סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 נובמבר 
א ב ג ד ה ו ש
 
10111213
14151617181920
21222324252627
282930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה הזוכים בפסטיבל עכו
 

 
 
"היטלר, הרובוט והסכין" היא הזוכה בפרס ההצגה הטובה של פסטיבל עכו 2007, ואביטל דבורי הוכרזה כיוצרת המבטיחה על יצירתה"טרנקילה"


פסטיבל עכו ה- 28 לתיאטרון ישראלי אחר ננעל בצהרי יום רביעי, ערב שמחת תורה, עם ההכרזה על הזוכים בשני פרסי הפסטיבל ובמלגות של סדנאות הבמה. 

חבר השופטים בתחרות בין תשעה ההצגות שנבחרו השנה הגיע לאחר דיונים סוערים, להחלטות הבאות:
"בפעם ה-28, כמו מדי שנה ושנה, חוזר ומתרחש בעכו נס קטן: יוצרים צעירים בכל תחומי היצירה התיאטרונית, מפתיעים את הקהל בעוצמת היצירתיות, המקוריות, הכישרון, ההתלהבות, המסירות והנכונות לצאת להרפתקה אמנותיות ולחיפוש צורות ביטוי חדשות ולא שגרתיות.  השנה הצטיינו ההצגות במגוון הנושאים הרחב בהן עסקו." לאחר דיונים סוערים, הגיע חבר השופטים להחלטות הבאות:
 
פרס עיריית עכו בסך של 30 אלף שקלים להצגה הטובה של פסטיבל עכו 2007 מוענק ל`"היטלר, הרובוט והסכין".  לדברי ההחלטה "המחזאי בעז דבי כתב מחזה המטפל ברגישות במה ובכישרון כתיבה בולט בנושא הטעון של המפגש בין נפשם הרכה של נערים ונערות מתבגרים לבין האטימות והאלימות של עולם המבוגרים כפי שהוא מצטייר מנקודת מבטם של בני הנעורים וכך הוא ממחיש את המתח בין חופש הפרט לחברה. יעל טילמן בעבודת בימוי שמצטיינת בהדרכת צוות שחקנים מעולה ובשימוש נבון בחלל, הצליחה להעניק חיי במה מרתקים למחזה. כמו כן מצאנו לראוי לציין את עבודת הוידאו של טטיאנה שניטקה וברק בן דב, את המוזיקה של יאיר קז והתאורה של עדי שימרוני".
 
חבר השופטים החליט להעניק את פרס קרן תרבות אמריקה-ישראל ליוצר/ת המבטיח ליוצרת אביטל דבורי על יצירתה "טרנקילה". הפרס בסך 25 אלף שקלים מיועד למימוש יצירתה הבאה. נימוקי חבר השופטים קובעים כי"אביטל דבורי יצרה הצגה רבת רבדים, המשלבת בהצלחה רבה אקרובטיקה, ליצנות, בובנאות, קוסמות ועיצוב חלל, כשכל אחד מהמרכיבים הללו משובח בפני עצמו, והשכילה ליצור יחד עם צוות השחקנים הוירטואוזי הצגה פיוטית, מצחיקה ואסטטית המצליחה לחצות את הקיר הרביעי ולגעת בקהל."
 
עוד החליט חבר השופטים על ארבעה ציונים לשבח: ליוצרת רינת מוסקונה  ביצירת "יושבים" על חיפוש פורמט חדש לאירוע התיאטרוני וניסיון לפתח מערכת חדשה של יחסים בין הקהל להתרחשות התיאטרלית; על עיצוב התפאורה ועבודת הוידאו בהצגה "זה כמו להרוס רק הפוך", ליוצרים  רונה שגיא וזאב לוי שיצרו יחד ויזואליה מרתקת, חכמה ורבת קסם; להצגה "המאה השלושים", ליוצר ארי רמז- על העיבוד רב ההשראה לשירים ולטקסטים של המשורר דוד אבידן, למעצב התאורה יעקב סליב- על עבודת תאורה יצירתית שמצליחה לברוא חללים ועולמות יש מאין, למוזיקאי רן בגנו- על יצירת סביבה צלילית והלחנה המפרשת את עומקם של השירים ומקרבת אותם לקהל; לשלושת שחקני "המאה השלושים" אורית זפרן, זאב שמשוני ואייר וולפה, שהגישו קונצרט קאמרי מלוטש לשלושה שחקנים וטקסט.
 
המחזאי יהושע סובול היה יו"ר חבר השופטים שכלל את פרופ` עוז אלמוג, מעצבת התפאורה ענת מסנר, הסופרת ומבקרת התיאטרון רזה בקרייה, ומלי אוחנה מפיקה עצמאית ומנהלת הפקות ליחסים בינלאומיים בבית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים.
 
"המרכז הבינלאומי לסדנאות לאמנויות הבמה" העניק שתי מלגות להשתתפות בסדנאות הקיץ לשחקנים מצטיינים שנבחרו מתוך הפקות הפסטיבל: לשחקן נידאל בדרנה – על משחקו בתפקיד הדחליל בהצגה "השדה האחרון", ש"הצליח לעצב באמצעים מינימלים דמות אניגמטית ומרגשת של דחליל שקם לתחיה" ולשחקנית טל לוי על תפקידה מרית בהצגה `היטלר, הרובוט והסכין`, ש"יצרה דמות מורכבת ושבירה של נערה מתבגרת בעבודת משחק כנה ונוגעת ללב."
 
יוצרים צעירים
 
דניאלה מיכאלי המנהלת האמנותית של פסטיבל עכו זו השנה השלישית, הביעה סיפוק מכך שאת הפסטיבל איכלסו השנה יוצרים צעירים במיוחד שעבודותיהם התאפיינו בשפות תיאטרליות מגוונות ובניסיונות נועזים שעוררו שיח ער בקרב קהל המבקרים. הועדה האמנותית רואה בפסטיבל עכו במה יחידה מסוגה המאפשרת ניסיונות יצירתיים ופיתוח הדור הבא של יוצרי התיאטרון בארץ.
 
על חברי הועדה האמנותית נמנו: חוה אורטמן, מוניר בכרי, לילי בן נחשון, חני ורדי, יובל מסקין, משה נאור ואביגיל גרין כעוזרת למנהלת האמנותית דניאלה מיכאלי.
 
בסך הכל הקיף השנה הפסטיבל 500 הופעות של 66 מופעים: הצגות הפסטיבל במסגרת תחרות, הפקות ואירועים מיוחדים, מופעי תיאטרוני רחוב ואירועים באוויר הפתוח לצד הפקות אורחות מהארץ ומהעולם.
 
במסגרת אירועי תיאטרון הרחוב, שנוהלו השנה לראשונה על ידי אבי גיבסון-בראל וינון צפריר מתיאטרון אורתו-דה, הועלו 47 מופעים ואירועים שונים מתוכם 17 בכורות ו-10 הפקות אורחות מהעולם שהציגו מגוון מקורי ונועז, שהועלו במתחמים שונים בקריית הפסטיבל וברחובות העיר עכו.
 
במימד הבינלאומי של שיתופי פעולה וחילופי תרבות הגיעה משלחת של 45 שגרירים ונספחי תרבות, נציגים של 25 מדינות מרחבי תבל, לביקור מיוחד בפסטיבל עכו במהלכו צפו האורחים בהצגות הפסטיבל.
 
ויינגרטן ואבו-עלי יקירי הפסטיבל
 
עיטור `יקיר פסטיבל עכו` הוענק השנה לאיציק ויינגרטן, שחקן, במאי ומחזאי אשר  כיהן כמנהל אמנותי של פסטיבל עכו בשנים 96 ו- 97 וחבר בצוות ההיגוי של הפסטיבל, על תרומתו לקידום הפסטיבל, עשייתו האמנותית המבורכת והמשך הקשר בהכשרת דור העתיד של התיאטרון בישראל. ולחאלד אבו-עלי, שחקן ובמאי, החל את דרכו ב`מרכז לתיאטרון של עכו` לפני 20 שנה. במהלך כל השנים יצר, ביים ושיחק בהפקות שהועלו בבכורה בפסטיבל עכו ובמסגרות שונות בארץ. פועל ותורם רבות למערכת היחסים יהודית ערבית בעשייתו האמנותית
 
שמעון לנקרי ראש העיר עכו סיכם את האירוע בסיומו כ"פסטיבל המוצלח ביותר בשנים האחרונות . מעבר לססגוניות ולאיכות ההצגות, מעבר למאות האלפים שגדשו את רחובות העיר ושווקיה, בלטו השנה המופעים אשר הגיעו משמונה מדינות מהעולם, שהשלימו את האווירה הקסומה והמיוחדת של הפסטיבל לתיאטרון ישראלי אחר. אני גאה בעובדי העירייה, שהפיקו באופן מוצלח ביותר את הפסטיבל השנה ומודה לעשרות עובדי הפסטיבל, היוצרים, השחקנים, הבמאים, המחזאים, התפאורנים, אנשי הסאונד והמפיקים אשר יחד איתנו גרמו לחוויה בלתי נשכחת למבקרים הרואים בפסטיבל עכו את פסטיבל התיאטרון המוביל בארץ"
 
סופשבוע פסטיבל עכו בתל-אביב
 
בסוף השבוע שבין 13-11 באוקטובר 2007 יועלו מיטב הצגות הפסטיבל ותיאטרוני הרחוב בתל-אביב , בתיאטרון הסימטה ובתיאטרון צוותא. למידע והזמנת כרטיסים טל: 03-6812126


למועדי מופעים >

04/10/2007   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע