סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 דצמבר 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
262728293031
כתבה
 
מאת: נחום מוכיח עולים: "המלחמה הראשונה שלי" ועוד
 

 
 
סרטו של יריב מוזר על מלחמת לבנון, סרטי ביכורים כבמאים להלן האנט ודיוויד שווימר ועוד


"המלחמה הראשונה שלי" (ישראל 2008)
 
דוקומנטרי. סרטו של יריב מוזר, קצין מילואים שגויס בצו שמונה למלחמה שפרצה בלבנון ב-2006. בהחלטה של רגע הוא החליט לקחת את מצלמת הווידאו שלו ולתעד את הקורות אותו בזמן המלחמה. הוא מגיע לגדוד תותחנים על גבול לבנון ומתחיל לצלם את אירועי המלחמה - מעלליהם ודבריהם של חברים לנשק, תחושת המועקה ההולכת ומתגברת בנוגע לכשלים בניהול המערכה, התסכול וחוסר האונים לנוכח המחדלים הקשים בהם נתקל, ותמונות מהחזית ומהעורף שמשרטטות תמונת מצב לא פשוטה. מוזר מלווה את גיבורי סרטו - סא"ל אילן לוי, מפקד גדוד תותחנים, ראובן סעדון, סרן בגולני, סמל עידן טלר, חובש ביחידת שריון, סרן אהרל`ה יחזקאל, סרן בתותחנים, גיא שקד, חייל באחד הגדודים והדס שטייף, כתבת השטח של גלי צה"ל - גם לאחר המלחמה, מנסה לבחון כיצד היא השפיעה עליהם ולאן היא ניתבה את חייהם לאחר מכן. 80 דקות.
 
תיעוד אותנטי, אבל כמסמך קולנועי-אינפורמטיבי מהשטח נשאר שטחי וטריוויאלי, אינו מחדש דבר ולא מציע נקודות מבט או השקפה ייחודיות על האירועים אותם הוא מתאר. 
  
 "מיס פטיגרו" (אנגליה 2008)
 
דרמה. סרטו של בהראט נאלורי, על פי רומן מאת וויניפרד ווטסון. העלילה מתרחשת בלונדון 1939, רגע לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה. מיס פטיגרו (פרנסיס מקדורמנד), אומנת בעלת עקרונות נוקשים, מוצאת עצמה מובטלת, ולא בפעם הראשונה, בגלל עמדותיה הקשיחות. כאשר אשת סוכנות התעסוקה מסרבת לשלוח אותה למעבידה נוספות, מיס פטיגרו רושמת לעצמה שם וכתובת שראתה על השולחן בסוכנות התעסוקה ומגיעה מבלי שהוזמנה לביתה המפואר של דליסייה (אמי אדמס). היא מגלה להפתעתה שמדובר בצעירה הוללת, המקורבת לחוג התרבות והאמנות הנוצץ של לונדון ומתמרנת בין שלושה מאהבים. מדובר בפיל (טום פיין), בנו של בעל תיאטרון אמיד שדליסייה מעניקה לו מחסדיה בתקווה שיעניק לה את התפקיד הראשי בהפקתו הבאה, ניק (מארק סטרונג), בעל הדירה שבה היא מתגוררת וגם הבעלים של מועדון לילה טרנדי, ומייקל (לי פייס), מוזיקאי חסר אמצעים שבאמת ובתמים מאוהב בה ורוצה להתחתן אתה ולנסוע אתה לניו-יורק, שם יפתחו דף חדש, אישי ומקצועי. בלי להתכוון מוצאת עצמה מיס פטיגרו לפתע מעורבת עד צווארה בחיי האהבה של דליסייה, מזנקת למים העמוקים כדי לחפות עליה ולסייע לה בתושייה לאלתר בין שלושת המחזרים התובעניים שלה. בתוך כדי התהליך, מיס פטיגרו עצמה נדרשת להתמודד, בין היתר, גם עם אכזבה רומנטית כאובה ומודחקת שלה, ועל הדרך מסתמן סיכוי שגם היא תמצא אהבה חדשה. עם קיארן היינדס, שירלי הנדרסון. 92 דקות.
 
סרט מקסים, שנון ומשעשע. אמי אדמס נפלאה וגם פרנסיס מקדרמונד משכנעת.
 
"איש הברזל" (ארה"ב 2008)
 
דרמה-אקשן. סרטו של ג`ון פאברו, המבוסס על סדרת קומיקס פופולרית נוספת מבית היוצר של מארבל. טוני (רוברט דאוני ג`וניור) הוא יצרן נשק מבריק ומתוחכם, האוהב את החיים הטובים ומעביר את מרבית זמנו במסיבות ובאירועי חשק. בין חבריו הקרובים נמנים לקוחותיו, קצינים בכירים בצבא ארה"ב, שהוא והחברה הגדולה שבבעלותו ובבעלות שותפו אובדיה (ג`ף ברידג`ס) הם ספקי הנשק הקבועים שלהם. כאשר טוני מגיע לאפגניסטן כדי לצפות בתצוגת נשק חדש שחברה שלו ייצרה, מארב שהוכן לשיירה שבה נסע מתקיף אותם והוא נפצע, נחטף על ידי טרוריסט השולט באזור עם צבאו ומאבד את הכרתו. כאשר הוא שב לאיתנו מתברר לו שהוא מוחזק במערה עם מדען שטיפל בו ושתל בחזהו מתקן המאפשר ללבו לפעום. השניים נדרשים על ידי הטרוריסט לייצר עבורו בתוך זמן קצר את הטיל יריחו האימתני, הפיתוח הצבאי-טכנולוגי האחרון של החברה של טוני. אלא שיצרן הנשק מחליט דווקא לייצר חליפת ברזל מתוחכמת, המצוידת ביכולות לחימה פנומנליות וכך הוא מצליח להשתחרר משוביו. כשהוא שב למפעלו, ולאחר שקלט שהנשק אותו הוא מייצר מנוצל למטרות הרס והשמדה בלתי מוצדקים, הוא מחליט, לתדהמת אמריקה כולה ובייחוד שותפו, להפסיק את ייצור הנשק, ורותם עצמו ואת החליפה הייחודית שפיתח למאבק במחרחרי המלחמה. עוזרתו הנאמנה פפר (גווינת פאלטרו) מסייעת לו בנחישות. עם טרנס הווארד, סמואל אל. ג`קסון, הילארי סוונק. 97 דקות.
 
הדמויות סטריאוטיפיות וחד-ממדיות, כמקובל בז`אנר בדרך כלל. בהתחלה הסרט שומר על נימה של אירוניה עצמית ומשחקו המשועשע של דאוני ג`וניור תורם לעניין, אבל מהרגע שהעסק הופך לרציני, מה שנשאר זה מוצר אקשן קולנועי בינוני למדי.
        
"אז היא מצאה אותי" (ארה"ב 2008)
 
קומדיה. סרטה הראשון של הלן האנט כבמאית. אפריל (האנט), מורה ניו-יורקית המתקרבת ליום הולדתה ה-40, גדלה על ברכי היהדות, דתה של אמה המאמצת. מאחר שהשעון הביולוגי שלה מתקתק ואפריל מעוניינת בילד, היא נישאת לחברה הטוב בן (מתיו ברודריק) ובטוחה שעשתה את עסקת חייה. אלא שלפתע הכול מתהפך. בן מודיע לה יום בהיר אחד שמבחינתו הנישואין היו טעות, ונוטש אותה. זמן לא רב לאחר מכן אמה המאמצת הולכת לעולמה. ואם זה לא מספיק, ולפני שהיא מספיקה להתאושש מהמכות שניחתו עליה, מתפרצת לחייה בהפתעה מוחלטת ברניס (בט מידלר), מנחת תוכנית אירוח טלוויזיונית ססגונית ותוססת, בשנות ה-50 לחייה, הטוענת שהיא אמה הביולוגית. אפריל ההמומה לא יודעת איך לאכול את הגודש הרגשי האופף אותה, מה גם שאמה טוענת תחילה שאביה אינו אלא כוכב הקולנוע המנוח סטיב מקווין. בעודה מתקשה לעכל את כל הסערות החדשות בחייה, מתפתח קשר מהוסס בינה ובין פרנק (קולין פירת`), אב חד-הורי שבתו היא אחת מתלמידותיה. שניהם מאוד רגישים ופגועי קשרים קודמים, ולכן הרומן המתפתח ביניהם הוא שביר ופריך, ומאחר שאפריל המבולבלת עושה טעויות לא מחויבות המציאות, לא ברור אם הקשר הזה יכול להתממש. 100 דקות.
 
הכוונות היו טובות, אבל האנט עדיין לא מיומנת כבמאית (וזה שהיא מתפקדת בו במקביל כשחקנית לא ממש מסייע), ולכן יצא לה סרט טרחני, לא אחיד ולא מגובש.
 
"לרוץ בשבילה" (אנגליה 2008)
 
דרמה. סרטו הראשון של דייוויד שווימר ("חברים") כבמאי. דניס (סיימון פג), בחור מבולבל, חסר ביטחון ולוזר, שביום חתונתו ברח ממי שעתידה להיות אשתו, ליבי (תנדי ניוטון), בעוד היא בהריון. אלא שעד מהרה מגלה דניס שהוא טעה בגדול ומנסה לשוב לחייה של ליבי. אלא שכל תחנוניו, במשך חמש שנים, לא נושאים פרי. כאשר הוא מגלה שליבי התחברה לבן זוג אמריקני (האנק עזריה), נשבע דניס שהוא יוכיח קודם כל לעצמו, אבל גם לארוסתו לשעבר, שהוא מסוגל להתחיל משהו בחייו ולשם שינוי גם לסיים אותו. מדובר במרתון הנהר של לונדון, המצריך כושר וסיבולת. דניס השמנמן נכנס למכוני כושר ועושה הכול כדי להיות כשיר ולהצליח במרוץ הקשה. כך הוא מקווה גם להחזיר אליו את אהובתו. 100 דקות.  


30/04/2008   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

תגובת גולשים (2 תגובות)
הוסף תגובה   לכל התגובות
2. סרט מחליש לא מוסרי
רואה , (17/07/2008)
1. המלחמה הראשונה שלי
ליאת , רמת השרון (01/05/2008)

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע