סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 דצמבר 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
262728293031
ריאיון
 
מאת: טל גורדון שי אביבי מוציא את החיים מהמגרה
 

 
 
מההורים שלי עדיין קשה לחלץ איך הם מרגישים, הם לא מודים בזה שהם עצובים למשל. בדור שלנו אנחנו כבר מודים כשאנחנו עצובים, בדור מתחתינו כבר מדברים באיזה תנוחות עושים את זה ובדור מתחתם כבר מראים, ואני חושב שזה טוב"
אביבי מספר מה גרם לו ולמיכל ליבדינסקי לאוורר את חיי הנישואים שלהם על הבמה


בעולם הזה שלנו, שמורכב מאנשים שעושים הכל כדי להכניס אחרים למסגרות שהם עצמם סובלים בהם, נדמה שאין הולם מלבלות את ט"ו באב ביחד עם בני הזוג שי אביבי ומיכל ליבדינסקי.

המופע שלהם, "באושר ועושר - מערכונים על זוגיות", יעזור לכם לגלות שאתם לא היחידים שיצאו לחפש אהבה ומצאו במקומה זוגיות, על כל המשתמע מכך, ולהבין שאת התמונה הזו, שמכיר כמעט כל מי שחי בזוגיות, אפשר לראות כפי שהיא, ולהישאר, בכל זאת, אם מתעקשים, בצד האופטימי של המפה.

"הפסקנו לישון יחד לפני שלוש שנים"

"זה מופע שמנסה, ואני מקווה שגם מצליח, להביא תמונה של הזוגיות שלנו שלא תמיד קל להיות בה, ולצד הרצון לעשות את הגלגול הזה יחד יש מוקשים, כמו השחיקה, כמו המחשבה שבחוץ זאת ארץ הפלאות, כמו זה שאי אפשר אף פעם לדעת אם זה משבר או שזה באמת נגמר, כמו הדעיכה בתשוקה והניסיונות, המפתיעים דווקא לטובה, לחדש אותה. יש עוד הרבה מוקשים".

שההתמודדות מולם הוציאה ממיכל וממך תגובה יצירתית שהולידה את המופע הזה

"בגדול אני חושב שכן. זאת לא הייתה החלטה מודעת. מיכל היא בנאדם כותב, ובמגרה שלה היו מלא מערכונים שהיא כתבה בעקבות עניינים שהיו לנו. עשינו בבית הופעה שחשבתי שהיא תהיה חד פעמית, הוצאנו את המערכונים מהמגרה, סידרנו, ערכנו ופשוט הקראנו..."

ואז גיליתם שאתם מספרים לאנשים שמולכם על עצמם?

"כן. הנסיבות בעצם ביקשו מאתנו שנעשה את שוב כעבור שבועיים, ואז שוב כעבור שבועיים, ושוב ושוב, עד שמהסלון זה יצא לאולמות, וכל הדבר הזה פשוט נבע והוליד את עצמו".

שי-אביבי-נטלי-שור-ענק.jpg
שי אביבי (צילום: נטלי שור)

ואני משערת שהוא מתעדכן עם השנים

"לגמרי. לפעמים לוקח לזה זמן להתעדכן. נגיד, הפסקנו לישון יחד לפני שלוש שנים..."

רגע, עד היום?

"כן. לפני שלוש שנים הפסקנו לישון יחד, אבל רק לפני חצי שנה הכנסנו למופע מערכון שמדבר על זה. אז לא תמיד העדכון בין החיים שלנו לבין המופע הוא בו זמני. לפעמים לוקח לזה זמן, אבל החיים מגיעים להופעה. אנחנו משתמשים במופע בתור מין כלי ריפוי".

ובכל זאת הפסקתם לישון ביחד

"כן. זאת הייתה תרופה מעולה. המחשבה של ישנים יחד או שוכבים יחד זה לא אותו דבר".

האידיאל נראה לי לגור בשתי דירות נפרדות, לא?

"אני חושב ששתי דירות, מעבר להיבט הכלכלי, זה קצת רחוק מידי. תשמעי, אנחנו זוג טוב, אבל אפילו הזוג הטוב הזה צריך מרווחי נשימה. אנחנו לפעמים נוסעים לחו"ל לא ביחד. לפני שהפסקנו לישון יחד זה היה מטורף בעיני שאנחנו לא נוסעים יחד לחו"ל. זה נראה לי אסון שכל אחד יחווה משהו שלשני אין בו אחיזה".

אבל זו, בעצם, הדרך היחידה שבה כל אחד יכול להביא משהו חדש משלו לזוגיות, ולהמשיך להישאר מעניין

"נכון, אבל את הדבר הזה אני יכול לדעת היום ולספר אותו לאחרים שפוחדים, כמוני לפני עשור, כי אני הייתי בטוח שזהו, שזה כמו שכתוב שם, 'והייתם לבשר אחד'. המון פעמים ה'בשר אחד' הזה עושה כזה בלגן שאין בררה אלא להיפרד בגירושים, בניתוח שמפריד את שני האנשים מבשר אחד לשניים, ומה שאנחנו גילינו זה שדווקא אפשר לתת אוויר ב'בשר אחד' הזה, ולנסוע, למשל, בנפרד לוויקנד. לא תמיד, כמובן. עכשיו חזרנו מתאילנד מחודש משפחתי, אבל אפשר לישון בנפרד, אפשר לצאת בערב בנפרד. זה דבר שעל דעתי לא עלה".

ברור לך שאתה האישה ביחסים שלכם...

"ברור... אני הייתי בשוק. מבחינתי כל דבר כזה זה זהו, היא לא אוהבת אותי יותר, נגמר. וההבנה היותר עמוקה הייתה שהדבר הזה נועד, בלונג ראן, להשאיר אותנו הזוג שאני רוצה שאנחנו נהיה. אלה שמחזיקים ידיים אחרי חמישים שנה ותוקעים מבט של אוהבים אחד בשני, ודווקא הדברים האלה מגבירים את ההיתכנות שנגיע לשם".

איך זה שלא ידעת את זה קודם?

"לא ידעתי. מי דיבר איתי? מי סיפר לי? ההורים שלי הם זוג מונוליטי. לא רק שהם לא נסעו בנפרד אף פעם, אימא שלי ויתרה לפעמים על דברים שהיא רצתה לעשות כדי להישאר אתו ביחד, כי הוא לא יכול. זה מה שאני יודע על זוגיות".

נשמע שמיכל היא זו שלקחה אתכם אל המקום החדש של הזוגיות שלכם

"כן. היא טלטלה את המערכת. אפשרה לי לחצות את הפחד ולראות שאפשר לתת ספייס".

שי-ומיכל--נעה-זני3.jpg
מיכל ליבדינסקי ושי אביבי - באושר ואושר (צילום: נעה זני)

"השיטה שלי להתמודד עם העולם היא לספר את האמת"

המופע הזה מבוסס על חשיפה של חלקים מאד אישיים בחיים שלכם . יש דברים שהלחיץ אתכם לחשוף ?

"כשהוצאנו את המערכון של ה'לא ישנים ביחד', בגלל שאנחנו היינו נבוכים, היה שם משהו נורא מביך, אז החזרנו את זה הביתה, ורק אחרי כמה חודשים שחררנו את זה שוב באופן יותר מדויק".

האמת שקצת הפתיעה אותי יכולת החשיפה שלך, כי איכשהו תמיד נדמה היה לי שיש לך שתי פרסונות, החיצונית והפרטית, ושאתה לא מאלה שחושפים כל כך מהר את הפרטי

"אז אני אגיד לך, אני באמת לא רץ ומתרוצץ לשים את הקרביים שלי בכל מקום, אבל מצד שני, המערכון הכי מפורסם שלי מ'החמישייה הקאמרית' היה 'עכואים אנונימיים', והוא לגמרי אני. זה מערכון שאסף כתב, אבל אני הבאתי את הנושא שלו, והוא משתמש בעצם בכלי הנשק שלי, של להגיד את האמת. השיטה שלי להתמודד עם העולם היא לספר את האמת. מתחתיה מתחבאת עוד אמת שאני לא מספר, כמובן, אבל אני נותן את ליטרת הבשר, והרבה אנשים אומרים, 'וואו, איך זה יכול להיות שהוא חושף ככה?'. אז כמובן שלמטה יש עוד דברים, לא כל הזוגיות שלנו בחוץ, אבל זאת שיטת ההישרדות שלי, בואי נגיד ככה.

"האמת היא שזה לא רק הישרדותי. המון פעמים אתה אומר את האמת ויותר קל לך להסתובב אחר כך, כי ההסתרות מכבידות על התנועה. נורא כבד להסתובב כשאתה מסתיר מלא דברים. אתה צריך לזכור מה אמרת, מה לא אמרת, למי לא אמרת, המון פעמים אתה נמנע מתקשורת בגלל שיש לך מלא מה להסתיר ואתה מעדיף לסתום. אני חושב שבייחוד בגילנו, כשהמון דברים יוצאים החוצה, אתה כבר יודע שזוגיות זה לא ה'באושר ובעושר', זה לא ההתאהבות הזאת שנכנסת אתה למערכת היחסים, אתה יודע שאצל כולם זה ככה, ואתה יודע שאמת היא דרך טובה לזוז בה בחיים".

היא גם הכי מעניינת

"כן, אחרת אתה מה? תיכף נגמר הגלגול הזה, בשביל מה שיקרת? הייתי באיזו סדנה - 'נתיב האהבה', שמבוססת על זה שתיחשף ותראה שככל שאתה נחשף יותר אתה נאהב יותר. כי אצלנו בראש זה הפוך. אצלנו בראש זה ככל שאתה נחשף יותר כך יירתעו ממך. זו חוויה נורא עמוקה לגלות שככל שאתה נחשף יותר אתה קולע לדברים הנחבאים אצל האנשים.

"אני חושב שבגלל זה המופע שלנו רץ כל כך הרבה זמן. אנשים מוצאים שם את מה שהם פוחדים להגיד על הבמה, מדבר במקומם, ויש לזה היבט מרפא. לקח לנו זמן להבין את זה. כמו של'עכואים אנונימיים' היה היבט מרפא. הגעתי לתל אביב בן 21, כולם יודעים הכל, כולם תל אביביים נורא, כולם יודעים איך להתלבש, לאיזה מועדונים ללכת, ואני לא יודע, ואני מנסה להסתיר את זה, ובעצם מסביבי כולם גם 'עולים חדשים' שהגיעו מאשדוד ומעכו ומבאר שבע ומנסים להסתיר את זה".

באושר-ועושר-ענק3.jpg
באושר ועושר (צילום: יח"צ)

אני זוכרת שלי , לפחות , נראית הכי תל אביבי שיש . לי , שאני תל אביבית מלידה , גרמה הדמות שלך להרגיש מה זה לא בעניינים

"ברור. ואני הייתי הפוך מתל אביב. הייתי 'עולה חדש' מגמגם ורועד. אז המערכון הזה בא להגיד את זה על ההסתרה, על הניסיון להעמיד לך פרסונה, וזה היה כל כך דחוף לי, שהוא היה באחת התוכניות הראשונות של 'החמישייה'. גם פה יש את אותו סוג של דחף, את הרצון לחשוף ולהיחשף. השד מפחיד בעיקר כי אתה כולא אותו. אם אתה משחרר אותו, לפחות את הצל שלו, הוא מאבד ואז הוא הרבה פחות מפחיד.

"יש לי חברים של שלושים שנה, שעם אחד מהם, רק אחרי עשרים שנה של חברות התחלנו לדבר על המיניות שלנו, על הזוגיות שלנו. זה מטורף".

אולי כי אתם גברים?

"לא רק. גם, אבל זו גם ירושה גנטית כזאת, וזה גם דור. מההורים שלי עדיין קשה לחלץ איך הם מרגישים, הם לא מודים בזה שהם עצובים, למשל. בדור שלנו אנחנו כבר מודים כשאנחנו עצובים, בדור מתחתינו כבר מדברים באיזה תנוחות עושים את זה ובדור מתחתם כבר מראים, ואני חושב שזה טוב. לכל דבר יש גם את הצדדים המחורבנים שלו, אבל אני חושב שאמת וגילוי רק מקלים.

"בסיכומו של דבר אנחנו רוצים להביא את האופטימיות החוצה. המופע מדבר על קשיים, מדבר על מצוקות, אבל כולן בשירות התמונה הזאת של 'אנחנו רוצים להישאר ביחד ואנחנו מאמינים בזוגיות'. כל אחד עם הניואנסים שלו. בסיכומו של דבר, גם מיכל רוצה להישאר איתי ואני, כמובן, רוצה להישאר אתה. הדבר הזה שאני קורא לו אופטימיות – לפחות הפירוש שלי לאופטימיות – הוא שיום אחד נשב ונסתכל ונגיד wow, it was a hell of a ride, או a heaven of a ride.

באושר-ואושר-שי-ומיכל-נעה-זני.jpg
מיכל ליבדינסקי ושי אביבי (צילום: נעה זני)

המופע יתקיים בט"ו באב, 19 באוגוסט 2016, 22:00, היכל אמנויות הבמה הרצליה. פרטים נוספים וכרטיסים: 1700-70-29-29 או באתר ההיכל
לרכישת כרטיסים


למועדי מופעים >

14/08/2016   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

תגובת גולשים (1 תגובות)
הוסף תגובה   לכל התגובות
1. ט"ו באב?בעזרת הקבליסטית יפה כהן מצאתי אהבה
שירלי , הרצליה (14/08/2016)

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע