סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 אוקטובר 
א ב ג ד ה ו ש
     
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
כתבה
 
מאת: מערכת הבמה 9 מחזות בפסטיבל תיאטרון קצר ה-9
 

 
 


פסטיבל תיאטרון קצר התשיעי במספר ייערך בין התאריכים 29 בנובמבר – 2 בדצמבר 2006 בצוותא תל-אביב. מתוך כ-170 מחזות שהוגשו השנה לפסטיבל נבחרו תשעה מחזות על-ידי המנהל האמנותי, שלום שמואלוב, וחברי הוועדה המייעצת: יונה אליאן, חגית רכבי, אילן תורן ויוני אתיאל.כל המחזות נכתבו על-ידי מחזאים בראשית דרכם.

לדברי שלום שמואלוב: "היה לי חשש מה שהפסטיבל השנה יהיה לא רלבנטי בתכניו וזאת משום שהמחזות נאספו זמן קצר לפני שפרצה `מלחמת לבנון השנייה`. הסתבר שהתבדיתי. גם השנה קיבלנו מחזות העוסקים בשפיכות הדמים הבלתי נסבלת שבה אנו חיים. פסטיבל תיאטרון קצר מעולם לא ברח מהתמודדות אמנותית עם חולייה של החברה הישראלית, מתוך אמונה שתפקידו של התיאטרון הוא להציב מראה בפני החברה, גם אם המראה שנשקף ממנה הוא לפעמים לא נעים, מעוות וכואב".

עוד הוסיף שמואלוב כי "ניתן למצוא ברפרטואר השנה מחזות פיוטיים, מחזות סמליים, אגדות ומשלים ואף סאטירות. אל המחזות שודכו במאים מנוסים וגם צעירים מבטיחים וההצגות לוהקו במיטב השחקנים. לסיכום, נדמה שזהו הפסטיבל הצעיר והנועז ביותר ביחס לפסטיבלים הקודמים. הפסטיבל מציג אלטרנטיבה אמיתית וכנה למתרחש בעולם התיאטרון המקומי, והפעם האמירה האמנותית שלו בהירה וחדה מאי פעם. זהו תיאטרון שלא מנסה להתחרות בטלוויזיה, אלא מנצל את היתרונות של בימת התיאטרון ומשתמש בדימוי ככלי המרכזי בשפה התיאטרונית".

בפסטיבל השנה יוענק פרס קרן התרבות אמריקה- ישראל למחזאי הצעיר המצטיין.

ההצגות המשתתפות:

מקצרון 1 ( צוותא 1)
עיצוב תפאורה ותלבושות: דלית ענבר. עיצוב תאורה: שקד וקס

"הזדמנות"

דרמה משפחתית. ביום הולדתה השישים מחליטה חוה לעשות מעשה, המערער את הסטטוס-קוו במערכת היחסים בינה לבין בנותיה. מחזה על הערגה לאהבה ולזוגיות הרמונית, ועל "הרומנטיקה" כקללה, העוברת בירושה מאם לבנותיה. מחזה: גילת סגל. בימוי: אילן תורן. עריכה מוזיקלית: כרמל ליפשץ. משתתפים: אלי אליוביץ`, רינת מטטוב, גאולה נוני, מיטל עמר.

"ראיון עבודה"

קומדיה בטיפול. בחורה צעירה מגיעה להתראיין למשרת מזכירה בקליניקה של פסיכולוגית. הריאיון שמתחיל לכאורה בצורה סטנדרטית, עובר התפתחויות מפתיעות ומטלטלות. מפגש קומי- טרגי בין שתי דמויות נשיות, בעולם שבו המציאות עולה על כל דמיון. מחזה בעל אמירה חברתית נוקבת, המבוסס על סיפור אמיתי. מחזה: תמר אוהב- ציון. בימוי: אורי הוכמן. ע. במאי: דניאל עדן. מוזיקה: רן בגנו. משתתפות: רבקה גור, יעל לבנטל.

"אגדה בחייו"

סאטירה מדרגה אחרת. כשהאבא הוא קצין מצליח, המתקדם כמטאור בסולם הדרגות, והאימא היא רעייה מסורה, המלווה את הבעל בשירים וזמירות. נשאר לו לילד להתמודד לבדו עם כמה שדים החיים לידו
במדינה קטנטנה שאוהבת נורא, סיפורים על צבא, חיילים וגבורה. ובאותה נשימה היא תאהב לא פחות, למשמע כל סיפור, לילל ולבכות. מחזה: עדו זכריה. בימוי: רותם קינן. מוזיקה: נדב ויקינסקי. משתתפים: לביא זיטנר, יאיר להמן, יניב לוי, נעה לזר, יעקב תמרי.

מקצרון 2 (צוותא 2)
עיצוב תפאורה: דני בילינסון. עיצוב תלבושות: יהודית אהרון. עיצוב תאורה: מרטין עדין

"צימר"

דרמה אימהית על פי הרומן "מחר יקרה לנו משהו טוב" מאת: אסתי ג. חיים (הוצאת ידיעות- פרוזה). בתיה- האימא האולטימטיבית, מסתגרת עם בנה בן החמש- עשרה בצימר גלילי. היא בטוחה שכך תוכל להגן עליו מפני עצמו ומפני העולם, ולהותירו ילד קטן שלעולם לא ייחשף לסכנות או אכזבות. הסיטואציה יוצאת משליטה, אורחים בלתי צפויים מגיעים ומשבשים את התוכניות. בדרמה שיש בה רגעים גרוטסקיים, מצחיקים ועצובים, מגיע סיפורם של בתיה ובנה אורי לשיאו הבלתי צפוי, הישראלי והנואש. מחזה: אסתי ג. חיים. בימוי: רועי הורוביץ. מוזיקה: דניאל סלומון. משתתפים: יעקב דניאל, אודליה סגל, שמעון סיאני, גומא שריג.

"החייל המסור בהחלט"

מחזה קרבי. החייל המסור בהחלט רעב ועייף. הקרבות לא מתקדמים טוב, והוא לא מצליח להתחרות בהתלהבותו ומסירותו של החייל המסור. המפקד אוהב את מסירותו של החייל המסור, אך מתגלה שגם החייל המסור רעב. זהו מחזה על מעגל סגור של רעב, עריצות ותשוקה לשלוט, גם אם הכפריים אינם מתמסרים בקלות...מחזה: עלא חליחל. בימוי: שלמה פלסנר. ע. במאי: עומר קציר. מוזיקה: גלית פלורנץ. משתתפים: תומר בן- דוד, פיני טבגר, יונתן רוזן.

"בייבי-בום"

דרמת אבסורד. שַּרִי חוגגת את יום-ההולדת שלה. הגבר בחייה, בובי, הזמין מכרה משותפת שתעשה בייבי-סיטר לְחַמָדְמוּד, כדי שהוא ושַּרִי יוכלו לחגוג כמו שצריך. כל אחד מהם מדמיין אחרת את היום הזה, ואפילו למַגְדָה, הבייבי-סיטר, יש תוכניות משלה. שלושתם רוצים לצאת לדרך חדשה בחיים. שלושתם גם יֵצְאוּ אליה – מי מרצון, ומי בכפייה. מחזה: אורי ניצן. בימוי: אורי אגוז. משתתפים: ישי גולן, ליאת גליק, מרינה שוייף.

מקצרון 3 (צוותא 3)
עיצוב תפאורה ותלבושות: מיכל יעקבי. עיצוב תאורה: יחיאל אורגל.

"הסטודנט והאהובה"

אגדה על אהבה עם סוף מר על פי סיפור של אוסקר ווילד. ציפור המקננת בענפיו של עץ אלון שומעת את ייסורי אהבתו של סטודנט צעיר, הזקוק לוורד אדום כדי לזכות בלב אהובתו ומחליטה להקריב את עצמה על מזבח האהבה. היא יוצאת למסע בחיפוש אחר עץ ורדים שיעניק לה את מבוקשה וכשהיא מוצאת אותו, היא מגלה את המחיר שגובה האהבה. אגדה קצרה על אהבה ועל ההתפכחות ממנה. מחזה: אהרון לוין. בימוי: יוליה פבזנר. ע. במאי: ניר יהודאי. מוזיקה: איסר שולמן. כוריאוגרפיה: דנה רוטנברג. משתתפים: עינת ארונשטיין, מאיר אשרף, מוחמד בכרי, נגה פוגל, דניאל צ`רניש, יונתן שר.

"קופסת התכשיטים של לי הו"

סיפור עם קוריאני. קוריאה, המאה ה-17. מחסום קיסרי למרגלות הר הגעש ההללה סאן. שלוות יומו האחרון במחסום של המפקד צ`ו יונג מופרת. אישה צעירה, לי הו שמה, מנסה להתגנב ובידה קופסת תכשיטים מסתורית. כשסונג, השומר השני במחסום, מגלה את זהותה, העלילה מסתבכת עד לסוף הבלתי נמנע.
מחזה: גילי א. דנון. בימוי: אייל נחמיאס. מוזיקה: מיטשל רוזן. מדריך קרבות: אורי בוסתן. משתתפים: רועי אסף, שמחה ברבירו, מיכל ורשאי.

"חדר ילדים"

קומדיה מסויטת. תחת כל שלטון אכזר קמות מחתרות ולכל עריץ קמים מתנגדים. דב פרווה, בובה ואדמירל צעצוע קושרים קשר מאחורי גבם של בעליהם. הצצה חטופה אל חדר הילדים חושפת את נפשות הצעצועים שלנו ואת סודותיהם, הקבורים תחת אבק ופלסטלינה. מחזה: עדי חבין. בימוי: נעה קנולר. מוזיקה: תמי ברק. כוריאוגרפיה: דנה רוטנברג. משתתפים: עמרי דורון, עידית נוידרפר, דור צויגנבום.


תכניית הפסטיבל המלאה


07/11/2006   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

תגובת גולשים (3 תגובות)
הוסף תגובה   לכל התגובות
3.
, (14/12/2006)
2. לגבי כרטיסים ולו"ז...
שלמה , (20/11/2006)
1. יוזמה
א.עומר , (19/11/2006)

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע