סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
קלאסי
לוח האירועים 2024 מאי 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
262728293031
כתבה
 
מאת: מערכת הבמה אורחים ויוצרים באנסמבל סולני תל אביב
 

 
 
אנסמבל סולני תל אביב, יארח האנסמבל, בניצוחו של מנהלו המוסיקלי ברק טל, את זמר הקונטרה טנור הנודע אנדראס שול ואת זמרת הסופרן הצעירה תכלת לוין


סטבט מאטר עם אנדראס שול

בקונצרט השלישי לעונה של אנסמבל סולני תל אביב, יארח האנסמבל, בניצוחו של מנהלו המוסיקלי ברק טל, את זמר הקונטרה טנור הנודע אנדראס שול ואת זמרת הסופרן הצעירה תכלת לוין
 
קונצרט מיוחד  שבמרכזו הסטבט מאטר המוכר והאהוב של פרגולזי.  השניים יבצעו יחד גם אריות ודואטים מהאורטוריות "שאול" ו"משיח" של הנדל. התוכנית משלבת בין מיטב הרפרטואר הבארוקי לבין היצירה הישראלית המקורית.
 
האנסמבל יבצע בנוסף את "מטמורפוזות לכלי קשת", יצירה חדשה של המלחין אלכס וסרמן בבכורה עולמית.  
 

אנסמבל סולני תל אביב, צילום: פסטיבל המוזיקה הבינלאומי בוסאן מארו


שיתופי פעולה לאורך שנים עם הסולנים 
  
לביצוע היצירה  יצטרף אל האנסמבל זמר הקונטרה טנור הנודע אנדראס שול. שיתוף הפעולה של אנסמבל סולני תל אביב עם זמר הקונטרה טנור אנדראס שול, החל כבר ב2007 בהופעה משותפת שלהם במשכן אמנויות הבמה בתל אביב. מאז אותו קונצרט מקפיד אנדראס שול לשוב ולהופיע בארץ עם האנסמבל אחת לכמה שנים.
 
זהו שיתוף הפעולה החמישי של אנדראס שול עם האנסמבל.  "מרגש מאד שאנדראס שומר לנו אמונים ונענה לכל הזמנה שלנו לארח אותו כסולן. העבודה איתו תמיד יצירתית, מפרה ומלאה בהשראה. אנחנו מקיימים חזרות רבות ביחד, זאת למרות שאנדראס כבר ביצע והקליט את כל הרפרטואר פעמים רבות ויכול היה להסתפק בחזרה אחת.

במהלך החזרות המשותפות אנחנו מנסים אפשרויות שונות לביצוע, בהתאם לטקסטים, חולקים רעיונות מוסיקליים, ומנסים ליצור ביחד משהו חדש ומרגש", אומר ברק טל מנהלו המוסיקלי של האנסמבל.

 אל אנדראס תצטרף הפעם זמרת הסופרן הצעירה תכלת לוין, שהייתה במשך שנים רבות תלמידתו של ברקטל ונגנית כינור וויולה בתזמורות צעירות בהדרכתו. "מאד מרגש אותי לשתף פעולה עם מוסיקאית ש"גידלתי" מגיל 6, לאחר שנים רבות שבהן היא עוסקת במוסיקה, מתקדמת ומתפתחת כאמנית. בין שאר המורים שלה היא גם נסעה ללמוד לפני מספר שנים אצל אנדראס שול בגרמניה בתיווך שלי. יהיה מרגש לראות את שניהם משתפים פעולה על הבמה" מוסיף טל. 
 
יצירה מקורית חדשה של המלחין אלכס וסרמן

"תכנית הקונצרט משלבת בין מיטב הרפרטואר הבארוקי לבין היצירה הישראלית המקורית לצד הסטבט מאטר המוכר והאהוב של פרגולזי וקטעים מוכרים מהאורטוריות "משיח" ו"שאול" של הנדל, נבצע יצירה מקורית חדשה של המלחין אלכס וסרמן, אותו אני מכיר שנים רבות ומעריך מאד את פועלו כמוסיקאי" מסכם ברק טל.
ליצירה " מטמורפוזות לכלי קשת" מאת אלכס וסרמן, ארבעה פרקים בעלי אופי ומבנה שונה. 


משתתפים ויוצרים

אנדריאס שול - קונטרה-טנור

אנדריאס שול Andreas Scholl, מגדולי זמרי הקונטרה-טנור, נודע כמומחה למוסיקה מתקופת הבארוק. הופיע עם מיטב תזמורות הבארוק באירופה, בהן Les ArtsFlorissants בניצוחו של ויליאם כריסטי, Collegium Vocale Gent בניצוחו של פיליפ הֶרֶוֶוחֶה, אנסמבל באך ההולנדי בניצוחו של יוס ואן ולדהובן, תזמורת אקדמיה ביזנטינה, וכן עם תזמורות סימפוניות, בהן הפילהרמונית של ברלין, הפילהרמונית של ניו יורק, הקונצרטחבאו המלכותית, תזמורת קליבלנד, הסימפונית הגרמנית ברלין, הסימפונית של בוסטון ועוד. השתתף בביצוע אורטוריות וקנטטות עם גדולי המנצחים של מוסיקת בארוק, בהם טון קוּפּמן, מסאקי סוזוקי, פול מקֶריש, ויליאם כריסטי ואחרים, בקונצרטי ה"פרומס" בלונדון, באולם אברי פישר בניו יורק, באולם הפילהרמונית של ברלין ועוד, והופיע ברסיטלים בוויגמור הול בלונדון ובפסטיבל ברייטון. כיכב באופרות מן המאה ה18- בפסטיבל גליינדבורן, באופרה של פריז, במטרופולין אופרה בניו יורק, באופרה של לוזאן, באופרה של פרנקפורט, באופרה הדנית המלכותית, בתיאטרון השאנז-אליזה ובתיאטרון השאטלֶה בפריז, בפסטיבל זלצבורג ועוד. הקליט רבות בחברות הרמוניה מוּנדי, דֶקה, דויטשה גרמופון, ו-וורנר, מהן הקלטות שזכו בפרסים. מדריך בקביעות כיתות אמן ב"סקולה קנטורום" בבאזל, וכן בארה"ב ובמרכז למוסיקה ירושלים. שול גם מלחין ויוצר סרטים דוקומנטריים.יליד גרמניה, קיבל את חינוכו המוסיקלי הראשון במקהלת הנערים Kiedricher Chorbuben והמשיך לימודיו בהדרכת ריכרד לויט ורֶנֶה יאקובּס ב"סקולה קנטורום" של באזל. זכה במענקים ובפרסים רבים, בהם פרס ECHO היוקרתי על יצירתו ״בגדי המלך החדשים״ ועל התקליטור ״הזמיר" )דויטשה גרמופון(, פרסים ממועצת אירופה ומקרן קלוד ניקולס לֶדוּ ואותות הוקרה מקרנות שוויצריות, והיה מועמד ל"גראמי". andreasscholl.org אנדריאס שול מבקר בארץ דרך קבע. זו לו הפעם החמישית שהוא חובר לאנסמבל סולני תל-אביב בניצוחו של ברק טל.אנדראס שול, צילום: Mcmilan and Decca 

תכלת לוין – זמרת סופרן

התחילה את דרכה המוסיקלית בקונסרבטוריון גבעתיים בו למדה פיתוח קול וכן נגינה בכינור וויולה בהדרכתם של ברק טל ולילך לבנון. בוגרת ביה"ס לאמנויות ע"ש תלמה ילין בהצטיינות במגמת המוסיקה הקלאסית. במסגרות אלו הופיעה כסולנית בקונצרטים רבים בארץ ובאירופה. במהלך השנים לקחה חלק בכיתות אמן רבות בהדרכתם של זמרים ונגנים בינלאומיים וביניהם - ג'יל פלדמן, אנטונלה ג'יאנזה, רינלדו אלסנדריני, ברטהולד שמידט ועוד. כמו כן, השתתפה בסמינרים למוסיקה עתיקה בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה תל אביב. זוכת מלגות קרן התרבות אמריקה ישראל בין השנים 2020 – 2014, הן בשירה אמנותית והן בשירת בארוק. החל משנת 2015 מופיעה כסולנית עם תזמורות רבות וביניהן אנסמבל סולני תל אביב בניצוחו של ברק טל, התזמורת הסימפונית רמת גן בניצוחו של ד"ר אלכס וסרמן ותזמורת הבארוק ירושלים בניצוחו של ג'ושע ריפקין.בין השנים 2020 – 2014 השתלמה אצל מורים שונים בארץ ובעולם וביניהם אנדראס שול (גרמניה). החל משנת 2020 לומדת זמרה אצל ג׳יל פלדמן (איטליה).מימין: ברק טל, צילום: רודריק קוצביק. משמאל: תכלת לוין, צילום: רפאל מזרחי

אלכס וסרמן- מלחין מנצח וצ'לן

למד קומפוזיציה באקדמיה ע"ש רובין בתל אביב עם פרופ' אבל ארליך ולימודי צ'לו עם צבי הראל  .   בתום לימודיו נסע להשתלם בניו יורק  סיים את   לימודי התואר השני במנס,  שם למד קומפוזיציה צ'לו וניצוח עם דיויד לואוב,  פיטר ויילי,  ומיכאל צ'רי, ואת לימודי  הדוקטורט  השלים בג'וליארד. בזמן לימודיו בג'וליארד זכה  במלגות  ע"ש  הנרי מנסיני  ואלברט שזימראי, מלגת לימודים מטעם אוניברסיטת ייל ומלגת השתתפות  בפסטיבל אספן  יצירותיו   הוזמנו ובוצעו ע"י מיטב המבצעים בישראל,  אירופה  וארה"ב, בינם: רביעיית אביב, הויולנית רבקה גולני, הצ'לן מרק ג'ונסון(רביעיית וורמיר) הצ'לן תום קריינס (שלישיית פיבודי) הפסנתרנית אוקסנה יבלונסקה, מקהלת האיחוד, מקהלת האקדמיה, אנסמבל סירנות, הסינפונייטה באר שבע, התזמורת הקאמרית הקיבוצית, הסימפונית ירושלים, הקאמרטה ירושלים, רביעיית אמרנט, הפילהרמונית OPOLE שבפולין ואחרים. יצירותיו בוצעו  בפסטיבלי מוסיקה שונים, קונצרטים קאמריים, וברדיו. בינם: אספן, נורפולק, הביאנאלה  למוסיקה עכשווית 2000 ,2002,  חג המוסיקה הישראלית, מוסיקה נובה, פסטיבל קול המוסיקה  בגליל העליון ,פסטיבל "צלילים במידבר" פסטיבל "קונטמפו" פסטיבל AIMS בספרד בקול המוסיקה וWQXR . אלכס יסד את ה"אגודה  למוסיקה  קאמרית ת"א" בשנת 1998  ובמשך עשור פעל כמנהלה המוסיקלי   כמו כן, מלמד  ניצוח  וקומפוזיציה בבית ספר רימון ובקריה האקדמית אונו. אלכס ניצח על מיטב התזמורות ושימש כמנצח ומנהלה  המוסיקלי של  התזמורת הסימפונית רמת גן. 


אלכס וסרמן צילום: Iosif Mostovoy
 
ברק טל - מנצח ומייסד

המייסד והמנהל המוסיקלי של אנסמבל סולני תל-אביב משנת 2001 הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים ובשידורי רדיו וטלוויזיה רבים בארץ ובאירופה. כמנהל מוסיקלי של האנסמבל, טל שיתף פעולה עם גדולי הסולנים הבינלאומיים, ביניהם הכנר מקסים ונגרוב, הצ'לן מישה מאיסקי, ורבים אחרים, וכמנצח אורח הופיע עם מרבית התזמורות בארץ כולל הפילהרמונית הישראלית, וכן עם תזמורות בגרמניה, באוסטריה, בצ'כיה, ברוסיה, בפולין, באסטוניה, בפינלנד, בסין, בקוריאה ועוד.
ברק מקדיש מזמנו גם לעבודה עם מוסיקאים צעירים ולחינוך מוסיקלי, כמנצח של תזמורות צעירות, וכחבר בסגל ההוראה של ביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב.


ברק טל, צילום: שרית עוזיאליאנסמבל סולני תל-אביב

זוכה פרס לנדאו לאמנויות הבמה לשנת 2015, הוקם בשנת 2001 על-ידי המנצח ברק טל, מתוך שאיפה ליצור בארץ גוף תזמורתי קאמרי איכותי ברמה הגבוהה ביותר. הוא שם לעצמו למטרה להציג יצירות של מלחינים ישראליים, לקדם סולנים ישראליים צעירים, ולטפח אהבה למוסיקה קלאסית בקרב הדור הצעיר. האנסמבל הופיע כבר באולמות הגדולים בעולם בהם אולם קרנגי בניו יורק, הקונצרטהאוס בווינה, אולם הפילהרמונית בסט. פטרסבורג, עם גדולי הסולנים הבינלאומיים בהם הכנר מקסים ונגרוב, הצ'לן מישה מאיסקי, זמר הקונטרה-טנור אנדראס שול ועוד. האנסמבל זוכה לתגובות נלהבות ולשבחים מהקהל, מהמבקרים, ומהאמנים המופיעים איתו בקונצרטים.

הקונצרטים יתקיימו ב:

חיפה אולם רפפורט, מוצ"ש 4.7.22 בשעה 20:30
מחיר:  125 ש"ח  להזמנת כרטיסים בחוג למוסיקה הקאמרית : 048363804
 
תל אביב היכל התרבות, אולם צוקר , יום א' 5.7.22 בשעה 20:30
רכישת כרטיסים: www.soloists.co.il טלפון: 051-221-8088
מחירים: 200 ש"ח רגיל / 175 ש"ח גמלאים וזכאים. 


 14/12/2021   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע