סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 דצמבר 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
262728293031
טור אישי
 
מאת: יוסי שיפמן המלצות לפסטיבל קלאסי באילת 2019
 

 
 
השם הבולט השנה הוא דמיטרי סינקובסקי, שהחל את דרכו ככנר מצטיין ומשם עבר לניצוח. הוא והאנסמבל שלו, 'לה ווֹצֶ'ה סטרוּמֶנטַאלֶה', ינגנו רצף יצירות של מלחינים מהבארוק האיטלקי והגרמני."
יוסי שיפמן על המופעים השווים שמחכים לכם בפסטיבל אילת ה-14 למוזיקה קאמרית 2019


קונצרט זוכי התחרויות לפסנתר במוסקבה - הדור הבא

ההפתעה הגדולה בפסטיבל אילת הבינלאומי ה-14 למוזיקה קאמרית, שיתקיים בין ה-6 ל-9 בפברואר במלון דן אילת, היא קונצרט זוכי התחרויות לפסנתר במוסקבה, המורכב ממשתתפים צעירים. הקונצרט משובץ ביום שישי בשתיים בצהריים, שעה שבה קהל הפסטיבל נוהג להשתנע בין המסעדות בטיילת לבין הסייסטה. והנה, דווקא בשעה זו משובצים מופעים של שלושה פסנתרנים שרשימת ההישגים שלהם מרשימה: איגור אופורין בן ה-14 שזכה כבר בפרסים בשש תחרויות חשובות ונחשב לזוכה העתידי בתחרות שופן  בוורשה; רומן בוריסוב בן ה-17, שזכה בפרסים ב-12 תחרויות ואווה גוורגיאן בת ה-15 שזכתה בפרסים בלא פחות מ-40 תחרויות בינלאומיות ביותר מ-12 מדינות. הצעירים ינגנו תכנית מאתגרת - יצירות של שומאן, רחמנינוב, ליסט ואחרים - רפרטואר ללא הנחות.

8 בפברואר 14:00 אולם תרשיש.  הדור הבא

דמיטרי סינקובסקי ולה ווֹצֶ'ה סטרוּמֶנטַאלֶה

השם הבולט השנה הוא דמיטרי סינקובסקי, שהחל את דרכו ככנר מצטיין ומשם עבר לניצוח. עד כאן הכל מקובל, אלא שהוא פנה ללימודי שירת קונטרטנור, עניין לא שגרתי ברוסיה מאז תקופת ברית המועצות. סינקובסקי והאנסמבל שלו, "לה ווֹצֶ'ה סטרוּמֶנטַאלֶה", ינגנו רצף יצירות של מלחינים מהבארוק האיטלקי והגרמני: טלמן, הנדל, ויוולדי, בּוּאַמוֹרטיֶיה, לוקטלי וג'מיניאני. נראה שהקונצרטים של ההרכב הרוסי יובילו את רשימת המופעים המבוקשים.
7 בפברואר 20:45 אולם הכחול הגדול. קינת אריאנה  דמיטרי סינקובסקי תמונת יחסי ציבור


פא'דאם - ואריאציות גולדברג

לצד סינקובסקי וחבורתו מציע הפסטיבל מופע מסקרן, המחבר את המוזיקה של באך המלחין עם דמותו ועם צרותיו של באך האדם. בבסיס הרעיון עומד הרכב קולי מאמסטרדם ושמו "פא'דאם" שהזמין עיבוד קולי וכלי ל"וריאציות גולדברג", שנכתבו במקור לכלי מקלדת.  בכתיבת עיבודים ליצירה המקורית של באך קיימת מסורת שהחלה עוד במאה ה-19 ונמשכת עד היום, כשבין המעבדים מלחינים מוכרים ומוזיקאי ג'אז ידועים, כז'אק לוסייה. העיבוד הנוכחי הוא של גוסטבו טרוחייו דלגאדו, זמר, קלרניתן ומלחין פעיל בהולנד. הנודע בזכות עיבודים ועריכות מחדש, או "הלחנה מחדש" כהגדרתו, ליצירות קלאסיות שונות.

דלגאדו תפר יצירה להרכב קולי ולאנסמבל קאמרי מחומרים של באך - שתי אריות בתחילת היצירה ובסופה וביניהן 30 וריאציות, וכך נשמע כל וריאציה בהרכב שונה. ההולנדים הוסיפו למוזיקה טקסט מתוך כתביו של באך שבהם הוא מתנה את צרותיו, מחווה דעתו על ביצוע יצירותיו, ואנסמבל הזמרים נדרש בהתאמה למלא באמצעות המוזיקה תפקידים דרמטיים. איך זה יעבוד כאן? עוד נראה. את יוהן סבסטיאן השוטח צרותיו יגלם דב גליקמן

9 בפברואר 17:00 אולם הכחול הגדול. ואריאציות גולדברג    
 


וריאציות גולדברג, תמונת יחסי ציבור

שלישיית בוש
 
הפסטיבל אינו כולל קטגוריה כזו אבל ארבעה מופעים בתוכו יכולים להתמתג כ"מופעי משפחות". ראשונים הם חברי שלישיית בּוש שצברו נקודות זכות בפסטיבל הקודם: הפסנתרן עמרי אפשטיין והצ'לן אוֹרי אפשטיין עם הכנר מתיה ואן בֶּלֶן, הפגינו שליטה מוצלחת בעיקר ברפרטואר צ'כי בפסטיבל 2018. השנה הם מופעים בתכנית שלישיות מובהקת כאשר שלישייה של דבוז'ק עם הצבעים העממיים של בוהמיה סוגרת תכנית שתיפתח בשלישייה קלאסית של היידן ואחריה שלישייה רומנטית של ברהמס. "הזמן עשה להם דברים טובים. הם היו טובים בשנה שעברה, והשנה הם אפילו יותר טובים", מבטיח ליאוניד רוזנברג, מנהל הפסטיבל.

7 בפברואר 11:00 אולם תרשיש. שלישיית בוש  שלישיית בוש תמונת יחסי ציבור


האחים יוסן - פולחן האביב

הלאה. האחים הפסנתרנים לוקס וארתור יוסן הם שני חתיכים בלונדיניים מהולנד שמפליאים גם בנגינה. שניהם בשנות ה-20 לחייהם וכל אחד מהם פיתח קריירה מרשימה - ארתור חתם בגיל 13 על חוזה הקלטות עם חברת התקליטים היוקרתית דויטשה גרמופון, ובכך היה לצעיר אמני החברה בכל שנות קיומה. באילת הם ינגנו את הפנטזיה בפה מינור של שוברט, ללא ספק אחת היצירות היפות בכל הזמנים, וגם את הנוסח שלהם ל"פולחן האביב", המוזיקה לבלט של סטרווינסקי שביצוע הבכורה שלה לפני 106 שנים היה לאחת השערוריות הגדולות בתולדות המוזיקה.

8 בפברואר 17:00 אולם תרשיש. פולחן האביב האחים יוסן, תמונת יחסי ציבורארפג'יונה

מפינלנד מגיעים לפסטיבל שני אחים - הצ'לן יונתן רוזמן והפסנתרן ז'אן פול רוזמן. לשניים גם אחות פסנתרנית ושמה רבקה, שלא מצטרפת להופעות באילת. תכניתם כוללת, באופן צפוי, יצירות מאת המלחין הלאומי של פינלנד, ז'אן סיבליוס. הישראלים יאהבו מאוד את היצירה האחרונה בקונצרט הזה - הסונטה ארפג'יונה של שוברט, עוד אחת מן הפנינים שיצאו מתחת ידיו של הגאון הווינאי המופלא.

9 בפברואר 11:00 אולם תרשיש. ארפג'יונה
ג'ונתן רוזמן, תמונת יחסי ציבורתפילות - קלייר מגנאג'י מארחת את קובי אפללו

המשפחה הרביעית היא תוצרת כחול-לבן - מפגש מוזיקלי מרגש בין זמרת האופרה קלייר מגנאג'י לזמר קובי אפללו. "אני מודָה שלא הכרתי את המוזיקה של קובי, עד שהוא התחתן עם אחותי," מספרת מגנאג'י, מוותיקות הפסטיבל באילת. "המופעים שלי הם אופרות ויצירות קלאסיות מובהקות ולא נחשפתי לסוג השירה שלו. לאחרונה קרו שני דברים: ראשית שמעתי את המוזיקה שלו והתאהבתי, ושנית, המופע שאני מריצה לאחרונה, 'ספר השירים הישראלי', שמכיל מוזיקה ישראלית עכשווית לטקסטים שונים, כולל שירים מוכרים מאוד - ופתאום אחרי שנים על הבמה אני מרגישה את הקהל יותר ונהנית מזה.

"חוץ מזה, ישתתפו בחגיגה עוד בני משפחה. אבא שלי, יצחק, היה זמר וחזן בבית הכנסת בטריפולי וגם ברומא, שם גם הכיר את אימא, וביחד הם עלו לישראל. במופע ייקחו חלק גם בעלי הצ'לן צבי אורליאנסקי שיוביל הרכב של כלי קשת, ואחותי אמילי שתצטרף בריקוד. את התכנית בנה הפסנתרן והמלחין גיא מינטוס, שאין מוזיקה שהוא לא מתחבר אליה. הקהל ישמע אותי שרה מונטוורדי וראוול ואפילו פיאצולה, שבדרך כלל לא מתאים לקול שלי. זה אירוע אישי ומשפחתי שמאגד תפילות ופיוטים, ואת המוזיקה שאני הכי אוהבת." 

6 בפברואר 20:45 אולם הכחול הגדול. תפילות - קלייר מגנאג'י מארחת את קובי אפללו  

 

קלייר-מגנאגי-מקסים-ריידר.jpg
קלייר מגנאג`י, צילום: מקסים ריידר
ללא קוד לבוש

"לפני כמה שנים, כשהפסטיבל התנהל במלון אחר, נוצר לנו באופן ספונטני מעין ג'אם סשן עם כל מי שהיה במקום", מספר מנהל הפסטיבל ליאוניד רוזנברג. "אחד תפס כלי, שני שר ושלישי רקד. הפעם נייצר את האווירה הזאת במופע עם הקהל. גיא מינטוס, שמתחבר להרכבים שונים בכל מקום בו הוא מופיע בעולם, יקיים מפגש לא מכופתר עם האורחים. אפשר לשחרר את העניבות.
7 בפברואר 23:00. ללא קוד לבוש 

 
גיא מינטוס תמונת יחסי ציבורAlba – להקת הפלמנקו קומפאס

"אני ממליץ גם על המופע 'Alba' של להקת הפלמנקו הישראלית קומפאס בהובלת מיכל נתן ובהשתתפות הרקדן גראו קבררה קאודרדו, שחותמת את הפסטיבל", מוסיף רוזנברג. מדובר בכוריאוגרפיה של הספרדי חוויאר לה-טורֶה למחזהו האחרון של לורקה "בית ברנרדה אלבה', המוכר היטב לשוחרי התיאטרון בישראל - סיפור האבל שכופה ברנרדה אלבה על בנותיה לאחר מות בעלה. הרצף המוזיקלי בפס הקול של היצירה תפור היטב על הפסטיבל שלנו. לה-טורֶה יצר פסיפס שכולל זמרה גרגוריאנית ויצירות של באך, ויוולדי, מוצרט, שופן, סן-סנס, דה פאייה, פיאצולה, ואפילו ארוו פארט. חגיגה אמיתית."

9 בפברואר 20:45 אולם הכחול הגדול. Alba – להקת הפלמנקו קומפאס


אלבה, צילום: יוגב זורעהפסטיבל יתקיים בין התאריכים 9-6 בפברואר 2019 במלונות דן באילת. מחירי הקונצרטים: 120- 300 ₪. מבצעים מיוחדים וחבילות כרטיסים: 10% הנחה לרוכשים מעל שלושה כרטיסים למופעים שונים, 20% הנחה לרוכשים מעל 6 כרטיסים למופעים שונים. רוכשי החבילות זכאים לכניסה ללא תשלום לריף הדולפינים. לפרטים והזמנות:
 1-700-50-50-80 או 5450*
אתר הפסטיבל
 13/01/2019   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע