סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 אוקטובר 
א ב ג ד ה ו ש
     
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
כתבה
 
מאת: מערכת הבמה מחול ומוזיקה בפסטיבל אינטימדאנס 2006
 

 
 


פסטיבל אינטימדאנס שיתקיים בין התאריכים 28 ביוני – 1 ביולי 2006 בתיאטרון תמונע בתל-אביב הוא פסטיבל לעבודות מחול קצרות ואינטימיות של יוצרים עצמאיים המחפשים שיח עם האישי ועם אמנויות נוספות.

עבודות הפסטיבל מתמקדות השנה בנושא "אינספירציה - ההשראה שלי". היוצרים נתבקשו להתעכב על מקור יצירתם, הרגע ש"זה" קורה אצלם. עשר עבודות יועלו בבכורה במהלך הפסטיבל בשתי תכניות שונות. העבודות ילוו ב"נושא, נשוא, מושג" - יצירות וידאו של האמנית יעל דר המתמקדות בנושאי השראה.

בנוסף תפעל במה מיוחדת למופעים משולבים של מחול ומוזיקה חיה בהאנגר הצמוד לתיאטרון. בכניסה לכל תוכנית מחול יועלו בחלל הבר של התיאטרון מיצגים של תלמידי בית הספר לעיצוב אמנויות הבמה בהנהלת רקפת לוי בשיתוף שחקנים.
הפסטיבל בתמיכת משרד התרבות המדע והספורט, מנהל התרבות, מדור מחול ועיריית תל-אביב-יפו המחלקה לאומנויות. תקציב הפסטיבל הוא 180,000 ₪.


מופעי מחול - תכנית א`:

קלויקולה - ענבל בן זקן ונועה רוזנטל


יוצרות ומבצעות: ענבל בן זקן, נועה רוזנטל. מוזיקה: יוסי בבליקי. תלבושות: ענבל בן זקן.

על העבודה: "מתוך רעיון ויזואלי לעיצובה של תלבושת נולדה שיחה על זוגיות, על אינטימיות, על שתיים ביחד.
ואנחנו שתיים... בטח לא לבד... וכמו נגזר עלינו להיות כאן, עכשיו, מחוברות. כמו תאומות בלתי ניתנות להפרדה. חוקרות תהליכים של התקרבות, נסיגה, חיפוש אחר הרמוניה והתאמה. לכל אחת יש קול אישי וייחודי. הרצון לגעת בחלום, בתשוקה, בפחד. את לי אחות, מראה, השיחה ההיא הייתה להשראה".

כל החלונות פתוחים - נדר רוסנו

רוקדים-יוצרים: נדר רוסנו ודפנה מירו. מוזיקה מקורית וגיטרה: דניאלה פפיש, באס- דן קרפמן. שיר נוסף: The bluse song – Virgin Prunes.

על העבודה: "השהייה במחיצתה התישה אותי לפעמים, מתוך מאבקים נבנינו אחד על חשבונו של השני. היא הצליחה לפרוץ את החומות ולהגיע למקומות המסתור החשאיים שלי. בזכות כישרונה להבין אותי בדרכה ולסייע לנו בשמירת האיזון הפנימי הגענו למקומות של קשבה, שמחה, רגישות ומקום לכל אחד לעצב את חלומו. ואם לא, לפחות להתבונן. עכשיו. דרך מסע הזיכרון שלנו אנחנו לומדים לסלוח. היא ההשראה שלי."

טריפ –לט - שני בן חיים

כוריאוגרפיה וביצוע : שני בן חיים. עריכה מוזיקלית: אורן נחום.

על העבודה: "במקום בו יש קצב, יש חיים. במקום בו יש חיים, יש מים, יש תנועה, ובמקום בו אין תנועה רק קיפאון ומוות. היקום רוטט ונושם סביבי, מתחלף ומתהווה בזרימה ובתיאום מופתי. הרפיה. כוח משיכה.
בגופי יש נזילה, זרימה,רטט, מעבריות, חלחול, התרחבות והתכווצות. דמי גועש, הלב דופק, המעיים נעים בגלים, הריאות בהתכווצות והתרחבות. והמוח...... ויום אחד, למקום שאין בו מילים, אביא את התופים, ואוסיף ואחסיר פעימות, וכך הלאה באלף זרועות אכנס בם, מחולות מבראשית. הקצב יהיה ההשראה שלי."

נראה - אודי דרש ואופיר דגן


כוריאוגרפיה: אודי דרש ואופיר דגן. מוזיקה: ארז זוהר. תלבושת: אסנת שלומוביץ

על העבודה: "זאת אותה תמונה שעולה בראש כל פעם, בכל מצב אפשרי; החדר הזה, שכל כך אטום, אני על הכיסא הגדול, המרופד, שמותאם בדיוק לגובה שלי. המחט שנעוצה בווריד. חומר מטפטף לתוך הגוף. התמונה הזאת בראש שלי היא ההשראה שלי".

סאנוק - מיה שטרן ותומר שרעבי

כוריאוגרפיה וביצוע: מיה שטרן ותומר שרעבי. מוזיקה: TRIOSK - Moment Returns

על העבודה: נתלשים ומתרחקים ממרכז הכובד שהיה בינינו להשתחרר מן התלות וההעלמות שהניעה אותנו ככוח גולמי ויצרי מיטלטלים בחלל מנסים לזהות את העצמי בתוך כל העקבות וטביעות האצבע לעצור כדי להשקיט את הרוחות ואת כאבי הפאנטום. ההשראה שלנו זה היחד.

מופעי מחול - תכנית ב`:


Save File As… - ענת


כוריאוגרפיה וביצוע : ענת כץ. עיצוב תלבושות: חגית אביר.

על העבודה: "מתוך בית צומחת ילדה, וצומחים לה חברים. מתוכם נולדת היא שוב ונולדים עוד חברים. וביקורת. מתוך הביקורת נפלטת ילדה חדשה, וכמה מהחברים כבר אינם. מתוך האין מתפתחת אישה. ולה אהוב. מתוך האהוב נפתחים זיכרונות מבית. שפעם הייתה ילדה. וזיכרון עמום של מקור מבעבע לאיטו למעלה. מתוך הזיכרון נוצרות שאלות, מתוך השאלות מתפרצת יצירה. לצד היצירה מתייצבים הם כולם. ורק סינון מסיבי יצליח לגלות, את מה שחשבה ידעה והרגישה הילדה. איפה נגמר המסביב, ומתחיל השורש. מה שהיה שם תמיד, והוסתר, ודוכא, ועודד, וצמח, ונבל. האנשים הם ההשראה שלי".

אי + סף - נטע ירושלמי

רקדנים: אמרי רגב, דניסה מוסילובה, ענבל שחר ונטע ירושלמי. טקסט: מישל פוקו. סאונד: Dj Kishik.

על העבודה: "זוהי יצירה על מרחבים אחרים. היא בודקת את מה שמחבר ומה שמפריד בין המרחב של הקהל והמרחב של המופע, על ידי כך שהיא מבקשת, ממספר צופים לשבת על כסאות המוצבים על הבמה. בדרך זו, הקהל שעל הבמה והקהל שנשאר במקומו יכולים לצפות האחד בשני, לצפות ברקדן, לצפות בקהל הצופה ברקדן, וכן הלאה. כך הקהל משתתף במרחב הראווה, שעל-פי רוב הוא שמור לרקדן בלבד. באופן דומה, הרקדנים במופע הופכים מהיותם נצפים לצופים, והריקוד הופך מאקטיבי לפאסיבי, מפומבי לפרטי, בדרך שמטשטשת את הגבולות שמפרידים בין המרחבים האלו".

"אי" ו- "סף" הם שני חלקים בטרילוגיה שתיקרא "הטרוטופיה". החלק הראשון, "אי", הוצג בעבר בניו-יורק. זוהי הצגת הבכורה של "סף".

בובעל`ך - מירב דגן

רקדניות: אפרת הנדלר, מרים אנגל, מירב דגן.

על העבודה: "האובססיות הקטנות מטריפות אותי. כשאני לא מצליחה להגיד אני תמיד בורחת, בורחת אל המתוק המשקר - המשכר, אל הניחומים. רק לא להתעסק במה שכואב עכשיו. לטשטש את הגבולות ביני לבינה, ואז כבר לא ברור מי ינחם את מי, איפה היא נגמרת ואני מתחילה. בכל פעם שאני חוזרת הביתה הכל נפתח מחדש.האובססיות הקטנות הן ההשראה שלי."

Without Feathers -רייצ`ל ארדוס

כוריאוגרפיה: רייצ`ל ארדוס. רקדנית יוצרת: לולה פישביין. מוזיקה מקורית: אלברטו שוורץ

על העסודה: "בתוך ראשי המילים זורמות, אבל ברגע בו הפה נפתח הן מתערבבות, מתנגשות אחת בשנייה, ויוצאות אחרות. התחושה הזו מתעצמת כאשר אתה נמצא בארץ בה שפת האם היא לא שלך. בשפה שלי אני יכולה להישמע אינטיליגנטית, מצחיקה ו... פה אני לפעמים נשמעת כמעט כמו ילדה. אצלי בראש המוזיקה מתנגנת, אבל בחוץ התקליט נתקע. על הבמה הזמרת מוכנה להתחיל... הקהל מחכה..."

סילדואט - יובל גולדשטיין

יוצרים ומבצעים: יובל גולדשטיין (תנועה) ועופר גנור (מוזיקה).

על העבודה: "בכל רגע אנחנו פוגשים משהו חדש. יש בו ריח וטעם ומראה שונה לחלוטין. מכל פגישה מקרית צומחת עוד מילה, שפה שונה שאין לה תקדימים. בכל מפגש אני לומד עוד על עצמי, על העולם סביבי.
אני מקשיב לעולם הסובב אותי, לאנשים שאני פוגש. קולט את כל הטעמים, את הניבים, את המראות.
הדרך שלי פוגשת דרכים אחרות, מתוך הקונפליקט נוצרת דרך חדשה. הקונפליקט שבמפגש הוא ההשראה שלי. "

מופעי מוזיקה:

HEROES (מחווה לדיוויד בואי)

ערב מקורי המורכב משתי עבודות של היוצרים יוסי ברג ועודד גרף: “Rabbit Habit” ו- “Could be Heroes” כשברקע שיריו של דיוויד בואי. עבודות המחול הועלו לראשונה ב "הרמת מסך", פסטיבל מחול בקופנהגן,דנמרק ובפסטיבל ישראל 2006. לרקדנים מצטרפים אלי סורני ולהקתו ליצירת מופע חדש של מחול ומוזיקה חיה בהשראת בואי.

לילה של Fאנק בחניון תמונע

על הבמה - להקת פאנקנשטיין התל-אביבית עם שלישיית התקליטנים - מוקה צ`וקה לטה. שמונה נגנים מוכשרים מבצעים שירי Fאנק מקוריים של הלהקה וקאוורים של ענקי פאנק העולמיים.

לחבר ולפרק ת`צורה - כוריאוגרפית ומוזיקאי בחלל משותף

מפגשים בין שתי יצירות שעוסקות בפירוק, של תנועה וסאונד, של מילה ומהלומה. "לפרק ת`צורה" – יצירתה של רונית זיו ובה שתי דמויות על הבמה, במעין חדר כושר, מתנועעות בשפה תנועתית שמזכירה אימון אירובי ופאנקי. היצירה, בודקת צורות שונות של פירוק רגשי על ידי תנועה ועל ידי טקסט. "פאניקה" - רועי ירקוני ומוזיקאים נוספים בערב שמשלב בין ביטים אלקטרוניים ודגימות ממוחשבות, לבין רוק וג`אז מודרני חי ונושם.

"בוערת"- ערב שירים תאטרליים בביצוע סמדר יערון

סמדר יערון, שחקנית המרכז לתיאטרון עכו מבצעת שירים מתוך עבודות תיאטרון שנוצרו במרכז לאורך השנים-"ארבייט מאכט פריי", "חלום ערבי", "האנתולוגיה", "תפילה", "משאלה מכוכב" ועוד. בפעם הראשונה יערון שמה במרכז הבמה את שירתה.


מחירי הכרטיסים : תכנית המחול – 65 ₪, כרטיס משולב מחול + מוזיקה – 90 ₪
תכניית הפסטיבל המלאה


19/06/2006   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע