודייקנות מרשימה".


ציון לשבח הוענק ללסרט "וטרנים" בבימויה של טניה איזקוביץ`, מבצלאל – האקדמיה לאומנות ועיצוב. מנימוקי חבר השופטים:
"אנחנו רוצים להעניק ציון לשבח לסרט `וטרנים`, על ההומניות הרבה שבו, הבימוי המדויק, המצלמה האינטימית והעריכה הרגישה. הבמאית מאפשרת לקהל הישראלי להיפתח לעולם חדש ולהרגיש קרובים לאותם חיילים ותיקים החיים בינינו".

הזוכים ב"דוקצעיר" – תחרות בתי הספר התיכוניים

השנה - מחלקת החינוך של הסינמטק, בניהולה של מיכל מטוס, ופסטיבל "דוקאביב" - חוגגים בסיפוק רב 6 שנים פוריות של יצירה דוקומנטרית צעירה. לתחרות "דוקצעיר" הוגשו השנה סרטים מעשרות מגמות קולנוע מכל רחבי הארץ. הפרסים בתחרות זו הוענקו בטקס נפרד.

פרס ראשון הוענק לסרט "עולה מחשיכה" בימוי: ליאת פיקארד הוענק למגמת הקולנוע בבית הספר אולפנא "צביה" , ירושלים. הפרס באדיבות הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו בסך 3,000 ₪.

פרס שני הוענק לסרט "מהומה או מאומה" בימוי: יעקוב מרמרשטיין. הפרס הוענק למגמת הקולנוע בבית הספר ליאו באק
הפרס באדיבות הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו בסך 2,000 ₪.

ציון לשבח הוענק לסרט "המסכה הכי קטנה בעולם" בימוי: עפרי פרל. הפרס הוענק למגמת הקולנוע בבית הספר - תיכון ע"ש הרצוג, בית חשמונאי. הפרס באדיבות עמותת דוקאביב בסך 1,000 ₪.


אתר דוקאביב
מי ומה בדוקאביב
דוקאביב: קולנוע בעזרת השם05/04/2006   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע