סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
מחול
לוח האירועים 2022 אוגוסט 
א ב ג ד ה ו ש
 
10111213
14151617181920
21222324252627
28293031
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה פסטיבל חיפה להצגות ילדים ונוער 2018
 

 
 
הפסטיבל המוערך להצגות ילדים יתקיים בחול המועד פסח בסימן 70 שנה למדינה


מצרויה להב עד יאנוש קורצ'ק

פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים ה-28 יתקיים ב-1-3 באפריל, חול המועד פסח. הפסטיבל, המארח כל שנה עשרות אלפי ילדים והורים ומספק חוויה תרבותית, מרחיבת אופקים ומשמחת לכל המשפחה, הפך לשם נרדף לאיכות וגיוון בעולם הצגות הילדים והנוער.

במשך שלושת ימי הפסטיבל, שיתקיים בתיאטרון חיפה, יתחרו הצגות מקור חדשות אשר נבחרו בקפידה מתוך מעל כמאה מועמדים. בפסטיבל יתארחו גם הצגות אורחות מרחבי הארץ הכוללות גם מספר הצגות בשפה הערבית ומופעי תיאטרון רחוב צבעוניים מרחבי העולם. מופעי הרחוב אינם כרוכים בתשלום נוסף ומתקיימים לאורך כל שעות היום.

הפסטיבל מופק על ידי תיאטרון חיפה, בניהולה שלמנכל"ית התיאטרון ניצה בן צבי אשר תשמש גם כמנכל"ית הפסטיבל. משה נאור הינו המנהל האמנותי של תיאטרון חיפה, איציק ויינגרטן- מנהלו האמנותי של הפסטיבל וינון צפריר ואבי גיבסון בר-אל אחראים לניהול האומנותי של תיאטרון הרחוב.
 
השנה יעמוד הפסטיבל בסימן 70 שנה למדינת ישראל ויציג סיפורי ילדים של יוצרים וכותבים בינלאומיים, ביניהן: צרויה להב בעיבוד לאגדה של האחים גרים, עיבוד לספרה של הסופרת האוסטרלית את'ל פדלי ועיבוד מיוחד לספר של יאנוש קורצ'ק.


פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים, תמונת יחסי ציבור


ניצה בן צבי, מנכ"לית התיאטרון: "במרכז הצגות התחרות השנה, עומדות דמויות של ילדים עצמאיים ובעלי תושייה המצליחים- בעזרת כוח הדמיון וקשריהם עם הסביבה - להתגבר על שלל מכשולים. כך נתפס הצבר הישראלי  מהקמת המדינה אנו מאמינים ומקווים שדמויות אלו יהוו מקור להשראה ותעוזה לצופינו הצעירים. בספרי הילדים שכתב, יאנוש קורצ'אק שאף לחשוף בפני ילדים התמודדויות מוסריות ומורכבות מתוך גישה הרואה בילדים בוגרים זעירים ומתוך רצון לטעת בהם חיבה וחמלה אנושית. אחד מספריו הנודעים- "קאיטוש המכשף"- עוסק בצורה קסומה ביכולת פורצת הגבולות של רוח האדם אל מול גבולותיה. עיבוד לספר זה יופיע באחת מן ההצגות."

איציק ויינגרטן, המנהל האמנותי של הפסטיבל: "פסטיבל הילדים השנה מחבק את ילדי העולם ביצירות תיאטרון מופלאות על ילדים שובי לב היוצאים למסעות מלאי אהבה וחכמה."

ינון צפריר ואבי גיבסון בר-אל, המנהלים האמנותיים של תיאטרון הרחוב: "זו השנה השישית בה קבוצת התיאטרון ORTO-Da אמונה על מתחם האוויר הפתוח של פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים. אנו נרגשים לראות איך מדי שנה הקהל גודש את מתחם הפסטיבל, נהנה, חווה ויודע להעריך את אמנות תיאטרון הרחוב על שלל גווניה. אנו מודים על זכותנו לקחת חלק ביצירת שמו הטוב של הפסטיבל בקרב המוני צופיו, כמו גם בקרב אומני תיאטרון הרחוב בארץ ובעולם." 

מופע הפתיחה

"בלונה"

לראשונה בישראל ובסימן 70 שנה למדינה הפקת ילדים ענקית בהשתתפות כמאה נגנים, זמרים ושחקנים.  פנטזיה מוזיקלית מאת הסופרת שירה גפן והמלחין נדב ויקינסקי בהשתתפות מקהלת בת שיר והתזמורת הסימפונית חיפה. חוויה מעשירה ומרגשת לכל המשפחה על חברות ועל היכולת לשחרר ולהרפות. במרכז ההצגה דמותו של ילד בשם אלון, אשר בטעות עוזב את הבלון שלו ויוצא בעקבותיו למסע אל המקום שאליו מגיעים כל הבלונים, המקום שנמצא "מעבר לקשת ומעל צמרות הכוכבים". שם למעלה, בעולם הבלונים, אלון פוגש את בלונה, ילדה שהגיעה לעולם הבלונים משום שלא הייתה מוכנה להרפות מחוט הבלון שלה ועפה אתו לשמיים. ההיכרות שנרקמת בין אלון לבלונה בעולם השמימי של הבלונים, מאפשרת לשניהם ללמוד משהו על איך אפשר להרפות ו"לשחרר בלון". מגיל 4 ולכל המשפחה.
1 באפריל, 11:45, 12:30, 17:30. בלונה

לרכישת כרטיסים
 
 

בלונה, מקור: אתר פסטיבל חיפההצגות התחרות

"קאיטוש הילד המכשף"– בכורה!

דרך תיאטרון סיפור ואנסמבל שחקנים המחליפים דמויות בקצב מסחרר, יסופר סיפורו של קאיטוש המכשף- סיפור על דמיון, על כוח בלתי מוגבל, ועל האחריות הכבדה שמתלווה אליו.
עיבוד לספרו הנודע של יאנוש קורצ'ק מאת איתן מושקובסקי, בבימויו של גמא פריד ובהפקת המדיטק. כולם מתלוננים על קאיטוש, ילד יחיד ומיוחד- אמיץ, חסר סבלנות וחובב מסתורין. יום אחד קאיטוש מגלה שהוא מכשף אך כשפיו יוצאים משליטה וגורמים לבהלה בעיר וורשה. המשטרה דולקת בעקבות קאיטוש והוא מחליט להשתמש בכשפיו כדי לברוח ולחמוק מעונש. הוא מטייל בעולם, הופך את עצמו למתאגרף ואפילו לשחקן הוליוודי מצליח- אך התלונות ממשיכות להצטבר. לבסוף קאיטוש נלקח לטירתו של המכשף האפל, החזק מכל המכשפים, שמעניש אותו על התנהגותו הרעה והופך את קאיטוש לכלב. האם קאיטוש יחזור להיות ילד? והאם הוא יגלה שהוא גם ילד טוב, אחרי הכל? מגיל 5.  
1באפריל, 11:00 , 12:30 , 16:00 , 17:30; 2 באפריל, 11:00 , 12:30 , 16:00 , 17:30. 
קאיטוש הילד המכשף

לרכישת כרטיסיםקאיטוש, מקור: אתר פסטיבל חיפה"אגדת הילדה והעורבים"– בכורה!

עיבוד לאגדת הילדים "שבעת העורבים" של האחים גרים מאת צרויה להב, בימוי- עמית אפטה ואלה תמרי מילס. בבית קטן, בכפר נידח, חיים אמא ואבא וחמישה בנים שובבים. למשפחה מצטרפת אחות קטנה ומתוקה, והיא חולה מאוד. אבא שולח את האחים לבאר, להביא מים מיוחדים שרופא הכפר המליץ עליהם כתרופה. אבל בדרך, האחים משתוללים כהרגלם והכד נשבר. אבא הדואג מקלל אותם שיהפכו לעורבים, והקללה מתגשמת. באורח פלא, התינוקת מבריאה, גדֵלה להיות ילדה חזקה ונבונה, ויוצאת למצוא ולהשיב את אחיה. במסעה היא נודדת במרחקים, פוגשת דמויות רבות, ומגיעה אפילו אל השמש והירח. האם היא באמת תמצא את אחֵיה ותצליח לאחד את המשפחה? לגילאי 10-4.
1 באפריל, 10:30 , 12:30 , 14:30 , 17:00; 2 באפריל, 10:30 , 12:00 , 14:30 , 16:30. אגדת הילדה והעורבים

לרכישת כרטיסים"דוט והקנגורו" – בכורה!

קומדיה מוזיקלית על אהבת האדם והחי המשלבת שחקנים ובובות, עיבוד לספרה של את'ל פדלי מאת תמר לוין, בבימויו של רפי ניב ובהפקת תיאטרון באר שבע. דוט הקטנה מבקשת להוכיח להוריה שהיא כבר גדולה ועצמאית. היא יוצאת מהחווה בה הם גרים ליער האוסטרלי על מנת לקטוף עשבים לארנבות שלה והולכת לאיבוד. מוצאת אותה קנגורו המאמצת אותה לכיסה במטרה להשיבה לבית הוריה. יחד הן יוצאות  למסע קסום ומופלא, רצוף בהרפתקאות ומפגשים משעשעים, מותחים ומרגשים עם הטבע האוסטרלי ובעלי החיים המיוחדים שבו, כל מפגש כזה מקרב אותן ליעדן, חושף בפני דוט את העולם שמחוץ לחוה והופך למעשה למסע ההתבגרות שלה. תיאטרון באר שבע לילדים ונוער בבכורה בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים. לגילאי 8-3. 1 באפריל, 10:30 , 12:30 , 15:00, 17:00; 2 באפריל, 10:30 , 12:30 ,15:00 , 17:00. דוט והקנגורו 

לרכישת כרטיסיםדוט והקנגורו, מקור: אתר פסטיבל חיפה


 
"הנסיך מפלסטלינה" – בכורה!

הצגה מרגשת על עולם הדמיון של ילדים וחברות ללא תנאים, עיבוד לספרו של הארם דה יונגה מאת רענן פז, בבימויו של דויד בילנקה, בהפקת תיאטרון גושן. סיפורם המדהים של רוג'ר ויסה בני התשע, שני ילדים מעולמות שונים שנפגשים בימי המלחמה. רוג'ר, ילד הולנדי-נוצרי, גר עם הוריו בצד הבטוח של העיר בעוד שיסה היהודייה גרה לבדה בגטו ומתחפשת לבן כדי לשרוד. השניים ממציאים עולם דמיוני בו יסה היא נסיך של ממלכה קסומה בשם 'פלסטלינה' ורוג'ר הוא לוחם אמיץ ויד ימינה. לגילאי 11-7.
1 באפריל, 10:30 , 12:00 , 16:00 , 17:30; 2 באפריל, 10:30 , 12:30 , 15:00 , 17:00. הנסיך מפלסטלינה

לרכישת כרטיסים
 


הנסיך מפלסטלינה, צילום: דור אהרון

"אליק בליק"- בכורה!

עיבוד וכתיבה: שימרית ידין, בימוי: שלי מורנו, כוריאוגרפיה: אורי פנירי. הצגה ללא מילים המגוללת מערכת יחסים עדינה ומרגשת בין אב לבנו שלתוך שגרת יומם מופיעים לפתע ״גברת עץ״ אדומה ונגן מלודיקה צנוע ומיוחד ששרים ומנגנים בלב כיכר ירוקה בעיר הסואנת. השניים שובים את ליבו של הילד שמנסה למשוך את אביו חזרה אל אותה כיכר צבעונית, בעוד אביו המסור לרוטינה יומיומית ואפורה, מתקשה לפרום הרגלים. מגיל 4.  
1 באפריל, 10:00 , 12:00 , 15:30 , 17:30; 2 באפריל, 10:30 , 12:30 , 15:00 , 17:00. אליק בליק

לרכישת כרטיסים
 אליק בליק, צילום: דור אהרון 

הצגת נוער מקורית חדשה: "ביוש"
 
הצגת עטורת כוכבי נוער העוסקת בבריונות ברשת. הועלה כפרויקט סיום של חוג תיאטרון במסגרת "תיאטרון במסך'' במועדון ה-Beat, בניהולו של יובל קאופמן והופק כהצגה רפרטוארית בתיאטרון חיפה. מחזה, בימוי והפקה: חלי קניזו שחר. שום דבר לא הכין את מיה לאותו היום בו תמונה אינטימית שלה הופצה בכל רחבי הרשת וחייה נטרפו באחת. היא סופגת השפלות, לעג, הערות פולשניות, חקירות חודרות ואלימות מחברים שהופכים גם הם לחשודים ונוטשים. אנו מלווים את מיה לאורך התקופה הקשה ופוגשים בה שוב, שנה אחרי השבר הגדול, כשהיא שבה אל ביה"ס אותו עזבה ועומדת מול צוות בית הספר וחבריה לכיתה לשעבר, עם כל הלקחים, הכאבים והתובנות. הצגה על אחריות אישית, כבוד, חברות, אהבה, בגידה ומחילה. המחזה המבוסס על סיפור אמיתי, בשילוב קטעי וידיאו של חקירות ווידאו בלוגים המוקרנים על מסך ענק. לגילאי 12-17.
1 באפריל, 17:30, 19:30; 2 באפריל,17:30, 19:30; 3 באפריל,17:30, 19:30 במועדון ה-BEAT. ביוש


ביוש, מקור: אתר פסטיבל חיפהמופעים במתחם הרחוב  
 
 
אקווריום
צרפת - COMPAGNIE MACHTIERN
 
בני אדם שמביטים על דגים באקווריום - זאת תמונה שגרתית, אבל  בני אדם באקווריום שעליהם מביטים הדגים-  זאת כבר מהפכה! איך זה מרגיש להיות דג בצנצנת? איך נראה העולם מבעד לזכוכית האקווריום? מה חושבים הדגים על הראשים המוזרים והשעירים שצצו להם בתוך הבועה? והאם יש סיכוי לקשר בין העולמות? תמונה אבסורדית, פיוטית ומטרידה של שני גברים, שראשיהם בתוך צנצנת מלאה דגי זהב. אז להתראות ותודה על הדגים! יצירה ובימוי: אריק מניני. לכל המשפחה  


אקווריום, מקור: אתר פסטיבל חיפה


 
אופרת סבון
איטליה - Michele cafaggi 
 
"פנטזיה היא המקום שהגשם יורד בתוכו"- כך כתב הסופר האיטלקי איטלו קאלוינו. ואכן, הגשם שיורד וחודר אל תוך הבית, יוצר עולם פנטסטי שכולו מים ובועות סבון. מישל קאפאגי, זוכה פרס השחקן והמופע הטובים ביותר באיטליה וספרד 2017, יוצר יש מאין בעזרת אינספור בועות סבון בכל הגדלים ובכל הצורות. בועות נוצצות, שקופות ועדינות שיוצרות חוויה מרהיבה של שכרון חושים, פנטזיה והומור. זוהי פיסת שירה הנכתבת בתוך בועה ומזמינה אותנו לצלול אל עולם מכושף שנולד מהגשם ומתפוגג אל הרוח. יצירה וביצוע: מישל קפאגי. לכל המשפחה
 
 
אדון דרקון
ספרד - Efimer  

מארץ מסתורית ששוכנת בדמיונו של כל ילד, מתגלים ובאים שלושה דרקונים ענקיים בעלי שיניים גדולות, זנב כבד וגב משונן. נשמע מפחיד? לא כשהארץ המסתורית היא ארץ הילדות! שם הכל רך ופרוותי, נעים ומחבק ואת הדרקונים התמימים תפרה סבתא אוהבת מהמון סמרטוטים. זיכרונות הילדות מתעוררים אלינו עם שלושה דרקונים, כדי להזכיר לנו שאף פעם לא מאוחר מדי להישאר ילדים. יצירה מקורית: מיקל סטו ופאר בניטז. לכל המשפחה  


אדון דרקון, מקור: אתר פסטיבל חיפהסח-לב מאוהב
ישראל - מירב אלבז
 
סחלב מלכותי, יפהפה ומפעים נפתח לעינינו כבמעשה קסמים! בבדידות זוהרת, מלאת הדר הוא מראה לעולם כמה הוא נהדר! עד שעכביש חצוף, שעיר ומכוער כך לעיני כולם, הורס את המראה המושלם. האם זה חשוב מראה עיניים? האם יש לסחלב מקום לשניים? והאם האויב יכול להפוך לאוהב? מופע פיוטי ומרהיב שבו היופי האמיתי הוא עדיין, דווקא זה שנסתר מהעין. בימוי: דניאל זעפרני, שחקנית ויוצרת: מירב אלבז. לכל המשפחה  
 
תזמון זה הכל
יפן - Yosuke Ikeda
 
ביצוע וירטואוזי, קפדני ומקורי של האומן היפני יוסוקה איקדה, שלוקח אותנו אל עולם מתוזמן היטב של מילים וצלילים. בטכניקה שמשלבת תנועה, אביזרים וטריקים קסומים, היוצר מפיסות פאזל מפוזרות של מילים וחפצים, תמונה שלמה, מוסיקלית ומופלאה שבה תזמון הוא הכל . יוצר ושחקן: יוסוקה יקאדא. מגיל 6 
   
סקנדל בסל 
הולנד - Totaal Theater
 
שני יצורים גמדיים מטיילים בעולם עם סלים על הגב, מלאים במזכרות, מהתלות והרפתקאות, שהם אף פעם לא מפסיקים לאסוף. כל עובר הוא הזדמנות להכיר חבר, לצחוק, להתקרב ולפתוח את הלב. אז נכון שהסלים כבר מלאים בהפתעות אבל תמיד יהיה מקום לחברים חדשים ולעוד חוויות. מופע נע קסום ופיוטי. יצירה ועיצוב תלבושות: טים ולרדס וג'ינס וניקסמגיל שנתיים  
 
בלשים על ראשים
צרפת - COMPAGNIE ALBEDO
 
שום דבר לא נעלם מעיניהם של הבלשים על ראשים. הם עוקבים, רודפים, מחטטים ומרגלים אחרי כל אחד ברחוב. הם הבולשים וכולנו פורעי החוק במשחק קצת מפחיד שקורע מצחוק! בגובה שני מטרים וחצי ועם צוואר שלא נגמר, יש להם יתרונות, רק שהם היו שמחים להיות קצת יותר חשאיים ובולטים הרבה פחות... בלשים נגד אנשים, הנה מתחילים! אמנים: סטפאן קלמנט, פאבריק דובל, פראנקוס בקדיפוקו, פלורנס לאייר. לכל המשפחה
  
 
סונטה לארבע רגליים
Feet Theatre - איטליה וארגנטינה
רקדנית קברט מזדקנת, שני ציירים, ליצן בקרקס ושטן עם הרגלים רעים הן חלק משלל דמויות מצחיקות שעוברות הרפתקאות מטורפות! אבל מה שמפתיע כפליים, זה שהכול קורה עם הרגליים! ורוניקה ולורה בוראות עולם מופלא, מלא במוסיקה, קצב ודמיון ויוצרות יש מאין, לא על רגל אחת – על ארבע רגליים! מופע ללא מילים פרוע ומקורי שמותח את שרירי גבולות האפשרי! שחקניות: לאורה קיבל וורוניקה גונזלס. לכל המשפחה   
 
טרמינל 1 
ישראל - ORTO-Da

מזוודה עם בגדים, כרטיס טיסה והמון חלומות, זה כל מה שצריך כדי לטוס רחוק ולבקר בעולמות. נשמע פשוט? לא למי שעובד בשדה התעופה ונשאר תמיד על הקרקע בין המראה לנחיתה... מגלגל מזוודות, מכרטס כרטיסים ומגשים חלומות של אנשים אחרים שטסים... אבל מה קורה כשבין המראה לנחיתה פורצת פתאום שביתה? המזוודות, הכרטיסים, החלומות, כולם מתערבבים לקומדיה פרועה של טעויות! מופע ללא מילים מלא הומור, קסם והמצאות, שיוצא לגמרי מהמסלול אבל מבטיח שהשמיים הם לא הגבול! מחזה: ינון צפרירויפעת זנדני צפריר בימוי: ינון צפריר ודניאל זעפרני. מגיל 4  


טרמינל 1, מקור: אתר פסטיבל חיפהשתי שניות
צרפת - Compagnie du Petit Monsieur
 
איואן צ'רי מצרפת הוא אדם כמעט רגיל, שנראה כמעט כמו כולם ומתנהג כמעט לפי הכללים. אבל מה קורה כשהוא כמעט פותח תיבה שהגיעה בדואר? הכל כמעט יוצא משליטה! אירוע שגרתי הופך לבלתי צפוי, פרוע ומצחיק, כשחפץ מוכר ויומיומי מקבל פתאום חיים משל עצמו.
קרקס של איש אחד שמקבל שיעור בלתי נשכח בנפלאות העולם המודרני ושגורם גם לנו להתבונן מזווית חדשה והומוריסטית על העולם בו אנו חיים. יוצר: אמנדין ברילון שחקן: איואן צ'רי. לכל המשפחה
 
כח המשיכה
צרפת וקנדה - Les Quat’ fers en l’air

גבי וגאראנס יוצאות לטיפוס על ההר הגבוה והמושלג ביותר. יש להן הכול: משקפת שלג, רתמת טיפוס, מעילי שלג, רק מה – אין שלג! כדור הארץ מתחמם, וההר המושלג נותר עירום ויבש. מה עושים? מטפסים! ובמקום מטרייה – לוקחים שמשייה! דואט נשי עוצר נשימה, מהפנט ומלא אדרנלין שלוקח את הקהל לפסגות של התרגשות. שום דבר לא יעמוד בדרכן של גבי וגאראנס – אפילו לא כוח המשיכה! יצירתם של: גבי צ'יטסקו וגארנס הוברט-שמשון בעזרתו של: אלן ריינו. לכל המשפחה   
 
מזל דגים
צרפת - Le Caramantran

שני דגים ענקיים במיוחד הביעו משאלה להלך על שתיים ולחיות מחוץ למים. האם תתמלא הבקשה? האם הם יסתדרו על היבשה? האם הם עשו בחירה טובה? והאם הם סוף סוף ימצאו אהבה? תהלוכה מקסימה בשיתוף הקהל על שני דגים עם הרבה מזל. מנהל אמנותי: אוליבר הוגנלושלכל המשפחה   
  
 
טוני וטוני
צרפת - COMPAGNIE ALBEDO
 
טוני וטוני הם צמד אנשי בטחון חשאיים. הם נמצאים פה כדי לשמור על הארגון והסדר, ורגישים לכל תדר. שתקנים, מסתוריים ופעלתניים שברצינות גמורה הופכים את הסדר למהפכה ואת המקום המאורגן לבלגן! כי כמו שאומר הפתגם העתיק: מה שיותר רציני - יותר מצחיק! אמנים: סטפאן קלמנט, פאבריק דובל, פראנקוס בקדיפוקו, פלורנס לאייר. לכל המשפחה 

חצר הילדים השמחים
ישראל -בית הספר לאמנויות הבמה במכללת סמינר הקיבוצים

היידפארק אמנותי לילדים בנושא השלום - הפקה מקורית בבכורה בפסטיבל. חצר הילדים השמחים הוא אירוע במרחב הציבורי, הנותן ביטוי לרחשי הלב והכמיהה לשלום. זהו מופע מייצגים תיאטרלי מבוים ומעוצב, המשתמש במשחקי ילדים ככלי להעברת מסרים. משחקים כמו קלאס ותופסת, מחבואים ומחניים, משחקים בקבוצה או בזוגות. במגרש המשחקים שלנו כל ילד הוא במרכז, עומד במעגל מביט סביבו מושיט ידו לחברו באהבה, בחצר שלנו כולם חפצי חיים, משחקים תופסת ורודפים רק שלום. לכל המשפחה  


חצר הילדים השמחים, מקור: אתר פסטיבל חיפהמופע פח
ספרד - Zero Conducta

לכל אחד יש ייעוד, כך אומרים. הסיר למכסה, הכפפה ליד, האיזמל לנפח והפסולת – לפח. אבל מה קורה כשלפסולת יש חלומות אחרים...? יש לה המון כישרונות, תחביבים והיא רוצה גם חברים? סיפור עצוב ושמח, מלא דמיון ורוח, על שקית אחת אוהבת שחלמה להיות כוכבת. אז רגע אחד לפני שלמשאית הזבל היא עולה – היא נחושה לזכות ב 15 דקות של תהילה! מופע עטור פרסים מחומרים מתכלים. יצירה: חוזה אנטוניו פוכדס (פוטשה), ג'ולייטה גאסקון. מגיל 5 

שלגיה ושבעת הגמדים
שוויץ - Holmikers

שלגיה פרועה למדי ומאוד ספורטיבית, ביחד עם שבעה גמדים פראיים וקופצניים בקומדיה של טעויות שאי אפשר להוריד ממנה את העיניים! גם הנסיך והמכשפה מגיעים כדי להפוך את הסיפור הקסום של שלגייה למופע מטורף של סלפסטיק ואקרובטיקה שיגרום לאחים גרים להפוך ירוקים מקנאה. אמנים: אנדרה מארת'י, אנדי פיוס, בנימין יוהנס מולר, כריסטיאן מאהלר, כריסטוף דומיניק קאלברר, מייקל ברונר, סמואל טוביאס ברץ', רולאן צימרמן, כריסטיאן ברטש, ג'ונאס אקרמן. לכל המשפחה  


שלגיה ושבעת הגמדים, מקור: אתר פסטיבל חיפה

  
 
הדבר העגול הזה
ישראל - Davai Group
 
שני חברים טובים מבלים יום של כיף בחוף הים. פתאום, בלי לשים לב ובלי שהתכוונו, הם מפילים את השמש! השניים מחליטים לצאת למסע ולהחזיר את השמש שאבדה. הרפתקה מצחיקה וקסומה ללא מילים – מתחילה. השניים צוללים בדמיון, מפליגים בחלום ומחפשים את השמש מעל ומתחת למים. הם עוברים חוויות, מתרגשים, מתווכחים, רבים ואפילו נפרדים. והסוף? הרי הוא ברור כשמש! יוצרים ומבצעים: לושה גבריאלוב ופיודור מקרוב. מגיל 3  

רק חיבוק
ליטא - Padi Dapi Fish  

מופע תיאטרון מחול שכולו פנטזיה ודמיון, המתבונן על העולם דרך עיניים של ילד. מבט זה יכול להפוך כל מציאות לחלום ואת החלום- לעולם של ממש. מסע פיוטי ולירי על כוחו של קשר, על משפחה, אהבה ועל עולם גדול שבעזרת חיבוק אפשר להגשים בו הכל. כוריאוגרף: דוביל בינקאסקייטה, רקדניות: אגניה שיקו, אינגה קוזנקובה, דריוס ברוליס, איווה דובייליטה. מלחין: ג'ורג'יטה מייזליט. לגילאי 9-2 


רק חיבוק, מקור: אתר פסטיבל חיפההצגות אורחות
 
פסטיבל חיפה ממשיך במסורת ורואה  בכל תיאטרוני ילדים שותפי  העשיה הפועלים מתוך אחריות לדור הילדים. וכהוקרה ל 70 שנה למדינה נחרו הצגות המשקפות את  היצירות קלאסיות בתרבות הישראלית כמו "שמונה בעקבות אחד" ו"הדולפין"
 
הצגות ילדים בערבית:
 
במסגרת פסטיבל ההצגות לילדים ה-28 של תיאטרון חיפה, תעלנה גם 4 הצגות ילדים אורחות, דוברות ערבית או דו לשוניות, אשר יתאימו לגילאים שונים, החל מגיל 3 עד 11.
 
הברווזון המכוער – בשפה הערבית

בסיפורו של האנס כריסטיאן אנדרסון, הסופר הנודע, הברווזון, שנולד אחרון, אינו דומה כלל לאחיו, הצהובים הקטנים והחמודים. ולשווא הוא רוצה שיהיו ידידים.הוא אפור, גדול, מגושם ואחר, ואינו מוצא את מקומו בין שוכני הלול חוץ מאמא ברווזה, שלא משנה לה מראהו של בנה. הברווזים והתרנגולות והאווזים, כולם דוחים אותו וחשים אליו שנאה, ואפילו האווזה החכמה והזקנה, אבל הברווזון לא מוותר. לאחר שהוא בורח ומסתתר, הוא מחפש את שורשיו במקום אחר שכן מאוד חשוב לא להתייאש ולהאמין שאחרי כל חורף יבוא האביב. בסופו של דבר, הברווזון האפרפר הופך לברבור מאושר, יפיפה וארוך צוואר. אולם הוא לא שוכח ותמיד יזכור אחרי מה שעבר, איך זה להיות ברווזון מכוער. לגילאי 11-6.
3 באפריל, 16:00, 17:30. הברווזון המכוער 


הברווזון המכוער, מקור: אתר פסטיבל חיפה


 
המתנה של סבא – דו לשוני – בעברית וערבית

תיאטרון זיקית. אמא של גולי נוסעת ללילה אחד וגולי נשאר עם סבא. סבא לא שומע טוב וגם בקושי מדבר. גולי מאוד מודאג ולא מרוצה. סבא מגיע עם מתנה מיוחדת שמציתה את עולם המשחק והדמיון. במפגש המתמשך לאורך הלילה פינות החדר הופכות לעולמות מפתיעים. השניים יוצאים למסע משותף במהלכו נוצר ביניהם קשר מיוחד. לגילאי 8-4
1 באפריל, 15:30, 17:00. המתנה של סבא 
 
נמש בת שמש

הצגת תיאטרון לילדים של תיאטרון הנגב המשלבת אנימציה מקורית. בוקר אחד הלילה לא נגמר והשמש לא זורחת. שלוש ציפורי שיר מגיעות להעיר את גברת שמש, אך היא לא מתעוררת. תרנגול הבוקר שחר ומר ירח מנסים להבין מה קרה ואיך יכול להיות שסדרי עולם משתנים, ככה פתאום, אחרי אלפי שנים. השמש מודיעה שהיא יצאה לשביתה!!! למה? זו חידה. לגילאי 12-6
3 באפריל, 10:30 בערבית, 12:00 בעברית. נמש בת שמש
 
 
הצגות לפעוטות:
 
תיאטרון פצפון

תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער. הצגת תיאטרון ייחודית לפעוטות. שתי ילדות נפגשות לראשונה. המפגש ביניהן מוליד משחק שחושף עולם עשיר בדמיון, מוזיקה, תנועה, צבעים, קולות, אביזרים, צלליות והקרנות וידאו. השפה והמרכיבים התיאטרליים מגרים את סקרנותם של הקטנטנים, גורמים להם להתרגש ולעבור בפעם הראשונה בחייהם, חוויה של תיאטרון. לגילאי שנה עד שנתיים וחצי
1 באפריל, 10:00, 11:00 , 11:45. תיאטרון פצפון 

לרכישת כרטיסים

פצפון-ענק-בולוטין.jpg
תיאטרון פצפון, צילום: כפיר בולוטין


 
צוציקים

תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער. מופע תיאטרלי ייחודי לפעוטות, שהוא מופע ההמשך ל"תיאטרון פצפון" המצליח. שתי השחקניות מעבירות את הפעוטות מסע חווייתי עשיר בדמיון המשלב תנועה, מוזיקה, צבעים, אביזרים, בובות והקרנות וידאו. האלמנטים התיאטרליים מותאמים ולקוחים מעולמם של הפעוטות ומעניקים להם בפעם הראשונה בחייהם, חוויה של תיאטרון. לגילאי שנה עד שנתיים וחצי
2 באפריל, 10:00, 11:00, 11:45. צוציקים
 


הצגות ילדים: 
 
הכתר שהלך לאיבוד

תיאטרון הקרון. אולי ראיתם במקרה את הכתר של פיית הלילה-טוב? הוא הלך לאיבוד, וקשה לה להירדם בלעדיו. ככה זה אצלה – אמנם היא כבר פיה גדולה, אבל היא פשוט רגילה לישון עם הכתר שלה... לבסוף היא נרדמת, וחולמת חלום נפלא במסעה אחר הכתר. לגילאי 5-3
3 באפריל, 11:00, 12:30. הכתר שהלך לאיבוד 

לרכישת כרטיסים

 
אריה הספרייה

כתיבה, עיצוב ומשחק: נתלי שילמן וגלית שר. יום אחד מחליט אריה לצאת מהג'ונגל ולחפש לעצמו מקום חדש, מקום שבו הוא יכול להועיל. הוא מגיע לעיר הגדולה ומוצא מחסה בתוך הספרייה. הספרן מבקש לסלקו, אולם הספרנית הראשית מאפשרת לאריה לשהות בספרייה בתנאי שישמור על הכללים, ובעיקר על השקט. האריה משתלב ועוזר מאד לכולם, עד לרגע הנורא שבו לא היתה שום ברירה והוא היה חייב להרביץ שאגה. גילאי 7-3
2 באפריל, 15:00, 17:00. אריה הספרייה 

 
כאן גרים האחים גרים

תיאטרון המלה. מה קורה כשכיפה אדומה מגיעה לביתם של האחים הזקנים יעקב וווילאם גרים ? האם יצליחו האחים להיזכר ולספר לה סיפורים ? האם תצליח חכמת החיים לפגוש את עוז הנעורים ? הצגה מוזיקלית, צבעונית ומצחיקה לכל המשפחה. מגיל 4
3 באפריל, 16:00, 17:30. כאן גרים האחים גרים
  

לרכישת כרטיסים

 
דרקון עפיפון

תיאטרון ארצי לילדים ונוער. בממלכת האבירים כולם מצפים מהנסיך הנרי להיות אביר. אך הנרי מעדיף לשחק ולהעיף עפיפונים. אביו המלך מחליט לשלוח אותו למשימה על מנת לעורר בו את רוח הלחימה- להילחם בדרקון איום ונורא החי במערה! כשהנרי נכנס למערה מתגלה לו הפתעה, במקום דרקון נורא הוא פוגש דרקונית נחמדה ועדינה! הצגה על חברות, אומץ וקבלת האחר. לגילאי 8-4
3 באפריל, 16:00, 17:30. דרקון עפיפון 
 

 זה שלי

תיאטרון השעה. אביב ילד בודד שאוהב מאוד לגלות ולחקור. הוא מוצא כדור מסתורי ומחליט לצאת למשימת בילוש בכדי לגלות, למי שייך הכדור? מצויד בזכוכית מגדלת ותיק בלשים, יוצא למסע מרתק, בו הוא עובר הרפתקאות ומכיר דמויות מהאגדות שיגלו לו כמה דברים על עצמו ועל החיים. האם יצליח למצוא למי שייך הכדור? האם ימצא עוד דברים מעניינים בדרך? לגילאי 8-4 
3 באפריל,  10:00, 11:15, 12:30. זה שלי 


זה שלי, מקור: אתר פסטיבל חיפהמעבר לים ע"פ שירי ח.נ. ביאליק לילדים 
 
תיאטרון הקרון. שירי ביאליק הנשכחים והמוכרים, מוצגים באמצעות תיאטרון חפצים בובות ולחן. אספנית חפצים ישנים מוצאת מזוודה, בתוכה בקתה, בבקתה מרתף, במרתף ספר ישן של שירי ביאליק, בתוכו ציפורת, שהגיעה מעבר לים. האספנית מגלה כי השירים נעלמו מהספר. ויחד עם ציפורת הן יוצאות למסע הרפתקאות בעקבות השירים והחפצים. לגילאי 8-4 
3 באפריל,  16:00, 17:30. מעבר לים 
 

הגשם של סבא אהרון

תיאטרון הקרון. על פי ספרו של מאיר שלו. בליווי שירים מקוריים ותפאורת קרטון,  שלשה סבאים בשנת בצורת יוצאים לחפש את הגשם האבוד ומגלים שאם משלבים דמיון, חברות טובה ו- 1500 פרות וארנבות - אפשר להוריד גשם! ההצגה זוכת פרס ראשון בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים 2017. לגילאי 10-4
3 באפריל,  17:30. הגשם של סבא אהרון 

לרכישת כרטיסים


הגשם של סבא אהרון, תמונת יחסי ציבור


 
עלילות פרדיננד פדהצור בקיצור
 
בהפקת תזמורת הבמה הישראלית. מופע תיאטרון-סיפור מוזיקלי בשילוב מחול ואנימציה בעיבוד בימתי מקורי של היוצרת אביגיל אילן, לספר הילדים האהוב שכתב אפרים סידון ואייר יוסי אבולעפיה. סיפור בחרוזים לילדים (ולמבוגרים) על מגבלות הכוח של השלטון- מה קרה בממלכתו של המלך שלא ידע גבול. פרדיננד פדהצור, המלך האהוב והטוב, מנסה לבדוק האם העם ימשיך לאהוב ולציית לו, גם לאחר שיטיל עליו גזירות מגוחכות ומשונות. מגיל 5
3 באפריל,  10:30 , 12:00. עלילות פרדיננד פדהצור בקיצור
 

בת הכפר

תיאטרון השעה. בריקוד ושירה לוקחת אותנו דגה אל סיפור חייה כרועת צאן בכפר נידח באתיופיה. היא מציירת לעצמה עולם דמיוני עשיר, מכינה לעצמה צעצועים מבוץ, תכשיטים מפרחים, ויוצרת שימוש באוצרות הטבע הרבים העומדים לרשותה להגשמת חלומותיה... לדגה וכל לבני משפחתה יש חלום אחד גדול - לעלות לירושלים, אל ארץ הקודש המובטחת! לגילאי 9-5
3 באפריל, 11:15, 12:30. בת הכפר 


 טיול לכוכב הגבינה 

תיאטרון לילדים ונוער באר שבע. גיל ושאול, שני ילדים בודדים, נפגשים בחצר הבית ויוצאים יחדיו למסע הרפתקאות. הם ממריאים על גבי חללית אל הכוכבים ומתנגשים בכוכב הגבינה. הם חוקרים אותו, זוללים אותו, מתגברים על כל הסכנות וחוזרים הביתה מלאי חוויות. עכשיו הם החברים הכי טובים שאפשר. הצגה על דמיון אינסופי וחברות שצומחת כנגד כל הסיכויים. לגילאי 9-5
3 באפריל,  16:30, 18:00. טיול לכוכב הגבינה  
 

טיול לכוכב הגבינה, מקור: אתר פסטיבל חיפההדולפין

תיאטרון השעה. ההצגה מספרת את סיפורו של מיקי, ילד חולמני ורגיש אשר לא מתחבר עם ילדים בני גילו. מיקי פוגש את דולפי הדולפין, הצדפה, אבו נפחא ומלפפון הים אשר בעזרתם הוא עובר מסע מיוחד. בזכות החברות הנפלאה הוא מנצח את הפחדים, את ההיסוסים, לומד לבטוח בעצמו ולפתוח את ליבו! ההצגה משלבת פנטזיה ומציאות, ושזורים בה השירים המוכרים והאהובים של גידי גוב ולהקות גזוז ודודה - "לכבוד הקיץ שהגיע", "עניין של זמן", "אלף כבאים", "תן לי יד", "רוני" ועוד אחרים וטובים, שהופכים את הכול לחגיגה תיאטרלית-מוזיקלית, מעל ומתחת למים. לגילאי 9-5 
3 באפריל,  10:00, 11:45. הדולפין 
 

רובין הוד

תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער. רובין הוד חוזר מהמלחמה לאחר שנים לאחוזת אביו באנגליה ומגלה שהמצב השתנה - המלך ג'ון תפס את השלטון בכוח ומשליט שלטון דיכוי, מטיל מיסים וגוזל מהאנשים את הרכוש והמזון. יחד עם מריאן, אהבת נעוריו, והצעירים המסתתרים ביער, הוא יוצא  למאבק הרפתקני על זכויות האזרחים לחופש וצדק. מגיל 6
2 באפריל,  10:00 , 11:45. רובין הוד 
 
לרכישת כרטיסים


רובין הוד, מקור: אתר פסטיבל חיפהיש לי ידיד

תיאטרון גושן - הצגה דו לשונית (עברית אנגלית) ושירי משוררים. דניאל הוא ילד ישראלי שעובר להתגורר עם הוריו באמריקה הרחוקה. כשהוא מגיע ביומו הראשון לבית הספר, הוא פוגש את כל הילדים, אך מסתבר לו במהרה כי הם אינם דוברים מילה בעברית, וגם הוא אינו מבין מילה באנגלית. המורה מבקשת מכל ילדי הכתה להתחלק לזוגות. דניאל ומישל נשארים ללא זוג והופכים להיות יחד בלית ברירה. על כל זוג לצאת למשימה משותפת שניתן לפתור אך ורק אם ישתפו ביניהם פעולה. בתחילה התקשורת בין דניאל ומישל קשה וכמעט בלתי אפשרית, אך עם הזמן, מישל מלמדת את דניאל כמה מלים באנגלית ודניאל שאלוף בקסמים, מצליח לכבוש את ליבה ויחד הם פותרים את המשימה ומגשרים על פערי תרבות ושפה המתפתחים לכדי ידידות עמוקה. לגילאי 10
3 באפריל, 10:00, 11:30. יש לי ידיד 
 

הרפתקאות הרשל'ה (האתרוג)

תיאטרון ארצי לילדים ונוער.סיפור חברותם של מוטל, בן הגביר, והרשל'ה העני בעיירה היהודית הקטנה. כאשר האתרוג היקר שקנתה אימא של מוטל נגנב, החשוד המרכזי הוא הרשל'ה הפרחח. אפילו מוטל חושד בחברו הטוב... כשהרשל'ה בורח מן העיירה, מוטל עורך חקירה משל עצמו ומגלה שחברו חף מפשע. העלילה מסתבכת כשמאיימים לגרש את אמו של הרשל'ה מהעיירה. מוטל אוזר אומץ ונוסע לעיר חלם כדי להחזיר משם את הרשל'ה הביתה ולעזור לו לטהר את שמו. מחזה מוזיקלי מקורי מרתק, מרגש ומלא הומור, בהשראת סיפורי שלום עליכם, חכמי חלם והרשל'ה מאוסטרופול. לגילאי 12-6
2 באפריל, 17:00, 18:30. הרפתקאות הרשל'ה    
  

שמונה בעקבות אחד

תיאטרון הקיבוץ. "שמונה בעקבות אחד" הוא ספר ה"חבורה" הראשון בתולדות הספרות העברית,  ועל כך שמור לו בעינינו מקום של כבוד. הסופרת ימימה טשרנוביץ אבידר היא כלת פרס ישראל ופרס זאב לספרות ילדים. זהו סיפור הרפתקאות מרתק על חבורת ילדים מיוחדת במינה, שעלילתו מתרחשת בקיבוץ על שפת הכינרת בימי מלחמת העולם השנייה. הגיבור, הילד חגי, עוזב את ביתו שבאזור חיפה המופצצת על ידי מטוסי האויב, ובא להתארח בקיבוץ שעל שפת הכנרת, שם הוא משתלב בחבורת ילדי הקיבוץ שנקראת קבוצת "איילה". אדם מוזר ומסתורי משתכן יום אחד בבית נטוש שבקצה הקיבוץ וחברי "איילה" פותחים במעקב אחריו שבמהלכו הם נקלעים להרפתקאות רבות ואפילו למעשה גבורה. לבסוף פותרים הילדים את התעלומה ומסכלים מזימה נוראה. לגילאי 12-6
3 באפריל, 17:00, 18:30. שמונה בעקבות אחד 


שמונה בעקבות אחד, מקור: אתר פסטיבל חיפה


מופעי הפסטיבל הבינלאומי ה-28 להצגות ילדים חיפה יתקיימו בין התאריכים 3-1 באפריל 2018 בתיאטרון חיפה ומועדון ה-BEAT בחיפה. להזמנות כרטיסים: 04-8600500 או באתר תיאטרון חיפה  07/03/2018   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע