סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 אוקטובר 
א ב ג ד ה ו ש
     
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
כתבה
 
מאת: מערכת הבמה הוכרזו הסרטים העלילתיים שיתמודדו בפרס וולג''ין
 

 
 


תשעה סרטי קולנוע ארוכים (פיצ`רים) יתחרו על פרס וולג`ין בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי ה- 23 בירושלים שייפתח ב- 6 ביולי 2006 ויימשך עשרה ימים. טקס חלוקת הפרסים ייערך בערב האחרון של הפסטיבל, ב- 15 ביולי.

רשימת הסרטים:

"אביבה אהובתי" – שמי זרחין

חלומה הגדול של אביבה (אסי לוי), מבשלת קשת יום בבית מלון בטבריה, עומד סוף סוף להתגשם. כשרון הכתיבה הגדול שלה הוצנע במשך שנים, עד שיום אחד, בעזרת אחותה התומכת אניטה (רותם אבוהב), הגיעה לעודד (ששון גבאי), סופר בעל שם, שלוקח אותה תחת חסותו ומבטיח להפוך אותה לסופרת של ממש.

הדרך הארוכה להגשמת החלום משנה את חייה של אביבה ואת חייהם של היקרים לה: בעלה המובטל (דרור קרן), שלושת ילדיה המיוסרים, אמה המעורערת, ובעיקר אחותה - אישה מצחיקה ובעלת חלומות משל עצמה. אביבה מופתעת לגלות שגם לעודד יש תכניות משלו ועולמה מתערער לגמרי. החלום הופך לסיוט ועכשיו אביבה צריכה לעשות חשבון אמיתי עם חייה בדרך למציאת הקול הפרטי והעצמאי שלה.

"אביבה אהובתי" הוא סיפור שבמרכזו כוח רצונה, פחדיה וחלומותיה של אישה החיה בתוך המארג העשיר והיצרי של בני משפחתה על סיפוריהם השונים. הסרט מתקיים בתוך סביבה תוססת וצבעונית, מלאה בהומור שבו מחזיקות הדמויות בעיקשות, כמו בקרש הצלה. הסרט מצולם ברובו הגדול בעיר טבריה.

"מחילות" – אודי אלוני

דיוויד, יהודי אמריקני צעיר, אידיאליסט ברוחו, מתגייס לצה"ל ומוצא עצמו יורה למוות בילדה פלסטינית בת עשר. הוא מאושפז במוסד פסיכיאטרי היושב על חורבות הכפר הפלסטיני דיר יאסין. רוחות הרפאים של נרצחי הכפר מנסים לתקשר עימו דרך מאושפז אחר במוסד, ניצול שואה.

אביו של דיוויד, ניצול שואה אף הוא, מנסה נואשות להציל את נפשו של בנו ע"י הבאתו לניו יורק ומטפל בו בתרופה כימו-טכנולוגית בניסיון לחיות חיים נורמלים. בניו יורק מתאהב דיוויד בלילה, אמריקנית ממוצא פלסטיני, אם לילדה. אמל, ביתה של לילה, דומה להפליא לילדה בה ירה דיוויד למוות. האם יצליח לגבור דיוויד על הטראומה תוך שרטוט גורלו?

"מחילות" הוא סרטו העלילתי הראשון של האמן אודי אלוני. סרטו הקודם, "מלאך מקומי", זכה לשבחים רבים ברחבי העולם כמו גם בפסטיבלי ברלין, טורונטו ופסטיבל הקולנוע הבינלאומי בירושלים.

"מלך של קבצנים" – אורי פסטר

בשלהי המאה ה-16, בכפר היהודי "לודוניה" בגבול רוסיה-פולין, על פי האמונה היהודית לגירוש קללות הפוגרומים מעל הכפר, מחתנים עם ליל, בבית הקברות, את פישקה, בלן בית המרחץ, יתום וחיגר, עם יתומה כמותו. בליל הכלולות נאלץ פישקה לצאת בעקבות אשתו הטריה אל היערות, בחיפוש אחר קבוצת קבצנים יהודיים אליהם היא שייכת. משנודע לפישקה על מעשיהם הקשים של הקבצנים בבני עמם היהודים הוא נמלט מעליהם כשאהובת ראש הקבצנים מצטרפת אחריו בעל כורחו. במאבק של נקמה וכבוד, מגן פישקה על חייו וראש הקבצנים מוצא את מותו.

הקבצנים מבקשים מפישקה להיות להם למנהיג. פישקה בוחר להנהיג את קבצניו בביצוע גניבות ופשיטות על הכפרים הרוסיים דווקא. מעשיו מגיעים לאוזנו של הצאר אשר מבקש לצרף את פישקה וקבצניו אל המאמץ המלחמתי של הצבא הרוסי מול הפולנים. "נטילת חובות למול קבלת זכויות ככל האדם", מובילה את פישקה להקמת הפלוגה היהודית הראשונה. באומץ ליבו וברוחו הנאורה יוצא פישקה אל המאבק לדו קיום בתוך החברה היהודית השמרנית ולדו קיום עם אדוניי מולדתו הארעית, בתקווה להעניק לבני עמו הנודדים נחלת ארץ משלהם.

"מכתבים לאמריקה" – חנן פלד

בתחילת שנות השישים בתל-אביב, מגלה חיליק וולדמן, בן העשר, שעל כתפיו וכתפי אחיו מוטל תפקיד קשה מנשוא – לפצות את הוריו ניצולי השואה על כל הסבל שעבר עליהם. האיזון המשפחתי מופר כשמוישה וולדמן, אביו של חיליק, מאמין בכל ליבו שבנו המת, יענקל, שנשלח לאושוויץ במהלך המלחמה, הצליח בדרך נס להימלט מהתופת, להגיע לארה"ב והיום הוא לא אחר מאשר ג`ק וולדמן, יועצו הצעיר, היהודי והמבריק של הנשיא קנדי.

איום מרחף מעל שלימות משפחת וולדמן. מוישה, שמעולם לא השלים עם מותם אשתו הראשונה ובנו, הולך ונסחף חזרה אל עברו. חיליק הצעיר, שמחליט לגרום אושר לאביו, לא יודע כי מה שהתחיל בכוונה טובה יביא בסופו של דבר לרעידת אדמה משפחתית.

"NO אקזיט"– דרור סבו

הימים ימי הקיץ והריאליטי הגדול של ערוץ 13 "בחירת ליבו" נמצא ממש לפני העלייה של העונה השלישית לאוויר כשלזכי ריבנבך היוצר הראשי של התכנית ברור שללא גימיק טוב, אבל ממש טוב, הוא לא יצליח לשחזר את ההצלחה של שתי העונות הקודמות. עד שהוא נזכר בתלמיד שלו יהודה קוניץ מהחוג לקולנוע ובפרויקט התיעודי שלו ... יהודה, דוקומנטריסט צעיר מתעד כבר שלוש שנים את תהליך השיקום של חברו איתן, שלקה בעיוורון בנסיבות מוזרות במהלך שירותו הצבאי. תהליך השיקום הייחודי פותח על ידי יעל, המאמנת האישית של איתן ובת הזוג של יהודה.

יעל היא העיניים של איתן, יחד איתה הוא ממש פנומן, וזה בדיוק מה שריבנבך מחפש. יהודה לא תולה הרבה תקוות בטלוויזיה הוא רוצה לעשות "סרט אחר", סרט מנקודת המבט של מי שאינו יכול לראות. אבל בשביל זה הוא צריך 50,000$ ומי כבר יקנה ממנו "סרט אחר". ולכן כשזכי ריבנבך קוסם הרייטינג מציע לו להביא את "הפנומן והמאמנת" בעד השקעה נדיבה וכמה שינויים קוסמטיים ברעיון, הוא לא חושב לרגע לסרב ויוצא למסע הזוי אל מאחורי הקלעים של עולם הטלוויזיה, מתמכר למשחקי המציאות של ריבנבך ומוצא את עצמו בדרך ללא מוצא.

"אדמה משוגעת" – דרור שאול

סיפור התבגרותו של דביר אבני, נער בן 12, הגדל בקיבוץ בדרום ישראל בשנות השבעים. במהלך שנת הבר מצווה שלו מגלה דביר שאימו איננה בריאה בנפשה. הוא נאלץ לנווט בין עקרונות השוויון של הקיבוץ לבין יחסיו המורכבים עם אמו. הניגוד בין שני אלה מוציא אותו למסע התבגרות מופלא ובלתי אפשרי שבשיאו בחירה מצמררת שתשנה את חייו לעד.

"הדברים מאחורי השמש" – יובל שפרמן

אביו של יצחק שרוי בתרדמת, על ערש דווי. אחרי נתק של עשר שנים, הוא מעז סוף סוף לבקרו. יצחק המסוגר והמופנם מוצא עצמו לבד בבית החולים, מתוסכל מכך שמשפחתו שלו מזניחה אותו ולא מגלה עניין בנעשה. כולם עסוקים בעולמם המורכב: אשתו, אמנית בהיחבא שחלום חייה עומד להתגשם באותו שבוע; בנו בן השלושים, ילד מזדקן שעדיין גר בבית הוריו ומבזבז באדיקות את הפוטנציאל הטמון בו; בתו הצעירה במעט, המצויה בתהליכי השלמה מיוסרים עם זהותה המינית. יצחק איננו יודע שבת הזקונים שלו, דידוש, ילדת מפתח כבת 10, מבקרת בסתר את סבה שאותו לא פגשה מעולם. במסעה לגלות את הסוד המשפחתי הישן תסלול דידוש נתיב מחבר בין הנשמות המנוכרות של בני משפחתה.

"הדברים שמאחורי השמש" הוא סיפור של איים מבודדים בתקופה אסקפיסטית, איים המנסים לשוב ולהתחבר. סיפור על הצורך באהבה, חשיבותה של הפרידה והנחמה הטמונה בהשלמה עם האנשים הקרובים לנו ביותר, שבהם הכי קשה לנו לגעת.

"שלוש אימהות" – דינה צבי ריקליס

רוז, פלורה ויסמין נולדו כשלישייה באלכסנדריה, מצרים לפני שישים ומשהו שנים. הוריהן האמידים העניקו להן שמות של פרחים ופארוק מלך מצרים העניק להן את ברכתו. היום, בישראל, הן חיות בדירה אחת, בלי גברים ובלי ילדים. פלורה יוצאת לפנסיה מעבודתה כמיילדת, יסמין ממתינה להשתלת כליה ומצבה קשה ורוז, שהייתה בעבר זמרת מצליחה, מתבצרת בשתיקתה, לאחר מותו של בעלה. בזו אחר זו הן מגיעות הנשים ל"חיים שכאלה", מקום בו מספרים אנשים את זיכרונותיהם, על מנת לספר לרוחה, בתה של רוז, את סיפור חייהן והקשר הסימביוטי ביניהן וגם כדי למצוא את בנה של אחת האחיות שנמסר לאימוץ בנסיבות מוזרות.

במהלך התקופה שבה יסופר הסיפור ישתנו חייהן של האחיות וחייה של רוחה. שדים שהיו חבויים שנים ישתחררו אט אט, כופים על האחיות להתעמת עם עברן ולסלוח אחת לשנייה. בסופו של המסע אל העבר, לאחר שניקו את מצפונן, ייסעו האחיות למסע אחר, לאלכסנדריה עיר הולדתן, לניתוח השתלת כליה ליסמין ורוחה שהשיבה לעצמה את זיכרונותיה תוכל להתחיל בחיים חדשים.

"ידיים קשורות" – דן וולמן

במרכז הסרט "ידיים קשורות" עומדת מערכת יחסים סבוכה ורגישה בין אם מבוגרת לבנה החולה. כמו באגדה הידועה "פרח לב הזהב" שבה יוצא ילד לחפש אחר הפרח שיציל את אמו החולה, כן ב"ידיים קשורות", בהיפוך תפקידים, יוצאת אם להשיג גראס שיגאל את בנה ממכאוביו. יציאה נדירה מהבית, שאמורה הייתה להיות קצרה, הופכת למסע ארוך אל תוך הלילה התל-אביבי, שבו עולות מן העבר תמונות המאיימות להפיל חומות של הכחשה, מאחוריהן הסתתרה האם במשך שנים.רומן פולנסקי ואטום אגויאן לפסטיבל הקולנוע בי-ם
נבחרו הסרטים התיעודיים שיתמודדו בפרס וולג`ין
"מישהו לרוץ איתו" יפתח את פסטיבל הקולנוע בירושלים


15/06/2006   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע