סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
מחול
לוח האירועים 2024 מרץ 
א ב ג ד ה ו ש
     
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה אינטימדאנס 2016 - חוקי המשחק
 

 
 
11 עבודות של כ-40 יוצרים ומשתתפים בוחנות את חוקי המשחק המשתנים במציאות הישראלית


פסטיבל אינטימדאנס 2016 המתקיים בפעם ה-16 בתאריכים 24-21 ביולי, בתיאטרון תמונע בתל אביב.

הפסטיבל יתקיים בניהולם האמנותי של טל יחס, יאיר ורדי ונאוה צוקרמן ויציג 11 עבודות הבוחנות את חוקי המשחק בתחומים כגון מגדר, גזע, לאומיות, טכנולוגיה, רפואה, אקולוגיה, צרכנות ועוד, ומנסות לחשוף את המצוקה שבאי ההלימה בין התבנית החברתית לגוף שמוכנס לתוכה; הן משרטטות את הסטרוקטורות והפרוצדורות הממשטרות אותנו בתחומי חיים שונים ותוך כך גם מסמנות את הקושי לייצר מסלולים חלופיים שיוצאים מהקווים המותווים מראש ושיש בכוחם להציע אלטרנטיבה. 
 
בישראל 2016 בה המשמעות של מושגי יסוד כמו דמוקרטיה, זכויות אזרח, שוויון בפני החוק וערכים כגון חיי אדם וחופש הביטוי חלים שינויים בחוקי המשחק החברתי-פוליטי-תרבותי וחל שינוי תודעתי עמוק המכתיב את האופן שבו אנו מתנהלים בעולם וחווים אותו. 

בתוך כך, הטעם התרבותי הקולקטיבי מתעצב מחדש אף הוא, וכל תוכן נעטף ברטוריקה ואומדנים של שיווק ומכירות כדי לעודד צרכנות קומפולסיבית - הגלולה היחידה הבטוחה נגד דיכאון.

כל אלו פועלים בעיצומה של מהפכת המידע שמשנה לא רק את האופן שבו אנו מנהלים את חיינו החברתיים והתרבותיים אלא מכוננת גם שינוי בקצב ובקשב, ביכולת הריכוז, במהירות עיבוד המידע, בתחושת אמפטיה ובדחיפות לפעול בעולם. לצד נגישות עצומה לידע ויכולת שיתוף החיים עם קהלים הולכים וגדלים יש תחושה של שיתוק וחוסר יכולת השפעה אל מול המערכות הגדולות שמושכות בחוטים ושמתגלות כל פעם מחדש בשיא סיאובן.

פסטיבל אינטימדאנס 2016 מבקש לבחון כיצד מגיבה האמנות ובתוך כך המחול, למציאות ולשפה המשנות פניהן. כיצד המחול מושפע מהשינויים התפיסתיים והאידאולוגיים הללו ומה האפשרויות של מי שפועל בשדה זה להיות שחקן נוכח ומשמעותי אל מול מנגנונים שהולכים ומצרים את אפשרויות פעולתו.

הכל-טוב-גדי-דגון9.jpg
הכל טוב (צילום: גדי דגון)

תכנית א'

תכנית א' תתקיים בתאריכים: 21/7/16 חמישי 20:00;  22/7/16 שישי 12:00; 23/7/16 שבת 20:00

מכונות של עודג'ואל בריי ועודד רונן

העבודה מתעסקת בקשר שבין קפיטליזם, קונפורמיזם, תשוקה מינית, וכמיהה לזוגיות דרך התמקדות באפליקציות הכרויות של תרבות הגייז, ומצביעה על הכרסום ביסוד האנושי האינטימי ביותר – תקשורת בין אנשים. אתרי ההיכרויות מייצרים בסופו של דבר סטנדרט אחיד של תשוקה. אתה הופך לריבוע קטן המייצג גיל, גודל שריר והצלחה שעל פיו אתה נמדד וממוקם בסולם היררכי. אט אט נוצר גטו חדש של הסכמה בשתיקה להפוך מבן אנוש לפרופיל דיגיטלי. למה, אם כל המשתמשים מרגישים ככה, כולם משתפים פעולה עם המערכת הזו?

האם בעולם שמתנהל במערכת מחושבת, קרה ומנוכרת, נוכל להסיר את המגנים כשנפגוש אפשרות לאינטימיות? או שלעד נישאר מכונות של עוד.

מאת ובהשתתפות: ג'ואל בריי ועודד רונן; מוזיקה: בטהובן, האחים שרמן, ריוז'י איקדה.

מכונות-של-עוד-גדי-דגון.jpg
מכונות של עוד (צילום: גדי דגון)


שלא להרבות בדברים תמי ורונן יצחק

מחול-ווידוי. סולו של גוף אחד ואינספור פרטים ביוגרפים.

ספירת מלאי שיטתית של כל מרכיבי הגוף, הנפש, האישיות, הזהות, הביוגרפיה, האגו והפרסונה. מידע טכני, נתונים פיזיים, היסטוריה אישית, זיכרונות, תכונות ודעות מסומנים, מוטבעים ונמחקים ללא הרף על גבי הגוף המשמש כלוח סימון, מותירים לעיתים גם סימנים, הטבעות, צלקות והתנגדויות. מעוררים את הרצון הישן להיחלץ מעבר לכל אלו.

מאת: תמי ורונן יצחקי; בהשתתפות: תמי יצחקי; מוזיקה: רמי טרייסטמן Studio Ramix.

שלא-להרבות-בדברים-גדי-דגון.jpg
שלא להרבות בדברים (צילום: גדי דגון)

מופעי ההיסטריהעדילי ליברמן

בתוך המכניזם ההיסטרי יש בכוחן של רגשות ותחושות לחולל תופעות נוירולוגיות מורכבות. ז׳אן מרטין שרקו הוקסם מן האפשרויות הטמונות ב"גוף המדבר", ובמהלך שלושים השנים בהן ניהל את המחלקה הנוירולוגית הגדולה מסוגה בצרפת, הוא אבחן, חקר וקטלג את מטופלותיו באופן שהחזיר להיסטריה את מעמדה כפתולוגיה נשית מובהקת. מופעי ההיסטריה מבית היוצר של ז׳אן מרטין שרקו ישוחזרו במופע כמקרה בוחן, דרכו נחשוף את יחסי הסובייקט-אובייקט על הבמה, בצורה מזוככת הנעה בין עולמות הפרפורמנס למדע הרפואה ולמגדר.

מאת: עדילי ליברמן; בהשתתפות: משי אולינקי, כרמית בוריאן, מעין חורש, עדילי ליברמן; ייעוץ אמנותי: ברכי ליפשיץ; מוזיקה: דגנית אליקים; צילום: אייל תגר.

מופעי-ההיסטריה-גדי-דגון.jpg
מופעי ההיסטריה (צילום: גדי דגון)

תכנית ב'

תכנית ב' תאריכים: 22/7/16 שישי 14:00; 22/7/16 שישי 20:00;  23/7/16 שבת 14:00

הצפהניבי אלרואי ואלה רוטשילד

המופע מציג את סיפורו של אינדיבידואל ששרד אסון נורא שלאחריו לא נותר כמעט דבר מהעולם שהכיר לפני. תוך חיפוש אחר החיבור בין שתי שפות אמנותיות של הכוראוגרפית והרקדנית אלה רוטשילד והאמנית הרב תחומית ניבי אלרואי, העבודה יוצרת תמונה בימתית-וויזואלית שמאפשרת לצופה להיות לרגע ב"יום שאחרי". המופע מנסה לשרטט קו בין הפנטזיה הוויזואלית של "הסוף" לבין היראה או פחד מהרגע הזה ומבקשת לחשוף את הקשר בין הפעולות היומיומיות שאנחנו מבצעים מתוך הרגל לבין האפקט שלהן על הסביבה שלנו שלא ככה סתם הגיעה לכדי "הסוף".

מאת: ניבי אלרואי ואלה רוטשילד; בהשתתפות: אלה רוטשילד; עיצוב חלל: ניבי אלרואי.

הצפה-צילום-גדי-דגון.jpg
הצפה (צילום: גדי דגון)

לא עלינו
- נעה מרק-עפר ודנה רוטנברג

יצירה אוטוביוגרפית מאת נעה מרק-עפר ודנה רוטנברג ובביצועה של נעה. היצירה נולדה כבדרך אגב מתוך שיחות מקצועיות של שתי נשים, שתי אמהות, שרצו לעבוד יחד שוב. השיחה, כמנהגן של שיחות, גלשה לאישי. בדיבור על כוריאוגרפיה, חזרה וצצה תנועה מסוג אחר - בתוך מסדרונות רפואיים, בין תפקידים שונים, בתוך שפה חדשה עם מילים שקשה לבטא. כי פרט להיותה רקדנית, אוצרת, חושבת וכותבת על מחול, נעה היא גם אמא שאמרו לה שהילד שלה חולה. מתוך הסכר שנפרץ בשיחות האלה פרצו הומור, אירוניה, כאב, ביקורת, עולם שרק לחלקו היא היתה מודעת. אוצר בלום של חומר זמין ונפיץ.

מאת: נעה מרק-עפר ודנה רוטנברג; בהשתתפות: נעה מרק-עפר; דרמטורגיה: רננה רז; עיצוב תלבושות:לי אלמביק; ייעוץ תלייה וטיפוס: שי רמות; תלבושות: יסמין וולק.

לא-עלינו-גדי-דגון.jpg
לא עלינו (צילום: גדי דגון)


כל ההליכונים מיואשים 2

בחלל הבר של התיאטרון יוצבו כשמונה הליכוני כושר במעגל עליהן שש דמויות רצות ומשוחחות על העתיד. כמנגנון פוליטי העבודה מבקשת לייצר לעצמה חוקים חדשים ותוך כדי ריצה מתנסחות להן דרכי שיחה חדשות.
מה יקרה לשיחה אם נתנה את הדיבור בריצה? מה הקשר בין שיחה לתנועה, בין המחשבה תזוזה? העבודה היא אובייקט שמטרתו לתפעל את השאלה ללא שואל. חוקי המשחק של השיחה משתנים ומערערים את תפקידי הפרפורמר והקהל תוך נסיון ליצור שיח גופני-קולי.

יוצרים ומשתתפים: טל אלפרשטיין, טל אדלר אריאלי, אייר בלומברג, רז גלוזמן, מירב דגן, ניר סגל ויהונתן רון; ייעוץ אמנותי: עודד גרף; תודות: Energym

כל-ההליכונים-מיואשים-גדי-דגון.jpg
כל ההליכונים מיואשים 2 (צילום: גדי דגון)

תכנית ג'

תכנית ג'  תאריכים: 22/7/16 שישי 18:30; 23/7/16 שבת 12:00; 24/7/16 ראשון 20:00

מוזיקה של ערסים בהיכל התרבותמעיין כהן-מרציאנו

יחסי הכוחות ברוב החברות בעולם, המבוססים על אי שוויון גזעי או אתני, מניעים יחידים "לעבור" בין קבוצה המזוהה כנחותה לקבוצה ההגמונית. מעבר זה מתבטא ברצונותיהם של היחידים להשתייך לקבוצה הנתפסת כחזקה, שולטת, ועל ידי כך ליהנות מפריבילגיות הנתונות בידיה של האחרונה.

מאת ובביצוע: מעיין כהן-מרציאנו; נגן עוד: עידן אלמלם; ניהול חזרות: אנאבל דביר, מעיין גור.

מוזיקה-של-ערסים-גדי-דגון.jpg
מוזיקה של ערסים בהיכל התרבות (צילום: גדי דגון)

Here comes the Hitדרור ליברמן וקזיו שיונוירי


על מנת להבין "כיצד קורה שהסדר הקיים משתכפל ואף משגשג חרף המצוקה ההמונית שהוא מייצר?" (לואי אלתוסר,״על האידאולוגיה״) אנו מציעים את המקרה הספיציפי שלנו, כיוצרים- גופנו, רצונותינו, מחשבותינו ובעיקר את אי ההסכמות ביננו והפתרונות היצירתיים, כמשל קודר להתכתשות היומיומית, כאינדיקציה לגבולות קיומנו הצרים, למרחק האינסופי מהחירות.

מאת: דרור ליברמן וקזויו שיונוירי; בהשתתפות: קזויו שיונוירי ודרור ליברמן; דרמטורגיה: עידית הרמן.

Here-come-the-hit-הרמן-עידית .jpg
Here comes the hit (צילום: עידית הרמן)

הכל טוברותם תש"ח

מופע הרצאה שעוסק בשימוש במחול כפרופגנדה, אל מול מחול שמאפשר לנו לסבול את הסדר הקיים.

מאת ובהשתתפות: רותם תש"ח


אירועים נוספים

מחקר זמן
- גוףדניאל לנדאו

ניסוי פרפורמטיבי אחד על אחד האורך כרבע שעה. בהרשמה מראש לבאי הפסטיבל. בהשראת הניסוי הקלאסי של "אשליית יד הגומי", נציג פרויקט חדש של קבוצת המחקר OH-MAN, OH-MACHINE: ניסוי פרפורמטיבי של גילום מחדש. באמצעות משקפי מציאות מדומה המשתתפים יגולמו בגופים וירטואליים של אנשים שונים ובכך יאתגרו את תפישת הגוף העצמית שלהם.

מה התחושה שמתעוררת בנו כשאנחנו מצויים בגוף של אחר?  הניסוי מאפשר הצצה לאופן שבו טכנולוגיות של מציאות וירטואלית משנות את האופן שבו אנו חווים את היחסים בין הגוף הביולוגי שלנו לבין הזהות האישית ומעלה שאלות על קוגניציה ואתיקה.

מאת: דניאל לנדאו; בשיתוף: חדווה אלתנני, שני בר, חי כהן, דאפי כץ, מיה מגנט; שחקנית מצולמת: רותי תמיר; תאורה: נדב ברנע; ארט: שי גובהרי; פיק: שחר מרקוס; יעוץ אקדמי:פרופ׳ מל סלטר - אוניברסיטת ברצלונה, ד"ר דורון פרידמן - המרכז הבין תחומי, הרצליה ורותם בנט - טכניון.

ניסוי פרפורמטיבי בתאריכים 22.7.16 שישי 15:00-11:30 ו-21:30-18:00, 23.7.16 שבת 15:30-11:30

מחקר-זמן-גוף-גדי-דגון-ענק.jpg
מחקר זמן-גוף (צילום: גדי דגון)

כל ההליכונים מיואשים 2

העבודה תוצג בגרסה בימתית בתכנית ב' ובגרסת עבודת משך במהלך כל תכניות הפסטיבל.

יוצרים ומשתתפים:  טל אלפרשטיין, טל אדלר אריאלי, אייר בלומברג, רז גלוזמן, מירב דגן, ניר סגל ויהונתן רון; ייעוץ אמנותי: עודד גרף; תודות: Energym.

עבודות גלריה , לאורך כל ימי הפסטיבל

מחקר זמן - גוף - אירוע שיח

בהמשך לניסוי הפרפורמטיבי, יערך אירוע שיח הממקם את הניסוי ברצף המחקר העושה שימוש בטכנולוגיית מציאות מדומה. השיח הוא הזמנה להבין את המכניזם של הניסוי, את האופן שבו הוא פועל על הגוף והתודעה ולחשוב על ההשלכות הפרקטיות, הפרפורמטיביות והפילוסופיות שלו. הדיון יסוב סביב הבנת הדרכים שבהן טכנולוגיות של מציאות מדומה עומדות לעצב את הווייתנו בעתיד הנראה לעין, לשנות את חוקי המשחק של תפיסת הגוף, והזהות, המרחב והזמן והיכולת לנוע ביניהם.

אירוע שיחבתאריך 23.7.16 שבת 18:30

יוסי ברג ועודד גרף -
COME JUMP WITH ME

העבודה משחקת באש ומשתמשת במציאות החברתית והפוליטית הנפיצה, זו המילולית וזו החזותית כבמגרש משחקים דמיוני המערב רמות שונות של תודעה. המופיעים מהלכים בדימויים מההיסטוריה הקולקטיבית והאישית כבמסע הרפתקאות פנטסטי ומנסים להבין לקראת איזה עתיד הם צועדים ומה קדוש בעיניהם. הצופים מוזמנים לרכבת הרים רגשית בין רגעים אקסטטיים ופואטיים לכאלה הבוחנים את הרלוונטיות והמשמעות של עשיית אומנות בישראל. העבודה מבקשת לשאול שאלות על הרלוונטיות של התאטרון ושל המופע הבימתי בימים בהם המציאות הפוליטית בוערת ושואפת לאתגר את כוחו של המדיום.

רעיון וכוריאוגרפיה:יוסי ברג ועודד גרף; מופיעים יוצרים: יוסי ברג ואוליביה קורט מסה; תאורה: יואב בראל;תלבושות: אדם קלדרון; עיצוב במה: זוהר שואף; עיצוב פסקול: יוסי ברג, יואב בריל ועודד גרף; ייעוץ אומנותי: נאוה צוקרמן; סאונדמן:אורן כהן; הפקה: הילה ג'מילי.

Come jump with us בתאריך 24.7.16 ראשון 21:30

come-jump-with-me-גדי-דגון-ענק.jpg
Come jump with me (צילום: גדי דגון)


פסטיבל אינטימדאנס יתקיים בתאריכים 24-21 ביולי 2016, בתיאטרון תמונע בתל אביב. מחיר כרטיס לתכנית - 65 ₪. כרטיס משולב ל-3 תוכניות - 150 ₪ .טל': 03-5611211. אתר הפסטיבל05/07/2016   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע