סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 דצמבר 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
262728293031
ביקורת
 
מאת: נחום מוכיח עולים השבוע: מקומות אפלים ועוד
 

 
 
מותחן אפל עם שרליז ת'רון, פול ראד הוא "אנטמן", סרט אנימציה כחול לבן לילדים ועוד


"מקומות אפלים" (ארה"ב 2015)
 
דרמה-מתח. סרטו של ז'יל פאקה-ברנר, על פי ספרה של ג'יליאן פלין ("נעלמת"). לפני 25 שנה חוותה לבי הילדה טרגדיה משפחתית טראומתית ששינתה את חייה. מישהו פרץ לבית משפחתה באישון לילה ורצח באכזריות את אמה ואחיותיה. היא העידה אז כנגד אחיה, ובעקבות כך הוא הופלל והוכנס לכלא.
 
ליבי (שרליז ת'רון) של היום היא אישה צעירה החיה ללא מטרה. היא לא עובדת ואת רווחי הספר שכתבו בשמה על הפרשה הסנסציונית היא כבר בזבזה. לייל (ניקולס הולט), נציג קבוצה של חוקרים אידיאליסטים מטעם עצמם של פשעים, שלכאורה לא נעשה בהם משפט צדק, פונה אליה ומשלם לה כסף כדי שתבוא ותעיד בפניהם.
 
לשיטתם אחיה בן (קורי סטול) אינו אשם ועדותה הייתה שקרית. כנגד רצונה נגררת ליבי מחדש לתוך הפרשה המטלטלת, נאלצת לפגוש את אחיה שבכלא ובהמשך נחשפים פרטים לא ידועים שעשויים לשפוך אור על המקרה המזעזע. עם קלואי גרייס מורץ, כריסטינה הנדריקס. 113 דקות.     

"מקומות אפלים" - מועדי הקרנות
 
שרליז ת'רון היא שחקנית מצוינת לטעמי, אבל את האיכות הבינונית של הסרט הזה אפילו היא לא מצליחה לשפר. אתה צופה בכרוניקת פשע מצמררת, ואיכשהו היא לא ממש מזיזה לך. הכל כאילו קורקטי ועשוי נכון, עם תפניות מודולריות בעלילה, אבל אין כאן טיפה של שאר רוח. אין אלמנט נרטיבי שירים את הסיפור הזה מרמת התרשים העובדתי-בלשי-טכני של מה שאירע באותו לילה טרגי, נוסח פרקי הסדרה "חוק וסדר", ליצירה שיהיו בה יותר רבדים ויותר עומק. למרבה הצער, הסרט נותר עד סופו רדוד, שטחי וסתמי.

   


 


מקומות-אפלים.jpg
מקומות אפלים (צילום: יחסי ציבור)


"הדברים שאני רוצה" (צרפת 2014)
 
דרמה. סרטו של דידייה לה פשר, עיבוד לספרו של גרגואר דלקור. ג'וסלין (מתילד סנייה) היא בעלת חנות סידקית בעיירה קטנה בצפון צרפת, הפותחת בלוג קטן באינטרנט שהופך לסיפור הצלחה. היא נשואה שנים רבות לאותו גבר, ג'ו (מרק לבואן), עם העליות והמורדות הרגילים הכרוכים בחיי הנישואין, בעוד ילדיהם כבר עזבו את הבית. היא גם פוקדת את אביה (פטריק שנה) הסקלרוטי במוסד בו הוא מאושפז.
 
יום אחד משכנעות אותה חברותיה מסלון היופי הסמוך למלא טופס לוטו, מאחר שהפרס הגדול עומד על כמעט 19 מליון יורו. ג'וסלין לא כל כך מאמינה במזל אבל משתכנעת, ונדהמת לגלות שזכתה בסכום הענק של 18,547,301 יורו ו-28 סנט. היא לוקחת את צ'ק הזכייה אך לא מפקידה אותו בבנק, לא מספרת עליו לאיש.
 
במקום זאת היא מתחילה לרשום ביומנה אלה דברים חסרים לה בחיים ומה הייתה רוצה לקנות בכסף. למעשה, היא מרגישה שלא חסר לה דבר ושאהבת בעלה אליה והעבודות של שניהם מספיקות, מכדי לבצע שינוי דרמתי בחיים. למעשה, החרדה מפני המהפך הגדול שעלול, לטוב ולרע, לחול בחייה כאשר תגלה, אפילו לבעלה, את דבר הזכייה, טורד את מנוחתה ומנהל את חייה. 94 דקות. 

"הדברים שאני רוצה" - מועדי הקרנות

סרט קטן, אנושי ואינטימי, שדן בסוגיה המרתקת, המוכרת מעולם הגרלות המזל למיניהן: האם עושר פתאומי בו זוכים הוא ברכה או קללה? בייחוד כשחייך מתנהלים לשביעות רצונך ואילולא אותו צ'ק קורץ, מפתה וטורד שלווה, הם היו ממשיכים כסדרם. הבמאי לה פשר בוחן את הנושא בזהירות רבה, נותן לגיבורה שלו להתלבט ולהתחבט ולשקול האם שינוי קיצוני בחייה, שבעקבות זכייה בגדול אין מנוס ממנו - הוא אכן רצוי. אולי עדיף להשאיר את המצב הקיים? הסרט משכיל לשרטט את האווירה הפרובינציאלית של העיר הקטנה ותושביה, ויש בו גם תפניות עלילה מפתיעות. מומלץ.

   


"אנטמן" (ארה"ב 2015)

 
בדיוני-אקשן. סרטו של פייטון ריד. עוד גיבור-על קומיקסי מבית "מארוול" זוכה בחיים קולנועיים. סקוט לאנג (פול ראד) הוא גנב בעל מוניטין. ולמעשה גם אנטמן: בכוחו להתכווץ בגודלו אך בה במידה כוחו הפיזי עולה. לאנג מחויב לאמץ את הגיבור הפנימי שבו, על מנת לסייע למורו הרוחני, ד"ר האנק פים (מייקל דגלאס).
 
יחד עם זאת, עליו להגן על הסוד שמאחורי חליפת איש הנמלה המרהיבה שלו מפני איומים חיצוניים ומכשולים בלתי אפשריים. פים ולאנג ייאלצו לתכנן ולבצע את השוד שיציל את העולם. עם אוונג'לין לילי, מייקל פנה, היילי אטוול. 117 דקות.      

"אנטמן" - מועדי הקרנות

   


"חי פעמיים" (ארה"ב 2015)

בדיוני-אקשן. סרטו של טרסם סינג'. דמיין (בן קינגסלי) הוא טייקון נדל"ן, ביליונר שיש לו הכל והוא רגיל לקבל את כל מה שהוא רוצה, מתי שהוא רוצה ואיך שהוא רוצה. באחד הימים מתברר לו שהוא גוסס, וכל ממונו לא יצליח לחלץ אותו מהצרה הבריאותית שנחתה עליו.
 
למרבה ההפתעה הוא מקבל הודעה מסתורית מחברה דיסקרטית, המסוגלת לבצע מהלך שדמיין אפילו לא העז לחלום עליו: להעביר את תודעתו לגוף אחר, צעיר ובריא. הוא עובר את התהליך והופך איש צעיר (ריאן ריינולדס) שכל עתידו לפניו.
 
אלא שמהר מאוד הוא מבין שמשהו לא תקין בדרך בו משיגה החברה את הצעירים החלופיים אליהם מועברת התודעה של הקליינטים הנזקקים, ומתברר שהחברה הזו צופנת סודות אפלים, שכדי שלא ייצאו החוצה היא מוכנה אף להרוג. עם נטלי מרטינז, מתיו גוד. 117 דקות.

"חי פעמיים" - מועדי הקרנות  

   

 
"המסע לכוכב המינימיקים" (ישראל 2015)
 
אנימציה. סרטו של שי כרמלי פולק. יום המינימיקים השנתי במיקמק סיטי הגיע. ביום זה מגיעות ביצי המינימיקים החדשים, המיועדים לאימוץ. האירוע נחגג ביריד ססגוני כששיאו - רגע בקיעת ביצי המינימיקים. אז בוחר כל מינימיק את הילד שיאמץ.

ביצי המינימיקים מגיעות עם הרועה הזקנה, החיה על כוכב המינימיקים. היא מטפלת בביצים בעת גדילתן ופעם בשנה, כשהן בשלות, היא עולה על חללית ומלווה אותן במסע למיקמק סיטי. לאחר שהיא מוודאה שהכול כשורה, היא ממריאה חזרה לכוכבה. חבורת המיקמקים - מקס, סאני, זואי וג'ימבו - מחכה כל השנה ליום הזה ויוצאת ליריד. האירוע מקבל תפנית מפתיעה כשגברת מיקיאוולי הרשעה ועוזרה הנאמן מונדו נותנים למינימיקים שיקוי שהופך אותם לענקיים ומאיימים והם מתחילים להשתולל ולהרוס את העיר. החבורה מתאחדת וטסה לכוכב המינימיקים כדי להשיג את גביש הפלא שיחזיר את השקט למיקמק סיטי ואת המינימיקים לקדמותם. 96 דקות. 
  
"המסע לארץ המינימיקים" - מועדי הקרנות 

  


16/07/2015   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע