סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 אוקטובר 
א ב ג ד ה ו ש
     
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
כתבה
 
מאת: מערכת הבמה אירועי יום הזיכרון לשואה בתל-אביב
 

 
 


בתל-אביב יתקיימו השנה אירועי זיכרון מגוונים בהשתפות אמנים ואנשי רוח במרכזי התרבות השונים של העיר. כמו כן יועלו הצגות תיאטרון, קונצרט מיוחד של האופרה הישראלית והפקת האופרה "צחוק של עכברוש".

אירועי זיכרון

" הטקס המרכזי בתל-אביב "כאב השחרור והחזרה לחיים"

המחלקה למופעים בעיריית תל-אביב-יפו תקיים את הטקס המרכזי של תל-אביב-יפו בתאטרון הקאמרי בתל אביב ביום שני, 24 באפריל ב- 20:00 בתיאטרון הקאמרי בתל-אביב. הטקס יעמוד השנה בסימן "צל האדם בצל המוות". הכניסה חופשית.

האירוע במעמד רון חולדאי – ראש עיריית תל-אביב-יפו , הרב ישראל מאיר לאו שליט"א – הרב הראשי לתל אביב יפו. משתתפים : שחקני התיאטרון הקאמרי: רמי ברוך, שירי גולן, עדי גילת,עדי כהן, ניר שלמון, אולה שצ`ור. מנחה: יוסי גרבר, חזן: חיים אליעזר הרשטיק .

כרטיסי הזמנה ניתן לקבל בעיריית תל-אביב- יפו - לשכת המודיעין, בתיאטרון הקאמרי החדש - שד` שאול המלך 19 תל אביב, בבית אריאלה - שד` שאול המלך 25 תל אביב, בביכורי העיתים - מדור גיל הזהב - הפטמן 6 ובאתר העירוני.

זיכרון השואה ביידיש

תיאטרון היידישפיל בשיתוף בית ציוני אמריקה יקיימו טקס מיוחד לציון יום הזיכרון לשואה ביום שני, ה -24 באפריל ב- 19:30 בבית ציוני אמריקה בתל-אביב. הכניסה חופשית.

החומרים בטקס עובדו מתוך עדויות של ילדים ובני נוער מתקופת השואה, בעיקר מפולין. את חומרי הערב, "זאמד קערנדלעך" (גרגרי חול) , יבצעו שחקני הלהקה הצעירה של תיאטרון ביידישפיל. הקטעים יועברו בשפת המקור של העדויות - ביידיש חלק מהשירים הולחנו במיוחד לטקס זה על ידי טיירי וידר. כמו כן יובאו בטקס שירים על גורלו של הילד היהודי בשואה מאת קדיה מולודובסקה, ישעיהו שפיגל, קאצ`רגינסקי, חנה חייטין ורבקה בסמן - שכתבה בגיל 16 במחנה ריכוז ואת שיריה הבריחה מהמחנה בצעדת המוות, בתוך פיה. במהלך הערב תספר המשוררת רבקה בסמן-בן חיים על ילדות בשואה.לפרטים נוספים

"זכור" - הנצחת זכר השואה באמנות הבמה

מרכז ברודט לתרבות יהודית בשיתוף "המקום" תיאטרון יהודי ישראלי מציגים ערב זיכרון חוויתי בסימן זהות יהודית בו יוצרים ישראלים מגוונים יציגו את כאב השואה שלהם.את האירוע יזם ומנהל אמנותית השחקן שרון רג`יניאנו.

על הבמה יקדם את הבאים השחקן-רקדן, נדב ילון במיצג תנועה של קורבן שואה שהשליך את עצמו על גדר חשמלית. משתתפים נוספים: אמנון פישר שיקרא מיומנה של אימו, ענת עצמון תשיר ביידיש את שירו של אברהם סוצקבר "מתחת לכוכבים הלבנים", אראל סג"ל יקרא שיר של אורי צבי גרינברג, ליאור מילר ישא מונולוג על שואה אישית, שחר ואודי אריאל יגישו שיר, שרון רג`יניאנו יבצע מונולוג רעב, מיכל ורד תישא תפילת אשה, הרב משה חג`ג` ישא דרשה, שרית בודן תגלם את שיילוק מתוך "הסוחר מונציה", מיכל יוגב תבצע ריקוד, תלמידי תיכון יקראו מתוך יומן המסע שלהם לפולין ולסיום חזן ישא את הקדיש על הניספים.

יום שני, 24 באפריל ב- 21:00 - מרכז ברודט לתרבות יהודית, רח` צייטלין 22, ת"א

טקס יום הזכרון האלטרנטיבי לשואה ולגבורה בתיאטרון תמונע

גם השנה יקיים תיאטרון תמונע את טקס יום הזיכרון האלטרנטיבי לשואה ולגבורה בעריכת אבי גיבסון בראל ושהרה בלאו. בטקס יתקיים ב- 24 באפריל ב- 21:00.

במוקד הטקס יעמוד היחס לנושא השואה כפי שהוא בא לידי ביטוי אצל בני הדור השלישי (ולא רק) בחלקים שונים בחברה הישראלית, בין המשתתפים בטקס השנה: לינוי בר גפן - על השינויים בתפיסת השואה של בני הדור השלישי בגרמניה, אמיר אוריין – האם מדינת ישראל איבדה את הזכות המוסרית על השואה?; רננה רז – לרקוד עם גרמנים: על תת המודע היהודי שצף ועלה, בזמן שהעבירה שיעורי ריקוד בגרמניה; ינון מגל – פרשת הטלאי הכתום כפי שחווה אותה כעיתונאי שחשף את הסיפור; שי גולדן – על השואה כהתנתקות הסופית של האלוהים מעם ישראל; שאול ביבי – על הבחירה שלנו לעסוק ברוצחים ("איך הם יכלו?") ולהתחמק מהקרבנות; שהרה בלאו- האם צריך לאחד בין יום השואה הבינלאומי ליום הזיכרון לשואה ולגבורה? . על הצד המוזיקלי של הערב אחראים מאור כהן ואמנון פישר, שיחתום את הטקס בשיר "הבן של יוסי ומלי". לפרטים נוספים

תיאטרון

אדם בן כלב
הצגת תיאטרון גשר "אדם בן כלב" שעלתה לראשונה ב-1993,לפני כ-13 שנים, תעלה שוב כבכל שנה לקראת יום השואה בין התאריכים 26-16 באפריל 2006. המחזה מאת אלכסנדר צ`רבינסקי על פי ספרו של יורם קניוק ובבימויו של יבגני אריה, יעלה שוב כמדי שנה באוהל הקרקס שיוצב ברחבת מוזיאון תל-אביב, שד` שאול המלך 27, תל-אביב.

בין המשתתפים: איגור מירקורבנוב, ישראל דמידוב, יבגניה דודינה, אפרת בן צור, ולדימיר חלמסקי, נטליה ווטולביץ` – מנור ועוד. המחזה מתרחש באוהל קרקס. הדמות המרכזית בו היא של אדם שטיין: ליצן, רדוף, אדם טרגי, ניצול מחנות ריכוז. אדם הצליח לשרוד מן הגיהנום של השואה, אך אינו מצליח לנהל אורח חיים נורמלי, רגיל. הוא מתייחס לחיים כאל גזרת עונש - על שנצל. לגביו, הזוועה של מחנות הריכוז וקיומו הפיזי אחריה, אינם אלא הכנה לקראת מותו האמיתי, הסופי.לפרטים נוספים

היובל (show אה ?)

עיבוד של יואב מיכאלי ותלמידי שנה ג` בבית ספר למשחק של סופי מוסקוביץ למחזה "היובל" מאת ג`ורג טבורי. המחזה נכתב בשנת 1983 בהזמנה של התיאטרון העירוני בבוכום, שבגרמניה, לציון חמישים שנה לעלית הנאצים לשלטון ובא כתגובה להתעוררות הניאו-נאצית בגרמניה. המחזה בנוי כקולאז` זיכרונות המתרחש כולו בבית קברות יהודי על גדת נהר הריין. כל הדמויות פרט לירגן הניאו- נאצי הינן דמויות מתות, קורבנות המשטר הנאצי, אשר אינן מוצאות מנוחה ונידונות לחזור ולחוות את המוות שלהן שוב ושוב. המחזה יוצג בבית הספר לאמנויות הבמה סופי מוסקוביץ בתל-אביב בתאריכים 24-20 באפריל 2006. עלות הכרטיס 45 ₪. לסטודנטים 25 ₪.לפרטים נוספים

קלאסי

צחוק של עכברוש
האופרה "צחוק של עכברוש" בהפקת התזמורת הקאמרית הישראלית והתיאטרון הקאמרי של תל אביב תעלה שלוש פעמים במהלך השבוע של יום הזיכרון לשואה בתיאטרון ירושלים (24 באפריל, 16:30, 20:30) ובהיכל התרבות באשקלון (25 באפריל, 20:30).
אלה מילך-שריף יצרה אופרה המבוססת על הרומן "צחוק של עכברוש" מאת הסופרת נאוה סמל שעוסק בזיכרון השואה ובהעברתו מדור לדור. השתיים זכו בפרס רוזנבלום לאמנויות הבמה מטעם עיריית תל אביב. מילך-שריף זכתה השנה בפרס ראש הממשלה למוזיקה. את האופרה ביים עודד קוטלר, ונמצח עליה אורי לשמן. בחודש מאי הקרוב תצא האופרה "צחוק של עכברוש" להופעות בפולין, כאורחת התיאטרון העירוני של וורשה ושגרירות ישראל בפולין.לפרטים נוספים

האופרה הישראלית בקונצרט זיכרון לשואה ולגבורה

האופרה הישראלית תקיים במשכן לאמנויות הבמה בתל-אביב קונצרט זיכרון לשואה ולגבורה בשם "קולות מן השאול". הקונצרט כולל מוזיקה וקטעי קריאה ויתקיים בערב יום השואה, יום שני, 24 באפריל בשעה 21:00. הכניסה חינם.

תזמורת סימפונט רעננה, בניצוחו של ניר קברטי, תבצע מוזיקה שבוצעה על ידי תזמורת הנשים באושוויץ וכן יצירות הקשורות לתקופת השואה: "מחול המוות" מאת סן סנס, קונצ`רטו לכינור פרק שני מאת מנדלסון, קטעים מתוך הסימפוניה הבלתי גמורה" מאת שוברט, "מוזיקת לילה זעירה" מאת מוצרט ועוד. הסולן בקונצרט זה הוא הכנר ניתאי צרי. בין קטעי הקריאה שיבוצעו בערב זה: שיר של היינריך היינה וקטע המתאר את תזמורת הנשים של אושוויץ. לפרטים נוספים


20/04/2006   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע