סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
קולנוע
לוח האירועים 2022 מאי 
א ב ג ד ה ו ש
1011121314
15161718192021
22232425262728
293031
כתבה
 
מאת: נחום מוכיח עולים השבוע: בשמיים אחרים ועוד
 

 
 
שני סרטים ישראלים, ג`וליה רוברטס נגד קלייב אוון, דסטין הופמן מתאהב באמה תומפסון ועוד


"בשמיים אחרים" (ישראל 2009)
 
דרמה. סרטו של אריאל טלפלר. עמאד (קייס נאשף) הוא צעיר פלסטיני גר בשכם ועובד בישראל כמסגר, עם אביו סולימאן (טארק קובטי), בבית המלאכה הקטן של מרקוס (אשר צרפתי). עמאד מנהל רומן לוהט עם איזבלה (מלאני פרס), עובדת זרה מברזיל, שוהה בלתי חוקית בארץ. האב סולימאן מתנגד בתוקף ליחסים האלה ומשדך לבנו את חיטאם (אמאל קייס), בחורה ממשפחה טובה שזה עתה שבה מלימודים בלונדון. עמאד נקלע לקונפליקט אישי סבוך. מרקוס מכניס לישראל פעם אחר פעם את עמאד ואביו ואת העובדה הזו מנסים לנצל לצרכיהם גם החמאס, שאנשיו מטילים על עמאד לסייע למחבלים מתאבדים שלהם בישראל, וגם סוכן שב"כ (גל זייד), שמאיים על כמאד בגירוש אהובתו איזבלה אם לא ישמש כמשת"פ. שני אירועים טרגיים שקורים בהמשך משנים את עימאד. הוא מבין שניסיונותיו לתמרן בין שני הגורמים השונים שדורשים לא יצלחו, ומחליט לבצע מהלך עצמאי כדי להשתחרר סופית מהצדדים שלא מרפים ממנו. עם ג`וני ערביד, אלהאם עראף, כמאל אבו נאר, עירית גדרון. 92 דקות.
 
הכוונות הטובות של היוצר אמנם לא הובילו לגן עדן (עכשיו), אבל כשהוא מצליח להימנע מסטריאוטיפים יש לא מעט רגעים יפים בסרט, שמחפים על בעיות חוסר אמינות ואותנטיות. תמיהה גדולה: מלאני פרס שחקנית לא רעה, אבל בלתי אפשרי לראות בה עובדת זרה מברזיל. ניתן היה ללהק מישהי יותר מתאימה לתפקיד הספציפי הזה. מה שכן, אהבתי את הגישה האופטימית המפתיעה בסיטואציה של No Win.
                 
"משחק כפול" (ארה"ב 2009)
 
דרמה-קומדיה. סרטו של טוני גילרוי ("מייקל קלייטון"). במוקד סיפור הריגול התעשייתי הזה שני סוכני ביון בינלאומיים לשעבר, שהפכו לסוכני ריגול תעשייתי בשני תאגידים גדולים יריבים, ופועלים זה נגד זה משני צדי המתרס. קלייר (ג`וליה רוברטס) הייתה סוכנת CIA בעוד ריי (קלייב אוון) הוא סוכן בריטי של 6MI לשעבר. המשימה של כל אחד מהם בנפרד היא לאבטח נוסחה לתכשיר מסחרי מהפכני שכל אחד מהתאגידים היריבים מפתח בנפרד - עד לרשימת התכשיר כפטנט. עבור מעסיקיהם, הטייקון התעשייתי הווארד (טום וילקינסון) ובעל תאגיד הענק דיק (פול ג`יאמטי), כל האמצעים מקדשים את המטרה, והדרך אליה רצופה בתרגילי הטעייה, בנאמנויות אד-הוק ובפיזור ערפל קרב סמיך, כדי שאף אחד מהצדדים לא יידע מה מתכנן יריבו. אבל שני אנשי העסקים הממולחים לא לוקחים בחשבון ששני אנשי השטח המיומנים שלהם, אשפי תרגילי הרמייה, יתאהבו זה בזו. ואולי כן. 110 דקות.    
 
התאגידים והסוכנים מנסים להטעות ולבלבל זה את זה, אבל למה צריך לבלבל גם את הצופה? עלילה פשוטה שמוגשת בדרך מסובכת ולא מובנת, עם משחקי זמנים קדימה ואחורה, ללא כל צורך. פספוס.
 
"הזדמנות אחרונה לאהבה" (ארה"ב 2008)
 
קומדיה. סרטו של ג`ואל הופקינס, שבמרכזו הארווי (דסטין הופמן), מחבר ג`ינגלים ניו-יורקי גרוש, שהקריירה לא ממש מאירה לו פנים בזמן האחרון. המעסיק שלו נותן לו הזדמנות אחרונה לחזור לתלם, ובינתיים הוא יוצא לחופשה בלונדון, כדי להיות נוכח בחתונת בתו. אלא ששם מזומנת לו הפתעה לא נעימה. בתו בחרה באביה החורג, בן זוגה של גרושתו, להיות שושבינהּ בחתונה ולצעוד לצידה בטקס. הארווי הכעוס מחליט לא להשתהות  במקום ולחזור לארצות-הברית מייד לאחר החופה. אלא שלרוע המזל הוא גם מחמיץ את מועד הטיסה ונאלץ לשהות בשדה התעופה עד הטיסה הבאה. הפעם מתערב המזל דווקא לטובתו, והוא פוגש באופן בלתי צפוי את קייט (אמה תומפסון), שתעניק משמעות מחודשת לחייו. עם איילין אטקינס, ליאן בלאבאן, ג`יימס ברולין, קאתי בייקר. 96 דקות. 
      
"רגליים קרות" (ישראל 2009)
 
קומדיה. סרטו של דורון ערן המבוסס על ספרו של אורי אדלמן "החתונה". עומר (רון שחר) הוא חתן נרגש הממתין בפתח אולם החתונות לרעייתו המיועדת, המבוששת להגיע. כל האורחים כבר נקהלו והכל מוכן, אבל בדיוק בשעה הזו הכלה רוני (הילה וידור) יושבת בשמלת הכלה שלה בבית קפה, ומשתפת בלבטיה צמד מלצרים העובדים שם. החתן מבין שכלתו הבריזה לו בדקה ה-90 והוא נוטש הכול ויוצא לחופשה. באמצעות מסעו של עומר נחשף הצופה לתמונות מחיי הזוגיות של השניים ושל דמויות נוספות, עד שמתברר סופו המפתיע של הסיפור כולו. עם ציון ברוך, איריס פן, הילה ערן, ארנון צדוק, עמוס לביא, דביר בנדק, ריקי בליך. 85 דקות.
 
"מלחמת האופל – עלייתם של אנשי הזאב" (ארה"ב 2009)

 
פנטזיה. סרטו של פטריק טאוטופולוס, המקדים כרונולוגית את שני הסרטים שכבר יצאו. אלף שנה לפני האירועים שתוארו בסרט הראשון נוצרים שני גזעים חדשים באופן על-טבעי, שהמשותף להם הוא שהם בני האב הנצחי הראשון. הערפדים שותי הדם שמתהווים לשושלת מרקוס הופכים לאריסטוקרטים ואינטליגנטים, ואלה הנוצרים מוויליאם הופכים לאנשי זאב אלימים ואכזריים. הערפדים החכמים מצליחים לשלוט באזור הפרוע של מערב הונגריה, אבל למרות כישוריהם הם פוחדים מאנשי הזאב. ואז מתרחש אירוע גנטי יוצא דופן: אשת זאב המוחזקת בשבי בביתו של ויקטור (ביל ניי), מנהיג הערפדים, יולדת את לושיאן, שנראה כתינוק אנושי. בניגוד לאנשי הזאב, ביכולתו להחליף צורה בכוח רצונו, מבן אנוש לחיה. ויקטור יוצר מדמו של לושיאן (מייקל שין) זן חדש של עבדים, המנוצלים על ידי הערפדים כשומרים בשעות היום. ויקטור שולט ביד ברזל בנתיניו וברכושו ואוהב את הכוח שבידיו ואת בתו היפהפייה סוניה (רונה מיטרה), הרוכבת מדי לילה עם סוחרי המוות, יחידת העילית של צבא הערפדים, שתפקידה להגן על אחוזתו מפני אנשי הזאב. הכול משתנה כשסוניה מתאהבת בחשאי בלושיאן, העובד כנפח בטירת אביה, וזה מסיר את השבב שעל צווארו ובורח לחופשי. ויקטור מחליט להשמידו. 92 דקות.
        
"בחזרה לכפר" (צרפת 2008)
 
דרמה-קומדיה. סרטו של אריק גיראדו. אנטואן (ניקולס קזאל) בן ה-30 עוזב את ביתו שבפריז כדי לעזור לאמו (ז`אן גופיל) בחנות המצרכים המשפחתית שבכפר הממוקם במחוז פרובאנס, בו גדל. אביו (דניאל דובאל) חולה ולא מסוגל להפעיל את קו החלוקה שלו בין הכפרים באזור. אנטואן תופס את מקומו ומסיע את הקרוון המשפחתי, המתפקד כמכולת ניידת, מכפר לכפר, ומעניק שירותים ללקוחות הקבועים הבודדים שנותרו, הממתינים לו מדי בוקר. בהתחלה המפגש של אנטואן עם הכפריים בעייתי: הם עקשנים, איטיים ומחוספסים, לעומת הפריזאים שהוא מכיר, והוא מפגין כלפיהם עיקשות וחוסר סבלנות. למרבה מזלו מצטרפת אליו לעבודתו בכפר קלייר (קלוטילד הזמה), האישה שהוא אוהב, והיא עוזרת לו לשפר את יכולותיו החברתיות, מה שמקדם את העסק המשפחתי. שובו של האב מבית החולים, מציף סכסוך ותיק בינו ובין בנו. 98 דקות.


19/03/2009   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע